Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejlepší dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Nejlepší dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Rexistens
kdyz tam napustis vodu ted a nebudou tam zadne rostlinky, tak se muze stat ze se ziviny (teda jestli ten jilovy substrat naky ma) dostanou do vody a zacnou ti tam rust rasy jeste driv nez tam neco das. Jinak kdyz jsem sazela do akadamy, tak se mi vyplatilo sazet pri malym mnozstvi vody a pak opatrne dopustit, viri se to nejmin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:03 Muž Rexistens [16]
no tak ja mam pisek 3-4 mm, takze spis ten substratpropadne dolu :)
ja rostlinky jeste nemam, jsou teprve objednane u aqua daho a maji prijit az pristi tyden...
jde o to ze stim substratem nemam zadne zkusenosti..takze se bojim, aby se to pak nejak pri sazeni rostlin do vody nevyrilo a nezhnedla cela voda nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:01 Žena l3nka [13] - Rostliny
napusťila bych něco málo vody.. nasázela rostlinky a vodu dopustila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:01 Žena l3nka [13] - Rostliny
písek ti propadne pod ten jílový substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 17:52 Muž Rexistens [16]
tak pisek mam a koupil jsem i nejaky substrat jilovy, co se ma jako vrstva vlozit do dna.
Otazka: Je rozumny napad udelat to dno, tedy vrstva pisku, pak ten substrat a pak zase pisek a napustit vodu a az po tydnu sazet rostliny, nebo radeji udelat dno a hned nasadit rostliny a az pak napustit vodu?
co je lepsi varianta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:05 Žena Verča.D [3] – Re: vladislav
Taky jsem uvažovala o písku, ale chtěla jsem se zeptat jestli je drahej a když mám krunýřovce, tak nebude se zahrabávat tak, že by si mohl nějak ublížit ? Možná moje dotazy působí vtipně, ale radši se zeptám než se do něčeho pustím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:17 Muž Rexistens [16]
zdravim, ma nekdo zkusenosti s timhle ricni piskem: www.nakupunas.cz/… ? uz
Je to řični pisek č.2 a cena okolo 70 Kc za 10 kg pytel, coz mi prijde jako celkem v pohode.
Zajimalo by mne ale, jaka je to tak velikost kaminku(nevite pripadne jaka je velikost i u toho ricniho pisku c.4? Uz jsem posilal dotazy na 3 obchody ktere to prodavaji a zatim zadna odpoved(uz je to dyl jak tyden-fakt dobra starost o potencionalniho zakaznika), jen na jedno bylo uvedeno, ze 0,3 mm, co mi prijde jako blbost...
Puvodne jsem chtel dno z pisku z flexi obalu, ale ten jsem videl a neni to tak pekne jak sem si myslel(prijde mi to jako jmena skvara, silene umele)

diky moc


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:35 Žena JJaanca [67] – Re: vejvar
Reaguji na starý příspěvek, ale třeba to někomu pomůže v rozhodování. Ten písek co se prodává na akvarista, co uvádí Vejvar jsem si nechala poslat 1kg jako vzorek, a je ostrý, je to něco jako černé drcené sklo. Radši jsem si objednala z flexiobkladů a s tím jsem spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: martinkazlin
Inspirujte se třeba zdejšíma prezentacema. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 15:12 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Jo to kdybych vedel ze je ta drt co tu doporucuje Vladislav pred rokem tak sem si ji poridil pro sumiky to musi byt lahoda : )))))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 14:17 martinkazlin
Čauki potřebovala bych poradit se dnem. Mám 60l akvárko a mívala jsem tam normální štěrk s trochou písku. Ale vůbec mi v tom nerostou rostliny. A jednou mi dokonce přes noc lekly všechny rybky ale filtry mi jely nonstop. Tak bych chtěla poradit i s nějakýma pěknýma nenáročnýma rostilinkama co se snadno rozrostou a vypadají hezky chtěla bych si pořídit nějaké pěkné netradiční živorodky tak bych byla moc vděčná za dobrou radu předem moc děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 10:03 vcielka
Pred tyzdnom som menila klasicky riecny strk za novy kupeny, ale vobec neviem co mam za strk. Kupovala som ich u nas v akvaristikach ( v nasom minimeste mame az 2) a ani poriadne oznacenie nemaju. Na jednom je napisane drobny cierny s atestom na pitnu vodu a na druhom AK cierny strk 4-7mm.
Proste nic ani ciarka o tom akeho zlozenia alebo ci je prirodny ci s farbivami. Pri tom prvom ani milimetraz nebola, ale tipujem to na 2mm. Som sa zlakla ked som ho sla preprat. Polka plavala na hladine. Asi bol taky lahky ze ho drzalo na nom pnutie vody. Tak som pacla na hladinu a cast padla na dno. Prepieranie bola strasna piplacka. A ked som ho dala do akvarka tak vzduchove bublinky ho vynasali na hladinu. taktiez som musela buchat po nom aby padol na dno :-D tak som dokupila ten hrubozrnnejsi ze ho dam na vrch, aby mi pri odsavani alebo vymene vody nerobil ten drobny problemy a trochu ho zatazil ten vacsi. Myslite ze je to dobry napad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 16:38 Muž Jrk [143] – Re: vaclav
Potvrdím Václavova slova - mám velice dobré zkušenosti s Tomi pískem. Je k dostání třeba v Hornbachu o růsných zrnitostech. Jako nejpodnější vrstvu jsem použil zrnitost 0 (propraný píseček jsem smíchal s JBL Florapol (také z Hornbachu) - vzniklo pěkné blatíčko) a poté jsem vrstvil další až do zrnitosti 3. Do tohoto se pěkně sázejí rostliny. Lokálně, na místa, kde rostliny nerostou a tam, kde jsem chtěl odstupňovat dno jsem použil zrnitost 4 - tato je však již příliš hrubá na sázení rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Petr
Podle potřeby různě propraný písek na stavby. Nebát se drobné zrnitosti :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:21 Žena l3nka [13] - Rostliny
hodne lidi mi doporucovalo tohle dno www.flexiobklady.cz/… ja osobne myslim ze by nemuselo byt spatny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2009 15:20 Usine – Re: Petr
www.klub.akva.sk/… Přečti si časopis č. 11 který je hodně o substrátech. Pokud si budeš zařizovat akva z rostlinami, tak se akvaristické prodejně zdaleka vyhni. Jedině snad Tomi-písek. Jinak je to většinou samý vápenec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:19 Muž jaa [5]
no ak hladis len na tie rybky tak by som dal jednoznacne kremicity piesok(taky co ide do bazenovych filtrov) panciernicci budu ako v siedmom neby..........a tiez to prospieva aj raslinam(teda aspon mne sa osvecil) a hlavne neovplivnuje kvalitu vody...........ale treba tiez podotknut ze sa horsie odkalije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:14 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Petr
Pancierniček škvrnitý to je, ale k dnu veľmi neporadím, ked som ešte choval niečo podobné v popisu tak som mal štrk. Ked ho najdme niekde na nete tak dam link aby ste vedely, že ktorý mám na mysli.

EDIT: používal som www.shopakva.sk/… ,ale to neznamená, že to je najvhodnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2009 15:08 Petr – Nejlepší materiály na dno
Fotka k příspěvku Dobrý den,
jsem začínající akvarista a chtěl bych radu, doporučení na materiál dna, který bude ideální pro čichavce, pancéřníčky a krunýřovce.
Teď tam mám drcený mramor, ale jsem nespokojen, protože má poměrně ostré hrany a alkalizuje vodu.
Klidně sem můžete dát i odkaz na nějaký produkt, se kterým máte dobré zkušenosti.
Předem díky.
P.S.: Je toto pancéřníček skvrnitý, ne? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:52 Muž fantuomas [35] - Rostliny – NATALIT
Fotka k příspěvku .."skúška" čadičovej drte 3 l akva vyprodukované včera , má niekto skúsenosti s natalitom ???
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 21:10 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: vejvar
vyzerá to fajn, keď sa rozrastie zeleň bude to dosť fajn ;p..

dnes som narazil ešte na produkt s názvom "natalit"..vraj: tmavé dno - sopečné...
a celkom to na mňa na prvý pohlaď zapôsobilo, je to viac pórovité ako čadič alebo farbené dná..

www.dohse-aquaristik.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 16:45 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku www.akvarista.cz/…
podle me je to ten stejny jako z flexiobkladu akorat ze v mensich mozstvich vyde levneji

do akva 80*30cm v predu 1,5-2cm a vzadu 4-5cm mi bohate stacilo 10kg
kytky v tom rostou dobre, nema to ostre hrany, cca 50% neni cerny ale taky sedy,
coz podle me vypada prirozeneji

taky v tom neni zadny prach, takze nebylo potreba ani propirat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 22:07 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: vaclav
..ďakujem za reakciu,..odkalovanie v prípade môjho akva nebude zas až tak veliká dilema pretože je až na párik colis a jednu zatúlanú molineziu určené krevetám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2009 22:05 Muž fantuomas [35] - Rostliny – skúška potenciálneho nového dna..p:
..nakoniec som si kúpil po prejdení troch z mne známych štyroch akvaristík v Trenčíne na skúšku 1kg čadičovej drte. Cena zhruba 15sk za kilogram, zrnitosť mi príde okay, rovná sa zhruba môjmu riečnemu štrku (2-4mm), je fakt že je to "ostrejšie" dno ako bežné oblé kamienky, ale zo zasadením (eleocharis) som s použitím peanu (pinzeta na "štýl" nožníc) a prstov nemal problém..
Esteticky mi tento kameň príde príjemný-relatívne prirodzený aj napriek ostrejším hranám, pretože pri tejto veľkosti kamienkov (mali ešte jeden podstatne hrubší druh)v akva hranatosť nieje taká badateľná.. Farba skôr tmavo-šedá ako čierna, čo tu už bolo napísané je tiež pekná. V porovnaní s farbeným dnom aké mali v jednej z predajní v menšej zrnitosti za podst. vyššiu cenu je čadič bledší, ale prírodný - farbené dno holt aspoň podla mňa pôsobí ako farbené, je to viditeľné a moje sympatie si moc nezískalo aj keď nevravím, že na ňom nemôže vyrásť pekné akva ;)
- skúšku octom zajtra, aj foto trojlitrovej nádržky_)
- mimochodom na akva.sk som sa dočítal niečo o sopečnom skle ale v tn ani na internete nenachádzam zdroj, má s týmto materiálom niekto viac skúseností ??
ďakujem ( :
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:11 Muž agent007 [47]
Měl jsem to i v inzerátu prodám AquaClay cca 9-10 kg/200 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:39 grimmi – Re: l3nka
Těch 10 litrů (jedno balení) je tak akorát na 80L akva. Já do 54L akva dával 3/4 pytle a dno je všude cca 5cm. Když si srovnám plochu dna u mě a u tebe, odhaduji, že 4 pytle (40 litrů) Aquaclay Ground by mělo být u tebe akorát. ;-) Kdyžtak dokoupíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:11 Usine – Re: fantuomas
Tak jako světlý písek zezelená, nebo zhnědne, tak černé dno zešedne. Pouze odkalováním se to dá uvést do původního stavu. U písku to jde celkem snadno s čedičovou drtí je to horší. Ať je substrát ale jakékoliv barvy, tak by neměl šumět v octě. Taky jsem měl něco podobného v akváriu 10 let a rostliny rostly (jen některé) Změna písku neobsahující vápenec a přidání CO2 jsem se ale ocitl někde jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:14 Muž fantuomas [35] - Rostliny – odkaz..
e-akvarium.cz/…

dávnejšie som tento článok už čítal a idem nato znova ..( :
vo fóre som si prečítal asi 4 rôzne diskusie ohľadom čierneho dna a "najlepšieho dna" a stále nemám moc jasno popravde, celkom som sa tešil že môj "riečny štrk" cca 2-4mm na jar vymením za niečo čierne, poprípade hnedo červené, rozmýšľal som o čadičovej drti no je tu veľa argumentov pro a najmä proti - pancierničkov nechovám, iba krevety (+dve colisy) a záleží mi na "zeleni".. tie drahé zmesi sú krásne..ale DRAHE...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:38 zeck – Re: René73
Dva stejné odkazy ti nestačí? Pro jistotu tři - www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:29 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jestli se dá koupit něco podobného i v obi Písek křemičitý černý zrn. 1-2 mm.Ještě bych se chtěl zeptat kolik budu potřebovat na 100 litrové akvárko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:08 zeck – Re: vladislav
:-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:08 Žena l3nka [13] - Rostliny
tohle jsem pocitala a cca 90kilo je moc ne? ze zacatku jsem si rikala ze ok ale ted mi to prijde divne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: l3nka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 13:03 Žena l3nka [13] - Rostliny
mam v tom uplne zmatek :-D poradte nekdo kolik shop.rataj-spk.cz/… Aquaclay Ground (10 litrů) budu asi potrebovvat jestli mam akva 400litru - 150 delka 50 sirka a chci tam mit vrstvu cca 7 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:52 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Johan
nevypada to vubec spatne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: l3nka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:41 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: vladislav
tak dekuju za rady :-) ted mi to jen musi schvalit otec :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:39 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: l3nka
Ta firma je super jak na jednání ,tak na dodání zboží..Já ho měl do dvou dnů..Ovšem pro který druh dna se rozhodneš je jen a jen na tobě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:37 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: isamik
www.flexiobklady.cz/… uvazuju o tehle barve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:32 Muž isamik [180] – Re: l3nka
Hmmm, nejlepsi je prirodni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:31 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: isamik
ted si vsimam ze tam je vice barev.. ;-) dekuji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:29 Muž isamik [180] – Re: l3nka
Zlatej kremicitej pisek :-) www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:24 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Mrakoplash
chci tam mit vrstvu ve predu nejmene 5cm a vzadu 8-10cm a jeste to budu davat do druheho mensiho akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:23 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: vladislav
tak dekuju... pouvazuju o tom a taky jsem se koukala na tenhle od rataje: shop.rataj-spk.cz/… ale je trochu drazsi :-( ta cervena barva se mi libi víc nez cerna no .. jeste pouvazuju ale i tak moc dekuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:22 Mrakoplash – Re: l3nka
100 KG ?? co s tím budeš dělat ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:21 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: l3nka
Pokud ti mohu doporučit tak tohle..Jak na rostlinky..Tak na ryby..Tak na odkalování..Tak na vzhled..Jiné bych si už nepořizoval..Ono v reálu vypadá trochu jinak než na fotce..Má ho tu více akvaristů a všichni si ho chválí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:17 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Johan
20kc za kilo neni zas tak moc ja treba myslela aby kilo nestálo 50kc nebo víc protoze budu potrebovat asi 100kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2009 11:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: vladislav
Ale vypadá hodně nepřirozeně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: l3nka
Fotka k příspěvku S tím pískem je na tom pravdy trochu... ;-) Podle mě je nejlepší dno toto www.flexiobklady.cz/… Bohužel ,ale stojí to nějakou kačku.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 11:03 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: l3nka
Zajít na pískoviště, proprat z toho prach a je to :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 20742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11348-nejlepsi-dno?od=301