Cichlidky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
0 25.01.2011 19:05 Stistko – Re: Stistko
Zdravím, u samečka cichlidky pestré začala na hlavě od tlamy směrem nahoru jakoby ustupovat tkáň. Vůbec nevím, co by to mohlo být. V podstatě mu tam chybí kusy tkáně. Chová se naprosto normálně, dokonce se začaly se samičkou znovu třít. Zkusím někde vyštrachat fotku, jestli to nebude vidět.
Starší reakce
díky
to je něco já si nedokážu bez jídla představit život a tihle nežerou.
Ne, buď v klidu.
PS: Zkus mu hodit krevetky a uvidíš jak ožije. Jedna mu trčela z tlamy a už hohil další. Mě tak během minuty sežraly 200 korun....
takže je to v pohodě jo? nemusím se bát že umře hlady?
Je to normální. Nejsou to žádní divoši. Většinu času trávi na jednom místě. Vyplave sem tam zkontrolovat akva a pak zase v klidu lenoší.
také by mě to zajímalo. Mám problém zase že sameček cichlikdy kakadu nejí. Vždy když krmím tak vyleze až za 5 min po tom. když u něj nějaké jídlo je tak bázlivě jde k němu a pak ho vyplaší ryba. nevíte co sním je? nebo je to normální a najde si něco na dně?
Starší reakce
Já jsem mohl reagovat pouze na to co je napsáno v profilu a tam je 33 rybek. Pokud je jen 13, budiž, ale po 5ti dnech by měly být maximálně 2 zabíhací. Znovu opakuji, že asi bude hůř. Je třeba si nastudovat náběh nádrže a fungování chemismu - řetězení a odbourávání N-látek. Ta akvaristika bude asi takový "dobrý obchod".
Rehul napsal: Co se týče literatury tak jsem toho přečetl dost
ono nejde ani tak o to, kolik jste toho přečetl, nýbrž o to, kolik informací jste pochopil a vstřebal.
Četl jste nějakou knihu, kde by bylo psáno :"kupte akvárium, dejte 3 kapky tamtoho, 3 kapky onoho, vložte ryby a vše je hotovo"?
Akvárium potřebuje záběh občas se použije i pár rybiček. Vše lze dohledat.
Třináct ryb na 60 litrů není nijak vysoký počet, ale tvoje složení osádky je nevhodné, navíc založit nádrž 7.9. a hned tam napráskat tolik ryb je velký problém. Nevím co ti doslova o tom regulátoru poradili (předpokládám, že to asi je Sera Nitrivec bio) ale je naprostý nesmysl aby se stihla vytvořit biologická rovnováha v nádrži. Pokud změříš dusitany zjistíš bezpochyby toxickou hranici. Ten regulátor je pouze podpůrný prostředek. Takové množství ryb mělo přijít postupně do nádrže nejdříve po třech týdnech od založení nádrže a to i za použití zmíněného regulátoru. Navíc pokud se nejedná o mnou zmiňovaný Sera Nitrivec, ale pouze o Akvaregulátor který máš uvedený v popisu nádrže tak ten je v tomto směru absolutně nepoužitelný. Ten pouze upravuje čerstvou vodu ( odstraňuje chlor).
od 7.9.2010
...v akvaristice mi poradili koupit nějaký akvaregulátor a ať ho tam naliji a že další den tam můžu dát rybičky.
a jak dlouho teda to akva běží?
Mám jich tam 13 a to je problém? všechny paví očka jsem dal pryč...myslíte že by už to bylo okay?
Co se týče literatury tak jsem toho přečetl dost a tím, že tam mam bez těch pavích oček 13 ryb moc si nemyslím nebo se pletu?!
kaminky jsem daval do octa a v pohodě řecké kameny jsem už vyndal...
Když jsem měl černo-bílou drť jako máš ty, tak jsem měl s bílými kamínky problém s vápencem.... Doporučuji otestovat kamínky octem
ještě dodám: jseš si jistý, že tvůj "řecký bílý kámen" není vápencového původů?
Jinak se přidám k Yirkovi, bude hůř, hodně hůř
Starší reakce
OK, to pH je v pohodě. Osobně bych asi do takového akviška CO2 nepřidávala, anebo když už, tak v nějakém rozumném poměru - vaše polovina kávové lžičky budou nějaké 3 ml kvasnic - čili ze začátku prudká reakce, pokles pH, ... zkrátka nic, co by se rybkám líbilo.
A předem si rozmyslela, zda jsem schopná jakž takž udržovat stabilní zásobení CO2, pokud ne, je lepší se na CO2 vykašlat.
Dál bych pokračovala jen s čistou vodou, pokud se nepletu, Multimedikal je něco jako FMC, pořádnej dryják.
Se solí nevím, nedávno tu Horác psal něco ve smyslu, že na řešení akutního problému s dusitany se použít dá, já biochemii moc nerozumím, tak se kdyžtak optejte přímo jeho.
co2 jsem již vyřadil kůli řasám a ph se bohybuje okolo 7-7.4 podle testu od rataje. co2 mam namíchane v 0,5l pet lahvi a to 50g cukru a pul kávové lžičky sušeného droždí. od včerejška co jsem vyměnil vodu a nakapal jsem tam pro prevenci trochu multimedikalu a nalil trochu rozpuštěné soli se projevil vysledek jenom trochu na samičce sameček je na tom furt stejně dnes to zopakuji celé znova kromě té soli.ted namerené ph je 7.2.
Výměny 10 litrů bych se nebála. Odstátá, stejné teploty.
Jestli je hodně vyhublý, může být nemocný, v prezentaci máte napsané založení 14.4., správně by tam tak citlivé rybky, jako jsou cichlidky, neměly být tak brzo... co já vím, věštit z koule opravdu neumím. Obyčejný kapkový test třeba od Rataje seženete okolo 70 Kč. A to krmení nemusíte vynechávat úplně, ale ubrat.
A ještě dotaz, co to CO2 - jak ho máte namíchané a kontrolujete pH? Nevím odkud přesně z jihu jste, ale co vím, je tu dost měkká voda...
a bude stačit když denně vyměním 5-10l vody? a stou nádrží vím že je malá ale v akvárku je jen ten pár a ancík tak 4-5cm. a s tím krmením když je sameček už teď dost hubený nechcípne když bude ještě dál bez žrádla a to je možný že sameček jídlo nespolkne kůli vodě?
Vypadá to na problém s vodou, dusitany, možná i dusičnany. Chtělo by to koupit testy a vodu překontrolovat, jinak omezit krmení a měnit denně část vody (stačí nechat pár hodin odstát), dokud se situace nestabilizuje.
No a jinak, netvrdím, že to nepůjde, ale nádrž mi přijde pro kakadu dost malá.
0 08.05.2010 14:49 losos Mám páreček cichlidek kakadu. otírají se mi o rostliny povalují se hodně na dně a schovávají se. krmím je mraženýma patentkama zakoupené v akvaristice. mají docela stažené ploutve hlavně sameček. sameček se snaží žrát ale nepolkne to vždycky to vyplivne. samička žere normálně. ničeho zvláštního jsem si na nich nevšim jenom to že se se začali otírat a stahovat ploutve a samec přestal skoro žrát. nevíte někdo příčinu nebo co by to mohlo být za nemoc a v případě jak to mám léčit?
Starší reakce
Spíš mě to přijde jako A.viejita než agasizka.
Ale takto oko nateče při veklé koncentraci dusíkatých látek.Vyměňte část vody za čerstvou a přidejte Bactopur direct,občas se to dá zachránit.
Tak jsem ji vyfotil.
dej sem fotku,možná je to červok,nebo pijavka.
0 17.02.2010 20:56 mizu – Bílý výrustek nad okem samičky Cichlidky Agassizova.
Ahoj. Mám ve společenské nádrži pár cichlidek Agassiho a v posleních 14dnech pozoruji u samičky bílý výrustek nad pravým okem. Zdá se mi, že se jí to nepatrně zvětšuje (nyní tak 2,5mm). Je to taková plná bílá šupinka vyrůstající zpod oka nahoru. Na oko vidí. Chová se normálně. Nevím zda se může jednat o zranění nebo nemoc. Máte s tímto někdo zkušenost? Děkuji za rady.
Starší reakce
Zkus to, rostliny rozhodně dosázej co nejdřív, například Limnophilu sessifloru.
Cichlidky jsou extrémně náchylné na NO3, ostatní ryby, co máš (kromě neonek) nejsou náchylné.
Hladinu NO3 mám trvale zvýšenou, to je pravda. Zkusím vyměnit víc vody. Do budoucna snad pomůže, když do nádrže nasázím více rostlin
. Neměly by ale příznaky ustupovat, když je od rána v nádrži s čistou vodou? A proč to nepostihuje všechny rybky? A také proč až teď?
Nemáš vysoké NO3 ? Cichlidky jsou na toto velmi náchylné. Zkus vyměnit 50% vody v akvárku.
Nezdá se mi, že je vše O.K. - ty oči se mi zdají na fotografii celkem vyboulené
Zdá se mi, že vypadá tak jako vždycky. Foto přikládám.
Co oči (nejsou vyboulené), ploutvičky (slepené, nebo rozpadlé) a šupiny - nejsou zježené? Trochu upřesni případné patologické změny, nebo přilož fotografii - pokud máš možnost.
Zdravím, dnes ráno jsem při krmení našel jednu ze samiček cichlidky kakadu v jakémsi stavu strnulosti ležet na dně. Vypadala jako mrtvá, prohnuté tělo, ale dýchala. Přelovil sem ji do karanténí nádrže kde začala plavat jakoby ve spirále. Pořád se točí jakoby ve víru. Nevíte co by to mohlo být? Připojil bych video, ale to asi nejde.
Starší reakce
V karaténě už samozřejmě je, a vysokou teplotu jsem tam taky už nastavila. Mám tady ještě FMC, mám to použít?
ja to mel i u pestrencu i u raminezky a ani jeden to neprezil..ale chce to hned karantenu a vysokou teplotu sul je na nic...sul je na tvorbu rybiho "slizu" proto se pouziva pri lecbe krupicky na to oko je na nic,,
a na preventin uz je davno pozde
mám stejnej problem u tetry ruzove.ted ji dam do karanteni nadrze a zkusim to vylecit Esha 2000.co myslite?dobrej napad?
Oko zakalené nemá, jen má nad ním jakoby bílou pěnu. Sůl jsem zkusila a trochu se to zmenšilo. Tak doufám že to zmizí úplně. Dík moc za radu.
ahoj, kamos mel neco podobneho kdyz koupil pestrence...oko bylo jakoby v bílem zakalu....myslim ze tvoje opatreni bylo spravne. Kamos to resil osolenim vody a pomohlo to
0 24.01.2009 20:33 HaZetka – kožní útvar nad okem cichlidky ramirézovy
Asi před týdnem jsem koupila nového samečka cichlidky ramirézovy. Včera se mu těsně nad okem oběvil bílý útvar cca 1mm. Oko je trochu vypouklé
. Když jsem ho dala do akvárka tak jsem použila prevent a poté jsem vyměnila půlku vody a použila start plus a biofiltr.
Prosím moc o radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přidat reakci
1 ...... ...... [4]
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3547x