Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa 2000

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2017 18:24 R Muž romant [27987] Re: Paul
Za další dva dny, nech to ještě působit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2017 18:24 Muž Paul [2] - Asie – Výměna vody
Ahoj, chci se zeptat po jaké době (od 3 denní léčby) se může vyměnit voda? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 18:25 Muž Iceman [96] Re: romant
Díky takže super. Našel jsem to, protože mám jednu podezřelou rybku a nevím jestli to nebude potřeba. Fotka ryby aktuálně ve vlakně o plísni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 18:21 R Muž romant [27987] Re: Iceman
Ponechme stranou ony datumy, použil jsem již několikrát obdobně skladovanou eSHu jako uvádíš ty a nezaznamenal jsem žádný negativní vliv na kohokoliv. Funkčnost byla vždy stejná, jako při čerstvě otevřené lahvičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 18:09 Muž Iceman [96] – Expirace
Ahoj, mám jednu otázku. Při úklidu jsem v šuplíku našel rozdělané balení ESHA 2000 a Exit. Expirace na obalu je až 2020 ale obě baleni jsem už asi před 2 lety použil na krupičku takže jsou už otevřená.
Je to na vyhození nebo to lze ještě v případě potřeby použít?
Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 07:44 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: VeFa
Není. Ozkoušeno praxí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 01:59 VeFa – Drapátečka
Zdravím, netuší někdo, zda není eSHa 2000 nebezpečná pro Drapátečka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 00:12 JoKa Re: Leny
První tři hodiny to působí v "plné palbě", pak začíná pozvolna klesat. Po 24h tam není v podstatě žádná účinná látka a je třeba znovu dávkovat, byť i poloviční množství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 22:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Leny
-dávkování se nemění
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:41 Leny – Jak dávkovat Eshu 2000 při denní výměně vody?
Zatím nemám ještě zřízenou karanténní nádrž,tak jsem několik rybek musela nechat v deseti litrech bez filtrace,takže denně měním většinu vody.Kolik léku vyprchá do druhého dne?(aspoň zhruba např. polovina,čtvrtina...)Abych věděla kolik léku mám navíc přidat po výměně vody.

(Když se na 100 litrů dávkuje 1.den 25 kapek a 2.a 3.den 12 kapek bez výměny vody,jaké množství by se doplnilo při výměně vody?)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 19:42 Muž patamatix [408] Re: Barčuša
Tak,tak kombinace těchto dvou přípravku je velice účinná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barčuša
Esha 2000 na krupičku nestačí! Je třeba také esha exit. Vyměň třetinu vody a pak lij dle návodu esha exit i 2000. Teplotu vody zvedni na cca 28C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 10:58 Barčuša
Ahoooj prosim prosim o radu.Lecim ryby s tim,ze maji krupicku.Bohuzel u Cichavce jsem objevila plisen.Takze po tom,co jsem tam lila Seru proti krupicce bych tam chtela dat Eshu 2000.Jak to mam udelat?Mam vymenit vodu nebo tak?dekuju moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:58 Banung Re: romant
A víte tak jistě, že jsem si nemohl přinést krupičku s novými rybami??

Podle mě je to docela běžné. Proto to "doléčím". Situace se zlepšuje, včera se ryby otíraly o listy více. Dnes jsem neviděl ani jednu. Rovněž ryby se zklidnily.

Ono nestačí číst jenom rady z internetu. Já se ptal na zkušenosti z praxe.

Jako malej jsem takto "prasácky" (čímž neříkam, že je to dobře) také nastartoval akvárium, které se normálně rozběhlo a nechcípla ani jedna ryba.

Vodu budu měnit od zítřka po dokončení léčby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2015 07:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Banung
Citát z Tvého příspěvku ve vlákně o Hornbachu:

"Léčbu každopádně dokončím, pak doladím akva, a začnu případně měnit vodu."

Obávám se, že navzdory tomu, že Ti to napsalo několik velice zkušených akvaristů nezávisle na sobě, uniká Ti důležitost té rady. Já tak zkušený akvarista nejsem, ale zformuluji to tak, aby bylo jasné, co dělat a co ne a aby to nepřipouštělo "volnější vysvětlení":

Nekapat žádnou eSHu ani jiné léčivo, nedokončovat žádnou léčbu. Prostě denně měnit 1/3 objemu vody. Jinak ryby uhynou. Ne "případně začít" měnit vodu, ne meditovat o tom, prostě vzít kbelík, nechat odstát na pokojovou teplotu a měnit.

Hezký den :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 22:36 Banung – ESHA2000
Ahoj.Také se Vám někomu stalo, že pro přidání ESHA 2000 do vody začaly ryby být aktivnější a plavat až jakoby zběsile? Já to začal pozorovat 5 až 10 min po první dávce. Druhý den po druhé dávce se nic nezměnilo a ryby jsou furt jakoby nadopované ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 22:37 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: 1111
Technicky vzato, téměř ihned. Vyměnit pořádně část objemu vody (třeba půlku), aby bylo jisté, že je tam dostatečně nízká koncentrace a pak se může dávkovat znovu.

Proč chceš dávkovat znovu co nejdřív po ukončení předchozí léčby? Až na několik výjimek nemocí platí, že eSHa 2000 zabere dobře již v prvním cyklu nebo nezabere vůbec. Jestli se situace nezlepší po prvním cyklu (třeba prodlouženém), je to obvykle signál, že onemocnění na tento přípravek není citlivé a je potřeba zkusit něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 21:51 1111 – 11111
Ahoj, chci se zeptat jak dlouho po tom co jsem douživala Eshu 2000 ji mohu znovu použit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 12:07 blancita – EsHa 2000 po jiném přípravku
Ahoj, prosím o radu. V pondělí jsem dala do akva Aradol proti parazitům na neonkách (léčba má být týden) a nyní mám problém s ostatními rybkami - obávám se, že mají bakteriální nákazu - pravděpodobně flexibakterem (bílé flíčky na hlavičce, dlouhé nitkovité bílé výkaly, některé mají olámané ploutvičky a betta má nafouklé bříško). Vzhledem k závažnosti infekce bych chtěla léčbu aradolem ukončit a dát tam eshu 2000. Stačí výměna 1/2 vody nebo musím filtrovat přes uhlí - a jak dlouho, abych mohla dát bezpečně eSHu? Nerada bych moc dlouho čekala, to by už mohlo být pro rybky pozdě:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Presneji, nektera leciva se casem rozkladaji, proste ruzne reaguji a muze na to mit vliv i svetlo, proto nepovazuji za spatny zvyk davkovat leciva radeji na noc, neni-li doporuceno vubec svetlo vyloucit, a nebo jinak. Kdyz nevim, nepisi, tak na noc pred zhasnutim, at chvili vidim reakci ryb a pak je tma. Nasel jsem i nejakou zminku o leceni eSHou (slo ovsem o EXIT) v dobe pres 14 dni, nez pomohla (pidil jsem se po tom kvuli tematu o krupicce), a ani tak bez vymen vody neublizila. Vypada to, ze eSHa vyrabi hodne setrna leciva. Co mam zkusenosti s eSHa 2000, rekneme rok stare po koupi novych ryb, nevim do jake miry pomohlo slusne akvarium a do jake ta eSHa (vypadalo to jako bakterie a plisen), nicmene Fantomum cernym neublizila a mimo jednoho hodne napadeneho priznaky ostatnim zmizely.

S eSHa vodu kazdy den nemem, vymen ji pred prvnim pouzitim a pak az dokoncis lecbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 13:03 Žena aa [2] Re: romant
Tak jsem to nemyslela, chtěla jsem to vědět, protože některá léčiva se po určité době rozpustí, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 12:57 R Muž romant [27987] Re: aa
Netřeba, dojet léčebnej cyklus dle návodu a vyměnit až potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 12:56 Žena aa [2]
Ahoj, když léčíte eshou, měníte každý den vodu? Jen se pro jistotu ptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 23:20 - Re: Edit
S tou dvojnásobnou dávkou by som až tak neriskoval.
1.viac liečiva spôsobí nedostatok kyslíka v nádrži
2.aj pri silnom prekysličení môže niekoľko rýb padnúť
3.všetko toto záleží veľa od vody ktorú máš v akvárku

Liečil som nedávno moje malé mečúniky.Nebol som si istý či ide o plieseň či krupičku,ale rybky mi začali bodkatieť a hynúť.Prvý deň eSHa2000 v kombinácii s eSHa exit,druhý deň opakovaná dávka podľa návodu po výmene časti vody, tretí deň trocha soľ do nádrže.Štvrtý deň ryby sú úplne ok.Počas týchto 4 dní som ale o 4 najslabšie kúsky prišiel.No všetko ostatné som zachránil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 21:09 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Solný roztok- ano jak jinak. Přijde mi to večer lepší ryby tolik nereagují, že se něco lije do akvária a já hlavně nevidím to děsné zbarvení vody jen sleduji ryby jak po zhasnutí klidně plavou. Díky za rady! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 21:02 R Muž romant [27987] Re: Edit
Nevadí, tu sůl před aplikací rozpustit a nalít roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:52 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Nevadí, že jsem to léčivo dala až večer po zhasnutí světla? Nějak je to pro mě snesitelnější. Přidám tedy ještě jednu dávku.Celkem 100 kapek na 200l+ 4lžičky soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2014 18:12 R Muž romant [27987] Re: Edit
Podpořit ryby můžeš taktéž lehkým přidáním soli(pol. lžíci na 50 litrů). S eSHou kombinováno úspěšně, odzkoušeno. Po použití další dávky té eSHy mlžeš přidat rašelinový výluh, záměrně píši až "po", neb by mohlo docházek k negaci účinku léčiva, když by to bylo použito společně. Kdyby to bylo možný, šikla by se fotka, postižených jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2014 18:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Edit
A nasaď rovnou dvojnásobnou dávku, než je uvedena v návodu. Protože tam je dávka uvedena pro preventivní ošetření ryb nebo rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 17:45 Žena EditHa [91] - TetryRe: Zab01
Vzhledem k tomu, že se stav zlepšil řekla bych, že jde o druh plísně, na který Esha zabírá.Myslela jsem si, že bude i další dny působit léčebně a do týdne budou všechny ryby v pořádku. Stav se sice nehorší, ale není výborný. Nasadím proto Eshu znova a uvidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 17:18 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Edit
Tuším, že ty 3 dny uvádějí jako minimální dobu při léčení, pokud příznaky přetrvávají tak se dá doba prodloužit, tudíž jsi nemusela dávat pauzu a ted začínat druhé kolo, ale to je už jedno. Rozhodně by to vadilo nemělo, ale pokud to bude i ted přetrvávat déle, podíval bych se po příčině pečlivěji. Jinak tu optimu až na konec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:59 Žena EditHa [91] - TetryRe: Heimdall
No to jsem chtěla slyšet ;-)První dávkování jsem použila v neděli 18.5.- minulý týden. Takže zítra to bude týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:55 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Pokud je to po týdnu tak bych opravdu rozjel druhé kolo. Já to původně pochopil tak, že po léčebném cyklu nedošlo k žádnému zlepšení a on zatím uběhl týden :-) . Naštěstí všechny přípravky od eSHa jsou velmi dobře snášeny a zbytečně léčené ryby nezatěžují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:51 Žena EditHa [91] - TetryRe: Heimdall
V Esha 2000 návodu nepíšou nic o znovunasazení léčby po týdnu. Proto se ptám. Mám nutkání po týdnu aplikovat druhé kolo Esha 2000 dle návodu.Což je 3 dny léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:40 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Pak bych pokračoval podle návodu až do vymizení příznaků a až pak bych vyměnil část vody. Optimu bych aplikoval až po ukončení léčby a výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:34 Žena EditHa [91] - TetryRe: Heimdall
plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:21 R Muž Silent [5949] Re: Edit
Že jsem tak smělý. Co konkrétně tím přípravkem eSHa 2000 léčíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:15 Žena EditHa [91] - Tetry – následný postup po použití Esha 2000 po týdnu
Po použití Esha 2000 stav se zlepšil ale ne na 100%. Použiji ještě Esha Optima jak píšou znova po týdnu, ale pokud nejsou ryby na pohled úplně čisté nevím jestli nemám použít Eshu 2000 ještě jednou? Nebo začít s výměnou vody? Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 19:40 R Muž romant [27987] Re: Zuzla
Jestli jsem to dobře pochopil, tak došlo k výměně filtru stylem kus za kus a tudíž bych denně měnil 1/3 vody a tu eSHu bych považoval jenom jako podporu a ne jako skutečný léčivo, který budeš aplikovat tou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:36 Zuzla – dávkovanie
Mám 55L akvárium, v ktorom mám obrovský koreň, ktorý zaberá väčšinu akvária (viď prezentáciu). Mám momentálne v akváriu epidémiu. Druhý deň sa snažím liečiť rybky prípravkom eSHa 2000. Prvý deň som dala 10 kvapiek a druhý deň (dnes) 5 kvapiek. Rybičky vôbec nevyzerajú lepšie. Skôr naopak. Ako mám vypočítať správne dávkovanie? Môžem ich týmto prípravkom i otráviť? Ako dlho ho môžem používať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:18 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano, to je v intencích tohoto pojmu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:46 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak budu bojovat dál. Dá se mluvit ještě o vodoléčbě při výměně vody ob dva dny. Měním obden,ale někdy je méně času?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:36 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Je to o podmínkách v daný nádrži, tedy o tom, jak se plísním dovolí se namnožit a všechny již popisovaný opatření by měly působit pozitivně až k vymizení příznaků. Časové hledisko bude u různých nádrží rozdílné. Co u někoho trvá několik dní, může u druhýho trvat i několik týdnů. Nepolevit ve vodoléčbě, mít dostatek rostlin, účinnou filtraci, nepřekrmovat, udržovat dno v čistotě, nemít moc přerybněno, to jsou všechno faktory toto ovlivňující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:32 Muž patamatix [408] Re: romant
Více méně toto dělám. Jak dlouho průměrně muže trvat léčba plísně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:25 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Standardní použití jsou tři dny. Doporučovaná dávka se zvyšuje v momentě jde-li o vody s nízkou alkalitou(pod 4), tak se dávka zdvojnásobí, aby se zajistila účinnost přípravku. Tu sůl aplikovat s rozumem a ne moc často a v bezpečných koncentracích(pol. lžíci na 50 litrů), ale pokud probíhá intenzivnější vodoléčba, možno lehce zasolit častěji. Jako další podporu lze použít různé výluhy, např. Torben, či Amazon dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:50 Muž patamatix [408] Re: slavko
No to asi ne,ale když to nezabere,tak to asi musím nějak řešit :-) Otázka zda teď,nebo třeba až za pár týdnu či dnů? ;-) A nebo úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:27 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: patamatix
A skúsili ste si prečítať návod? Oni to tam píšu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 14:17 Muž patamatix [408]
Na léčení teter(plíseň) jsem použil Esha 2000- nevíte za jak dlouho by to mělo zabrat? Vyměnil jsem vodu,aplikoval Eshu,další 2 dny též dle návodu a teď přemýšlím jak dál. Na těle ryb se to vesměs zahojilo,ale něco málo mají některé na spodních ploutvích. Tak přemýšlím zda provádět dále jen výměnu vody obden,či teď výměnu vody a poté zopakovat léčbu Eshou. A související otázka: dal jsem i sůl na podporu-po jaké době je dobré dát sůl znova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 07:45 - Re: Roman
Spomenul som to len okrajovo.Nemyslené konkrétne na teba.Často sa pri liečbe na tieto fakty zabúda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2013 06:36 Roman Re: prasan
Trochu nechápu tvůj příspěvek. Bavíme se o rozdílech v návodech na léčiva, že se můžeš setkat s více variantami a někdy i protichůdnými.
Na odstranění uhlí, UV lamp a podobně je upozornění snad u všech léčiv.
U léčiv, kde by mohl být účinek snížen filtrem je doporučeno jeho vyčištění od usazenin, na které by se léčivo navázalo a snížila tak jeho dávka.
Filtr se odstavuje u léčiv, která zabíjejí baktérie a místo filtru pak máš jen nefunkční zahnívající bandasku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12540x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11404-esha-2000-?od=101