Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké pozadí?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 10:18 Muž Konhi [1] – Fototapeta, jednobarevná tapeta nebo nátěr??
Zdravím!!
Do svého akva chystám pořídit nějaké pozadí, protože zrcadlo mohou mít jen bojovnice, ostatní rybky z toho šílí... :-O Chtěl bych se zeptat jaké pozadí byste mi doporučili vy, jaké s tím máte zkušenosti. hmm Já osobně bych byl asi pro tmavozelenou tapetu, pokud by se sehnala, kdyžtak černou... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 11:18 Muž AlQuds [161] Re: PT
Kdyz uz jsme u nestandardnich reseni pozadi, mozna by bylo lepsi pouzit misto latky nejakou poradnou sitovinu a k ni pripevnit rybarskym vlascem mech a treba i par rostlinek, ktere necerpaji ziviny koreny. Dokazu si predstavit, ze by to vypadalo esteticky a realizace zaveseni sitoviny nad (nebo tesne pod) hladinou se urcite da vymyslet jednoduse.

Jinak zcela souhlasim s PT. Nove napady je treba zkouset, ne je hned zavrhovat, obcas se nejaky uchyti a bez novych napadu by nebylo pokroku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 10:57 Muž PT [89] Re: discoclub
no nevim co je na tom spatneho snazit se vykoumat neco lepsiho... Bez napadu (jako tento) by nebyl v akva ani ten polystyren+epox ....

K veci: hlavni ceho bych se bal jsou prirodni materialy - kvuli rozpadani se ve vode. Takze asi nejakou totalni umelinu, navic s (absolutne) stalou barvou... at to neotravi nase milovane obyvatele :)
Tkane/netkane - mozna by naopak nemusela byt spatna tkana, davala by vic moznosti/povrchu aby se na ni zachytily rasy, coz by mohlo vypadat pekne

Jak mas v planu resit uchyceni? nalepit na zadni sklo a techniku a trochu "pokrcit"? nebo vytvarovat skaliska s dutinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:42 Muž csnoro [7] Re: Quck
Fotka k příspěvku Ja som použil polystyrén a fiter aj ohrievač som schoval zaňho do rohu. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:31 Majda Re: Quck
Přesně tak,souhlasím s diskoclub.A hlavně si vůbec nedovedu tu netkanou textilii v akva představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 08:50 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Quck
Opravdu netuším proč pořád někdo vymýšlí nějaké novinky a inovace, nechápu proč texitilie?Vždyt s to udělat z polystyrenu ;-) a nebo z pu pěny.. a celé to natřít epoxy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 08:10 Muž Yirka [9118] Re: Quck
Jde o to jak si to představuješ, jak by to použití mělo vypadat. A hlavně také, jaké pojivo je při výrobě textilie použit, aby něco neuvolňovalo do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 23:05 Quck – Pozadí prosím o radu ?
Nevíte náhodou někdo jestli by jako vnitřní pozadí do akvaria použít netkaná textilie kvůli schovaní techniky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:33 Muž xpekos [0]
Fotka k příspěvku Pravda, vypada to velemi pekne... Bez debat lepe nez tapeta... Ja osobne jsem vahal při výběru mezi černou a pozadím z břidlice. Vzhledem k tomu, že se mi na foto z netu libila břidlice a našel jsem ji zbytek ve stodole:), padla volba na břidlici... Sem v celku spokojen, ale porad vrta cervicek, jak by vypadala ta cerna no...:(

PS: Na foto je jen napustena nadrz bez korenu, kameni, kytek jak to mam tetkonc...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 10:38 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: VasekK
Kdyby sis udělal jen jedno, ak to teď nemusíš řešit. :-P Ale kořeny jsou podle mne vážně lepší. Ty kameny vypadají jak obklad kolem krbu. Ale taky jsou fakt pěkné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 07:22 JuraS Re: VasekK
Když už pozadí z nepřírodních materiálů pak to druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 20:12 Muž Eff [417] - RostlinyRe: VasekK
Varianta bez pozadí a kořenu by možná nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 19:58 Muž Steda [2] Re: VasekK
To druhé pozadí líp pasuje k tomu kořenu.Já bych dal druhý ale je to na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:52 Muž sportsmen [62] Re: VasekK
Koreny jsou lepsi ;-) Pokud Vam to usnadni hozhodovani tak pokud planujete rostliny tak vam pozadi stejne casem zaroste a nebude videt takze bych to tak neresil :-D Jinak obe jsou hezke jen koreny jsou vice realneho vzhledu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:46 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: VasekK
Za me cernou folii :-) Ale abych odpovedel na otazku, tak se mi vic libi "koreny".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 18:01 JFK Re: VasekK
Ja jsem pro "koreny", "kameny" mi pripadaj moc jako zdivo... Ale obe jsou pekny, nechces si udelat akvarka dve ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:35 Muž 720Martin720 [1] - ŽivorodkyRe: VasekK
To druhé je jak tady už někdo říkal ako kamená zeď takže to první. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:30 Muž O.Tom [439] Re: VasekK
a ja k prvnímu, druhé mi pripada jak klasicka kamena zed z malty a sutru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:25 Žena Linduš [166] Re: VasekK
Druhé je realističtější, obě jsou pěkné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 17:11 VasekK – Prosím pomozte vybrat
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Udělal jsem si 2 pozadí a váhám které.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2010 12:54 Muž cusbus [37] - TetryRe: Lin
Vše záleží na vkusu. Každému se líbí něco jiného. Mě naopak přijde nezajímavé pozadí z fototapety, kde jsou často dost nesmyslně naplácané kytky a kameny a rybka na takovém pozadí není skoro ani vidět. Samozřejmě že černé pozadí samo o sobě "není vynikající a zajímavé". Je tam proto, aby vynikající a zajímavé bylo všechno co se nachází před tímto pozadím a hezky tam roste a plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2010 11:50 Lin Re: Pavol
vybrat si můžeš, co chceš ;-)
já měla tapetu s rostlinama a rybky se tam "ztráceli". teď mám imitaci dřeva v černé barvě a dobře vyniknou i černé neonky :-D
příště ale dám čistě černou bez vzoru, člověk se učí ano
zkus, co se ti líbí, třeba jen kus barevného papíru zezadu, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 10:59 Muž kortezhugo [983] Re: cusbus
...ja som zacal robit 3d pozadie - polka uz bola hotova :-) - potom ma napadlo ze ho ani nebude vidno - tak som zobral ciernu farbu a papier natrel a "hotovo"... a teraz na 3D sada prach na skrini... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 10:50 Muž cusbus [37] - TetryRe: Pavol
Určitě jsem pro černé pozadí. Obzvláště u neonek. Navíc vyniknou nejen rybky, ale i rostliny. Samozřejmě jak píše kortezhugo, až to zaroste, tak je to potom jedno, ale stejně "černá je dobrá" X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2010 10:11 Muž kortezhugo [983] Re: kikuška
...presne tak - ale ak sa to rozrastie ako u mna - tak pozadie ani nie je vidno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2010 10:04 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavol
ano přikláním se k černé!Aneb v jednoduchosti je krása ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 21:35 Muž pancéřníček [168] Re: Pavol
Černá je určitě nejlepší,krásně vyniknou jejich barvy,rybky neztresuje a rostliny časem tu čerň stejně rozrazí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 21:33 Žena Aluška [2] Re: Pavol
Pokud máš akvárko aspoň trošku zarostlé, tak černé pozadí s černým štěrkem nebude vypadat špatně a je pravda, že neonky na černém pozadí nejvíc vyniknou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2009 21:05 Muž avast [49] Re: Pavol
Na černém ti pěkně vyniknou, takže já bych volil taky černé, pokud nějak chceš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:52 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky – Pozadie pre neonky
cauko chcem sa opytat ake pozadie pre neonky
kamos mi odporuca cierne ale neviem ci to nebude moc lebo mam aj strk cierny
tak pls poradte

diki
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 23:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jirkatt
Já používám občanku. :) A když se sklo dobře namočí, (do vody 1-2 kapky jaru), jde to docela dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 22:52 Muž Jirkatt [12] Re: Sid
nervy z toho nalepování :-) mně osobně se to podařilo až na druhý pokus. chtěl jsem naprosto minimalizovat vzduchové bubliny a až napodruhé se mi to podařilo. a to jsem to spolu s přítelkyní hobloval hadrem i kreditkou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 21:36 Passion Re:
ty jo tak jestli to zabere 40l tak to na to prdím!:)asi zůstanu u tapety ted jen o to u jaké.Já řasy zatím ještě nikdy neměla takže netuším jak to vypadá u toho černého u toho už vůbec ne:(a modré se mi zas až tam moc nelíbí ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 21:13 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: sokar
No s tím ochuzením několika litrůl u 3D to nemusí být zas až tak pravda, mám s tímto pozadím už letité zkušenosti a věřte že jen ty nej., vetšina těchto pozadí se prodává s takovými těmi síťkami po stranách a v průduchách samotného pozadí, jelikož já osobně mám atyp velikosti akva čili 122x60x50, kdy bežně prodáván velikosti těchto pozadí jsou typické, tak v mém akva to udělalo 2 cm prostoru po obou stranách pozadí, kdy zkušenost s přilepením te síťky nebyla nikterak valná, proto jsem všechny tyto síťky z pozadí odstranil a samotné pozadí zajistil jen silnou vrstvou štěrku odspod, drží naprosto perfektně i při těch mých 60 cm na výšku, ryby si prostor za samotným pozadím velmi rychle a rády oblíbily, kdy rády se za něj schovají a odpočívají tam světlomilné ryby, teď každého napadne otázka, že je ale moc neuvidím v akva, to taky není pravda, jelikož ryby vždy ví kde pouze najdou potravu a to je vždy před pozadím, proto se povětšinou zdržují volně v akva, jenom když trucujou nebo tak, tak si zalezou, jinak k mému údivu se za pozadí dostala i Valisnerka, která tímto směrem odboku vyslala šlahou a už mi prorostla téměř polovinu prostoru za tímto prostorem, což je taky udivující, taková je tedy má zkušenost, a nelituji umístění tohoto pozadí v akva, mám za ním schovanu všechnu techniku, kdy mi tato vůbec nehyzdí akva, a že ji tam není málo proto toto vřele doporučuji. Stačí kuknut na můj profil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:51 sokar Re: Passion
Jak vidíš tak si stejně budeš muset vybrat sama.
Každý má svoje.Mě někdo fototapetu kritizoval, jiný chválil.
Fototapety jsou pěkný,ale asi bych volil spíš černou tapetu nebo 3D.
Jen bych se bál, že když se zadní strana obsype řasou, tak na černým pozadí se eště zvýrazní.
3D pozadí zase zabírá pár litrů ale je opravdu nádherný.Jenže známej má panáka a ten občas takový pozadí trochu demoluje. :-|
Takže pokud nebudeš chovat vandala panáka tak bych volil 3D. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Passion
Pozadí 3D sice vypadá super, ale já jsem pro maximální objem a proto preferuji tapetu nejlépe černou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:32 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Passion
Já jsem pro 3D a pokud chce někdo něco levnějšího tak to natřít na černo či modro X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:41 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Passion
Taky bych tam dal 3D, obvzlášť do 350 l, pozadí ti zabere zhruba 40 l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 18:16 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Passion
Na 350ku bych se 3Déčka rozhodně nebál....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 18:08 Passion Re: Killer
to akva bude velké 350l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:53 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Passion
Samozřejmě nejvíce záleží na litrech, které má člověk k dispozici. Určitě nemá smysl, zmenšovat málo litrů ještě 3D pozadím. Pokud ale prostor je, pak já osobně jsem zastáncem právě takového 3D pozadí. Když je dobře udělané, vypadá pak nádrž skvěle a tapeta se mu nemůže vyrovnat. To je můj názor... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jirkatt
...běž do černé samolepící tapety... jen bacha, chce to mít trochu nervy až to budeš nalepovat...
Nervy z čeho? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:33 Muž Jirkatt [12] Re: Passion
běž do černé samolepící tapety. seženeš ji v OBI i v Baumaxu. jen bacha, chce to mít trochu nervy až to budeš nalepovat. modrou jsem měl, ale moc spokojený sem s ní nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:22 Žena Hatomi [27] Re: Passion
já jsem sehnala moc hezkou fototapetu,mám ji v nádrži Vodní sen a mě se líbí hladně pro to,že tam tak nějak zapadá a hlavně akvárko zvětšuje... pak v druhé nádrži mám černou z obyč igelitu a taky se nemůžu stěžovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 17:04 Muž Jrk [143] Re: Passion
Černá nebo modrá samolepící tapeta. Každá má svoje kouzlo, obě jsou nádherné! Rybky i rostlinky na nich pěkně vyniknou. Fototapetu ne, ta je podle mého názoru nehezká, zobrazuje takové nějaké jako rosliny, jako kameny a většinou vypadá strašně nepřirozeně, uměle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:59 Haloska Re: Passion
Já mám světle modré a jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:57 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Passion
Osobně mám ráda černé, vyniknou rostliny a akvárko dostane hloubku...i když hezky udělané 3D, propojené s dekoracemi, to je taky nádhera, zvlášť v biotopu Malawi a Tanganika ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2009 16:52 Passion – Pozadí-jaké?
Zajímalo by jaké preferujete pozadí.Mně se sice líbí obyč fototapety ale co se mi nelíbí tak to jsou ty fleky:(uvažuju o 3D ale to se mi zdá že zase zbytečně zabírá místo.Pak ještě bud černé nebo modré ale to jsem neviděla na vlastní oči.Jaký na to máte názor vy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 20:41 Muž deathfoe [58] Re: martin111
Jo v papírnictví se dá sehnat, teda já tam koupil černý výkres A3 a je to v pohodě, nebo tam můžeš dát vystřihnutý igelit z černé tašky nebo ze zahradní fólie :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 13:52 Muž keyrumek [2] Re: martin111
V jakemkoliv papirnictvi ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7855x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11004-vyber-pozadi?od=251