Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Teploměr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Teploměr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:27 Muž Kubaa [718] Re: DavFM
Měl jsem na mysli normální rtuťový nebo lihový teploměr. Kalibruje se prostě tak, že zjistíš odchylku a tu pak (pokud je) přičítáš při měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:14 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Kubaa
No jo, ale který vzít aby šel takhle kalibrovat a nebyl to úplný šmejd, kterému zreziví za půl roku sonda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: antiA
Co nejpřesnější,tak na 2 desetinky aby byla jistota a mohl jsem si jednou za čas podle toho nastavit termostaty. Mel jsem kdysi pujčený teploměr z lékárny,ale raději bych měl svůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:54 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: DavFM
Teploměr se dá celkem dobře zkalibrovat na 0 stupňů Celsia. Vem sklenici, náplň ji ledem a zalej vodou. Chvilku počkej a Michej. Měl bys dostat zmiňovanou teplotu.
Ale na dvaceti stupních teploměr klidně může uhnout. Jak přesný teploměr chceš mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:50 R Muž ctibum [6926] – teploměr
Pokračování diskuze z jiného vlákna...
#DavFM: "Což mě přivádí ku další otázce, nemá někdo nějaký tip na kalibrovaný (a kalibrovatelný) teploměr tak do cca 1500,- vč. kalibrace?"
#Kubaa: "Teploměr stačí imho normální laboratorní, já mám z verkonu asi za stovku..."
#DavFM: "Běžný za stovku nestačí, chcu ho mít s kalibračním protokolem, už jsem měl mnoho teploměrů a každý měří jinak."
#Kubaa: "Kalibrační protokol ti ve verkonu jistě na požádání dodají, bude ale dražší než ten teploměr. BTW, jednobodová kalibrace lze snadno provést i doma - ve směsi vody s ledem. Druhý bod by se dal zkalibrovat porovnáním s lékařským teplměrem, ty jsou myslím přesnější, než je v akvaristice potřeba."

#DavFM: kdo máte Adwu AD 12 (AD 11), nemáte představu jak přesný je ten teploměr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 20:04 Maq Re: muťa
Mám taky konduktometr Adwa a rozhodl jsem se věřit, že deklarovanou přesnost 0.5°C opravdu má. Takže laciné lihové teploměry posuzuji podle něj. A protože mám vodu v solidním pohybu, vzdálenost od hladiny dělá minimální rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 17:40 Muž muťa [554] - Rostliny – Juwel vs. Adwa
Já mám digitální teploměr Juwel umístěný zhruba ve středu výšky nádrže a ukazuje mi těch 24-25.5 stupňů (topení mám na 25). Ale když měřím konduktivitu u hladiny, tak mi teploměr na konduktometru ukazuje teplotu o 1-2 stupně nižší.
Mám za to, že na tom konduktometru to funguje jinak, nebo něco měří blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 15:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Jifi
Jo, kryt topí ostošet: zářivky s reflektory, LED pásky, vše zavřené pod víkem krytu. Akvárko je v obýváku, kde teplota neklesá pod 20 °C, v létě svítí Slunce z boku do akvária tak 2 hoďky - k večeru . Mno budu teploměr potřebovat, teplota určitě lítá. Možná topítko ani nebudu potřebovat a vyndám ho.
Yirka: objednáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 14:35 Muž Yirka [9126] Re: Maq
Já ale nepíšu že je nejpřesnější..... ;-)
Jen patří mezi nejlevnější a nejběžnější a jeho přesnost nebude o nic horší než u těch co stojí stovku. Nejpodstatnější je, že dlouhodobě fungují a jak případně získat korelaci popisuje kolega Jifi ve 14:14.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:24 Muž Jifi [675] Re: Maq
To může být štěstí na dobrý kousek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:19 Maq Re: Yirka
Nemám důvod věřit, že zrovna tenhle je o cokoli přesnější než všechny ostatní. Leda bys jich měl deset a všechny se vešly do odchylky 0.5°C???? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 14:16 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Jakou máš teplotu v místnosti?
Jaké máš osvětlení?
Teplotu jsi měřil ráno nebo večer?

On třeba kryt se zářivkami taky slušně ohřívá akvárko ...
Pak se ti snadno stane, že teplota akvárka večer je o 1-2 stupně vyšší než po ránu :-)

Další faktor: přes den na pár hodin svítí slunce do akvárka - u mně to je cca 1-2 hodiny. To taky dokáže trošku pohnout s teplotou, když slunce svítí kolem poledne od jihu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 14:14 Muž Jifi [675] teploměry
Přesné jsou laboratorní teploměry.
Stačí vědět o někom, kdo ho má a půjčit si ho. Porovnáte teplotu na certifikovaném laboratorním teploměru s teplotou vašeho teploměru a víte, jaká je odchylka.
U levných teploměrů (kam se řadí i akvarijní teploměry) se někdy stane, že stupnice teploměru se kousek posune. Kapilára s obarveným lihem je ale pevně zafixovaná. A hned máte odchylku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 13:43 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Mám jich 8. Koupil jsem je najednou a všechny mají ochylku 1,5°. To se dá jednoduše odečítat a na nějakou kalibraci jsem rezignoval. Předtím jsem měl 2 nebo 3 koupené každý zvlášť a odchylka byla různá. Tyto jsem zahodil, aby se mi nepomíchaly s těma všema stejnýma a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2017 13:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
Topitku nevěř. Tam jsem zažil i 5C rozdíl. U teploměrů maximálně cca 2C a ten hned letěl do koše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:59 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
Teploměr jsem už dlouho nepoužil, topítko jsem měl dlohodobě nastavené na 24 °C a když jsem včera po letech zkusil změřit teplotu lihovým teploměrem co nám visí v koupelně (a je myslím celkem přesný), tak jsem se nestačil divit: 27 °C, to je pro moji osádku příliš. Snížil jsem tedy ohřívání na 22 °C a ráno byla teplota 25 °C. Pořád tedy 3 °C rozdíl, nevím čemu věřit - topítku, teploměru ? Proto sháním něco přesnějšího.
Yirka: díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:56 Muž Yirka [9126] Re: Tudy
Léta páně požívám tento od JK Animals naprosto bez problémů a za pár šupů.
www.srovname.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Je to taky o štěstí a mám jen 3 kusy. DavFM jich má víc a s větším rozptylem. Bohužel ani ty lihové teploměry co jsem měl nebyly přesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 12:29 Maq Re: NHKG
Pokud jenom o půl stupně, je to dobrá zpráva. Všechno s lepší přesností je kupodivu problém a dost drahá věc. Kolik jsi jich vyzkoušel a jakých? Můžeš dát odkaz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 11:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
Já už používám jedině digitální teploměry z Číny. Stojí asi éčko a k tomu baterie za pár centů. Přesnost ujde, liší se tak o půl stupně. Viz níže odkaz od DavFM.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2017 11:44 Muž Tudy [330] - Krevetky
www.aqua-obchod.cz/…

Vaše názory ? Nebo mi prosím doporučte něco do 150 Kč,-.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 09:56 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>
Fotka k příspěvku Jen pro zajímavost .... rtuťové (akvarijní) teploměry s přesností 0,5 stupně se dají ještě sehnat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 21:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DavFM
S tými hranatými nemám dobrú skúsenosť, s týmito áno ano

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2017 14:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Mohlo. Většinou je v čidlo odpor z niklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vojtishek
Stejně blbě? Já jich mám zatím 5 a každý měří jiné hodnoty, ten nejhorší má odchylku 1,5°C proti lékařskému teploměru.

Ale otázka zní jinak. Má někdo zkušenost s nějakou metodou kalibrace?
Já to stejně zkusím, ale bylo by jednodušší jít prošlapanou cestou. Vezmu nějaký potenciometr, tím to "naladím", pak odměřím hodnotu potenciometru a rezistor s takovou hodnotou vložím do drátu od snímače. Mohlo by to takto jít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:25 vojtishek Re: DavFM
Mam v akvariu 3ks toho teplomeru a ukazuji vsechny stejne, s odchylkou max 0,2°C na rozdilnych koncich akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Já jich právě tak 15 potřebuju. Baterky nevím, zatím cca 3mesíce drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Při té ceně bude rozumnější koupit jich 10 a vybrat si 3 nejlepší a zbytek vyhodit. Jak dlouho v tom výdrží baterky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Nezkoušel někdo někdy takový teploměr kalibrovat? Šlo by to vůbec? Myslel jsem, jestli by třeba nešlo do toho přívodního drátu vložit odpor a změnou hodnot toho odporu se dopracovat k tomu, že bude ukazovat přesně. Odchyka takového teploměru je klidně i 1,5°C, a nebaví mě to pokaždé a u každého teploměru jinak, odečítat.

www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 10:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Teploměr v každém akváriu!
Je zajímavé sledovat, jak je v mnoha akváriích teploměr jako nezbytná součást výbavy. Myslím, že je do jisté míry zbytečný. V místnosti, ve které jsem, dovedu odhadnout, jestli je teplo nebo chladno nebo normálně. V prostorách, kde zásadně nekolísá teplota, je to podle mě i zbytečné. V prostorách, kde kolísá, teplota, pokud vyloženě nemrzne nebo akvarista nemá teplomilné obyvatele akvária, je to zbytečné taky, protože spousta ryb běžně přes léto při letnění zvládá denní, noční a sezónní výkyvy, které nejsou horší, než výkyvy v budově.
Mám na všechna akvária jeden teploměr a mám ho položený venku. Když chci znát teplotu v různých akváriích, ponořím ho do vody asi na půl minuty, což stačí. Ale poté, co jsem to x-krát udělal, už zhruba vím, jaké teploty mám a další měření není nutné.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:54 Muž teakmon55 [6] Re: NHKG
Ja ho skusim a porovnam ho.Dufam,ze tam nebude velka odchýlka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teakmon55
Nemám ten teploměr, ale fungovat bude určitě. Všechny věci z Číny jak dorazí, tak fungují. Akorát přesnost může být mizerná. Taky jsem o něm uvažoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 15:15 Muž teakmon55 [6]
Mate niekdo nieco takéto?Ta cena je bagatel :-) .Nasiel som to aj na CZ a SK shopoch.Je to čína,ale predpokladám,že to merať bude :-)
www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 17:02 Žena Mesala [22] Re: Kaira
Dobře no... Jen mi to přišlo, jako moc vysoká teplota, ale asi mám fakt jen dost špatný odhad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 16:56 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Mesala
Jestli myslíš ten obyčejný skleněný, tak nevidím moc možností, co by na něm mohlo nefungovat, zvlášť když Ti ukazují oba stejně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 15:46 Žena Mesala [22] – Resun Teploměr s přísavkou obyčejný
Ahoj, mám dva tyto teploměry a dala jsem je oba do 20l nádrže, ale ukazují 23°C, což mi přijde, jako naprosto nemožná teplota, když do akva sáhnu rukou, tak mi to přijde spíš, že je tam i pod dvacet, je to spolehlivý teploměr? Nebo s jakým máte dobrou zkušenost? Mockrát děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 22:31 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: hirafazel
Dík za vzorec, určitě poučné pro mnohé, kteří se chtějí dovědět zas něco víc. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 22:29 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: radim
Čau
Nekupoval jsem ho přes ebay, koupil jsem ho normálně v akvaristice a ten první běžel, tak rok a půl, asi po 5-6 co jsem měnil baterky, tak do něj nateklo a byl KO. Koupil jsem ho znovu, tam mi do něj nenateklo, ale za to mu pořádně vyhrává, někdy jede normálně na °C a z toho jede třeba týden na °F.
Momentálně jsem ho v nádrži nemám, zkusím ho z reklamovat. Jen co budu mít cestu kolem.
Každopádně dík.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:01 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: garggi
tlacitko(prepinac) pod krytom pri baterke nieje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 14:52 hirafazel Re: radim
Taky jsem měl jeden teploměr určený pro "emerický" trh. Přepnout to nešlo. Pomohla až kalkulačka a °C=((°F-32)*5)/9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 13:23 radim Re: garggi
Čau, jestli to jde přepnout netuším, ale napadlo měl... nekupoval jsi to třeba přes ebay? Jestli to bylo vyrobeno např. pro USA, tak tam se °F používá běžně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 22:59 Muž garggi [65] - Tanganyika
Dík,
ale čím to změním z °F na °C, je to jen bateriový teploměr bez gombíků.?

www.novaeuro.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 20:40 R Muž Silent [5949] Re: garggi
Používám jich několik a většinou jsou bezproblémové. Rozdíly v měření jsou minimální, většinou v desetinách stupně. Jen je musíš při výměně baterie pořádně dotáhnout aby se dovnitř nedostala voda, protože pak jsou v hajzlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:24 Muž garggi [65] - Tanganyika
Máte s tím někdo zkušenosti? www.novaeuro.com/…
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:18 Muž Legioix [574] Re: acik
Už hodně dlouho používám tyto: petdiscont.cz/… mám čtyři a rozdíly v měření jsou kolem dvou desetin stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 21:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
acik napsal: musel bych to otestovat tak,že ohřeju vodu,akvárium se mi nechce vařit nad 35°CTo nebyla az takova makacka na bednu :) . Kontrola rekneme pri 36°C by nemela u takovych teplomeru pro teploty rozdilne o par stupnu znamenat nejak zasadni rozdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:58 Muž acik [416] Re: Designer
nebral bych to zas na lehkou vahu,teploměry mají rozdílné odchylky,kdyby ukazoval meně a já krmil h.srdcem terčovce,tak si můžu zadělat na problém

kolik je tam realně říct nemůžu,protože nevím :) a jak říkáš klasicky teploměr co má každá domácnost,tak asi horko těžko někdo bude mít 30°C? naše teploměry začínají na 35°C. musel bych to otestovat tak,že ohřeju vodu,akvárium se mi nechce vařit nad 35°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
No vidim 30 a 32°C, jestli je tam realne 31°C, jsou oba v toleranci +/-1°C, coz pri beznem mereni teploty neni az tak spatne.

EDIT: Vyhazovat vsechny neni duvod, pujc si laboratorni teplomer a vyhod jen ty s vyraznejsi odchylkou. Treba bys vyhodil zrovna extra povedeny kousek.
EDIT2: Meri do 50°C, lekarsky teplomer ma asi kazda domacnost, a ten si moc ujet dovolit nemuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 20:42 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku chtěl bych upozornit na tyhle šmejdy teploměry,co používáte? já je budu všechny házet do koše
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2014 15:41 R Muž Silent [5949] Re: Zlatacek
Já používám na odstranění těchto teploměrů žiletku nebo odlamovací nůž a na zbytek lepu technický líh.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6949x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11496-teplomer?od=51