Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa 2000

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 18:43 Muž RAP [592] Re: vlka
Léčiva jsou k léčení, nikoliv k prevenci v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2020 17:46 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlka
- já nevím jak vy, ale já když karanténa, tak slivovice
- samozřejmě že uvedené léčivo do karantény patří k léčbě ryb
- karanténa znamená pouze oddělení léčby v separaci, bez omezení podávání léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 14:31 Muž vlka [1102] – ...eSHa 2000...
Hezké odpoledne, používáte někdo eSHa 2000 i do karantény k rybičkám nebo rostlinkám ? děkuji...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 23:47 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- nejlépe bude, pokud nově vzniklý stav, budete opětovně konzultovat zde na foru, ne vždy jsou aplikace léčiv obdobné, ke stavu ryb a vývoji onemocnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:58 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: lacewings
dobře děkuju za radu a pak to maám aplikovat kdyby se to náhodou objevilo zase? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:56 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- pokud jde pouze o preventivní opatření, tak postupujte jak jsem uvedl,aplikujte pouze tu dávku prvního dne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:51 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: lacewings
právě že jsou všechny rybky v pořádku. měla to jen jedna tak to chci dát jako prevenci tak proto se ptám co a jak a jestli to mám dát všechny tři dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2019 22:45 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- odeberte třetinu vody a aplikujte dávku prvního dne, jako do plného akvária, po zhruba třech hodinách doplňte vodu na plný stav, pokud by v průběhu léčby byla reakce ryb nepříznivá, doplňte vodu okamžitě
- délka léčby nejde určit časově, sledujte pozorně průběh, podle toho je možno odvodit, je to vždy závislé na podmínkách v akváriu a druhu rozsahu onemocněni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:22 Muž bici10 [24] - Parmičky
ahoj všem, koupil jsem přípravek abych preventivně začal s aplikací.Dnes ráno jsem byl nucen po dvou dnech zkrátit utrpení mé rybce sad neměla už ocasní ploutev a byla to za 3 mesíce druhá rybka. chci začít s léčbou aby to nechytli další rybky a ty jsou v pohodě žádnej náznak rozpadu ploutví.Zítra vyměnim vodu a použiju přípravek. Má otazka zní- jak dlouho mám dávkovat? jen ty 3 dny jak píšou v letáku? nebo mám dávkovat dýl? po jaké době mám pak znovu požít přípravek? nebo mám zase použít až uvidím že se to nejaké rybce třeba zase dělá? všem děkuju za postřehy :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 15:16 Muž nekdo [231] Re: jitkab
i z letáku je vidět, že se může ještě několik dnů pokračovat - pokračoval bych v tom "menším" dávkování tzn 12 kapek/100 litrů. pokud se to zlepšuje, tak klidně ještě 3 dny bych se nebál. Vodu bych neměnil (nechci snižovat množství účinné látky), vyměnil bych jí až po úspěšném vyléčení (pak už zase naopak nechci mít léčivo) - pokud máte ve filtru aktivní uhlí, nebo jiný adsorbent, tak v době léčení nepoužívat.
tzn jen dodat léčivo 12/100
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 10:58 Žena jitkab [2] – betta
Dobrý den, dala jsem na radu a 3 dny aplikovala eshu 2000 kvůli bettě (ubývající, potrhaná ocasní ploutev, nezájem, skrývání apod.), dnes je 4.den, ploutev se mi zdá lepší, nicméně mohl by mi někdo poradit, zda mohu eshu aplikovat déle, nebo mám udělat pauzu, kolik vody vyměnit, či nic neměnit a jen ještě dodat léčivo. Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 15:10 Muž HeRa [2] Re: Magic
Ted koukam, ze jsem to napsal az moc JISTĚ :)
Chtěl jsem napsat přesvědčený a ne jistý ...jisté je na světě akorat jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2019 15:01 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Magic
-IV u ancíků je ten samý internetový strašák, jako BRP u bett
-popisy příznaků jednotlivých typů onemocnění, jsou "někdy" pouze orientační, nikoliv přímo určující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2019 13:16 Muž Magic [712] - RostlinyRe: HeRa
HeRa napsal:
Dle meho zkoumani (a ano je to jen porovnanvani priznaku ) jsem si jisty, ze slo o i.vodnatelnost. Nedopatral jsem se tomu, co by to mohlo byt jineho. Mate nekdo tuseni ? (nafoukle bricho, hodne vypoukle oci a zjezene supiny)

To máš podobne, ako keby som ja povedal, že mám horúčku, bolí ma brucho a preháňa ma, tak to znamená, že mám týfus.
Môže to byť (našťastie) kopec ďalších vecí, a to, že si sa nedopátral iného znamená akurát to, že o chorobách rybičiek toho vieme málo a popísaného je ešte menej.

Ja osobne by som povedal nejaká vnútorná bakteriálna infekcia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 10:23 Muž HeRa [2] – Infekčni vodnatelnost
Protoze v plastovem kyblu se ta rybka nedala vubec pozorovat,prolezl jsem sklad a u mych dalsích nadrží jsem v sobotu rano objevil jeste 2 malé desetilitrovky.
Jednu jsem teda poradne umyl a naplnil vodou z akvaria, dal bublifuk a dle doporuceni jsem jeste v poledne aplikoval 2 nasobek ESHA 2000 na 3 hodiny a pak opět vymenil vodu za vodu z akva. Lepsí to odpoledne nebylo,ale vidtelne asi ani horší. Pro Direct jsem proste v sobotu nemohl (velka rodinna oslava). V nedeli rano jsem zjistil, ze to rybka vzdala. Bohužel. :-(
Ostatní rybky jsou nyní v akva v poradku bez pridavani jakekoliv chemie. Tak snad uz bude klid.
Dle meho zkoumani (a ano je to jen porovnanvani priznaku ) jsem si jisty, ze slo o i.vodnatelnost. Nedopatral jsem se tomu, co by to mohlo byt jineho. Mate nekdo tuseni ? (nafoukle bricho, hodne vypoukle oci a zjezene supiny)

Dekuji opozdene vsem za rady.

Ad Cisteni filtrace:Skaldba medii sunsun 603b byl do patku - 1l siporaxu dole , nad tim filtracni vata, jemny a strední molitan (krom siporaxu vse z puvodniho baleni), ale i po mesici mi prislo, ze voda stale neni tak cista jak bych chtel. Odebral jsem proto cast siporaxu(cca 0,6l), vycistil jemne v akvarijni vode molitany a vatu a vratil do sunsunu tam i ten hruby filtr a snizil prutok. Takze dle meho se zadne cisteni ala Karluv most nekonalo - to jen pro vysvetleni hmm O filtraci ale budu rad diskutovat ve vlakn s filitraci, kam jdu psat a predem diky za rady .

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2019 11:40 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
problem je ,že se jedná o rybu kde příznaky určí akvarista podle internetu, přitom se mnohdy nejedná vodnatelnost

-dalším problémem je možná samotná aplikace, kdy je dobré příště to konzultovat zde na foru
-zkuste rybu separovat v jakékoliv dezinfikované nádrzi o obsahu cca 5l a aplikujte dvojitou dávku prvního dne eSHa 2000 na tři hodiny koupele, ten to postup opakujte i druhý den
-použijte vodu z akvária ,teplota k léčbě, každý den výmena vody před aplikací, v případě jakýchkoliv nežádoucích příznaků při léčbě, rybu odlovit zpět do nádrže, před stanovenou tříhodinovou dobou
-v důsledku, že nelze stanovit přesnou problematiku, považuji toto za optimální řešení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2019 09:47 Žena Wendy2 [460] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Januk17
A?
Nepopírám účinnost eshy, ale je na něco jiného. Pokud se snažit vyléčit vodnatelnost, pak raději directem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 09:14 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Wendy2
Dve rybičky parmičký červeno plutve malý na prednej strane čeľusti mali vleku bielosivú pleseň nedával som ani nadej že prežijú, použil som prípravky ESha po týždni. Sa vyliečili tak my tieto prípravky som veľmi spokojný. :-)

ahoj ja tie to prípravky na eSHA 2000 + Exit mam stým veľmi my to veľmi zaberie pri liečbe na parazity teplotu dám vyššiu a pridám liečive prípravky aplikujem tri dni na kvapkám podla návodu. cele AQ je tmavo zelene. :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2019 07:22 Žena Wendy2 [460] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: HeRa
Když už léčit rybu s těmito příznaky, tak bych taktéž, jak už tu zaznělo, použila bactopur Direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 03:27 Muž michalt [731] - MiniakváriaRe: HeRa
Aquatan bych k Toxivecu nepřidával. Nevím, jestli je to povoleno nebo zakázané, ale přijde mi to zbytečné lití chemie s podobným účinkem.

Léčiva bych s Toxivecem již vůbec nekombinoval. V lepším případě ten Toxivec sníží jejich účinnost, v horším případě tam zreaguje něco, co nadělá víc škody než osohu. Buď léčit léčivy a dusíkaté látky snižovat jen výměnami vody nebo léčiva neaplikovat a zlepšovat podmínky ve vodě Toxivecem.

Nerozumím, proč jsi vyčistil filtr. Nejdřív si tam měsíc buduješ nějakou kolonii nitrifikačních bakterií a teď je vyčistíš jak grafiti pod Karlovým mostem. Možná na to máš nějaký speciální důvod, ale obvykle se za těchhle okolností filtr nečistí. Zvlášť, když se ještě k tomu odkaluje (co je při krupičce žádoucí).

Já bych tu rybu neléčil, ale to je jen můj názor, nerozmlouvám Ti to. Důvodem je to, že u těchhle nemocí s odstávajícími šupinami, exoftalmiemi a nafouklým břichem nikdy nevíš, kdy je to vyléčeno. Příznaky na den nebo týden odezní. Vrátíš tu rybu do akvária, aby pak stihla před opětovným propuknutím nemoci nakazit ostatní spolubydlící?

Kdybych už léčil takovouhle pokročilou nemoc v separátní nádrži, tak bych nepoužil eSHa 2000, ale rovnou Sera Bactopur Direct podle návodu (zdůrazňuji Direct, ne jen obyčejný Bactopur).

K Tvému předchozímu příspěvku: Toxivec ani Aquatan bakterie nezabijí. Jen dočasně pomůžou těm dusíkatým látkám (Toxivec), chlór u nás snad ani nestojí za řeč (Toxivec i Aquatan). Píšeš, že jsi nechtěl vyndávat eSHa 2000 výměnami vody, tak jsi aplikoval Toxivec. Tady bych se bál, že tím jsi léčivo "vyndal" taky. Jen, na rozdíl od té výměny vody, nevíme, kolik jsi jej odstranil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 02:58 Muž michalt [731] - MiniakváriaRe: _ucx_
_ucx_ napsal: Zapomeň na zázračné vodičky, co "okamžitě zlikvidují NO<sub>2</sub>" nebo cokoli jiného. Co se s tím NO<sub>2</sub> asi tak stane?

V případě Toxivecu a Nitrivecu se to NO2 naváže na jemný zeolit a dál již nereaguje. Tyhle dva přípravky opravdu (odzkoušeno) velice rychle a účinně odstraňují NO2, NH3, NH4. Samozřejmě, je to jen taková první pomoc, neměl by to být standardní nástroj. Ony ty hodnoty pak zase po aplikaci postupně vystoupají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 00:23 Muž HeRa [2] Re: _ucx_
Krupicku jsem si jednoznačně do akva dotáhl. Ta se přeci jen tak sama nezjevi. Nebo ano??? Ano, mohl ji spustit stres z cesty nebo již vyšší obsah NO2 v mém akváriu, to už asi nezjistíme, ale zárodky prostě pricestovali s osádkou akva. Pancernicek tam byl 14 dní před Tetrama a ten hlavně teď zřejmě podle všech znaků trpí infekční vodnatelnosti způsobenou bakteriemi působícími na oslabený organismus. Jestli se oslabil léčbou esha nebo jen vysokým obsahem NO2 už asi taky nezjistíme. Jiné ryby jsou ok, jedí, plavou a neonkám se zřejmě nelíbí ten proud z rozstřikovači rampy mého sunsun603b . Když jsem filtr vypnul a krmil, vesele plavaly pro potravu až k hladině. Ale zpět k NO2. Po aplikaci toxivecu a aquatanu(musel jsem ještě na dvě hodiny nutné mimo dům, tak jsem to tam dal, že výměnu vody provedu kdyžtak až se vrátím a světe div se) mi test na azotin NO2 ukázal jen Velmi nízké hodnoty. Kam se to ztratilo? nevím.Kazdopadne vodu jsem vyměnil, odkalil, vyčistil filtr a udělal provizorní akva z průhledného kýble , který používám na akvaristiku a dal bublifuk a srovnal teplotu, prelovil rybku a aplikoval esha 2000. Pokusím se ho zachránit, i když nevypadá dobře. Něco jsem si o te nemoci přečetl a dobré vyhlídky nemá. Stále nafouklé břicho a vypouklé oči. Zjezeni šupin už tolik nepozorují( včera to bylo znatelně horší). Takže tak. O lazarovi budu podávat info. hmm a děkuji za rady i pa názory. Ale jestli má někdo odzkousenou metodu léčby této nemoci, rád se příručím. I když doufám, že už to nikdy potřebovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 19:43 Muž _ucx_ [610] - Symphysodon + CorydorasRe: HeRa
Krupičku, ale i další onemocnění, spouští něco, co sníží odolnost těch ryb vůči těm plísním. Což může být ledacos, od nevhodné vody, nevhodné teploty při přepravě, přeprava samotná atd. V každém případě bych i ty tetry léčil v separátní léčebné nádrži a to postupem už níže uvedeným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2019 19:14 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: HeRa
-rozhodně nedoporučuji uvedenou kombinaci lečiv !!!
-tím odrovnáte vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 18:39 Muž HeRa [2] Re: _ucx_
Neodporuji. Mohl jsem počkat déle. Tetry červené jsem si ale s krupičkou asi už přinesl. Tu jsem zjistil po cca 12 hodinách v nádrži. A jen na těch tetrach. Chápu, že přidáním " zázračné "vody se zázrak konat nebude. Jen tohle onemocnění je opravdu od špinavé vody a v životě jsem ho u sebe neviděl. Tak se chci zeptat na nejvhodnější léčbu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 18:22 Muž _ucx_ [610] - Symphysodon + CorydorasRe: HeRa
Zapomeň na zázračné vodičky, co "okamžitě zlikvidují NO2" nebo cokoli jiného. Co se s tím NO2 asi tak stane?

Nitrifikační bakterie zabije ledacos, co ostatně čekáš od léčiva? Přece že bude zabíjet bakterie. A když se tak stane, řešíš ještě dusík z mrtvolek těch zabitých bakterií.

Šneky jsi dal v dobrou dobu, ok. Ale tím jsi měl skončit a první rozjezdové ryby přidat tak někdy teď (a ideální startovací ryba je xifa, plata, paví očko, danio nebo parmička, ne sumcovité ryby, které jsou citlivé na obsah dusíkatých látek ). Věta "doteď byly ok" taky neplatí, doteď na nich ta ztráta imunity jenom nebyla pouhým okem znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 18:02 Muž HeRa [2] Re: _ucx_
Sypu si popel na hlavu. Akvárium mám založené už měsíc. Zhruba po týdnu jsem dal šneky a tyto dva pancernicky. Doteď byly ok. Podívej se na popis mé nádrže. Zase tak moc jsem to myslím neuspechal. Problém začal po přivezení dalších ryb. Cca po 3 týdnech od založení. Krupička. Všechny ostatní rybky jsou ok. Pravda dnes koupený test prokázal vyšší hladinu NO2 i po včerejší výměně 1/3 vody. Nechápu proč vadí esha, když píšou, že bakterie neničí. Ve filtru je litr Siporaxu napuštěný dávkou Nitrivecu a doplňují bakterie. Proto jsem chtěl srazit NO2 toxivecem, abych pořád nevyndával z akva tu eshu 2000, když může pomoct. Esha gastrobac je samozřejmě jiné svinstvo. Ten zatím ani nemám. Všechny ostatní ryby ok, jen neonky se stále drží spíš při dně.opravdu ten toxivec nebo aquatan zabije bakterie? Rybku léčit chci, ptal jsem se jen na zkušenosti. Předem děkuji za další rady a postřehy. Edit: ten toxivec aniaquatan asi nic nezabíjí. Myslel jsem eshu 2000 a exit. Sry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 17:40 Muž _ucx_ [610] - Symphysodon + CorydorasRe: HeRa
HeRa napsal: (akva jede 27 dní).

Ach jo. www.youtube.com/…

Mohu prosim kombinovat Esha 2000 + Sera Aquatan + Sera Toxivec

Pokud to v návodu nepovoluje výrobce, tak ne. Navíc tím dorasíš ten pomalu vznikající ekosystém a budeš v průšvihu zase (což ostatně platí i pro tu předchozí léčbu Esha Exitem).

Má krunýřovec šanci na přežití ?

Ta ryba za tebe nemůže a zaslouží si alesoň nějakou šanci. Takže: Zajeď si do Ikey nebo do Hornbachu. Kup si tam takový plastový box, tenhle by mohl stačit: www.hornbach.cz/…

Dej do něj jenom vzduchování a topení, nech vodu zahřát na obvyklou teplotu (tím topením, ne teplou z vodovodu). Aplikuj léčivo, přelov ho tam. Měň 20 (nebo i víc) litrů vody každý den, třeba 10 ráno a 10 večer. Nech ho tam aspoň dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 16:52 Žena Dinecek [26] Re: paní Cthulhuová
Dobrý den, mám vypozorováno stejné chování-rybky jsou jako něčím nadopované. Zběsile plavou, jsou hyperaktivní. Také jsem nepřekročila dávkování a pozorovala jsem to pokaždé, když jsem dala eSHa 2000. Ale druhý den byly v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2019 15:49 Muž HeRa [2] – Esha 2000 + Sera Aquatan + Sera Toxivec
Dobrý den
Bohužel se mi před pár dny u Krunýřovce jednopruheho objevila infekční vodnatelnost,která se mi projevila po lecbe krupice Teter (Esha Exit + 2000 - 5 dni) Připisuju to špinavé vodě v akva(NO2, NO3 - budu testovat az dnes :( ), protože jsem asi tyden nemenil vodu (akva jede 27 dní).
Voda včera vymenena - cca 1/3.

Mohu prosim kombinovat Esha 2000 + Sera Aquatan + Sera Toxivec při výměnách vody - voda z vrtu ? Nekde jsem tady cetl o nekterych kombinacich, ktere nelze delat, ale nemohu to najit. Nekdo zkusenosti ?

Má krunýřovec šanci na přežití ? Nebo musim vytahat sneky a aplikovat esha Gastrobac?

Dekuju moc za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 13:27 Žena paní Cthulhuová [3] - pidiryby, betty a vodní prales – reakce ryb na Esha 2000
Koupila jsem nové balení esha 2000 a po aplikaci se ryby chovají poměrně nestandardně. Razbory Espeho Zběsile plavou v rohu nahoru a dolu ve druhém akváriu Razborky trpasličí. Změna chování je patrná i na dalších druzích (danio perlové, razborka bornejská, neonka modrá) - plavání rychlé a trhavé, normálně zalezlé v houští teď plavou v přední části akvária. Betty jsou bez reakce. cca po půl hodině se začínají opět chovat normálně. Při používaní první lahvičky se toto nikdy nenastalo. Otázka zní je to normální, že takto ryby reagují a byla spíše první lahvička "vadná" nebo naopak? Dávkování nepřekročeno, léčivo není prošlé. Nebyla třeba nějaká změna ve složení? Dříve se složení Esha 2000 nedalo dopátrat, dnes je na letáku uváděno.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2019 10:33 Muž Gringo63 [294] - Spíš Asie, i když ? . . .
Česky www.google.com/… a doprava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 10:24 Anďaska - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Rennee
Fotka k příspěvku Takhle ;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 10:21 Žena Rennee [21]
Prosím o radu jak dlouho aplikovat esha 2000? Samec živorodky širokoploutvé mi začal jaksi chřadnout a za dva dny ležel už na boku. Myslela jsem že je to jeho konečná, tak jsem ho dala zvlášť do nádrže a aplikovala eshu 2000, s tím že uvidím a když nebude zlepšení tak mu to ukrátím. On ale uplně ožil (teď je v ní asi 15 hodin). Návod je celý německy a němčinu neovládám, tak se chci zeptat, kolik dní ho mám léčit? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:17 Žena Sysalka [27] Re: Anďaska
Díky, rapidní zlepšení nenastalo, ale ploutev taky nedoroste přes noc, aspoň zmizelo to černé místo.
Večer teda půjde zpátky a budu ji dál hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 11:55 Anďaska Re: Sysalka
Pokud jde jen o mírně "odrbanou" ploutev tak můžeš léčbu ukončit (pokud se stav nezhoršil). Rybku vrátit zpět a dál ji pozorovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 11:44 Žena Sysalka [27] – Betta
Ahoj, prosím o radu.
Beťák ze společenské nádrže má odrbanou ocasní ploutev, na jednom místě i začernalou.
Aplikovala jsem eSHu 2000 do 10 litrové elementky. Topím mu tam na 30°C, filtr na velmi pomalý chod ať voda úplně nestojí a nějaké stonkovky, ať má kde polehávat.
Včera večer jsem aplikovala třetí dávku a dneska by měla být léčba ukončena.
Mám ho vrátit do společenské nádrže a třeba za týden léčbu opakovat, pokud by se ploutev nelepšila nebo ho tam mám ještě chvíli nechat a dál léčit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2019 22:42 R Muž lacewings [4280] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – eSHa 2000
-u eSHa 2000 skutečně při silnější dávce některé druhy rostlin to nedají
-jinak se jedná o jedno z nejlépe vyvážených léčiv na trhu ,právě díky šetrnosti k rostlinám a ostatním živočišným druhům při standartní aplikaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 21:55 Muž PetrO [331] Re: Mejla82
Taky žádný problém při doporučené dávce.
Neritiny, Piskořky, Levatky i Okružáci, vše v pořádku. I krevety Japonky to daly ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 21:42 Muž imax [46] Re: NHKG
Pri vyssej ako odporucanej davke som mal tiez uhyn slimakov. Ak si dobre pamatam, tiez sa jednalo o 1,5x odporucanej. V predchadzajucom prispevku som pisal o odporucanej davke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:29 Andaska Re: Mejla82
U mě byli šneci taky v poho při přidávání esha 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:26 Mejla82
Slysel jsem ze to nevydrzi ampularie.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:24 Muž NHKG [3806] - HadohlavciRe: imax
S těmi rostlinami bych to poupravil. Dával jsem při hodně špatné plísni (stále mě dvě 10cm ryby) 1,5x doporučenou dávku a zničil jsem tím růžkatec. U šneků nemůžu říct, protože ty ryby co jsem léčil ty šneky žraly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:30 Muž imax [46] Re: Mejla82
Moja skusenost je podobna ako mal Anthrax. Pri dodrzani davky som nezaznamenal ziadny negativny vplyv na slimakov, krevetky, ryby ani rastliny. Aj co som cital, s touto znackou boli len dobre skusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2019 06:33 R Muž Anthrax [3120] Re: Mejla82
Není tomu tak. Alespoň u mě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 05:52 Mejla82 – Ucinek
Nekde jsem slysel ze esha 2000 ma neblahy vliv na sneci osadku v akvariu..Je tomu tak? Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 16:13 Muž Rounce [30] Re: Andaska
Jo myslím akvarijní a na venkovní zalití se dá taky použít ? Jde mě jenom o to jesli esha nějak negativně nebude působit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 16:02 Andaska Re: Rounce
Jestli myslíš akvarijní vodu, tak s tou můžeš zalít i pokojové rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 15:59 Muž Rounce [30] Re: Andaska
Díky, mám ještě jednu otázku dá se voda, která obsahuje esha použít na zalivání ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 12:47 Andaska Re: Rounce
Můžeš pokračovat bez pauzy ještě 2-3 dny.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 10864x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11404-esha-2000-