Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pravidelná údržba akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Pravidelná údržba akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:46 Nobody Re: tomaskupilik
Tak zrovna hladina by stát nemusela!Lepší provzdušnění vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:34 Muž tomaskupilik [9] Re: Usine
Je tam molitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:33 Muž tomaskupilik [9] Re: Dzira
Voda je krásně čirá (ne jako na fotce-to je foťákem), rostliny jsou krásně barevné,rybky taky a hladina stojí takže to podle mě rybkám vůbec nevadí-žádnej proud nebo obtíže v plavání.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:32 Usine Re: Nobody
200l/h je průtok čerpadla na prázdno. Pokud je před ním molitan tak průtok hodně klesne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:28 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: tomaskupilik
Vis jaka je nejlpsi rada? Koukni se na akvarko a jestli je vse tak jak ma byt, tak nic neres. Jestli ti ten protok nevadi a nezpusobuje ti zaraseni akvarka, voda je cista atd. tak si s tim nelamej hlavu, protoze akvarko je zabehly a vyporada se s tim a je to lepsi, nez ted neco menit a cekat co to udela, protoze to nekdy spis uskodi, nezli pomuze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:27 Nobody Re: tomaskupilik
Snížit průtok filtru nebo koupit jiný s menším průtokem.
Tímto vlastně jen honíte vodu v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:09 Muž tomaskupilik [9] Re: Nobody
...nepochopil jsem jakej to má dopad či jak se přizpůsobit... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:08 Nobody Re: tomaskupilik
Tomu říkáte malý průtok? coze 200l za hodinu?
Vám by bohatě stačilo tak 70l za hodinu.
A ta houbička je hodně malá?Myslíte,že při takovém průtoku filtru Vám stihnou baktérie něco udělat s odpadními látkami? :-O Myslím,že pouze zachycujete nečistoty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:02 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: tomaskupilik
jo a k ty udrzbe.. Rika se, ze uzkostna cistota v akvarku taky neni dobra, tak nevim, co je na tom pravdy. Ale je pravda, ze ve filtracnich naplnich jsou uzitecny bakterie, tak jestli to cistis takhle vse najednou, tak bych "ja" tu napln necistil az tak poradne, abych vsechny ty bakterie nezneskodnil a rychleji se obnovily. Ale nejsem zadny profik a sou to jen moje nazory, tak je ber s rezervou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:32 Muž tomaskupilik [9] Re: Nobody
akva 70 L a filtr malej..průtok 200L/hodinu a propírám jen tu ,,houbičku'' uvnitř...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:18 Nobody Re: tomaskupilik
Záleží na tom,jak velké je akva a jaký máte filtr.?Vy asi myslíte to 70l?
Pokud máte jen jednu vložku filtru,tak to chce vyzkoušet.Taky záleží na tom,jak ten filtr propíráte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:12 Muž tomaskupilik [9]
Jinak ještě něco - je špatně když měním zároveň 30% vody a propírám filtr???Myslím tím v jeden den.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 10:44 Žena popelucha [12] Re: emrovka
emrovka: za prvé, rozhodně můžu doporučit zdejší rady pro začátečníky.
Za druhé s koulí je kromě praktického problému, o kterém psali jiní, také jeden životní (pro rybu). Během toho, jak ryba plave a hýbe vodou, ty vlny se odrážejí a v kouli se odrážejí nevhodně. Ve škole jste určitě slyšela o postranní čáře a tak, zkrátka ryby hodně vnímají pohyby vody, ve které žijou. No, a vlnění v kouli jim zkrátka nevyhovuje. To jsem se dočetla, ale mám s tím taky jednu smutnou zkušenost: kdysi jsme koupili babičce kouli s kytkama a malým karáskem. A on vyskočil, skočil za skříň a babičce se v noci zdávalo, že tam křičí... Je mi to líto, protože jsem nevěděla, jak je koule nevhodná. Ale jednu věc jsem věděla: když ryba vyskočí z akvárka, většinou to tam stojí za houby a ryba doufá, že si skokem pryč pomůže :-(
Za třetí, pokud jde o techniku, není toho potřeba moc, ale záleží na osazenstvu. Vzduchování není potřeba, pokud je dost kytek a dobře rostou, protože pak kytky vyrábí kyslík a je to. Jenže kytky potřebujou k růstu světlo, takže osvětlení potřeba je (o osvětlení je tu spousta užitečných informací). Topení je potřeba, pokud ryba potřebuje k životu vyšší teplotu než máte doma, jinak ne. Filtr je vhodný, ale záleží, jestli bude ryba opravdu jen jedna, jaký to bude druh (živorodky jsou větší prasátka než jikernaté ryby atd.) a kolik bude v akváriu kytek, které dokážou rybí výkaly zpracovat. O filtrech je zde také spousta užitečných textů a rad, není to drahá věc.
Za čtvrté, pokud jde o peníze, nešetřila bych na velikosti nádrže, pokud to místo v pokoji dovoluje a nešetřila bych na osvětlení. Filtr je celkem levná věc, na zbytku lze ušetřit velice: písek a kameny z řeky, rostliny od hodných akvaristů, kteří se jich zbavují za odvoz (viz zdejší sekce inzeráty a přebytky z nádrží). Pro údržbu akvárka je potřeba mít kyblík a odkalovací zvon a časem možná nějaké další věci. Chemie není potřeba, pokud jste rozumná. Nešetřila bych ani na krmivu - ryby se krmí málo (já krmím tak 2-4 týdně), takže piksla kvalitního krmiva zase tak draho nevyjde.
Tohle všechno bych promyslela, přečetla si rady pro začátečníky a pak se rozhodla co a jak, rozhodně se vyplatí určitá trpělivost. Vždycky bych měla na paměti, že akvárko je živý svět a člověk je v něm pánbů, který má životy akvarijních obyvatel v rukách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 00:37 Roman Re: Anonym
Optimální je hadička průměru kolem 1-1,5cm na 4-5cm průměr zvonu.Jestli jsi to dělal z lahve jak já,tak to s tenkou hadicí nešlape.Já na to mám hadici o průměru 3,5cm.Zaběhni do krámu a kup si tam plastovej zvon a 1,5m hadice na průměr ty trubky co na něm bude.Já to kupoval před 2 lety v OBI za směšných 11kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 18:10 Muž [] Re: Roman
no... muj podomacku stvoreny zvon toho moc nepobral... Jaky je optimalni prumer hadicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:25 Roman Re: Anonym
Odkalovat se musí.Stejně nikdy neodkalíš k dokonalosti.Rostliny si část živin odeberou,ale musejí mít k tomu podmínky.Další cesta,která tomu napomáhá je filtrace.Myslím tím kvalitní.Ne nějaký čerpadýlko s molitánkem co by se ztratil pod salámem v housce.Musí dojít rozložení látek obsažených v kalu.Toho se docílí bakteriemi co jsou ve filtru.Ty to zbaštěj a zabrání tím k otravě vody čpavkem,který vzniká rozkladem těch usazenin.Odkalovat stačí 1-2x do měsíce při výměně vody.Nasáváme těsně nade dnem a kde je třeba mírně hrábneme do písku,ale tak abychom neodkryli kořeny rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:12 Muž [] Re: Roman
to jako ze se vykaly proudem vody samy odlepi od dna, nebo se tim zvonem rozhrabuje dno a nasledne odchytavaji necistoty? Jak casto je nutno provadet? Odbouravaji se zbytky vykalu i jinou cestou (treba ziviny pro kytky, nebo jsou naprosto nevyuzitelne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:05 Roman Re: Anonym
Zvon je l jednoduše řečeno odkalovač.Nasadí se na hadici při částečné výměně vody a jím odsáváme bordel ze dna.Pořídit se dá v každém akva krámě od nějakých 15kč za plastové až po drahé poháněné čerpadlem(ty jsou na nic,jen to tahá peníze z kapsy).Já si je vyrábím z pet lahve a nasazuji na silnou hadici,ale jen z toho důvodu že mám velké ryby a hrubý štěrk tak to musím trochu zrychlit.V menších používám klasickej malej zvon,hadičku a kýblík. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:55 Muž [] Re: Jirka
co presne ten zvon je, jak si ho vyrobit, popr. kde a zakolik zakoupit? Jak se s tim pracuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:52 Jirka Re: Anonym
Výkaly znehodnocují vodu,která má být čistá,nesmí smrdět,zvyšují obsah dusitanů a dusičňanů a voda se stává pro ryby jedovatá.Výkaly se musí pravidelně zvonem odkalovat,pak tato odsátá voda je dobrá na zalejvání kytek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:13 Muž [] – vykaly
Asi to do tohoto tematu prilis nesedne, ale... Co se deje s vykaly? K cemu jsou potrebne? Co kdyz je jich hodne nebo naopak malo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 7 ...... [8]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 12053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11296?od=351