Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 22:25 Havel-st Re: sharon
Mám zrcadlo u jedné karanténky, kvůli světlu, teď tam ozdravuju rostliny a nechci svítit. Jsou tam i kardinálky - nevhodný dárek, mám ve velké nádrži vyšší teplotu - a těm se to líbí, samci se hodiny předvádějí sami před sebou. Byly tam i malé Black Molly a ty když se lekly, tak utíkaly do houfu, tedy k zrcadlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2007 21:59 Žena sharon [126] Re: Caleb
Táta kdysi měl zrcadlovou tapetu nalepenou na zadní straně akvária(zadní strana dělala v chodbě "zrcadlo", ale z pohledu do akvária zadní strana vypadala spíše mlhavě a odrážela obsah akvária jen mlhavě, nevypadalo to špatně a zkreslené siluety rybám (kančíci červenoocí) byly lhostejné. Na druhou stranu, když dám já potrhanou cichlidu nebo jinou rybu do "zotavovny", kde je sama, okamžitě ztratí barvu a schovává se, protože je zvyklá na komunitu. Proto je na jedné(zarostlé) straně malé zrcadlo, ryba se tam občas zahlídne, přijde se na sebe kouknout, ale když vidí, že se partner nemá k žádné akci, zase odpluje, osvědčilo se mi to. Ale ne každému druhu ryb to může vyhovovat, pokud na svůj obraz neustále útočí, nedávala bych to tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 21:27 Sidonius Re: Caleb
Připojuji se. Ale to, že bych všechno viděl dvakrát, mě neděsí tolik, jako představa, že při každém nakouknutí do akvária z něj na mě kouká nějaký povědomý ksicht, je dost tristní... :-D
(Podotýkám, že ani já nemám místo zadní stěny akva zrcadlo... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 21:10 Caleb Re: filipsi
Zkusenosti s tim nemam. Jen tak kecam. Nekoukam na to z hlediska ryb (coz by melo byt to hlavni), ale z meho estetickeho hlediska. Kdybych koukal do akvárka a videl to tam v podstate "dvakrat"....nevim nevim.

Zkusit to samozrejme muze....to jí asi nikdo nevytýká. Co na to ryby to nevím....jen tuším, že z toho nebudou nadšený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 21:03 Muž filipsi [1295] Re: Caleb
No, ja bych to zas tak uplne nezavrhoval, myslim, ze to stoji za vyzkouseni. Pokud vim, zadny vyzkum na to tena neexistuje, a u kazdeho druhu ryb to bude jine.
Tak muzes byt prukopnik, nech jim tam treba mesic neutralni pozadi, pak dej zrcadlo, jestli bude stav ok, a bude se ti libit, klidne ho nech. Jestli se bude horsit a nebude se jim libit, poznas to a das ho pryc a podelis se se ykusenostmi.
Kolik z vas, co to zavrhli, s tim ma zkusenosti, nebo o tom neco seriozniho cetla?? Nebo jen tak kecate??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2007 20:47 Caleb Re: jarca
Co je to za nápad? Dyť to bude vypadat naprosto šíleně? A rybkám to asi neprospěje. Ono stačí průhledné sklo, které se navíc v určitém úhlu pohledu chová také jako zrcadlo (díky rozhraní voda-sklo).

Ale zkuste si to představit, jak to bude vypadat...pro mě je to naprosto úchylný smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 19:51 athaya Re: jarca
Uz som taketo aqva videla Vizera to velmi dobre!palec A podla mna, ked sa rybky uvidia v zrkadle, bud si pokecaju zo sebou, alebo sa budu tesit, ze je ich velke stado.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2007 16:35 Muž Nik [191] Re: jarca
Zrcadlo je nesmysl. Pro ryby to bude najednou hrozně moc jiných ryb, kteým nebudou moci uniknout.
A u betty splendes ze zrcátko používá na několik málo minut denně (třeba 20) ale rozhodně na vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 16:29 RAP Re: jarca
Já mám u akvárií fototapety ze 3stran. Stává se, že ryba ve snaze uniknout, narazí do stěny. Zrcadlo rozhodně nedoporučuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 15:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Štěpán
no teritoriální ryby jako cichlidy by asi moc rády nebyli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2007 15:25 Baset Re: jarca
Zrcadlo bych pověsil třeba do předsíně a jako pozadí dej nějakou pěknou tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 14:30 Žena jarca [1] Re: kattie
No já jsem měla na mysli akvárko o délce 1 m a výšce 50 cm palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 14:23 kittie Re: beri
no to asi záleží na druhu a velikosti akvária, protože komu by se chtělo dávat jako pozadí zrcadlo o délce metr dvacet, já bych to určitě nezkoušela, nemám s tím žádné zkušenosti a vím jen o jedné rybě a to o samečkovi bojovnice pestré, kterému se dává zrcátko na posílení ploutví, tedy alespoň jsem to slyšela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 13:54 Štěpán Re: beri
Větším inteligentním rybičkám by to asi vadit mohlo, malým blbým nevím... Ale radši bych ho tam nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 13:49 beri – zrcadlo jako pozadí
Nikde jsem tu nenašla odpověď, jestli se dá zrcadlo použít na celé pozadí do akvárka. Nevadilo by to rybkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 19:14 Muž matlala [798] - Rostliny – pozadí
ja mam 12 a 30l a mam koupené 3d vypadá to jako kameny dal sem za to 600Kč a uřezal jsem to do obou akva rybicky.net/nadrz.php…
rybicky.net/nadrz.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 18:29 Muž LordP [7] – pozadi
ja tam mam folii ale za akvariem cernou. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 18:13 Muž Horác [3942] rybous
Já sem jednoznačně pro ten černý vnější nátěr. Je to jednoduché, levné, bezúdržbové a efektivní. Tomu kontrastu zelená/černá se nic nevyrovná. Neříkám, že by ten korek nemusel také vypadat zajímavě, ale černá je prostě černá :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 14:59 R Muž Mrakoplash [1776] Janvac
S trochou fantazie ta bridlice predstavuje skalni stenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 08:34 Janvac Re: Wampi
Kameny nebo jejich imitace na pozadí jsou pěkný, ale pláty břidlice postavené svisle? Jasně, někomu se to líbí tak proč by sei to tam nedal, je to jednoduché a nezabere to moc místa, ale v přírodě to neuvidíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 06:48 rybous – korek a cerna
prosim vas jelikoz sem chudy student a chci si udelat sve prvni akva tak se ptam co bude lepsi zadni stenu akva nastrikat na cerno a nebo nalepit na ni korek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:09 Žena Wampi [54] Re: Katunka
není to definitivní oddělat to jde, když si s tím ovšem člověk dá práci... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:05 jardik.cardik Re: katunka
1300 ne nedrzi je to posipane takovim pisečkem je to jag pravej kamen fakt je to čuper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:03 Žena katunka [158] Re: jardik.cardik
A kolik jsi za to dal jestli se můžu zeptat?
Já mám taky plast, ale už jsem to tady psala, že se to blbě udržuje a drží se za tím zkažená voda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:02 Žena katunka [158] Re: Wampi
No asi je lepší jak to chce dělat Jarda, vsunout tam další skleněnou desku s nalepenou břidlicí...možná ani ne kvůli té váze...ale ta definitivnost by mi trochu vadila...
to tvoje malý vypadá moc pěkně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:02 jardik.cardik Re: katunka
v Africe mam pozadi kupovane je to plast :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:00 Žena Wampi [54] Re: Anonym
jo jo přímo na skle.
No u mě to s tím stěhováním zas tak nehrozí , ale táhla bych jen asi nejvejš o 13- 15 kg navíc tak to zas není tak hrozný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 21:00 Žena katunka [158] Re: jardik.cardik
No a v té Africe to máš z čeho? Vypadá to super.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:57 Muž [] Re: Wampi
Na sklo to jde lepit,ale podle mě to je dobrý u menších aqa.Tedy podle mojich požadavků.Já to mám vše připravené na nějaký stěhování,takže bych to pak neunesl.Takhle vytrhnu tu desku a hotovo.Zkus si tahat 400 s ještě 30kg nalepených šutrů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:50 Žena Wampi [54] Re: jardik.cardik
Fotka k příspěvku lepila jsem to černým akva silikonem a druhý den když jsem to chtěla zvednout tak jak se mi to nepatrně ohlo tak ta břidlice z toho vyskákala. Bože když si na to vzpomenu na tu marnou práci tak mám vztek ještě dnes....

takto to vypadá v tom malým je nezařízené je to jen holobyt pro ty molly děsný, přemnožený tone
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:44 Muž Horác [3942] jardik.cardik
Silikon na plexisklu nedrží. Už sme to tu někde s blekem a Štěpánem řešili ... Sklo jo, ale umělá hmota ne a ne ... :o(. Já jsem takhle zase NEslepil vnější přepad z plexiskla a novoduru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2006 20:41 Muž [] Re: jardik.cardik
No já to mám jen u jednoho aqa.V rachotě jsem čornul 2 forexový desky.Dal na stůl vedle sebe a sleoil spoj.Na desky jsem dal několik břidlicových kamenů a kořen.Pěkně si to uspořádal jak to má ve finále vypadat.Pak jsem vzal montážní pěnu na okna a každej kámen zespoda omatlal.Pokud pěnu nenatřepete,tak se ty kameny tak nezvedají.Vše jsem si takto předpřilepil včetně kořene.Mezery mezi kameny jsem potom vystříkal již natřepanou pěnou.Za 2 dny jsem tocelé nožem ořezal jak jsem to chtěl.Pak už na řadu přišla zelená barva na bazény.Ta nepouští žádnej bordel do vody a používá se i na dětské hračky.Po týdnu jsem vše ještě oříznul podle vnitřku aqa.Aqa jsem položil na zadní stěnu a silikonem tam nadělal hady a do nich celou desku vlepil.Po obvodu jsem to taky zasilikonoval.A za 3 dny to šlo celé na podstavec a hurá voda.40 skoro plných kýblů růčo fůčo.Mám to tam od r.1999 a neměnil bych.Časem pěna dostane neutrální nádech a ve spojení s částečnou usazeninou to je narural.
ten kořen jsem dal suchý.Vpěně vypadal že se neudrží,ale jakmile nasál vodu,tak se ještě více natlačil do pěny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:40 jardik.cardik Re: Wampi
fakt to nedrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:36 Žena Wampi [54] Re: katunka
na plexu mi to nedrželo a jiný pozadín v plánu nemám tak jsem to švihla přímo na sklo do akva teď budu mít 220 l a udělám do něj to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:31 Žena Kate [10] Re: jardik.cardik
Já mám polystyren sypaný pískem. Není tak těžký, jako břidlice. Rybkám se líbí a mě taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:27 Žena katunka [158] Re: Wampi
Tak to fakt není moc.......no popřemýšlím a tos lepila na plexisklo nebo přímo na akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:22 Žena Wampi [54] Re: katunka
V malým asi 1 kg a v tom mým velkým plocha 160 cm na 60 cm je to zhruba něco okolo 13 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:22 Tomas4343 Re: jardik.cardik
To já mám vlastnoručně udělané pozadí z polystyrenu. Nevypadá to tak špatně a rybky se rády schovávají do jeskyněk, které jsem v něm udělal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:18 Žena katunka [158] Wampi
No ale co váha? Mně teď chytla nějaká paranoia, v noci vstávám ochytávat akvárko, jestli někde neteče...fakt mám z té tíhy strach... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:17 R Muž Mrakoplash [1776] Wampi
Nastipany ? to me nenapadlo a jak dal to mas nalepeny primo na skle ? nebo nalepeny na necem ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2006 20:16 Žena Wampi [54] Re: katunka
břidlici mám všude pokud se naštípá zabere 0,5 cm a vypadá to super. Mám jí i v 38 l. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:13 Žena katunka [158] Re: jardik.cardik
já tam mám plastové 3D, ale půjde pryč, špatně se udržuje a drží se za tím sajrajt...pro ryby je určitě lepší 3D pozadí než sklo a zvenku tapeta, břidlice je pěkná ale těžká a navíc vhodná jenom pro dostatečně hluboká akvárka...když mám hloubku 35cm tak se mi nechce ubrat 5cm na pozadí tj. u mně 16litrů chybějící vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:11 Muž A2C [25] - SumciRe: jardik.cardik
Ja mám na Mojom Mini plastovú tapetu a na Mojej Panoráme tiež Na mojom Akváriu nie je nič zatial a na Jazierku nepotrebujem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 19:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: jardik.cardik
u krevetek je vzadu katalog od starkla :-D sou na nem jahody :-D (docasne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 19:52 jardik.cardik – co mate za pozadí
jste stejneho nazoru ze je hezci pozadi treba bridlicove nez folie?napiste co gdo jake mate a pokecame o tom

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2006 18:44 t – pozadí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 15:34 tomstor Re: verca
pokud máš výrazně barevné ryby dej si tam tapetu černou.Mám to tak a je to ok. stačí i čtvrtka(je nejlevnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 12:04 Miloš Re: verca
Fototapetu je možno připevňovat jak zevnitř (pokud je k tomu určena), tak z venku. Pokud je tapeta umístěna uvnitř, barvy nejsou nijak zkreslené, ale s tapetou se pak obtížně manipuluje a navíc často zarůstá řasou. Z těchto důvodů je lepší připevnit ji z vnější strany akvária. V případě, že by byla pouze přilepena, zdálo by se, že je při pohledu do akvária matná a nevýrazná. Proto je vhodné ji potřít minerálním (stačí i rostliným) olejem a teprve potom přitisknout fototapetu natřenou stranou na sklo akvária. Nutné je přebytečný olej vytlačit ven. Vytlačujte jej ale jen jedním směrem např. dolů, aby se akvárium moc nezamastilo. Pozor, ať se vytlačený olej nedostane do vody. Olej vyplní prostor mezi sklem a vlastní tapetou, kde by jinak zůstala vzduchová mezera, která způsobuje to, že tapeta vypadá matně a nevýrazně. K vytlačení oleje se dá použít například gumová stěrka. Kraje je pak nutné přelepit po celé délce páskou (izolepou), aby nedocházelo k vysychání oleje. Před vlastním oblepením páskou je ale nutno okraje fototapety odmastit, aby isolepa dobře chytla. (www.akvarko.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2006 09:01 Aneta Re: verca
Myslím, že pro začátek bude nejjednodušší ta tapeta. Mají různý - s rostlinama, kamenama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2006 21:12 Jana Re: verca
Můžeš si koupit v akvaristice tapetu, kterou přiděláš na zadní stěnu akvária(zvenku). Natři sklo olejem a tapetu přilož, stěrkou vztlačíš vzduch, pokud někde zůstane bublina prostě ji špendlíkem propíchni. Nebo můžeš udělat pozadí z břidlice, což je hezčí návod je zde www.akvarko.cz/…
Nebo se dá zadní stěna natřít třeba jen černou barvou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004-vyber-pozadi?od=401