Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Cichlidky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 19:05 Stistko – Re: Stistko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, u samečka cichlidky pestré začala na hlavě od tlamy směrem nahoru jakoby ustupovat tkáň. Vůbec nevím, co by to mohlo být. V podstatě mu tam chybí kusy tkáně. Chová se naprosto normálně, dokonce se začaly se samičkou znovu třít. Zkusím někde vyštrachat fotku, jestli to nebude vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:35 Muž gigimasters [8] Re: grizly
díky palec
to je něco já si nedokážu bez jídla představit život a tihle nežerou. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:34 Muž grizly [145] Re: gigimasters
Ne, buď v klidu.
PS: Zkus mu hodit krevetky a uvidíš jak ožije. Jedna mu trčela z tlamy a už hohil další. Mě tak během minuty sežraly 200 korun.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:29 Muž gigimasters [8] Re: grizly
takže je to v pohodě jo? nemusím se bát že umře hlady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:25 Muž grizly [145] Re: gigimasters
Je to normální. Nejsou to žádní divoši. Většinu času trávi na jednom místě. Vyplave sem tam zkontrolovat akva a pak zase v klidu lenoší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 20:16 Muž gigimasters [8]
také by mě to zajímalo. Mám problém zase že sameček cichlikdy kakadu nejí. Vždy když krmím tak vyleze až za 5 min po tom. když u něj nějaké jídlo je tak bázlivě jde k němu a pak ho vyplaší ryba. nevíte co sním je? nebo je to normální a najde si něco na dně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 17:59 Muž Yirka [9126] Re: Rehul
Já jsem mohl reagovat pouze na to co je napsáno v profilu a tam je 33 rybek. Pokud je jen 13, budiž, ale po 5ti dnech by měly být maximálně 2 zabíhací. Znovu opakuji, že asi bude hůř. Je třeba si nastudovat náběh nádrže a fungování chemismu - řetězení a odbourávání N-látek. Ta akvaristika bude asi takový "dobrý obchod".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2010 17:22 Muž NASREDDIN [1383] Re: Rehul
Rehul napsal: Co se týče literatury tak jsem toho přečetl dost
ono nejde ani tak o to, kolik jste toho přečetl, nýbrž o to, kolik informací jste pochopil a vstřebal.

Četl jste nějakou knihu, kde by bylo psáno :"kupte akvárium, dejte 3 kapky tamtoho, 3 kapky onoho, vložte ryby a vše je hotovo"?
Akvárium potřebuje záběh občas se použije i pár rybiček. Vše lze dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 17:03 R Muž Silent [5949] Re: Rehul
Třináct ryb na 60 litrů není nijak vysoký počet, ale tvoje složení osádky je nevhodné, navíc založit nádrž 7.9. a hned tam napráskat tolik ryb je velký problém. Nevím co ti doslova o tom regulátoru poradili (předpokládám, že to asi je Sera Nitrivec bio) ale je naprostý nesmysl aby se stihla vytvořit biologická rovnováha v nádrži. Pokud změříš dusitany zjistíš bezpochyby toxickou hranici. Ten regulátor je pouze podpůrný prostředek. Takové množství ryb mělo přijít postupně do nádrže nejdříve po třech týdnech od založení nádrže a to i za použití zmíněného regulátoru. Navíc pokud se nejedná o mnou zmiňovaný Sera Nitrivec, ale pouze o Akvaregulátor který máš uvedený v popisu nádrže tak ten je v tomto směru absolutně nepoužitelný. Ten pouze upravuje čerstvou vodu ( odstraňuje chlor).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:11 Rehul Re: stetinka
od 7.9.2010 :)...v akvaristice mi poradili koupit nějaký akvaregulátor a ať ho tam naliji a že další den tam můžu dát rybičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:07 Žena stetinka [270] Re: Rehul
a jak dlouho teda to akva běží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:30 Rehul Re: Yirka
Mám jich tam 13 a to je problém? všechny paví očka jsem dal pryč...myslíte že by už to bylo okay?
Co se týče literatury tak jsem toho přečetl dost a tím, že tam mam bez těch pavích oček 13 ryb moc si nemyslím nebo se pletu?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:27 Rehul Re: Těhňajs
kaminky jsem daval do octa a v pohodě řecké kameny jsem už vyndal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:11 Těhňajs Re: Rehul
Když jsem měl černo-bílou drť jako máš ty, tak jsem měl s bílými kamínky problém s vápencem.... Doporučuji otestovat kamínky octem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:02 Žena stetinka [270] Re: Rehul
ještě dodám: jseš si jistý, že tvůj "řecký bílý kámen" není vápencového původů?
Jinak se přidám k Yirkovi, bude hůř, hodně hůř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 12:56 Muž Yirka [9126] Re: Rehul
Pokud 07.09.2010 založíš nádrž a 12.09.2010 máš v 50ti litrech 33 ryb, tak se nemůžeš divit. Ale bude hůř. Abys to hůř zažehnal nebo potlačil, doporučuji nastudovat něco o zakládání akvárií a hned ti bude jasné, kde je problém.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 12:09 Rehul
Ahoj, mám problém s cichlidkou kakadu samičkou skoro vůbec neplave jen je u dna na jednom místě pokud do ní sameček nezačne šťouchat tak se nikde nepřesune, zdá se mi že ztratila i barvu...dnes ráno plaval u skla hlavou nahoru...vyměnil jsem cca1/3vody pročistil vodu a nalil akvaregulátor a zase jen sedí u dna díky za rady co s tím?! :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:57 Žena ustavprochore [567] Re: losos
OK, to pH je v pohodě. Osobně bych asi do takového akviška CO2 nepřidávala, anebo když už, tak v nějakém rozumném poměru - vaše polovina kávové lžičky budou nějaké 3 ml kvasnic - čili ze začátku prudká reakce, pokles pH, ... zkrátka nic, co by se rybkám líbilo. ;-) A předem si rozmyslela, zda jsem schopná jakž takž udržovat stabilní zásobení CO2, pokud ne, je lepší se na CO2 vykašlat. :-)

Dál bych pokračovala jen s čistou vodou, pokud se nepletu, Multimedikal je něco jako FMC, pořádnej dryják. :-O Se solí nevím, nedávno tu Horác psal něco ve smyslu, že na řešení akutního problému s dusitany se použít dá, já biochemii moc nerozumím, tak se kdyžtak optejte přímo jeho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 10:58 losos Re: ustavprochore
co2 jsem již vyřadil kůli řasám a ph se bohybuje okolo 7-7.4 podle testu od rataje. co2 mam namíchane v 0,5l pet lahvi a to 50g cukru a pul kávové lžičky sušeného droždí. od včerejška co jsem vyměnil vodu a nakapal jsem tam pro prevenci trochu multimedikalu a nalil trochu rozpuštěné soli se projevil vysledek jenom trochu na samičce sameček je na tom furt stejně dnes to zopakuji celé znova kromě té soli.ted namerené ph je 7.2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 23:56 Žena ustavprochore [567] Re: losos
Výměny 10 litrů bych se nebála. Odstátá, stejné teploty.
Jestli je hodně vyhublý, může být nemocný, v prezentaci máte napsané založení 14.4., správně by tam tak citlivé rybky, jako jsou cichlidky, neměly být tak brzo... co já vím, věštit z koule opravdu neumím. Obyčejný kapkový test třeba od Rataje seženete okolo 70 Kč. A to krmení nemusíte vynechávat úplně, ale ubrat.
A ještě dotaz, co to CO2 - jak ho máte namíchané a kontrolujete pH? Nevím odkud přesně z jihu jste, ale co vím, je tu dost měkká voda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 16:24 losos Re: ustavprochore
a bude stačit když denně vyměním 5-10l vody? a stou nádrží vím že je malá ale v akvárku je jen ten pár a ancík tak 4-5cm. a s tím krmením když je sameček už teď dost hubený nechcípne když bude ještě dál bez žrádla a to je možný že sameček jídlo nespolkne kůli vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 16:06 Žena ustavprochore [567] Re: losos
Vypadá to na problém s vodou, dusitany, možná i dusičnany. Chtělo by to koupit testy a vodu překontrolovat, jinak omezit krmení a měnit denně část vody (stačí nechat pár hodin odstát), dokud se situace nestabilizuje.

No a jinak, netvrdím, že to nepůjde, ale nádrž mi přijde pro kakadu dost malá. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 14:49 losos
Mám páreček cichlidek kakadu. otírají se mi o rostliny povalují se hodně na dně a schovávají se. krmím je mraženýma patentkama zakoupené v akvaristice. mají docela stažené ploutve hlavně sameček. sameček se snaží žrát ale nepolkne to vždycky to vyplivne. samička žere normálně. ničeho zvláštního jsem si na nich nevšim jenom to že se se začali otírat a stahovat ploutve a samec přestal skoro žrát. nevíte někdo příčinu nebo co by to mohlo být za nemoc a v případě jak to mám léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 21:26 jurek Re: mizu
Spíš mě to přijde jako A.viejita než agasizka.
Ale takto oko nateče při veklé koncentraci dusíkatých látek.Vyměňte část vody za čerstvou a přidejte Bactopur direct,občas se to dá zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:09 mizu Re: tercovec5
Fotka k příspěvku Tak jsem ji vyfotil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:33 tercovec5 Re: mizu
Děrovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:25 Muž Martin [3] Re: mizu
dej sem fotku,možná je to červok,nebo pijavka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 20:56 mizu – Bílý výrustek nad okem samičky Cichlidky Agassizova.
Ahoj. Mám ve společenské nádrži pár cichlidek Agassiho a v posleních 14dnech pozoruji u samičky bílý výrustek nad pravým okem. Zdá se mi, že se jí to nepatrně zvětšuje (nyní tak 2,5mm). Je to taková plná bílá šupinka vyrůstající zpod oka nahoru. Na oko vidí. Chová se normálně. Nevím zda se může jednat o zranění nebo nemoc. Máte s tímto někdo zkušenost? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 20:18 Muž Barney [61] Re: Thoros
Zkus to, rostliny rozhodně dosázej co nejdřív, například Limnophilu sessifloru. ;-)
Cichlidky jsou extrémně náchylné na NO3, ostatní ryby, co máš (kromě neonek) nejsou náchylné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 20:04 Muž Thoros [1] Re: Barney
Hladinu NO3 mám trvale zvýšenou, to je pravda. Zkusím vyměnit víc vody. Do budoucna snad pomůže, když do nádrže nasázím více rostlin :-O. Neměly by ale příznaky ustupovat, když je od rána v nádrži s čistou vodou? A proč to nepostihuje všechny rybky? A také proč až teď?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 19:42 Muž Barney [61] Re: Thoros
Nemáš vysoké NO3 ? Cichlidky jsou na toto velmi náchylné. Zkus vyměnit 50% vody v akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 12:15 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Thoros
Nezdá se mi, že je vše O.K. - ty oči se mi zdají na fotografii celkem vyboulené no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 11:36 Muž Thoros [1] Re: ČUPR
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdá se mi, že vypadá tak jako vždycky. Foto přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 10:32 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Thoros
Co oči (nejsou vyboulené), ploutvičky (slepené, nebo rozpadlé) a šupiny - nejsou zježené? Trochu upřesni případné patologické změny, nebo přilož fotografii - pokud máš možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 09:39 Muž Thoros [1] – kakadu-je to nemoc?
Zdravím, dnes ráno jsem při krmení našel jednu ze samiček cichlidky kakadu v jakémsi stavu strnulosti ležet na dně. Vypadala jako mrtvá, prohnuté tělo, ale dýchala. Přelovil sem ji do karanténí nádrže kde začala plavat jakoby ve spirále. Pořád se točí jakoby ve víru. Nevíte co by to mohlo být? Připojil bych video, ale to asi nejde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 16:26 HaZetka Re: Leon
V karaténě už samozřejmě je, a vysokou teplotu jsem tam taky už nastavila. Mám tady ještě FMC, mám to použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 14:24 Leon Re: HaZetka
ja to mel i u pestrencu i u raminezky a ani jeden to neprezil..ale chce to hned karantenu a vysokou teplotu sul je na nic...sul je na tvorbu rybiho "slizu" proto se pouziva pri lecbe krupicky na to oko je na nic,,
a na preventin uz je davno pozde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 13:36 Toony Re: HaZetka
mám stejnej problem u tetry ruzove.ted ji dam do karanteni nadrze a zkusim to vylecit Esha 2000.co myslite?dobrej napad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 11:30 HaZetka Re: Hanacius
Oko zakalené nemá, jen má nad ním jakoby bílou pěnu. Sůl jsem zkusila a trochu se to zmenšilo. Tak doufám že to zmizí úplně. Dík moc za radu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 09:58 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: HaZetka
ahoj, kamos mel neco podobneho kdyz koupil pestrence...oko bylo jakoby v bílem zakalu....myslim ze tvoje opatreni bylo spravne. Kamos to resil osolenim vody a pomohlo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 20:33 HaZetka – kožní útvar nad okem cichlidky ramirézovy
Asi před týdnem jsem koupila nového samečka cichlidky ramirézovy. Včera se mu těsně nad okem oběvil bílý útvar cca 1mm. Oko je trochu vypouklé :-( . Když jsem ho dala do akvárka tak jsem použila prevent a poté jsem vyměnila půlku vody a použila start plus a biofiltr.
Prosím moc o radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3547x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11149-cichlidky-nemoc?od=151