Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Glomat T5/T8 Controller

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Glomat T5/T8 Controller
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 13:50 Muž fanatic [10] - Stonkové rostliny – Glomat Controller 2x24W T5
Fotka k příspěvku Mám Glomat Controller 2x24W T5. 2 roky mám do něj zapojenu jen jednu zářivku Osram T5 HO 24W. www.osram.cz/…

Teď bych chtěl přisvítit o něco víc nad akváriem a zapojit do druhé patice Osram T5 HE 14W. www.osram.com/…

Pročetl jsem celé vlákno a i jiné věnující se výrobku na slovenském serveru. Toto svítidlo není žádná novinka, tak bude asi hodně lidí co má s ním zkušenosti - jakou máte zkušenost s odstupem času kdy se to tu hodně řešilo. Má to tedy někdo podobně ozkoušené, jak výrobek chová a funguje při použití jinak než se zapojením 2x24W T5 zářivek? Prosím o fundované odpověďi uživatelů, kteří výrobek používali nebo těch co dokážou užití posoudit z zhlediska své kvalifikace.

Já se v elektrice nevyznám, tak mi jde o to jestli úmysl zapojit do druhé patice zářivku 14W bude OK, nebo to je problém a bude lepší nechat svítidlo běžet jen s 1x24W. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:21 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Jar-oslaw
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 21:14 Muž Jar-oslaw [676] – šroubení
ahoj,jak se jmenuje ta sroubovaci spojka na prekryti spojeni zařivky s patici?jsem kuchař,ne elektrikář,tak se ptám.děkuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 15:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Odla
Odla napsal: Skutecne reflektory zvednou vykon o 100%???
:-D to určitě ne, možna o 50% a i to je dle mě moc za předpokladu že budou neustále zrcadlově čisté a nejlépe s ideálně odrazivého materiálu, který odrazí 100%, spočítat to můžeš nebo heldej, někde se to tu řešilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 11:43 Muž Odla [7] Re: Ivoš
Ted trochu nechapu jak to myslis. Akva ma ca 170 l cisty objem. 2 T8 po 30w, to mi vychazi na 0,35 w/litr...
Edit: Aha, uz mi to cvaklo. Myslis reflektory pro zarivky. Takze pokud tam dam 2x39w T5, tak bych mel dosahnout osvetleni 156W, tj. ca 0,9 w/l??? Skutecne reflektory zvednou vykon o 100%???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 10:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: KarlosS
viděls ho zevnitř a porovnal s levnějším a rozhodně kvaltním OSRAMem? Mrkni tady na forum oprava glomatu, pokud jsme to nesloučil tady. Jsou tu fotky ohořené elektroniky a je vidět jaký je to bastl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 09:48 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Odla
A co na to jít z jinýho konce?
I kdybys měl jen 2 T8 (při délce akva 100 cm by každá měla 30W) vybavené reflektory, které by jim měly přidat 100% světelného výstupu, tak jsi na požadovaných 0,6 W/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 09:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: matlala
vím, že je to jednoduchý zařízení starý koncepce, ale šunt to rozhodně není. Málokterý zařízení mi pracuje tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 09:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Odla
maloktere EP jsou na 3 trubky, spíš na sudý počet nebo 1 trubku a nejlepši je furt za tu ceni OSRAM, což ti potvrdí i ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 07:16 Muž Odla [7] Re: matlala
2x39W mi prijde malo, chtel bych alespon 3x39W, nebo neco podobnyho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 23:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Odla
myslím, že ne, ale tak mužeš ubrat. Mrkni na katalog na osram-shop.cz myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 23:02 Muž Odla [7] Re: matlala
na 3 zadnej neni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Odla
OSRAM QTP5 24-39W na 1 i 2 trubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:48 Muž Odla [7] Re: matlala
nerekl bych ze glomat je smejd, jen je drahej...a asi ho bohuzel nemuzu vyuzit. chtel bych alespon 2x54W, ale to jsou moc dlouhy zarivky. takze to vypada na predradnik, nejakej na 3 zarivky 3x39w by se mi libilo alespon. T5/T8 je mi jedno. Je nejakej takovej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Odla
bože jen ne glomat, to je šunt a drahej, mrkni na starší příspevky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 22:20 Muž Odla [7]
A nebo se zeptam jinak. Jak docilit toho, aby bylo akva osvetleno alespon 0,6-0,7 W na 1 litr. Mám akva 100x50x40 cm, chtel bych pouzit max 2-3 zarivky, typ zarivek T5/T8 neresim...
Předřadník, glomat ??? U Glomatu mám problém, že 2 kupovat nechci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 18:29 Vespertilio Re: dvorak
V podstatě ten set uvedenej výše je skoro totožnej jako výrobek Glomat pro, akorát ten startér je jinej. Osram, co jsem četl všude, bude asi kvalitnější. Nicméně i tak kolem 900 za startér, dvě patice pro dvě zářivky a držáky k zářivkám, to se mi zdá dost. Nevyšlo by levněji koupit "součástky" zvlášť?

K tomu zapojování...hm hm, chápu systém, kdy šroubkem přitlačím drátek a tím ho tak zafixuju, ale nebude potom tohle místo volný, ničím nekrytý?? Chybý mi u toho nějakej kryt, kterým zakryju ty boky startéru, kam budu upevňovat ty drátky od patic... Vidíte, elektřinu opravdu neznám.:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 09:31 Muž lukasleibelt [84] – Hagen Glo Controller T5 - 2x54W
Dobrý den,
Chtěl bych si pořídit nové osvětlení.
Myslíte že by na 330 litrovou nádrž stačilo osvětlení Hagen Glo Controller T5 - 2x54W nebo bych musel koupit dvě potlesk potlesk potlesk
Nebo koupit jednu Hagen Glo Controller T5 - 2x54W a pak Hagen Glomat Controller 2 30W
a jaké zářivky bych si tam měl do toho dát budu rád když mi pošlete nějakou stránku v osvětlení se vůbec nevyznám
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 23:35 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: matlala
Startér Osram by měl přijít někam, kde s ním bude dobrá manipulace.
Takže jestli nyní máte kryt, kam chcete tyto zářivky jen přidat, tak ano - uchytíte je do těch obyčejnejch držáčků. Kryt provrtáte malým vrutem a šroubkem, podložkou a matičkou připevníte onen držáček, do kterého se zářivka "nacvakne". Jestli je to bezpečné ... Myslím že ano. Používám Glomat Controler (zářivky připevněné naprosto stejným způsobem) a zatím mi to jako nebezpečné nepříjde. To schéma zapojení je celkem jednoduché, tedy pokud si pamatuješ základy Elektrického zapojení z Fyziky v 8. třídě ZŠ :) Teď je celkem zbytečný ti to popisovat, stejně bys z toho byl jelen ... Ale až bys to měl doma v rukách, tak bys to určitě intuitivně zapojil a schéma by ti bylo o něco jasnější, takže bys to podle toho zvládl. Jo, ten drátek, co bude čouhat na konci kabelu od patice zasuneš do dírky a myslím, že by tam měl bejt šroubek zvrcha, kterým, když ho utáhneš, přitlačíš drátek a pak tam bude držet. No a konečně k umístění toho startéru. Ten by měl bejt součástí krytu, aby se ti s tím dobře manipulovalo.
Asi nejjednoduší bude nějaké přichycení startéru ke krytu z vnější strany z vrchu. Ale řešení je více. Inspiraci najdeš na fotkách ;) Např. na google ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 23:03 Vespertilio Re: kus
to je dobrej set. Ale stejně pořád nevím, zda to zvládnu zapojit. Kam přijde ten startér osram? Normálně někam pod akvárium? A ty drátky od zářivek tam jen jednoduše strčím a bude to stačit? A zářivky uchytím pomocí těch obyčejných držáčků do krytu? šroubkem...? Je to takhle vůbec bezpečný? To je otázek co. Proto se do toho moc pouštět nechci. Navíc ty jejich schémata zapojení mi moc nepomáhají. Podle toho to laik jako já prostě ztěží bezpečně a správně zapojí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2013 13:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kus
hehe, to je to co tady inzeruju už hezky dlouho, osram EP + patice a držáky, který se daj koupit na tom aquario.pl a kabel k tomu

k zapojení, ono bývaj propojení trubice mezi sebou, třeba konkrétně u mého je 7 děr pro 2*39W, dva dráty jsou prostě propojený, resp dva kontakty jsou propojené, neboli ještě jinak, jeden drát spojuje jen dvě trubice a není připojen do Ep.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 12:44 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: kus
Akorát nechápu to schéma zapojení ... Je to na dvě zářivky = tudíž 4 patice. No a v kabelu od každé patice by měli být 2 drátk => 8 drátků. Ale "tvorů" pro uchycení drátků je jen 6. Což by znamenalo, že musí být na jednom kabelu dvě patice .... A ještě by museli bejt neprakticky připojeny ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:51 Muž kus [200] - RostlinyRe: Vespertilio
píše se to tu snad už od roku 2008 :-) A skoro všichni nakupují zde, včetně patic na zářivky. Jinak zapojení je tady na produktovým listu: www.dna.cz/…
konec konců, koukal jsem na e-shop rostlinná akvária a našel jsem tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/… a za velice dobrý peníz.potlesk Už netřeba pokoutně shánět po polských šopech shit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Vespertilio
není třeba, patice seženeš, psal jsem tu i já sám několikrát, takže prosím hledej, nemám chuť to neustále několikrát do měsíce opakovat.
předřadním Osram (QTP-5 pro T5, QTP-8 pro T8 trubice, zapojení je na něm nakreslené a zvládne to i laik)
patice aquario.pl nebo něco jiného u nás, pokud tam je sklo, nemusí to byt tak moc vodě-odolné, ale raději bych to doporučil, a zbytek elektroinstalace někde u nás.
Sice mam maturu z elektrotecniky, ale takový věci jsme zapojoval už na základce, taže myslím, že to zvládneš, fotek zapojení je tu taky dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:11 Vespertilio Re: matlala
Já jsem to četl, ale diskuze se tak nějak směřovala už jinam. Já bych si to i nějak sám rád namontoval, patice i předřadník, ale vůbec tomu nerozumím, v elektrice se nevyznám a nějakej podrobnej návod s krokem za krokem jsem na netu nenašel. sad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Vespertilio
počti si dále v tématu, jsou tu i fotky vnitřku, glomat je zkrátka předražená prasárna s vnitřnostma skoro stejnýma jak úsporka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:44 Vespertilio
Fotka k příspěvku Ahoj, taky uvažuji o přidání zářivek do svého krytu. Mám 150 L akvárium a pouze 2 x20 w zářivky. Takže, původní rampu jsem trošku posunul k zadní stěně krytu tak, abych získal místo buď pro

a) druhou rampu - T8 53cm, za 1068 Kč. krmiva-az.cz/…


b) Glomat Controller 2, 2x T8 20W za 894 Kč www.rajkrmiv.cz/…

c)Glomat Controller 2, 2 x T8 30W za 1032 Kč, www.obchodprochovatele.cz/…

V podstatěv mi jde o to, zda zvolit zařízení Glomat pro, které se mi laicky tak nějak prostě nelíbí. Ty šňůry jsou jen tak venku i ty patice se jaksi zvláštně montují a upevnnění do krytu je pro mě taky zatím záhadnou, nebo klasickou osvětlovací rampu, kterou už mám v akváriu, avšak ta je drazší tak o 300 kč a jelikož je ale fixních rozměrů a patice jsou tam upevněny napevno, umožňuje vsazení pouze 2 zářivek po 15 W.

Takže bud rampa 2 x 15, nebo Glomat pro 2 x 20, nebo při zakoupení Glomat Controller 2 i 2 x 24(mám rozměry akvária, kam se mi vejde jen zářivka o rozměrech max 59 cm a o těchto rozměrech jsou zářivky max. o výkonu 24 w.

Co byste mi poradili a jak byste se rozhodli? Moc díky za rady. ;-)

Přikládám fotku svého krytu. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:14 zlámalík – Vodotěsné objímky
Vodotěsné objímky na zářivky prodává bbelektro.cz v Táboře, mají e-shop, cena do 100 Kč za jednu (patice a kruhová matice s gumou). Hledejte v sekci zářivky.
www.bbelektro.cz/…
Nápověda: zářivka T5 má patici G5, nebojte, je to ono.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 23:27 davesk Re: matlala
jj wataz chcem tu 39w ale len mi neni jasne ci mozem zapojit len 1 miesto 2 trubic. Bude to ok? ak predpokladam spravne budu 2x2 vyvody na kabel takze ked jeden nezapojim malo by to byt ok
Arcadia viem ze to je, len 5kil za taku blbost dat nechcem...
netreba mi ani moc vode odolne chcem to do terarka (tu som nasiel rozumnu temu o tom tak som napisal). Skor mi ide o tu prakticnost, ze tam nebudu tie tociace 2 svorky biele. aqurio.pl ich sice ma ale chcu ( zboží o hmotnosti do 1 kg, cena: 24 zł,- ) co je asi 240czk , co sa mi zda moc ked za tie svorky dam 2x7zl za tie svorky. preto sa pytam ci neni nieco take aj v cz. Dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:14 Muž matlala [798] - RostlinyRe: davesk
tak to na obrázku je arcadia a cena odpovídá, jinak vodě odolné jsou ještě na aqurio.pl za pár desetikorun za kus.
Osramácké EP jsou výborné, ale použít jen předepsané wattáže a počty trubic, jinak můžeš odrovnat i EP.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 17:47 davesk
Fotka k příspěvku Treba mi predradnik na 39W trubicu staci jedna ale nasiel som tento:
www.kupzarovky.cz/…

je sice na 2 ale malo by to fungovat aj s jednou?
Potom by som sa rad spytal kde kupim taketo konektory (vid foto) nato v cz. Tie od arcadia stoja okolo 500 co sa mi zda moc. A na tom aquario.pl nieco take tiez maju ale moc je posta na sk.

Ked nebudu take dam normal ale chcel by som tie aj s kablom :) praktickejsie. dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 17:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Beastie
EP-elektronický předřadník, počti si tady to téma celé
Až budu u PC, můžu em hodím nějaky foto, ale stačí se kouknout na nejstarší foto u mé prezenzace Mysteria 200. Bude ti to jasné.
EP hledej QTP-5 (T5) nebo QTP-8 (T8) podle toho jaký zářivky tam chceš dát. Výkon EP a trubky musí být stejný nebo v rozmezí EP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 17:00 Žena Beastie [318] Re: matlala
no to aby mi to někdo vymyslel, nevím co je EP, osram má stránky podivně dělané a všude EP zmiňuje ale jak a co a kam...co si tedy musím koupit do akva 120x50x60 styl tanganika, tzn málo kytek netřeba moc wattů. klidně to koupím a strčím elektrikáři, ale když si chci dělat kryt sama, musím mít představu jak to asi bude vypadat a to už teď nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 16:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Beastie
ahoj, jen ne drahej šitskej čínskej glomat. Psal jsem to tu už několikrát. Raději EP osram, vodotěsnpe patice třeba z aquario.pl a zbytek jinde. Glomaoy jsou šunky,sotva jedou a provedení je hrozný. Koukni kdyžtak na téma opava glomatu, je tam foto zbastlenýho vnitřku. Zapojení je pokud vím stejný jak u úsporek. Za tu cena a nejnižší kvalita, EP osram naopak jedna z nejlepších v této cenové relaci. Zapojí ti to každý elektrikář nebo někdo zručný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:20 Žena Beastie [318]
zdravím , uvažuji nad koupí glomatu ale spíš přemýšlím, kam dám tu skutečnou krabičku. Má někdo strčený glomat v té samé uzavíratelné části skříně jako filtr? Je nutné dodatečné odvětrání? Můžu dát vedle sebe např dva glomaty?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:44 Muž Pufli [3] Re: davidus
Nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:27 Muž davidus [41] - Cichlidy – předřadník
Dá se dát do GC-T5 na 54W dát i slabší zářivka, třeba 24W???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 22:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Silent
Bez krycího skla se zase zářivky znehodnocují usychající vodou na samotných trubicích, kdy voda a roseni je po celém vnitřím prostoru krytu, což může vést např. k vzniku plísní na vnitřní straně krytu, jelikož samotnou rosu je mnohdy problém z některých míst utřít, teď je otázkou který problém je horší.
Ale jinak Glomat lze samozřejmě s krycími skly použít, když se skla dostatečně udržují v čistotě, tak by to nemusel být takový problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:56 R Muž Silent [5949] Re: kajko
Má sice vodotěsné patice a tudíž je lepší to použít bez krycího skla které působí jako světelný filtr, ale není s tím žádný problém. Lze používat i s krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:52 kajko
mohol by som sa opytat ci sa to da pouzit aj s skricim sklom? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 22:28 Muž Jiřmond [16] Re: AlQuds
Tak se vracím k problému. Zacvaknuté to je dobře a problém stále trvá. Je to fakt zvláštní, zářivky někdy nesvítí a někdy se zničehonic rozsvítí, akorát ne v dobu, která je nastavena na digitálních hodinách. Zkoušel jsem vyměnit i trubice za nové zrovna ve chvíli, kdy se to nerozsvítilo a ani ty nové se nerozsvítily. Už jsem kontaktoval obchod (akvarko-shop.cz), tak uvidíme, je to v záruce, tak snad s tím něco provedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 18:07 Muž AlQuds [161] Re: Jiřmond
Kdyz jsem poprve strkal zarivku do glomatu, zapomnel jsem ji pootocit (zaklapnout) v te patici, do ktere se strka, a divil se, ze mi to nesviti. Ja hlupak si myslel, ze ta zarivka tam staci jen zasunout. smich Predpokladam, ze v tomto problem nebude. Jedina rada, kterou mam, je opravdu vyzkouset zamenu za novou trubici a resit to az pote, kdyz to nebude fungovat ani s ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 17:02 Muž Jiřmond [16] – Problém s nerozsvícenými zářivkami
Šoupnu dotaz do tohodle tématu. Potřeboval bych se společně s vámi zamyslet a vyřešit problém s osvětlením. Zničehonic se mi nerozsvítí jeden pár zářivek (T5, 2x39W), které mám zapojené v Glomatu (rovněž 2x39W). Spínají je digitální hodiny a doposud žádný problém s nimi nebyl. V krytu jsou ještě zapojeny zářivky 2x24W ve druhém Glomatu, ty fungují. Vše je zapojeno a svítí od poloviny června, takže už půl roku. A teď můj následný postup, když jsem zjistil, že mi ty 39W nesvítí:
- zkontroloval jsem to nejprve tím, že jsem to vypnul z hodin do normální zásuvky - zářivky nesvítily, ale Glomat se tvářil, že funguje, tudíž jsem vyloučil problém s Glomatem
- poté jsem vyndal obě zářivky z patic a zkusil znovu zapojit naopak, poté jenom jednu z nich, ale nic nepomohlo (což jsem ostatně čekal, páč Glomat se nerozsvítí, pokud mám v patici jen jednu zářivku)
- co se týče hodin, tam je nastaveno vše, jak má, kontroloval jsem to s ostatníma hodinama, které mám zapojeno, nicméně pokud by byl problém v hodinách, asi by se zářivky rozsvítily pokud bych je zapnul bez hodin

Když jsem chtěl při té příležitosti očistit ty druhé zářivky (24W), tak jsem při jejich zapnutém stavu vyndal jednu z patic a Glomat samozřejmě vypnul - co ale bylo zvláštní, že když jsem jí nandal zpátky, tak se prostě nezaply, takže jsem si "poplácal na rameno", jaký že jsem to idiot, vše jsem zapojil do původního stavu a akvárko nechal ve tmě s domněnkou, že zřejmě odešly některé zářivky a že koupím tedy nové. Na druhý den jsem přišel z práce (bez zářivek, bylo zavřeno) a ejhle, oba páry normálně svítily !!! To bylo před týdnem. Do dneška vše fungovalo, jak má a dneska opět ty 39W zářivky nesvítily. A opět jsem prováděl ty samé experimenty a prostě nic. Kdyby se mi tehdy nerozsvítily, tak bych opravdu hádal, že to je zářivkama, ale takhle fakt nevím. Je to dlouhý dotaz, doufám, že vás neodradí a zkusíte poradit ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: VLK
určo jo, každý zdroj světla se dá nějak řídit. Stejně kvůli kytkám doporučuju po pul až 3/4 roku vyměnit za obyč 8xx. Pročti forum, tohle je hojný dotaz. S QTi taky souhlas, jen je třeba ještě to stmívání řídit, to ale nevím jak, neviděl jsem to v praxi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:16 Muž VLK [0] Re: matlala
Dekuju za radu. Mě akorát mátlo že Hagen tomu říka Controller a všude jinde je to předřadník. U toho Osramu jsem koukal na předřadník QTi, který jsou stmívatelný. Půjdou tím stmívat i zářivky od Hagenu nebo tam museji být ty specialy Osram Intelligent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: VLK
proč by ne, nechat jen a patice, doporučuju QTP5 od osramu, maj zpětnou vazbu a nevyhoří, když odpojíš trubku a trubka vydrží déle, je k ní šetrný a není drahý. Navíc je velmi kvalitně spájený, součástky přehledně hezky uloženy, Glomat je prasárna, horší plošný spoj jsem ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:11 Muž VLK [0]
Zdravím
mám dotaz zda se dá Glomat T5 Controller nahradit jiným el.předřadníkem pro T5 třeba od Osramu a nadále používat zářivky od Hagenu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:23 Muž LuckyLjuk [18] - RostlinyRe: Montey
jedná se o glamat controller 2 (20W) pro zářivky T8. Vzhledově vypadá stejně jako glomat T5, takže předpokládám že krytí ip44 má také.. díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 20:05 Montey Re: Ljuknes
Pokud jde o Glomat T5 2x24W, má krytí IP44, tzn. (mimo jiné) proti stříkající vodě, takže nad krycími skly určitě ano. Bez nich raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 19:56 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – glomat controller
Zdravím, může být startovací jednotka u glomat controlleru umístěna v krytu se zářivkami? Akvárium má i krycí skla.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10614-glomat-t5t8-controller