Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pravidelná údržba akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Pravidelná údržba akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 16:38 Muž filipsi [1298] – Re: Gabrielka
To pocitat nemusim, natolik muj odhad jeste funguje. Bude to nekolikrat vice.
Vezmeme jako priklad vodu z vodarny mlada boleslav.
To, jak by se to projevilo na rostlinach a krevetkach, spolu s tim, ze voda bude mit mnohem vetsi vodivost, nevim. Vy ano?
Jak jsem psal, nemam prilis chut k experimentum v akva, ktere pomerne slusne dlouho funguje.
Ale tahle polemika me mozna nalomi, treba to nekde vedle v necem mensim zkusim. Spis to ale necham na nekom jinem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 16:00 Žena Gabrielka [73]
filipsi napsal: Kdyz zustaneme u pouzitych chemikalii jako prikladu, jejich vyvazenym rozpustenim budu mit Ca, Mg, kde chci, ale navdavkem prilis mnoho S a Cl oproti vetsine prirodnich vod. A to jeste nejsme u konce, abychom se dostali k prumerne, tvrde, prirodni vode...?
Vy jste to tak rychle spočítal nebo spíš tipujete, že úpravou tvrdosti pomocí CaCl2.6H2O a MgSO4.7H2O na úroveň, která by byla "optimální" pro krevetky, zároveň získáte vodu s "navdavkem prilis mnoho S a Cl"? :-)
Jaké parametry stran obsahu chloridů a síranů by měla mít ta vaše "prumerne tvrda prirodni voda"? Případně - jak by se mohl projevit eventuelní přebytek chloridů a síranů?

Ovšem pokud máte v práci vodu, která vám (vašim krevetkám) vyhovuje, není co řešit. Jde jen o to, kolik energie musíte vynaložit na její "přemístění". A to může být věc, která vás možná ani trochu netrápí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:42 Muž filipsi [1298] – Re: Gabrielka
Ale jo, spocitam, i ten zacatek spocitam. Zatim jsem se do tohoto zpusoby vyroby krapnikovky nepustil, protoze mam pocit (ale protoze jsem se nepustil, je to jen pocit), ze rostliny jsou na pomery obsazenych prvku citlivejsi nez ryby. Rybam chemicke experimenty vadi asi mene, pro to mluvi dlouhodobe dobre zkusenosti s upravami smesi soli vody pro tlamovce, atd. V tomto se mi nejak nechce byt experimentator. Nastesti akva je male, v praci voda tvrda, na prilepsenou, zbytek zajisti pomale rozpousteni.
Kdyz zustaneme u pouzitych chemikalii jako prikladu, jejich vyvazenym rozpustenim budu mit Ca, Mg, kde chci, ale navdavkem prilis mnoho S a Cl oproti vetsine prirodnich vod. A to jeste nejsme u konce, abychom se dostali k prumerne, tvrde, prirodni vode.
Pridam tedy jeste otazku na vsechny - ma nekdo zkusenost jinou nez prirodni (krida, vapenec, dolomit ...) s pritvzovanim vody pro krevetky (nehlede na rostliny)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:25 Žena Gabrielka [73]
filipsi napsal: Zatim se mi zda jako nejsnazsi napodobovat prirodu, tj. nechat prislusne mineraly at se rozpousteji samy, primo v akva. Ale k vetsimu zvyseni bych potreboval barel vody, kde by se prubezne upravovala.
To je jistě možné, ale otázkou je, jak dlouho by trvalo, než by např. vápenec udělal z vaší "destilky" "krápníkovku", (když už jsme zvolili tyto termíny :-)). O tom nemám tušení. :)
filipsi napsal: A cim byste si to predstavovala "osolit"? Spocitat to neni problem, ale stale vidim problem to rozumne vyvazit, nejen u Ca/Mg, a nedat tam veci, co tam byt nemaji, a/nebo nedat je tam v mire prilis velke (u snadno rozpustnych cistych chemikalii).
Jaké použít chemikálie, to by vám nejlépe poradili staří praktici, zabývající se odchovem "složitějších" ryb, jako jsou např. Hyphessobrycon herbertaxelrodi, jejichž jikry jsou citlivé na obsah uhličitanů. :-)
Nejčastěji se používají chlorid vápenatý a síran hořečnatý, a to tak, aby poměr Ca:Mg byl 3:1 až 2:1.
Ke zvýšení tvrdosti 1 l vody o 1°dGH musíme přidat 38 mg CaCl2.6H2O nebo 44 mg MgSO4.7H2O.
(To ostatní v souvislosti s poměrem Ca:Mg, který byste požadoval, už si spočítáte, že? :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
OK, odpadní je víc než dost.... a bude to rozumější, líp se to namíchá.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:50 Muž filipsi [1298] – Re: Semtex
Postou, nebo zaridime soukromy vodovod? :-D

(ale radeji nez permeat za moji temer destovku bych menil odpadni vodu. Jinak by to bylo noseni sov do athen ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:47 Muž filipsi [1298] – Re: Gabrielka
A cim byste si to predstavovala "osolit"? Spocitat to neni problem, ale stale vidim problem to rozumne vyvazit, nejen u Ca/Mg, a nedat tam veci, co tam byt nemaji, a/nebo nedat je tam v mire prilis velke (u snadno rozpustnych cistych chemikalii).
Zatim se mi zda jako nejsnazsi napodobovat prirodu, tj. nechat prislusne mineraly at se rozpousteji samy, primo v akva. Ale k vetsimu zvyseni bych potreboval barel vody, kde by se prubezne upravovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
To je nápad, já ti dodám permeat a ty mě dešťovku... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 14:19 Žena Gabrielka [73]
filipsi napsal: ...Ale co my s takrka "destilkou"? Udelat z ni vyvazenou "krapnikovku", dlouhodobe stejnou, je tvrdsi orisek.
To by zase tak velký problém být neměl. :)
Stačí čisté chemikálie a trochu se vyznat, (což pro vás nebude jistě problém), a z té vaší "destilky" si namícháte "krápníkovku" právě takovou, jakou budete potřebovat. ;-)
A to včetně poměru Ca:Mg atd. ... Otázkou je, jestli by 1 lt takto upravené vody stál víc nebo míň v porovnání s výrobou 1 lt permeátu u toho, komu naopak z potrubí teče "krápníkovka". :)
Vědět požadovanou tvrdost, (případně alkalitu), dá se to zhruba spočítat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:59 Muž filipsi [1298] – Re: Semtex
No jo, takze vlastne to maji ti s "krapniky" snazsi, staci mala investice a za nejakou tu korunu maji "druhy kohoutek". Ale co my s takrka "destilkou"? Udelat z ni vyvazenou "krapnikovku", dlouhodobe stejnou, je tvrdsi orisek. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:22 Muž Sid [6739] - Rostliny – Re: Jrk
...Já na základě měření a hlavně skvělé odpovědi Sida přišel na to, že mám v důsledku silného osvětlení a bohatého osázení vegetací, nízký obsah CO2, v důsledku čehož stagnoval růst vyšších rostlin a rozmohla se mi řasa, kterou vytlačila sinice...
To znamená, že si mohu udělat další "zářez do pažby"?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
Mám RO, to je ten druhý kohoutek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:45 PetrH – Re: paja
No já používám studniční vodu bez úpravy. Chemii nemám rád no je jí dost v jídle rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Záleží na tom jaký druh ryb člověk v akváriu má..jinak se stotožnuji s názorem filipsi.Já ze začátku taky okolo vody lítal a měřil a měřil..V současné době hlídám pH a teplotu..Ryby už si nějak na to i zvykly.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 22:48 Muž filipsi [1298] – Re: Semtex
No, to je presne ono. Na to neni treba test, staci udaje vodaren (jako na vetsinu veci). Ale at tak nebo onak, znat ten udaj nijak nepomuze s resenim. Tech je v podobnych pripadech mnoho, a zacatecnik se v nich absolutne ztrati, pokud mu je nekdo primo naserviruje. Musi cist, pripadne se dal ptat .... a zatim provozovat akva tak jak je (protoze vetsinou uz je).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 21:26 Muž Jrk [143] – Re: filipsi
Velice pěkný a plodný příspěvek. Já na základě měření a hlavně skvělé odpovědi Sida přišel na to, že mám v důsledku silného osvětlení a bohatého osázení vegetací, nízký obsah CO2, v důsledku čehož stagnoval růst vyšších rostlin a rozmohla se mi řasa, kterou vytlačila sinice... No a teď mám PET-CO2, jsem bez problémů a spokojen!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 21:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ti co mají vodu ve vodovodu OK tak si pískaj, ale nám z vodovodu teče krápniková..... tvrdá tak, že jí nemůžeme pustit přímo do sklenic, jinak by nám je ten vodní kámen hned rozbil.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.06.2009 20:46 Muž filipsi [1298]
jajaapaja napsal:...Změřit aspoň tvrdost a Ph....

Otazka totiz je, co s tim clovek, co se pta co ma zmerit, udela? Neco zmeri, podiva se na zalozku svych rybicek a rostlin, rekne si tyyjo, ja mam Ph o 0.3 jine, a tvrdost o 2 mensi, nojo, jasne, proto mi to nejde, musim to upravit, aby to vyhovovalo. Koupi Acidon, sodikovy ionex .... a vrhne se do toho. Pak zmeri misto vecer v poledne, ejhle, opet o 0.3 jinak. Jeste prileju. Dalsi rano bezi pro opak acidonu.
Driv jsem si to take myslel, a na zacatek doporucoval merit to a ono. Ted uz ne, nez clovek zacne vubec neco merit, musi vedet proc to meri, a co ma ocekavat za vysledky a proc, a hlavne, co s tim bude delat, kdyz to nevyjde tak jak by si predstavoval. A to neni jen precist maniakva.sweb.cz/… (samozrejme dobre), ale opravdu tomu ve vztahu k akvarku rozumnet.
Testy ma cenu koupit az to clovek precte a pochopi zaklad, a merenim pote a dalsim ctenim prijde porozumneni. Pak muze neco menit, ale myslim, ze ve vetsine pripadu prijde na to, ze jaksi neni co, protoze akva mu uz mezitim funguje i bez toho :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.06.2009 20:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: prikpa
Tak tak, vesměs časem každý zjistí, že jakkoliv upravovat vodu je docela dosti zbytečné, mnohdy je nejlepší nedělat s vodou nic, než být pak překvapen z nestabilních podmínek v akva, takže můj názor, nevyhazovat zbytečně peníze za zbytečné věci. V minulosti jsem to taky dělal a čím více jsem se staral a do vody šťouchal, tím to bylo horší, dneska normálně napustím vodu do 50 L barelu a hnedka co cele zfleku vyčerpán do akva, vše bez problému, všichni vypadají spokojeně a ryby se dokonce hned začnou po výměně namlouvat, nevím proč je to vždy tak popadne. Přirovnal bych to k výměně starého povlečení v ložnici za nové ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2009 20:32 Muž jajaapaja [174] – Re: paja
Můj názor je a nikomu ho nevnucuji.Změřit aspoň tvrdost a Ph.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:30 Muž filipsi [1298] – Re: paja
V cem spocivaji ty asi problemy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2009 20:13 Muž Diego [72] – Re: paja
Nejprve je důležité znát parametry Vaší vody a podle toho se ta úprava odvíjí.Voda se měří většinou kapkovými testy.Je jich celá řada a můžete měřit skoro vše(nejvíce tak Ph,No2 a No3).Ale nejlepší je,když paramtry rybám sedí a hlavně se jim daří,tak se nic měřit nemusí,stejně by jste měřila max. půl roku a pak by jste se na to vykašlala..........Jako skoro každý.............. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:08 paja – pravidelna udrzba akvarka
Ahojky, chtela bych se zeptat na pravidelnou udrzbu akvarka. Sice uz ho nejaky patek mam a nejakym zpusobem se o nej staram, ale nevim, jestli je to spravne. jde mi predevsim o upravu vody, se kterou mam asi problemy. Mohl by mi nekdo poradit, jak na to? Ktere testy musim udelat? Staci odstata voda z kohoutku, nebo ji mam nejakymi pripravky upravovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:46 Nobody Re: tomaskupilik
Tak zrovna hladina by stát nemusela!Lepší provzdušnění vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:34 Muž tomaskupilik [9] Re: Usine
Je tam molitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:33 Muž tomaskupilik [9] Re: Dzira
Voda je krásně čirá (ne jako na fotce-to je foťákem), rostliny jsou krásně barevné,rybky taky a hladina stojí takže to podle mě rybkám vůbec nevadí-žádnej proud nebo obtíže v plavání.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:32 Usine Re: Nobody
200l/h je průtok čerpadla na prázdno. Pokud je před ním molitan tak průtok hodně klesne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:28 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: tomaskupilik
Vis jaka je nejlpsi rada? Koukni se na akvarko a jestli je vse tak jak ma byt, tak nic neres. Jestli ti ten protok nevadi a nezpusobuje ti zaraseni akvarka, voda je cista atd. tak si s tim nelamej hlavu, protoze akvarko je zabehly a vyporada se s tim a je to lepsi, nez ted neco menit a cekat co to udela, protoze to nekdy spis uskodi, nezli pomuze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:27 Nobody Re: tomaskupilik
Snížit průtok filtru nebo koupit jiný s menším průtokem.
Tímto vlastně jen honíte vodu v akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:09 Muž tomaskupilik [9] Re: Nobody
...nepochopil jsem jakej to má dopad či jak se přizpůsobit... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:08 Nobody Re: tomaskupilik
Tomu říkáte malý průtok? coze 200l za hodinu?
Vám by bohatě stačilo tak 70l za hodinu.
A ta houbička je hodně malá?Myslíte,že při takovém průtoku filtru Vám stihnou baktérie něco udělat s odpadními látkami? :-O Myslím,že pouze zachycujete nečistoty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 21:02 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: tomaskupilik
jo a k ty udrzbe.. Rika se, ze uzkostna cistota v akvarku taky neni dobra, tak nevim, co je na tom pravdy. Ale je pravda, ze ve filtracnich naplnich jsou uzitecny bakterie, tak jestli to cistis takhle vse najednou, tak bych "ja" tu napln necistil az tak poradne, abych vsechny ty bakterie nezneskodnil a rychleji se obnovily. Ale nejsem zadny profik a sou to jen moje nazory, tak je ber s rezervou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:32 Muž tomaskupilik [9] Re: Nobody
akva 70 L a filtr malej..průtok 200L/hodinu a propírám jen tu ,,houbičku'' uvnitř...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:18 Nobody Re: tomaskupilik
Záleží na tom,jak velké je akva a jaký máte filtr.?Vy asi myslíte to 70l?
Pokud máte jen jednu vložku filtru,tak to chce vyzkoušet.Taky záleží na tom,jak ten filtr propíráte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:12 Muž tomaskupilik [9]
Jinak ještě něco - je špatně když měním zároveň 30% vody a propírám filtr???Myslím tím v jeden den.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 10:44 Žena popelucha [12] Re: emrovka
emrovka: za prvé, rozhodně můžu doporučit zdejší rady pro začátečníky.
Za druhé s koulí je kromě praktického problému, o kterém psali jiní, také jeden životní (pro rybu). Během toho, jak ryba plave a hýbe vodou, ty vlny se odrážejí a v kouli se odrážejí nevhodně. Ve škole jste určitě slyšela o postranní čáře a tak, zkrátka ryby hodně vnímají pohyby vody, ve které žijou. No, a vlnění v kouli jim zkrátka nevyhovuje. To jsem se dočetla, ale mám s tím taky jednu smutnou zkušenost: kdysi jsme koupili babičce kouli s kytkama a malým karáskem. A on vyskočil, skočil za skříň a babičce se v noci zdávalo, že tam křičí... Je mi to líto, protože jsem nevěděla, jak je koule nevhodná. Ale jednu věc jsem věděla: když ryba vyskočí z akvárka, většinou to tam stojí za houby a ryba doufá, že si skokem pryč pomůže :-(
Za třetí, pokud jde o techniku, není toho potřeba moc, ale záleží na osazenstvu. Vzduchování není potřeba, pokud je dost kytek a dobře rostou, protože pak kytky vyrábí kyslík a je to. Jenže kytky potřebujou k růstu světlo, takže osvětlení potřeba je (o osvětlení je tu spousta užitečných informací). Topení je potřeba, pokud ryba potřebuje k životu vyšší teplotu než máte doma, jinak ne. Filtr je vhodný, ale záleží, jestli bude ryba opravdu jen jedna, jaký to bude druh (živorodky jsou větší prasátka než jikernaté ryby atd.) a kolik bude v akváriu kytek, které dokážou rybí výkaly zpracovat. O filtrech je zde také spousta užitečných textů a rad, není to drahá věc.
Za čtvrté, pokud jde o peníze, nešetřila bych na velikosti nádrže, pokud to místo v pokoji dovoluje a nešetřila bych na osvětlení. Filtr je celkem levná věc, na zbytku lze ušetřit velice: písek a kameny z řeky, rostliny od hodných akvaristů, kteří se jich zbavují za odvoz (viz zdejší sekce inzeráty a přebytky z nádrží). Pro údržbu akvárka je potřeba mít kyblík a odkalovací zvon a časem možná nějaké další věci. Chemie není potřeba, pokud jste rozumná. Nešetřila bych ani na krmivu - ryby se krmí málo (já krmím tak 2-4 týdně), takže piksla kvalitního krmiva zase tak draho nevyjde.
Tohle všechno bych promyslela, přečetla si rady pro začátečníky a pak se rozhodla co a jak, rozhodně se vyplatí určitá trpělivost. Vždycky bych měla na paměti, že akvárko je živý svět a člověk je v něm pánbů, který má životy akvarijních obyvatel v rukách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 00:37 Roman Re: Anonym
Optimální je hadička průměru kolem 1-1,5cm na 4-5cm průměr zvonu.Jestli jsi to dělal z lahve jak já,tak to s tenkou hadicí nešlape.Já na to mám hadici o průměru 3,5cm.Zaběhni do krámu a kup si tam plastovej zvon a 1,5m hadice na průměr ty trubky co na něm bude.Já to kupoval před 2 lety v OBI za směšných 11kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 18:10 Muž [] Re: Roman
no... muj podomacku stvoreny zvon toho moc nepobral... Jaky je optimalni prumer hadicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:25 Roman Re: Anonym
Odkalovat se musí.Stejně nikdy neodkalíš k dokonalosti.Rostliny si část živin odeberou,ale musejí mít k tomu podmínky.Další cesta,která tomu napomáhá je filtrace.Myslím tím kvalitní.Ne nějaký čerpadýlko s molitánkem co by se ztratil pod salámem v housce.Musí dojít rozložení látek obsažených v kalu.Toho se docílí bakteriemi co jsou ve filtru.Ty to zbaštěj a zabrání tím k otravě vody čpavkem,který vzniká rozkladem těch usazenin.Odkalovat stačí 1-2x do měsíce při výměně vody.Nasáváme těsně nade dnem a kde je třeba mírně hrábneme do písku,ale tak abychom neodkryli kořeny rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:12 Muž [] Re: Roman
to jako ze se vykaly proudem vody samy odlepi od dna, nebo se tim zvonem rozhrabuje dno a nasledne odchytavaji necistoty? Jak casto je nutno provadet? Odbouravaji se zbytky vykalu i jinou cestou (treba ziviny pro kytky, nebo jsou naprosto nevyuzitelne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 17:05 Roman Re: Anonym
Zvon je l jednoduše řečeno odkalovač.Nasadí se na hadici při částečné výměně vody a jím odsáváme bordel ze dna.Pořídit se dá v každém akva krámě od nějakých 15kč za plastové až po drahé poháněné čerpadlem(ty jsou na nic,jen to tahá peníze z kapsy).Já si je vyrábím z pet lahve a nasazuji na silnou hadici,ale jen z toho důvodu že mám velké ryby a hrubý štěrk tak to musím trochu zrychlit.V menších používám klasickej malej zvon,hadičku a kýblík. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:55 Muž [] Re: Jirka
co presne ten zvon je, jak si ho vyrobit, popr. kde a zakolik zakoupit? Jak se s tim pracuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:52 Jirka Re: Anonym
Výkaly znehodnocují vodu,která má být čistá,nesmí smrdět,zvyšují obsah dusitanů a dusičňanů a voda se stává pro ryby jedovatá.Výkaly se musí pravidelně zvonem odkalovat,pak tato odsátá voda je dobrá na zalejvání kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 16:13 Muž [] – vykaly
Asi to do tohoto tematu prilis nesedne, ale... Co se deje s vykaly? K cemu jsou potrebne? Co kdyz je jich hodne nebo naopak malo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 12750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11296?od=351