Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lov živého krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Lov živého krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:58 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: host
Spis sem hod fotky nebo video tech tvojich lochnesek jak zerou kapry . To tu lidi bude zajimat vice .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 06:34 host Re: host
www.mocrshp.websnadno.cz/…

Zde jsou fotografie, mimo dalších, jak vysazovaného kapra tak i mřenky mramorované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2013 06:21 host Re: bichirr
"...jak žereou grundle, ty maj bežně od 5cm až 8cm. Na první pohled nepoznáte od kapra( ve stejné velikosti)."

Tak si nejsem jist, jestli víš o čem vlastně mluvíš. Grundle, dříve u nás hlavně mřenka mramorovaná, dnes různé drobné štíhlé rybičky např. ančovičky.
Kapr ve velikosti 6-7cm je označován jako násada K1 a je nesrovnatelně nepodobný už na ten první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: bichirr
bichirr napsal: Teda pánové, budu muset asi nafotit jak žereou grundle, ty maj bežně od 5cm až 8cm. Na první pohled nepoznáte od kapra( ve stejné velikosti). Abych ukázal co ty moje rybičky dokážou. Docela by mě zajimalo co máte doma za ryby vy. Nechápu, co je na tom nepředstavitelného. Nebo mám doma mutanty.?

No mne by ty fotky fakt dost zajímaly. Ale zdůrazňuji, 5cm je něco jiného než 8 cm. Pochybuji totiž o tom, že máte ty livingstony tak obrovské, aby zvládali tu horní mez. To dokáží kančíci o délce minimálně 40 cm, a ti mají hubu skoro vyklápěcí. To u livingstonů není. No a protože zjevně máte nějaké rybářské geny, tak mi prostě připadá, že to trochu ženete nahoru. hop Já už jsem dravců choval poměrně dost druhů, a nejen cichlid, takže o té spotřebě, a velikosti konzumovaných rybek, i konzumentů, mám docela reálnou představu...V současné době chovám třeba gudeu psí. Rybky jsou výhradními dravci, mají kolem 15 cm, a více než čtyřcentimetrové mečovky nezvládají. To už musí mít velký hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 22:48 bichirr
Ptám se, protože tam nemám stálý přísun malých ryb. Jelikož je pstruzi vychytaj dřív. A proč se ptám, protože se toto vlákno jmenuje LOV ŽIVÉHO KRMENÍ. To se nemůžu zeptát? Je to tu od toho aby se hovořilo. Připadá mi, že Vám vadí když se ptám na něco jiného než lov larev komárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:11 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
8cm nemají ani boilies granule na chytání kaprů hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 19:03 bichirr
Teda pánové, budu muset asi nafotit jak žereou grundle, ty maj bežně od 5cm až 8cm. Na první pohled nepoznáte od kapra( ve stejné velikosti). Abych ukázal co ty moje rybičky dokážou. Docela by mě zajimalo co máte doma za ryby vy. Nechápu, co je na tom nepředstavitelného. Nebo mám doma mutanty.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:59 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jo 7cm není reálný :-D A taky nemluvě o tom jak to musí zatěžovat vodu takový krmení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2013 18:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: bichirr
Jo, dost narostlý livingston by rybku zvládnout mohl bez problémů...ale s těmi 7cm...nebuďte za rybáře, teda za kecala... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:33 bichirr
To by se mi moc nevyplatilo, dostat pokutu a za plevelnej potěr. Mám v plánu udělat prezentaci. Jen vybrat fotky a donutit se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:28 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
No jestli nemáš papíry tak si sebou neber moc věcí aby se ti pak lépe utíkalo až potkáš porybnýho :-D ... a celkem by mě zajímalo to tvoje akvárko s tlamovcema, nechceš si tu udělat prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 18:22 bichirr
Mě by asi nejvíc vyhovoval čeřínek. U nás je jen Labe a Orlice. Asi zkusit slepé rameno. Tady asi nemá níkdo zkušenost kam v Hradci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:31 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: bichirr
No nejlépe na nějakou řeku. Na mělké místo, kde se tento (stále) "potěr" - malé rybky - vyskytují. Na mělkém místě se vyhřívají.
Nástrahu i náčiní k lovu je však zapotřebí upravit velikosti lovených ryb. Chcete lovit malinké ryby, potřebujete miniaturní háček odpovídající velikosti rybích úst. V rybářských potřebách vám jistě poradí. Jo a stačí i malá udička, nepotřebujete tří metrovej klacek ;) Návnada nesmí být také nijak velká. Jen něco, co zakryje špičku háčku a drobný proti háček, pokud na háčku je. Vhodnou návnadou je miniaturní kulička z rohlíku - vytvoříte v ústech.
Dále se ryby loví na žízaly, moučné červy, kukuřici, mušky atd. Vše je však zapotřebí upravit na potřebnou velikost, resp. maličkost, aby návnadu i s háčkem byla malá ryba schopna nasát do úst.

A nebo druhá varianta je čeřeň, jak píše Ganjamir
Petrův zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 17:05 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
Kdybys měl povolenku tak jak říkám plotic a havěti je všude dost a na čeřeň si zachvilku nachytáš plnej kýbl ... ale když máš ten soukromý rybník tak není co řešit a povolenku ani nepotřebuješ, i když krmit tlamovce kaprama se mi nějak nezdá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:58 bichirr
Vyvážet ven je asi nebudu. Když tak jen do mého akvárka. Kdybych měl povolenku, nevím kam bych chodil na takové malé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:49 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
Stačí mít povolenku a můžeš skoro všude :) nevím jak to je jinde ale u nás v přehradách je dost málo ryb, samé mrchy plotice a cejni, lidi sou hlupáci a berou každýho kapra co má trochu míru, tak můžeš potěr kaprů vysázet do okolních přehrad rybáři budou rádi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:38 bichirr
Pokud si je nenachytám já, tak je sežerou pstruzi. Podaří se mi jich nachytat jen zlomek toho co tam je. Taky bych šel na plotice a podobné rybky. Jen nevím kam. Jsem z Hradce Králové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:17 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
Když jsem měl piraně (cca 20cm) tak sem jim dával 5cm plotice a museli je roztrhat aby je do sebe dostali, ale s Nimbochromis livingstonii zkušenost vůbec nemám, a taky bych řekl že kapříků je velká škoda když je všude tolik plotic a jiné havěti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 16:12 bichirr
S takovou velikostí nemají žádný problém. Nevím proč, ale pulce nežerou. Ani malé žabky. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 15:27 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bichirr
7cm kapr už většinou bejvá pěkně tlusťoučkej, to máš nějaký tlamopiraně ne? Jinak na rybník sem chodil lovit 1-2cm pulce a pro velký ryby jsou ideální, když ještě žijou tak maj ryby aspoň nějakou zábavu při lovení, můžu jen doporučit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 10:58 bichirr
Tlamovců co zvládnou tak velkou rybu je poměrně dost. Jestli jsi viděl někdy potěr kapra 7cm (nic velkého to není, úzký a dlouhý). Jinak pro mé Nimbochromis livingstonii je to hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 10:04 Muž Chem [837] Re: romant
Fotka k příspěvku romant napsal: Neseďte doma a vyražte k rybníkům, jsou plný suprovýho živýho krmení, ....

Nesedim doma, ale v praci ;-) ale samozrejme ze i lovim ;-) Mas pravdu, ze ted to stoji za to. Cekal jsem, ze budou spis houby po desti a ony jsou blechy a dalsi havet. Na komarech je poznat, ze toho je letos hodne. Ilustracni foto - kyblik s perloockama, detail (perloocka na perloocce) a detail po vpusteni jedne lzicky do nadrze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: bichirr
Mne by spíš zajímalo, jací tlamovci jsou krmení sedmicentimetrovými kapry... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 22:26 bichirr
Co se tu hned všichni čertíte. Potěr kapra na našem rodiném rybníku. Potěr tam dlouho nevydrží, pstruzi ho sežerou. A ten plevel mám od rybářů při výlovu, taky ho moc néni a když tak jsou to velké rybky. Jinak máš pravdu, nemluví se o tom. Hodně lidí chodí na malé rybky, ale o místa se nechtěj dělit. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 22:20 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky – Re: bichirr
Ty bláho tohle nikde hlavně neříkej a vzpamatuj se coze . Jaký plevelný potěr? A ještě kapr? Přečti si něco co můžeš lovit a co né rozzureny rozzureny . Mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 21:32 bichirr
Ahoj, nechodí někdo na plevelný potěr ryb? Karas, plotice ...... Velikost 3cm 7cm. Nějaké zkušenosti. Mám to pro zpestření tlamovcům a bichirům. Každý rok si nachytám spostu malých kaprů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 20:02 Muž kofejn [963] Re: romant
Já byl na "blechách" o víkendu prvně a moc jsem toho užitečného nepřivezl. Buď to vybral chovatel, který mě tam poslal, nebo jsem střevo a nejde mi to. Měl jsem na dvě krmení a spoustu šneků.
Patentek v sudech na zahradě je dost, ale přes den už jsem měl ve sklenici čtyry komáry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:51 R Muž romant [27981]
Neseďte doma a vyražte k rybníkům, jsou plný suprovýho živýho krmení, komáří sezóna je v plným proudu, tak ať to nepropásnete, to se potom až ještě rybám vyměníte vodu budou dít v akváriích divy po takový dávce afrodisiaka. Tak šťastnej lov a výmluvy, že nevíte kam, neberu, stačí se poohlídnout kolem sebe, všude jsou možnosti kde nalovit a nejenom komáry, dafnie jsou letos taktéž exkluzivní. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 11:57 jamajcan Re: Bob66
Já se nepřehaduju.Na to se krásně hodí jedno české přísloví,TAK DLOUHO SE CHODÍ SE DŽBÁNEM PRO VODU.... :-)
edit:PŘEHADUJU-DOHADUJU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
To bohužel vím a závist mne nepřechází... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No jo zase ti od Plzně...ti frajeří permanentně... smich Většina nekrmí jinak...ale to je asi dané místem...my od Řáholce jsme se na to již vyprdli... smich


Je fakt že tady jezdí na živé skoro každý, ať koníčkář s jedním akváriem nebo chovatel s 40 kubíky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Bob66 napsal: jamajcan napsal: S rybami je to takřka jistota :-P



Pokud by tohle byla pravda tak bych musel léčit pořád :) Ještě jsem nenašel loviště které by bylo 100% bez ryb, a polovinu roku krmím živým pořád a žádné nemoci ani parazity jsem řešit nemusel ;-)



No jo zase ti od Plzně...ti frajeří permanentně... smich Většina nekrmí jinak...ale to je asi dané místem...my od Řáholce jsme se na to již vyprdli... smich Tady je teda problém s živým permanentní...resp. s léčením po nakrmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2013 11:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jamajcan
jamajcan napsal: S rybami je to takřka jistota :-P



Pokud by tohle byla pravda tak bych musel léčit pořád :) Ještě jsem nenašel loviště které by bylo 100% bez ryb, a polovinu roku krmím živým pořád a žádné nemoci ani parazity jsem řešit nemusel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.04.2013 11:19 jamajcan Re: LiborSprysl
Já jsem klidný :-) Rozhodně je riziko o mnoho menší bez ryb.S rybami je to takřka jistota :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Dafnie určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:03 Muž Kryštof [314] - Amerika
Ted možná trošku odbočím od tematu ale dal by se plankton chovat v akvariu? a brat se jen v určitem množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
jamajcan napsal: Tam,kde jsou ryby,bych lov planktonu stejně nedoporučoval.Riziko přenosu rybích parazitů a nemocí je víc než velké.Nejvhodnější lokality jsou:požární nádrže,cukrovarské nádrže,poslední stupně biologických čističek vody,apod.

Ani vás kolego neuklidním...přenašeči velkého množství rybích chorob a parazitů jsou rovněž objživelníci a vodní ptáci, a těm ani do nádrží bez ryb vstup nezakážete... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Grizzly
Grizzly napsal: S tím musím souhlasit, vždycky v létě sem lovíval plankton ny rybníku a nic. Pak sem si přitáhl parazita, který se rybám přisál na žábry a nic se s ním nedalo dělat. Takže od teď ten plankton budu zamrazovat X-)

Abych vás správně zneklidnil...mráz kopřivu nespálí, nespálí ani kapřivce, pokud správně usuzuji na toho parazita, kterého jste si přitáhl...takže mrazení není lékem... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
Máme na zahradě soukromý rybník a soused si koupil od města slepé rameno moravy, takže mám dvě obrovské vodní plochy za barákem :) A nějací rabyří mi mužou byt ukradení, a rybařský lístek má bracha, a pujcil bych si ho a nějak to ukecal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 09:41 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: jamajcan
S tím musím souhlasit, vždycky v létě sem lovíval plankton ny rybníku a nic. Pak sem si přitáhl parazita, který se rybám přisál na žábry a nic se s ním nedalo dělat. Takže od teď ten plankton budu zamrazovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2013 08:28 jamajcan Re: LiborSprysl
Tam,kde jsou ryby,bych lov planktonu stejně nedoporučoval.Riziko přenosu rybích parazitů a nemocí je víc než velké.Nejvhodnější lokality jsou:požární nádrže,cukrovarské nádrže,poslední stupně biologických čističek vody,apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
No tak to trochu vyjednotíme...pokud nemáš rybářský lístek a kolem sebe naopak máš protivné rybáře, tak na jejich vodách stejně chytat nesmíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jamajcan
Nejhorší však je, že nemužu najít ani zmínku o lovu planktonu, pouze nějaka fora, rybyrský svaz, tady na rybickach, akvarista.cz, a další. Avšak užitečný článek nikde není :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 13:09 jamajcan Re: Kryštof
Alespoň to bylo k něčemu užitečné :) Ryby budou spokojené.Lovu zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 12:31 Muž Kryštof [314] - Amerika
Děkuji, netušil jsem že se tu strhne taková slovní přestřelka coze Ale co knižky si pujcim v knihovně a asi se vrhnu na lov planktonu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 12:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Zatímco breberky se dají lovit...v bahně se podle mne teda spíš těží...nechci podceňovat...ale opravdu neznám mnoho lokalit u nás, kde by byla přemíra nítěnek tak velká, že by mne to donutilo k hrabání ve ......o patentkách už vůbec mluvit nebudu....takže opět zbývá ta síť... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 11:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Teď si dovolím být trochu více kritický já, ale ne na tazatele. Téma "lov živého krmeníí" je poměrně obecné a obsáhlé. Nebylo by možno toto téma rozdělit na podtémata týkající se jednotlivých druhů krmení. Zatím je zde asi pět stránek, ale i jenom je pročíst, zabere poměrně dost času. Proto jsem tazateli doporučoval knihu. Tam to najde na nějakých 20-30 řádcích a bude to mít rozděleno na lov planktonu, nítěnek, patentek, koreter a bůhvíčehoještě. Takže je docela možné, že ty informace tady jsou, ale možná taky ne a dotyčný se bude probírat vatou, která mu nic nedá, zatímco v té knize to v patřičném odstavci najde. Neberte to že se nějak vytahuju, ale čím více tohle fórum bude přehlednější, tím více pomůže zájemcům o informace a nebudou neustále psát dotazy na věci, které tady mohou najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:07 R Muž romant [27981] Re: Pepan
Tak když budeme lehce více kritičtí k tazatelově dotazu, tak se o tom všem, jak popisuješ, právě i zde v tomto vlákně píše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 10:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
To není jenom o pohybu síťky. To je i o tom, aby věděl, že na vodách s rybí obsádkou může dotáhnout lecjakou chorobu, že na rybnících s plůdkem je zakázáno chytat, že se plankton pohybuje s větrem, takže v některých místech rybníka mohu nachytat spoustu krmení a jinde jenom minimum. A vzhledem k tomu, že tazatel chtěl vědět i o chytání dalších breberek, mezi které patří třeba nítěnky nebo patentky, tak se v knížkách dočte, že tyto žijí ve dně a sebelépe vycizelovaný pohyb síťky mu na chytání těchto živočichů nebude nic platný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.04.2013 08:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Technika lovu se vycizeluje praxí...někdo tahá sem a tam, jiný krouží osmičky... smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 10

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 22206x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11207?od=201