Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lov živého krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Lov živého krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.04.2013 07:08 jamajcan Re: Kryštof
Zkus si pročíst:Ivan Petrovický-Akvaristická přiručka/SZN 1983/ ; J.Černý E.Topercer-Chováme akváriové ryby/Príroda 1989/; Karel Polák-Akvaristika/SZN 1989/.To jen namátkou.Chytrých knih je spousta a myslím,že dnes i trochu neprávem opomíjených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2013 06:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kryštof
Kryštof napsal: Je nějde nějaky dobrý článek o lovu z dafnii, plantkonu, a jinych breberek, abych si ho mohl přecist a kdyby tam byl nejak teoreticky navod?
A co takhle zajít do knihovny, půjčit si nějakou starší knížku o akvaristice a počíst si? On ten interfernet úplně všespásný není, zatímco u těch starších autorů se člověk leckdy dočte i o rizicích spojených s lovem živého krmení. Ono to asi není jenom o tom, vzít síťku a máchat ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.04.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: Je nějde nějaky dobrý článek o lovu z dafnii, plantkonu, a jinych breberek, abych si ho mohl přecist a kdyby tam byl nejak teoreticky navod?

smich Teoretický návod??? coze No vezme se síť a máchá se s ní ve vodním zdroji s cílem pochytat nejvíc blech...tak asi bych řekl já...Navzdory tomu, že mám rád čtoucí bádající, tak na tohle asi návodu netřeba... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 22:03 Muž Kryštof [314] - Amerika
Je nějde nějaky dobrý článek o lovu z dafnii, plantkonu, a jinych breberek, abych si ho mohl přecist a kdyby tam byl nejak teoreticky navod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: romant
:) Ani jsem to nečekal, a kdybych neměl zánět v rameni a vydržel tam hoďku, tak by byl litr minimálně, ale i tak jsem spokojenej ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 16:24 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Pěkný nas....cí fotky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 16:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Bob66
Fotka k příspěvku Sice jsem vydržel jen cca 15 minut, ale i to stačilo :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Fotka k příspěvku První letošní vycházka na koretry :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 17:41 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Jjapan
Nevím jak v jiném kraji,tady v Jižních Čechách je to samý chovný rybník,jen sem tam nějaká pískovna,co patří rybářskému svazu.Rybářský lístek tedy uplatním jen na vodách spadajících pod rybářský svaz,ne na chovných.A na chovných je to problém,tedy konkrétně v mém okolí.Neříkám,že na nich nechytám,ale vždy musím počítat s problémy.Vždy záleží i na konkrétním případě,kdo přijde,s kým se dá domluvit.Např planktonku v potoku pod hrází tolerují,jen pokud voda nevtéká do dalšího rybníka.Poslední dobou už chytám pouze na zahradě v mini jezírku(35000litrů),ale to je tak pro chovné ryby.Mám zase jistotu,že si odtud nic nezavleču,jezírko mám bez ryb.
Pak jsou takové ty typické vesnické rybníky,co patří většinou obci,nebo hasičům.Tam naopak lidé zajdou pokecat a nikomu lov planktonu nevadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 13:26 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – povolenka k lovu
Re: LiborSprysl, Invalida, Bob66
Kluci jak jste tady diskutovali o tom jestli může po vás chtít někdo rybářský lístek, nebo né. Tak mně to zaujalo natolik, že jsem kontaktoval našeho šéfa rybářské stráže. A i mne odpověď překvapila. Opravdu, dle zákona musíte mít rybářský lístek!!!, ale jedním dechem mi zdělil, že mají v prováděcích nařízeních napsané, že pokud někdo evidentně loví plankton pro akvaristické účely tak ho mají zkontrolovat a nechat na pokoji(pozor neplatí na chovných rybnících!!!). On je tam problém už jen z toho hlediska, že by vám musel dokázat způsobenou škodu! a nikdo neumí vyčíslit finančně bandasku buchanek a komářích larev. Tak já myslím, že můžem být v klidu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 09:40 jamajcan Re: Jjapan
Jj,přesně na tu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 07:43 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
Ty chodíš na tu zadní nádrž co je nejblíž k Femontu? ne ne Tam už je i teď tak živo palec , to tam taky budu muset zajet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 06:45 jamajcan Re: LiborSprysl
Medůzky byly co vím ,na Štěrkovně u Hlučína/okr.Opava/Tady nevím,ale vzhledem k tomu,že je to docela klidná a izolovaná lokaklita,tak by mohly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 06:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Na jedné takové lokalitě byly i nějaké medúzky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 06:22 jamajcan Re: LiborSprysl
Výborná lokalita.Naštěstí tento cukrovar ještě funguje a doufám,že to i tak zůstane.Chodím tam už zhruba 30 let :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2013 06:20 jamajcan Re: malyLibor
Ano,voda plná živin z mytí a zpracování cukrové řepy a úplně bez ryb.V průběhu roku tam jde nachytat spoustu druhů krmení/černé komáří larvy,koretry,patentky,atd./
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Jó cukrovary, to je lokalita...akorát že jich je nějak málo... smich :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 19:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Já tam prd vidím, jsem už asi fakt úplně slepej. Takové loviště ti tedy fakt závidím... čistá voda, asi i bez ryb, takže minimální možnost nakazit si ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.03.2013 17:58 jamajcan
Směs buchanky,hrotnatky,perloočky,možná nějaký viřník.Loveno na sedimentačních/biologická čistička/nádržích/poslední stupeň/ cukrovaru v Opavě -Vávrovicích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 15:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
To máš koretry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 14:28 Muž snehulda007 [850] Re: Dano64
Zákon č. 102/63 byl 1.4.2004 zrušen...V současné době platí zákon 99/2004
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 14:27 Žena lucie.aqua [511] Re: LiborSprysl
Taky by mne zajímalo, kde... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 14:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
To jako v nějaké louži? coze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   07.03.2013 14:21 jamajcan
Fotka k příspěvku Předvčerejší úlovek.Loveno mimo rybářský revír :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.03.2013 13:58 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Dano64
Dano64 napsal: Zdravím,

Nevíte někdo co je na tom pravda?

Akvaristé, kteří krmí své miláčky planktonem, byli na jaře nepříjemně překvapeni, když po nich rybáři při lovu planktonu požadovali povolenku a státní rybářský lístek. Zákon č. 102/63 Sb., "o rybářství" sice v § 11 říká: "Lovit ryby a jiné vodní živočichy v rybářských revírech mohou jen občané, kteří mají rybářský lístek a povolenku k rybolovu...", ale v § 15 definuje: "Rybami a jinými vodními živočichy podle tohoto zákona se rozumějí ryby všeho druhu, raci, perlorodka říční, škeble, velevrubi a žáby, pokud žijí v rybnících a tekoucích vodách." Protože v této definici není plankton ani bentos uveden, zákon pro jejich lov lístek ani povolenku nepožaduje a požadavky rybářů proto nemají oporu v zákoně.

Odkaz: hlas.sluknovsko.cz/…


Je plankton vodní živočich?Je.Tudíž bez diskuze.Právo na to mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 13:48 Dano64 – Plankton
Zdravím,

Nevíte někdo co je na tom pravda?

Akvaristé, kteří krmí své miláčky planktonem, byli na jaře nepříjemně překvapeni, když po nich rybáři při lovu planktonu požadovali povolenku a státní rybářský lístek. Zákon č. 102/63 Sb., "o rybářství" sice v § 11 říká: "Lovit ryby a jiné vodní živočichy v rybářských revírech mohou jen občané, kteří mají rybářský lístek a povolenku k rybolovu...", ale v § 15 definuje: "Rybami a jinými vodními živočichy podle tohoto zákona se rozumějí ryby všeho druhu, raci, perlorodka říční, škeble, velevrubi a žáby, pokud žijí v rybnících a tekoucích vodách." Protože v této definici není plankton ani bentos uveden, zákon pro jejich lov lístek ani povolenku nepožaduje a požadavky rybářů proto nemají oporu v zákoně.

Odkaz: hlas.sluknovsko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 07:31 jamajcan Re: Romulus
Používám www.dajanapet.cz/…. Osvědčený.Taky se dají použít www.aquapage.cz/…, nebo www.dajanapet.cz/….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 00:44 Romulus
Ahoj, čím desinfikujete živou volně lovenou potravu. Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 01:06 enzim Re: Semtex
To já zase rád fotim,takže mi to ani nějak nevadilo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: enzim
Ano, tohle je komáří larva.
Ale stačilo hodit klíčové slovo šmírákovi Googlovi a on by ti našel obrázky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 10:51 enzim – komár
Fotka k příspěvku snad už půjde nahrát foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 10:49 enzim – komár?
Zdravim,



včera jsem trochu zalovil v sudu a poprvé se setkal s drobotí. Nejsem si uplně jistej,ale je to komár ? Ještě mi tam plavalo něco kulatějšího a mnohem rychlejšího.Rybky po tom šli jak po flusu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirka023
Já ne, mně to vždycky chcíplo. Buď na to zapomenu, nebo to dělám blbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 08:40 jirka023 Re: LiborSprysl
a prodal byjsi nějaké množství? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: jirka023
Oni se ti červíčci množí sami, pomáhat jim netřeba smich , ale samo nejde nic, i malé děti se musí učit chodit... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 06:31 jirka023 Re: TomasOxx
nechováte nikdo živé krmení jako gindal potřeboval by jsem ho pro skaláry odkoupil by jsem si jenom krabiču ale tech co se sami množí za nabídky předem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:05 Muž O.Tom [439]
Nedavno jsem vpominal, jak jsem jako maly kluk chodil k rece chytat male rybky jako krmeni pro moje skalary. Ale to blo tak 16 let z5 :) kdo vi, jake problemy bych ztoho dneska mohl mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 16:47 R Muž romant [27987] Re: lara16
Zn. ideál. takový krmení. Krmíš živou, masitou, ale vlastně rostlinnou potravou. S těma zakalenejma vodama to teď na jaře je vcelku častý jev. Voda se velmi rychle mění. Neznám konkrétní lokalitu, jak uvádíš, ale když budeš hledat, ptát se, ideální jsou lidé pohybující se u rybníků(nemyslím zaměstanance), tak jistě na dobrou lovnou oblast narazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 16:44 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: lara16
Jistě, živou potravu dávat můžete. (Viz odkaz). A samozřejmě jako u všech rybek, rozmanitá potrava je více než vítána.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska

S lovem u Vás neporadím...snad někdo jiný řekne. Nicméně věřím, že když si uděláte výlet k jednomu dvěma rybníkům či nádržím, že najdete. ;-) Aneb "to by bylo, aby nebylo". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 16:29 lara16 – Pomoc
Můžu se zeptat?
Nevíte někdo jestli můžu dávat závojnatkám karkulka živou potravu-perloočky...
A ještě se chci zeptat jestli někdo nevíte v okolí Středočeského kraje nejlépe Benešova kde jsou nezakalené a čisté vody pro chytání perlooček a ostatního živého krmení...Prosím o odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 06:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
Vojto to my to s Petrem máme srovnané... hop on to na začátku s tím "zákazem" nemyslel tak kategoricky, jak napsal a nakonec o to vůbec opravdu nešlo. Celé to přece vzniklo nad pozastavením se pár lidí nad tím, že jsou kolem rybníků cedule se zákazem lovu planktonu a mé poznámky, že ten, kdo se o rybníky stará má právo si kolem něj natlouct takové cedule třeba na každém metru.
ad Arthur...Mají to ti Švédové ale pěknou ústavu...napřed u nás nakradli co se dalo a pak by nás tam na třešně a brambory lákali zadáčo a k tomu nabízeli k obývání své pozemky a zdroje ryb. smich Ale jak už jsem zmínil někde vepřeději...přece jen se mi více líbí ten americký model...můj dům, můj hrad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:46 Arthur Re: invalida
Invalida má pravdu, ve Švédsku je toto právo dokonce zakotveno v ústavě. A podobné to je i v dalších skandinávských zemích. Má to historické kořeny.

en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:32 S Muž invalida [3881] Re: Martin71
Já to švédsko projel s báglem...sice sem byl za exota ale fungovalo to...náhled myslím nezměnil ani porevoluční pohled na nás. Ve švédsku je docela zima na hromadný zneužívání...ale je to přes 20 let takže dneska nevím...Mluvím o okolí Upsaly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:21 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: host
Proč pomalé chápání?Třeba chápu víc než ty,jen nemám potřebu urážet ostatní.Je mě víceméně jedno,jestli mají vyjímku nebo ne,jen jsem psal,že se v okolí rybníky hnojí.Tečka:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:04 host Re: tercovec5
Taky trošilinku pomalé chápání. :-) Promiň.
Ty planktoní hnízda múžeš vidět a vyfotit, ale na základě výjimky níže uvedeného odkazu metodického pokynu MŽP. Pokud tato není, je to na černo a tím pádem na flastr. Rozumíme si? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: tercovec5
Do tohoto tématu se to k dané diskusi hodí, není důvod to mazat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2012 19:47 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: host
Fotka k příspěvku Ráno tady byla řeč o hnojení rybníků,tady jedno foto,že se opravdu hnojí:-).Napočítal jsem 15 takovýchto kopic kolem břehu:-).
Vím,že to nemá s akvaristikou nic společného,tak to Bobe66 pak smázni,díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 14:57 Muž tercovec5 [257] - Amerika
Hlavně se chlapi nehádejte,vždyť akvaristika by nás měla spojovat,ne opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 13:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Pravdu díš, ještě že my dva si zákony nemusíme vykládat...když v principu jde o něco úplně jiného - tedy o to respektování vlastnického práva a schopnost dohody ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 10

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22207x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11207?od=251