Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pravidelná údržba akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pravidelná údržba akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 21:04 Ema5 Re: ctibum
mnnt, myslela jsem, že topítko a filtraci nevybírám při denní výměně vody.. 1/3 konkrétně.. tedy pouze vypnu ze zástrčky, ale nechám v akvárku, vyměním s vyplými přístoji vodu,doplním a poté tedy po 15min. opět zapnu do el. proudu.. tj. že filtraci vytáhnu z akvárka až čistě při jejím čištění.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2018 21:03 R Muž afc1886 [14682] Re: Ema5
Výměna vody v takovém akváriu je do pěti minut hotová, a to topítko stejně zůstane z části pořád potopené. Proto bych se nebál topítko zapnout hned po napuštění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2018 21:00 R Muž ctibum [6908] Re: Ema5
To spíš vypnout teploměr dostatečnou dobu před výměnou, aby stihnul vychladnout, kdyby byl zrovna zapnutý...
A vypínat pokaždé, i když budeš měnit jen jednou týdně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2018 20:59 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Ema5
Já už topítko nějakej pátek nepoužívám, ale v návodech většinou píšou, že máš čekat nějakej čas po vypnutí, než to vyndáš na souš, aby vychladlo a stejně tak, že máš čekat před tím zapnutím po ponoření, aby se srovnala teplota.
Osobně bych hlavně dával bacha, abys ho nedala na sucho ještě teplý, bo to může prasknout a taky bych si přečetl návod, co k tomu byl, případně si ho našel na netu. :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:43 Ema5 Re: ManuelChavez
ok, tak objasněno :). A se zaptnutím mám vyčkat 15min nebo hned? protože někde jsem zas četla, že při vypnutí mám zapnout až po 15min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.12.2018 20:40 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Ema5
Jde hlavně o to, že ubíráš vodu a může se stát, že se ti topítko ocitne nad hladinou a praskne - je dělané pro používání pod vodou, ne na suchu.

To samé platí pro filtr - jestli zvládne při snížení hladiny ještě nasávat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:40 Ema5 Re: Yirka
:-D, ano, topítko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:40 Ema5 Re: afc1886
ok.. takže pokud teď budu měnit vodu častěji, např. ob den, tak tedy pokaždé vypnout.. tak mi šlo o to, abych to zbytečně nepřetěžovala a případně nepoškodila častým vypnutím/zapnutím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:38 Muž Yirka [9126] Re: Ema5
Jen pro pořádek.
Myslíš asi topítko. Teploměr je přece jen něco jiného a při výměně vody samozřejmě může zůstat v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:33 R Muž afc1886 [14682] Re: Ema5
Ema5 napsala: je potřeba vypínat po každé takové výměně i filtr a teploměr, aby nedošlo k jejich poškození?
Ne po, ale před výměnou vody. A nejde tak ani o poškození, jako o tvé zdraví. Je to přece jenom proud a voda a dohromady to nedělá moc dobrotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:26 Ema5 – FILTRACE PŘI VÝMĚNĚ VODY
Ahoj,

jak to je s filtrací a teploměrem při výměně vody? Všude jsem se dočetla, že při velké výměně vody se obojí vypíná, zajímalo by mě jak to je u častější výměny vody - tj. nové akvárium, cca 2týdny.. testy na NO2 a No3 vyšly prozatím špatně, chci tedy měnit vodu častěji, 1/3.. jak často to mám dělat a je potřeba vypínat po každé takové výměně i filtr a teploměr, aby nedošlo k jejich poškození?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2018 20:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: MichalV
17°C pro gupky by nemusel být problém.

Pokud je pokles teploty pozvolný, dají se ryby zvyknout na ledacos. Milan Murko má spousty divokých živorodek dlouhodobě při 16°C. Moje zkušenost je, že i teplomilné Girardinus falcatus dokázaly žít při teplotách do 10-12°C. 12°C bych proto považoval za minimum pro populaci normálních živorodek a 15° za ještě fajn pro celkem dost druhů (dokonce i u teplomilných a velmi náročných Micropoecilia picta se uvádí teplota vody pro hynutí samců až 18°C).

Extrém jsem zažil se dvěma samečky Xenotoca eiseni, kteří přežili vodu 4°C. Nebo s velkou samičkou Heterandria formosa, která rok nechtěla rodil a nedávno porodila v 9°C chladné vodě (mláďata odlovena, samička stále žije).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2018 13:50 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: MichalV
Pávčata snášejí chladnou vodu dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 22:50 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Vím, bylo to celkem náročné zadání (teplota, objem, bez možnosti elektřiny...). V této teplotě jsem měla paví očka v První podvodní (cca 3 roky ty samé, až na jednu výměnu samečka a případné skokany) a problémy neměly žádné, teprve nedávno jsem je darovala dále, prospívaly. Ovšem ostatní můžou mít zkušenost jinou a podloženou více případy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 20:57 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
to je fajn, ale ak budeš s rezervou uvažovať s 20°C, to už dosť zúži možné osadenstvo. Máte niekto skúsenosti s gupkami (v prezentácii) dlhodobo pri takejto teplote? Nebudú časom choré? napr. zhoršené trávenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 20:32 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Teplota by měla být ok, přes noc si akvárium udrželo 21 stupňů. Naštěstí vystavená díla, která tam máme, vyžadují stálou teplotu bez výkyvů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2018 19:44 Maq Re: vlka
UV-lampa zabije všechno co proteče ozářeným prostorem, tedy bakterie i nálevníky. Zákal se tak zlikvidovat dá. Ale nedobré poměry v akváriu zůstávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 19:35 vlka Re: Maq
Mrknul jsem do pár ,,akvaknížek,, co mám doma. A naprostý protiklady: v jedné svítit, v druhé ne. V jedné vzduchovat, v druhé ne. V jedné knížce jsem se dočetl o likvidaci nálevníků pomocí klasické kuchyňské soli. Anebo co tak použít vnitřní filtr s UV LED: Aquael Unifilter UV 500?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 19:15 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
Daj si ešte pozor na teplotu. Ak tam nebudeš mať krycie sklo a na noc sa vykurovanie vypína (prerušované vykurovanie v práci), môžeš tam mať ráno kľudne 17°C. A stolná lampa to tiež nevytiahne cez deň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 18:09 Žena vero-ni [134] Re: Tučňák
Dobře, seženu stolní lampu. Díky, díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 18:06 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vero-ni
Tak jestli zmizelo z okna, pak jsem pro světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:58 Žena vero-ni [134] Re: MichalV
Lampa by problém nebyla, ovšem pouze na ten omezený čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:57 Žena vero-ni [134] Re: Tučňák
Bývalo, bývalo. Teď se právě přemístilo na své místo ve výstavě a tam už slunce nesvítí. Prostor je dobře prosvětlený, ale taky mám pocit, že by se maličko přisvítit hodilo.. ovšem víc, jak zhruba 5 hod to být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:51 Muž MichalV [327] Re: vero-ni
ide zima, toho svetla bude ubúdať, nejaká stolná lampa sa bude hodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:49 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vero-ni
Viděl jsem tam přímý sluneční svit, takže bych na osvětlení kašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:45 Žena vero-ni [134] Re: Tučňák
Díky. Krmení budu muset hlavně schovat před kolegyněmi :) a ještě, nabízí se možnost, že by bylo možné svítit, ale pouze, pokud se výstava neotevře- tedy zhruba 5 hodin v kuse. Mělo by to pro rostliny smysl nebo by tenhle režim spíš podpořil řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:42 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: vero-ni
Já bych to s Brněnskou vodou nehnojil, je-li to jen dočasná nádrž. Vodu bych měnil na klasiku - třetinu týdně, ale přidal bych plovouček. Krmit po pár dnech a opatrně. Živorodka si najde i nějakou tu řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 17:33 Žena vero-ni [134] – Údržba narychlo založeného akvária
Ahoj,
prosím, poradili byste, jak často měnit vodu, kdy začít krmit a jestli začít hnojit? Jedná se o "Ostrůvek". Vše v prezentaci... Akvárium bylo obydleno brzy, po 11 dnech, ale nebylo jinak možno. Díky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 14:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Poznámka k předchozí fotce: Jedna ryba mi sežrala většinu dafnií. Asi je v tom hodně živin. Takže poslední dny naběhl zákal. Ale jsou tam taky Hyalella azteca, které totálně konzumují řasy a šneci, kteří čistí skla. Živiny samy o sobě nevadí a rostliny za léto silně vyrostly.

Rybu jsem dal dnes jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 13:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Fotka k příspěvku Výměny vody jsou na místě. Ale. Čím bude voda průzračnější, tím lépe se bude dařit rostlinám (teď nemluvím o jemném zákalu) a tím víc živin budou rostliny z vody odebírat. V konečném důsledku to dlouhodobou prací rostliny mohou dát. Základní otázka tedy zní, zda je v akváriu něco, čemu by množství živin škodilo (rostlinám ne, pokud nenaběhnou řasy). Pokud ne a pokud to dafnie vyčistí, není problém.

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 12:23 Maq Re: JirkaŠčobák
Ano, ale z ekologického hlediska to není řešení. Nálevníci žerou bakterie, a dafnie budou žrát nálevníky. Bakterie budou žrát mrtvé dafnie. Prostředí zůstane eutrofní.
Řešením je vyčistit vodu, snížit množství organických živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 09:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vlka
Kdyby nebyly ryby a filtr, nasadíš prostě dafnie a za týden, dva je to čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 23:13 vlka Re: Provpe
Jo, čirá velká štamprla a až ve dřezu při vodorovném svícení jasně vidím, jak se to ohýbá a hejbá. A teď co s tím? Dal jsem vzduchování naplno a přestanu krmit a uvidím. Moc vám díky za radu, ale hlavně za psychickou pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:38 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: vlka
Naber do sklenky dej to proti cernemu pozadi a posvit do toho baterkou pokud se to hybe je to nalevnik :) celkem na to funguji tyto bakterie jsou levne a na hodne litru :) agrobio.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Bohužel s tím nemám žádnou zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:08 vlka Re: vaclav
Seachem Purigen 100 ml. Dá se použít i na nálevníky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 21:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Není to náhodou nálevník? :-) rybicky.net/forum/4822…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 20:25 vlka – po měsíci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Po měsíci nic nepošlo, pomalu začíná řasa. Ale mám dotaz na jinou věc, když se blíž podívám do akvária, mám dojem, že je plné miniaturních bublinek nebo co to je. Ubral jsem vzduchování na minimum, vypral molitan z filtru ASAP 500 ve vodě z akvária. Před 14 dny jsem začal přidávat CO2 VITAL od Rataje a před týdnem jsem dal bakterie TETRA Filter Active. Z přiložených fotek to asi nepůjde poznat, je to na makro z ruky. Děkuji za každou radu. S pozdravem Vlk.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 01:19 Muž Kuba_128 [0] Re: bobik0cz
Upřímně chápu co myslíš, stejně jako rozumím ostatním co tu píšou.
S bordelem na dně jsem i určitou dobu pracoval tak, že jsem ho zasypal pískem. Kytky to braly poměrně pozitivně (měl jsem krásně kompletně zarostlé AQ, takže jsem dokonce vyhodil kořen, který jsem tam původně chtěl dát). Nejhůř se mi na nich projevilo léto, kdy jsem nebyl poblíž, takže někdy byly fakt šílený vedra, tak hromada kytek prostě pochcípala. Pak taky změna vnitřního filtru za vnější byl pro AQ celkem šok.

Jak píšeš mam holt jen čuníky - dostal jsem 6 malých pavích ok zadarmo a všechno co mám jsou jejich potomci (kromě těch 4 ancíků :-D). Pokusím se aspoň část z nich nějak udat. Zároveň můžu nahodit pár těch rychlorostoucích kytek.

Jinak jsem nahrál pár kvalitnějších fotek, kde už je snad i něco vidět. Samozřejmě mi jde o to, aby AQ prosperovalo dlouhodobě - proto ovšem musím přizpůsobit to svoje každotýdenní chování se k němu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 10:30 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Kuba_128
Taky bych se přiklonila k menšímu počtu ryb. Po porodu jsem měla v kanceláři mimíčko 30l cca půl roku bez údržby (manžel občas nakrmil) a krom hustého rostlinstva a zarostlých skel se žádná kalamita nekonala.
Ty akvária již od pohledu neprospívají, kdyby prospívala tak s údržbou 1 týdně musí vypadat o poznání jinak. Taky dělám údržbu většinou nárazově po delší době než týden a takhle to před údržbou opravdu nevypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2018 22:31 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kuba_128
Jednoduchá rada. Minimum ryb a hodně rostlin. Teď budu dělat údržbu mojí jedné rybě více než po měsíci.

Ten svinčík na dně (na fotkách) nebude po jednom týdnu, nebo máš přerybněno (nečetl jsem ten dlouhý popis) :)

Ty totiž asi nechceš pochopit, že primárně nejde o tu návštěvu jednou týdně, ale o to že ty AQ zjevně neprospívají dlouhodobě.

cca 100l AQ jsem v minulosti udržoval jednou za 14 dní (odkalení a stím spojená výměna vody).
Avšak bylo to za podmínky minimum ryb (žádné čuníky jako živorodky, ancíci) dostatek nenáročných rostlin, filtr obyčejný bublifuk, světlo 6-8 h, krmení jednou za 3 dny špetička.
Žádné CO2, ani hnojení.

Fungovalo to přez dva roky než jsem ho zrušil. Těch lidí je tu více, takže ono to jde když se chce. ;-)

Rybky nabídni darem v inzerci nejen zde na webu (třeba i na zkrmení) a když je přesto nikdo neveme, tak holt nastal čas je poslat na Onen svět. V rozumných akvaristikách ryby od tebe nevemou, za to riziko zavlečení nákazy jim to nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 16:44 Muž Kuba_128 [0] Re: MichalV
Rybky tam jsou (počet s prezentací cca sedí), fotky jsou debilní - můžu vyfotit při krmení a bez blesku, asi to bude lepší :-D Za poslední měsíc jsem žádnou mrtvou rybku nenašel (krom 2 co vyskočily ven, když jsem hloupě dal příliš vysokou hladinu a nedal tam sklo). Naopak pokaždé pozoruju hromadu malých.

@Fantomik
Však já ty rady chápu a souhlasím s rušením/stěhováním malých AQ. :) K rušení velkého jsem se vyjádřil níže (i k tomu, že stále věřím, že to tak nebude nafurt). Historicky jsem krmil vším možným (zelenina, granule, vločky...) - aktuální stav krmení odpovídá tomu, že tam krmím přes automatické krmítko (osobně jen 1x týdně), ale můžu jim tam dávat mix, to není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2018 16:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kuba_128
Fotka k příspěvku Místo se najde :)

Gupky - to je problém, když člověk chová ryby, které jsou všude :(.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 16:31 Muž Kuba_128 [0] Re: Maq
Upřímně jsem o tom přemýšlel, ale kde udáš paví oka? :-( Zkoušel jsem různé akvaristiky atp, ale bez úspěchu. Dneska už bych AQ udělal jinak, z osazenstva tam nechal tak ty ancíky a pár příliš nemnoživých rybek, krevetek a podobného, ale za současný situace mě úplně nenapadá, jak to udělat.
Svítit méně můžu, stejně tak můžu zeslabit i intenzitu. Kolik bys viděl jako optimum?

@afc1886
Jo s tím krevetkáriem se mi ten nápad líbí, navíc je fakt, že ta dvacítka by na stěhování šla a zvlášť pokud bych to nějak vymyslel bez hlučný techniky, tak by to mělo být realizovatelný.
Co se týče rušení velkého AQ - dělal bych to velmi velmi nerad. Sice jsem u rodičů 1x týdně, ale málo věcí mi udělá takovou radost a tak mě uklidní jako sledovat ancíky, nebo pozorovat nové výhonky kryptokony. A taky stále věřím (doufám), že se mi jednou podaří vymyslet a vyjednat kam by se dalo v novém bytě dát a přestěhovat i to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 16:28 Muž Fantomik [38] Re: Kuba_128
Ty rady jsou tu správné. Malá akva bych si přesunul k sobě, nebo zrušil. Velké by mohlo fungovat dál. Ale rybičky, které mají celý život jen jedno krmení, no nevím.
Každopádně já mám po půl roce akvárko, u kterého dělám výměnu vody a údržbu 1x za tři týdny, ale z toho si příklad neber. Do toho stavu jsem ho přivedl až po půl roce! Ale pozor! I tak je potřeba akva sledovat během týdne a říkat si: až budu měnit vodu, musím tohle, tahle rybka se dnes chová divně, musím pak támhleto, nebo dokonce reagovat i dříve.
Takže, pokud se jedná o přechodné období několika měsíců, O.K. Ale jinak bych akvaristiku odložil až do doby, kdy pro ni bude prostor. Vždyť ti takhle ani nepřinese tu radost!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 16:26 Muž MichalV [327] Re: Kuba_128
Pri tom 128L akva nevidim na fotke ryby, aj ked v prezentacii ich mas pozehnane. Pokapali?
Ja venujem udrbe svojich akva asi 1x1h za cca 6 tyzdnov, ale tomu musi zodpovedat aj pomer ryb/rastlin.
Keby si v tom 2. akva nemal ryby, ktore potrebujes krmit a nechal to bez zasahu, tak rastliny si po case s riasami poradia aj bez teba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2018 15:28 R Muž afc1886 [14682] Re: Kuba_128
Já osobně si taky myslím, že mít akvárium, které nemůžu sledovat, ale jenom jednou týdně narychlo udělat údržbu je k ničemu. Možná by bylo lepší ten čas věnovat rodičům, doma si založit aspoň to krevetárium, které se ti určitě někam vleze a vrátit se k pořádnému akváriu až budeš mít čas a prostor. Ale to slyšet nechceš. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 15:27 Maq Re: Kuba_128
Máš tam docela pěkné kryptokoryny (co bych za ně zrovna teď dal!).
Co takhle zrušit ryby? Mělo by to určité výhody. Snadnější údržba. Žádný binec, a při čistě minerálním hnojení by mohly časem polevit i řasy. Svítíš možná trochu moc. Taky s teplotou bys si nemusel tolik lámat hlavu, to je úspora energie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 15:22 Muž Kuba_128 [0] Re: bobik0cz
Tak fakt díky za konstruktivní pomoc...
Fotky jsou dělaný hodně narychlo a ve chvíli, kdy akvo není vyčištěné, ale jak říkáš údržba by mohla (a měla) být lepší, s tím souhlasím. Co bys mi konkrétně doporučil zlepšit v údržbě = jak líp použít těch pár hodin týdně, které akvům můžu věnovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 13:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kuba_128
Podle těch mázlých fotek vypadají obě AQ zanedbaně (údržba), proto bych rybky rozdal, AQ zrušil, vyčistil a schoval do sklepa do doby až budeš mít doma chuť se tomu věnovat.

U rodičů to bude dělat jenom zle (ikdyž by se to zvládnout dalo). ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 12053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11296-pravidelna-udrzba-akvaria?od=51