Cichlidky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přesně tak, mám své zkušenosti. Ačkoliv se velmi snažím dát rybkám vše, co potřebují, zpočátku se vyskytly větší problémy a i teď je to sem tam neúspěch. Zrovna předevčírem naprosto bezdůvodně umřel cichliďák Agassizi - prostě mu jeden den, aniž by v akvárku nastala jakákoliv změna, zčernala půlka hlavy, dva dny na to se zašil do kokosu, a když jsem ho odtamtud vytáhla do karantény, abych se o něco pokusila, do pár hodin bylo po něm. Nevím proč. V tomtéž akva plavou dvě Ramirezy, podle všeho daleko citlivější ryby, a zdají se OK. Ale jelikož už vím svoje, stále pozoruji, měním vodu a čekám, jestli se něco nevyskytne i u nich. JA cichlidky jsou prostě všeobecně náročnější, proto ta moje poznámka ohledně růžového testu na NO2.
No zatim je tam posledni cichlidka. Nové teď kupovat nebudu uvidíme jak to dá. Vrátím se k nim tak za rok
Ona kolegyně co Ti psala, má s trablema zvláště u cichlidek svoje zkušenosti a to co chtěla vyjádřit je to, že jakmile jsou rybky vystaveny a třeba i před delší dobou vyššímu obsahu NO2, což nepochybně byly, tak se to u nich může projevit až třeba teď po těch měsících, prostě se zhoupne dočasně voda a nastartuje to nevratný proces a to že odešla ryba týden stará, v akváriu? To se stává, nezvládla aklimatizaci, mohla bejt už načatá z obchodu atd. Je dobrý mít karanténu a ryby si tím prověřovat.
Teď měsíc a půl je akva bez NO2. A najednou odchazí. A ta holka co umřela před týdnem byla nováček. Proto to nechápu. Kdyby tam bylo NO2 tak si řeknu že jsem blbá jako na začátku ale jakto že i teď. Kort když sem nepozorovala nic divnýho
Nevím nevím. Koukala jsem do Tvého deníčku. Cichlidky vypuštěné do čtrnáct dní starého akva... hned potom píšeš, že při měření NO2 to "lehce zrůžovělo". Pro cichlidky by to nemělo růžovět vůbec. Ono je to malinko načne a následky přijdou po čase. Třeba po dvou, třech měsících. Co Ti z toho vychází?
Mám dotaz a nenašla jsem téma kam bych to napsala. Mám akva založené necelé dva měsíce. Sice bují řasy ale rybky jsou všechny oka. Teda ne všechny. Až na cichlidky. Do včerejška jsem si myslela že dvě holky jsou málo a proto už podruhé jedna z ničeho nic umřela. Ale dnes odešel trvanlivý Kakaďák. Takže prostě nevim co dělám špatně.
Starší reakce
Jak tomu došlo,, v pátek lehce překrmeno ( 2 letý syn ) v sobotu vše v pořádku až na samce Panduráka. Je nafouklý, drží se u dna a rychleji dýchá. Od soboty jsem nekrmil a měním vodu každý den 1/3 a zatím žádná velká změna. Máte s cichlidkami nějakou podobnou zkušenost?Tak snad mezitím nezgrejznou všici hlady..
Starší reakce
antibiotika nebrat, pokud nevíš přesně, co léčíš, tak to nemá smysl. Lepší terapie je vodoléčba a Torben
Postižený ryby odlovit, sledovat a s nádrží postupovat, jak jsem ti napsal. Antibiotikový brekule bych nepokoušel.
Tak jsem si zjistila, že se to dá léčit antibiotiky. Myslíte, že to má smysl? A kde bych je sehnala, asi u veterináže, že?
Ano, barvící kořen a listí, to je dobrá terapie.
Dobře, teď jsem je nakrmila, ale už teda nebudu. Vodu budu měnit. Rašelinový výluh nemám, ale kořen pořád dost barví a jsou tam taky dubové listy, tak by to snad mohlo stačit? Jinak díky moc za radu.
Nekrmit nikoho a ničím(2-3dny), měnit vodu a přidat rašelinový výluh.
Tak mám zase další problém s novýma rybičkama. Mám pocit, že tady s tím pořád otravuju, ale vážně nevím co dělat. Uhynul mi sameček cichlidky boreliho, tak jsem koupila nového. Tento se zdál být v pořádku, ale dneska jsem si všimla, že je nafouklý a odstávají mu šupiny. Přelovila jsem ho a vyměnila vodu, ale vůbec nevím, co s ním mám dělat. A co když onemocní i další rybky. Příčinou bude asi zkažené krmení, dávala jsem jim mražené patentky a oni vždycky sežrali jen trochu. Zbytek jsem vždy zase odsála, ale jednou jsem to tam nechala asi 2 dny. Pak to dojedli pancéřníčci (o ty mám největší strach), a možná taky ty cichlidky. Nevíte někdo co mám dělat? (dusitany i dusičnany jsou v pořádku - tím to nebude)
Starší reakce
Ono je to možná úsměvné pro někoho,kdo s rybami žije krátce,ale my staří,,bobři",víme o vodoléčbě a to,co dokáže své.
Ono vysvětlení bývá správné v silné většině to nejjednodušší...
P.S. Libore ještě jednou děkuji...
Ono to možná působí trošku úsměvně, ta naše mini diskuse s Liborem, ale velmi důležitý je to co napsal, měnit, měnit vodu, to šimrání nebude třeba, příjde to samo.
Díky za návrhy = zkusím ji šimrat , třeba se vyprázdní
Také se mi to občas stává v "přemasněných" nádržích
Takže to je přežraná ryba v rozhoupaný vodě.
Tudíž vyměnit vodu a ryby vymění obsah střev a bude se vidět.
Jakmile jde pH dolů nějak zásadně, je téměř jistota, že některý z nepříjemných dusíků je vždy přítomen. Ryby špatně tráví. Po výměně vody se poserou jak Aminy...
Nějací všiví dusíci, co těm cichlidkám vadí...měnit vodu...(Já už jsem jak ty Romane, že?
)
Spíš bych si myslel, že je ta ryba nažuchnutá těma granulema, počkal bych do rána, jestli jí vytráví, toť můj názor, třeba to někdo jiný bude vidět jinak.
0 21.12.2012 21:06 Viki – cichlidka nafouklé břicho a červená tlama
ahoj V jediný den jsem přidal šneky, vyčistil vnější filtr JBL který pustil zpět kaly a znečistil akvarko, klesnulo mi PH na 7,2 a změnil jsem krmení granule pro ryby dna , které kakadu chtivě žrala. TEĎ má moje kakadu nafouknuté břicho, trvale otevřenou a zarudlou tlamu. Ostatní ryby OK. CO TO JE ??????
Starší reakce
Může to být tím, že je samec příliš silný na samice, které se ještě nejsou schopné třít...
,,mam otazku..uz asi 1,5 roka mi v nadrzi plava samcek cichlidky kakadu..zatial bez samicky,pretoze vsetky,ktore som doteraz kupila zahadne uhynuli..vsetky ryby boli zdrave,loen tie samicky vzdy velmi schudli,aj napriek tomu,ze potravu prijimali..po niekolkych dnoch nasledne uhynuli..samceka mam od chovatela ,ale samicky som vzdy kupila v obchode...je to snad nejaky slaby knem???bojim sa kupit new samicky,aby to nedopadlo ako pred tym...stretli ste sa s tym niekedy??
Starší reakce
Starší reakce
ještě jsem zapoměla na vyboulené oči, a příde mi jako by byli ploutvičky na koncích roztřepené....
0 22.11.2011 22:28 Bety – zvláštní chování mé cichlidky papouščí
Dobrý den, mám v akvárku nově dvě cichlidky papouščí samečka a samičku, sameček je čilý krásně vybarvený a společenský k ostatním rybám. samička je ale samotářská, schovává se, vůbec neplave a je zalezlá za filtrem v malé škvírce. Jakmile jí hrozí potkat nějakou jinou rybu když už vyplave tak se zase rychle vrátí za filtr. příde mi že vůbec nežere. Nevíte co by to mohlo být za nemoc pokud to na nějakou vypadá? mohla by nakazit ostatní ryby?
Starší reakce
tose mi stalo taky kdysi taky ted uz mam tlamovce ale to bude nejspis nejakej sok me to ta ryby neprezila.a ma vybledlou barvu?
Použil bych acriflavin
Tak pokud ryba žere, to je moc dobře. Léčil bych jí jenom tou "čerstvou vodou". Třeba někoho jinýho napadne nějaký jiný doporučení.
potravu přijímá úplně v pohodě, fakticky jenom ten bílej chomáč a kolem je takový růžový okraj...
Osobně bych tu rybku dále netrápil další léčbou a pouze bych jí měnil častěji vodu. Každý další léčení bude rybu zbytečně oslabovat a to není nikdy dobře pro zdárný uzdravení. Jak je na tom s příjmem potravy?
Tak ten baktopur nepomáhá,dál se to nezvětšuje , ale nemizí. Léčim ho v kyblíku... mám použít baktopur direkt? dík
Starší reakce
Jako šetrnější variantu lze použít eSHa2000, kde nebude nutné rybku separovat a léčit odděleně a na akváriu to nezanechá ty negativní stopy v podobě likvidace nitrifikačních bakterií, jako třeba ten Baktopur.
Pokud je to možný, tak bych tu rybku léčil odděleně, tak aby třeba použitím toho Baktopuru nedošlo k narušení biologický rovnováhy v akváriu(jako, že k tomu dojde) aby se zbytečně kvůli jedný rybě nedostalo celý akvárko do problémů.
tak jsem tu znovu, borellákovi s to mírně zvětšilo a vypadá to jak ,,chuchvalec vaty" ... Mám nasadit sera baktopur nebo něco podobného? (ta častá výměna vody nepomohla). Předem děkuju. TomV
Já když se někde praštím, nebo odřu, tak mám taky modřinu a odřeninu klidně více jak týden. Takže pokud se to nezvětšuje a nijak tzv. nevyvíjí k horšímu, tak bych postupoval, jak jsem napsal. Zkus tu vodoléčbu, mělo by se to začít lepšit.
Moc dík, Borellák úplně normálně žere, nestraní se, prostě až na tu bílou ranku úplně normální rybička
spíš mě zaráží že už to má skoro týden..
Osobně si myslím, že se ta rybka někde přimáčkla a to na co poukazuješ je nějaká odřenina. pokud ryba normálně žere, nestraní se ostatních a ani nijak jinak neprojevuje známky nemoci, tak bych to léčil standartním postupem a to vodoléčbou v podobě častější a intenzivní výměny vody.
Ahoj,
Chtěl jsem se zeptat, co to má můj sameček A.Borelli na boku. Je to bílá skvrna, která se téměř nerozšiřuje a vypadá to jak kdyby v tom místě neměl šupiny... Přidávám foto. za každou radu a odpověď budu rád. Předem Dík, TomV
Starší reakce
No tak už radit nemusíte vzalo to rychlej konec. Ale totálně nechápu příčinu. Když ráno byla čilá a žrala.
Zdravím.
Mám problém a to dost veliký.
Ráno když jsem krmil potěr cichlidek kakadu, vše bylo OK všechny rybky ( i stálé osazenstvo nádrže), se přihrnuly se najíst. A když jsem šel krmit večer už se ke krmení nepřidal Sameček cichlidky kakadu, což u něj není zvykem. tak jsem se po něm podíval po akva. a našel jej ležet na boku v jedný květině. Bezvládně leží a jen dýchá a máchá prsními ploutvemi, nedokáže se ani "postavit" Přijde mi že má trochu propadlé oči, žádné jiné příznaky nevidím a jak říkám ráno bylo vše OK. Co by mu mohlo chybět? Teda zda dožije rána.
Starší reakce
Najdi si heslo krupička a zahaj léčbu. Pokud jsou již posety, čuju problém, ramirezky imunitou příliš neoplývají.
Jestli se chytl s nějakým jiným samcem či tak...Půjde nejspíš o nějaké zaplísnění či podobnou infekci, což je nejlepší zaléčit- u apist bych použil něco jemnějšího, třeba Eshu 2000, pro rychlejší účinek v kombinaci s Exitem.
Chtělo by to větší fotku...ale z téhle to na nemoc nevypadá, spíše ho jiný samec "chytnul za držku" při vymezování teritoria, nebo zahánění od místa kde se chtěly ryby třít
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přidat reakci
1 ...... ...... [3] 4
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3547x