Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Glomat T5/T8 Controller

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Glomat T5/T8 Controller
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 09:05 Muž Morath [29]
Premyslim nad shop.miga.cz/… s tim ze zapojim 2x 24W zarivku T8. Muze s tim byt tedy nejaky problem nebo to bude v poradku? Diky za kazdou odpoved.

Jinak pod "voděodolné koncové krytky" si asi muzu predstavit standartni vyuziti do akvaria na kryci sklo, je to tak?
Edit: Tak nad odpovedi ani nepremyslejte protoze 24W v delce do 80 cm neexistuje, ani T5 ani T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 06:05 koblihcz Re: GP
No jo vlastně, tak jak jsem to psal, to rozpojovací spojení by bylo už na šňůře co se strká do zásuvky a tím pádem předřadník by musel zůstat v krytu. Což asi opravdu není není dobrý nápad. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 14:54 GP Re: koblihcz
takto by bylo na vydlici vysoke napeti, jestli to dobre chapu, a to opravdu neni dobry napad....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:55 JuraS Re: Breathlless
jasan že jsou 4 k zářivce..ale ve vodiči jsou spojené...to mě nenapadlo..tím se to trochu komplikuje..bylo by víc konektorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:52 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Breathlless
Ne, předřadníky se nesmí spojovat, každý kabel můžete "jen" prodloužit. To znamená, že každý konec zářivky - 1 kabel se 2 vodiči musíte zvlášť prodloužit a nesmíte je pomíchat. Pokud to takhle uděláte, můžete předřadník dát dolů pod akvárium. Ale těch kablů se nezbavíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:37 Muž Breathlless [6] Re: JuraS
každá zářivka má 4 kabely. Co se týče proudu od předřadníku k zářivce je maly. Přehřívání vodičů se bát nemusíte. Ale velký pozor si dejte , je tam vysoké napětí , životu nebezpečné ! Pokud si nejste jist , raději to zaneste elekrikáři. život máte jen jeden. U té baterie co píšete je situace zcela jiná , baterie ( hlavně ty dobíjecí ) mají velmi velky zkratový proud , proto ste to odpálil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 12:20 JuraS Re: akvaristik
psal jsem tady, že mám 1x30w, 1*30w, a 3*30w..tedy 3 předřadníky dohromady to je...kolik...8 kabelů..jak píše koblihcz tak to myslím..ptám se jestli to bude fungovat a jestli tím neodpálím něco..nevím jaké proudy tečou těmi dráty..špatným zapojením 10V baterky v modelu lodi jsem spálil ale doslova spálil ty kabely (a to mají širší vodiče než kabely ve zdrojích k pc) včetně veškeré elektroniky v lodi..stačilo jen mojí chybou přehodit kabely a zapnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:57 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: koblihcz
Pokud jsem to správně pochopil, Předřadníky majíbýt právě mimo kryt a proto to v žádném případě nejde jednou šňůrou. Těch zásuvek by muselo být 2x tolik, než je zářívek !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 11:34 koblihcz Re: JuraS
Jde ti o to aby jsi mohl odpojit pouze kryt a ten sundat aniz by jsi za sebou tahal privodni kabely od osvetleni? No to bych spise udelal tak, ze bych koupil klasickou zasuvku co se dava treba na drevo(je cela v krabicce, nezapousti se do zdi). Stavajici vedeni od osvetleni bych v prislusne delce ucvaknul(necal rezervu na zapojeni, viz dale), v krytu vyvrtal jen diru na prumer dratu, ten bych dirou provlekl a zalepil kolem lepidlem a v miste vyvodu bych zvenku primontoval vyse zminovanou zasuvku a do ni zapojil ucvaknuty vyvedeny vyvod osvetleni z akva. No pak do teto zasuvky staci zapojit privodni kabel pro napajeni. Muze byt klasicka prodluzka akorat na obou koncich bude samec.
EDIT: pokud tech glomatu mas v krytu vice(vice napajecich dratu) muzes je vsechny zapojit do te jedne zasuvky a ven uz ti pujde jedna snura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:48 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: JuraS
Určitě nedělejte rozebiratelné spojení. Raději dejte delší kabely. Vodotěsná zásuvka na kabel je problém, i když ve strojařině se používá, ale pro Vaši potřebu je toc složité.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:16 JuraS Re: akvaristik
jak to popsat..? takhle..kryt je z lamina 16mm homemade..představuju si to tak, že kabely povedu zadní stěnou vena zezadu budou kontakty samo že označené..seženu nějaké vodotěsné banánky či jak se to jmenuje..glomaty jsem vyaukřil za pár kaček záruka se nekoná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:09 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: JuraS
Problém s pevným spojením kabelů je následující: Jednotka je ideální proto, že díky pevnému spojení je celý systém vodotěsný. Sám je mám v několika nádržích. Pokud se kabely přeruší, je třeba je spojit buď mimo nádrž a kryt, nebo absolutně vodotěsně. Ve Vašem případě bych doporučovat přerušit kabely mimo kryt a spájet je, potom dobře zaizolovat. Na svítivost, hřejivost, nebo výkon to nebude mít vliv. Na záruku ano, reklamaci Vám nikdo neuzná. Pozor, ať nepřehodíte barvy kabelů! Musí zůstat stejné páry na jednotlivé zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 08:16 JuraS
Standardní osvětlovací jednotka glomat jak se prodává.. díky délce kabelů mě musí ležet glomaty za akvariem a nedosáhnou mi už do skříňky. to by tolik nevadilo. co mě vadí je pevné napojení kabelů..jak moc by vadilo kdybych do krytu zabudoval rozvod elektřiny ať na čokoládky nebo lépe na banánky kdy bych vlastně od glomatu k patici trubice udělal tento předěl. Ptám se jestli glomat neschoří, jestli nezačne hořet ten spoj, jestli bude pak svítit trubice a tak a případně zda by se takto dal prodloužit kabel abych glomaty mohl zavěsit uvnitř skříňky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 07:25 JuraS Re: Vojtechh
na to ti v klidu odpovím..vezmi si akva které teď dokončuji. rozměr 100*50*50..počítej že chci dát trubici 5 cm od předního skla..bajwoko počítám, že kabely budou vstupovat do krytu uprostřed zadní strany ..takže (bajwoko) 50 cm boční strany, 50 cm půlka zadní strany a 50 cm výška akva..a máš hnedle 150 cm potřebné délky..budu li mít akva větší na všechny rozměru..stačí 120 na délku a glomat musím umístit hned za akva a nebo na jeho zadní stranu..až o víkendu dodělám svůj kryt tak to nafotím..zatím mi schnou otvory natřené lodním lakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 22:57 Vojtechh Re: Barney
Co Vás vede k tomu mít 2m dráty od předřadníku k trubici?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:56 Muž hapedo [0] - RostlinyRe: JuraS
U těch kabelů jde především o kapacitu - čím delší tím vyšší. Pokud by kapacita dosáhla učité velikosti, nemuselo by dojít k zapálení oblouku v trubici. Já mám předřadník zabudován přímo v rampě v novodurové trubce - je to vodotěsné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:50 Muž hapedo [0] - RostlinyRe: Březka
Mrkni na můj profil do článků, nebo do sekce Rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:23 JuraS Re: hapedo
O nákupu předřadníků jsem taky uvažoval..napsal jsem jeden email českému výrobci jak je to s délkou kabelů a ten mi odpověděl, že předřadníky jsou vyráběny pro osvětlovací tělesa a nepočítá se s délkou kabelů víc než 1 metr..leda by ty kabely byli se speciálního materiálu kvůli odporu a tak ale to by se cenou pak vyrovnalo kompletnímu krytu i s akvárkem..kdežto glomaty jsou dělány jinak..nejsem elektrikář a tak jen tlumočím co jsem dostal emailem...a k potvrzení mých slov jsem viděl několik fotek krytů kde byly "levné" předřadníky a všechny byly zabudovány uvnitř krytu..docela by mě zajímalo jak je to pak s vlhkostí a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 19:18 Muž Březka [10] Re: hapedo
Docela bych si rád přečetl ten článek jestli je to možné. :-) Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:17 Muž hapedo [0] - Rostliny
Ja jsem kupoval předřadníky přes dna.cz. Je to velkoobchod, ale prodají i normálnímu smrtelníkovi. Předřadníky EL 2x54 s tam stojí pod 300 korun (velkoobchodní cena), takže podle mě by to do 500 mohlo vyjít. Navíc prodávají i vodotěsné patice na T5. Zrovna včera jsem psal článek o výrobě rampy pro 2x14W (na větší by se musela konstrukce upravit), můžete mrknout jak to vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:04 JuraS
Mám 3 různé glomaty ale t8..mám je zrovna vedle sebe na zemi.délka u všech je +- 150cm..2 metry ani náhodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 16:02 Muž Hannibalus [13] Re: matlala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hannibalus
dej mi link na nějaký možná to ještě pořešíme, ikdyž si chce koupit rampu, bych to Lukášovi zapojil.

Nic ve zlém Barney, snažím se moc pomoct a vyšlo by to levněji a asi i lepší by to bylo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:37 Muž Hannibalus [13] Re: matlala
2*49W T5 HO předřadník stojí na korunu stejně, tj. 554,-, ale máš pravdu že nelze zaměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hannibalus
NJN, Lukáš(Barney) to se mnou řešil na ICQ má doma 49W trubice T5 150CM, chtěl jsme mu doporučit EP z Tyrisu sinecan 7 na 2*54/58W ba pak to z něj vylezlo, že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:30 Muž Hannibalus [13] Re: matlala
ale já i Barney se bavíme o t5 54W coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Hannibalus
bacha má trubice 49W, to myslým je na 54W EP moc málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:13 Muž Hannibalus [13] Re: Barney
www.osram-shop.cz/… cena 544,- + patice - délka kabelů od dvou patic 2m, od druhých dvou 1m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 15:04 Muž Barney [61] Re: Hannibalus
Já si koupím osvětlovací rampu na 2x 54W u nás ve zverimexu. Stojí tam 1600Kč, v e-shopech ji mají za 3000Kč. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 14:55 Muž Hannibalus [13] Re: Barney
Delší asi neseženeš, výrobci el. předřadníků udávají max. 1,5m vedení k paticím. Já jsem si koupil každou věc zvlášť a délku mám 2,3m - nic se nepřehřívá, vše OK palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 13:44 Muž Barney [61] Re: Silent
Tak bohužel, 1,5 metru je málo, potřebuju 2 metry. Poohlédnu se po nečem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2009 12:41 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: kortezhugo
Ja som s niecim podobnym vababral. Davnsie, pred par rokymi ked som mal FUN 2 plus tak v zarucnom liste bolo napisne, ze na kabel od filtru nemoze byt pridany vapinac. Ja som si urobil jeden 1 metrovy kabel tam som dal vypínač a bolo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 12:37 Muž kortezhugo [983] Re: Barney
...a ak ti budu kratke ??? - ziadny problem ich predlzit.... :-) - len prides o zaruku lebo to budu brat ako mechanicke poskodenie.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2009 11:46 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Barney
Myslis tie kably k neonom alebo k elektrike ? (Alebo ja zle vidim na obr ? :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:43 R Muž Silent [5949] Re: Barney
Délka kabelů k zářívkám by měla být 1,5m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 11:22 Muž Barney [61] – Glomat T5 2x 54W - délka káblů?
Zdravím,
dnesak bych si chtěl objednat toto zařízení www.shop.miga.cz/… a zajímalo by mě, jakou mají kábly k paticím délku, potřeboval bych, aby byla cca 2 metry.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:52 Muž Skanky [26] Re: kincmar
Tento výrobek shop.miga.cz/… jsem mel moznost videt v prodejne. Ma vystup na 14w, 18w, 20w.
Má nejaky rozsah vystupu i glomat controller t5? Popripade glomat2 T8 2x20?
Pri dotazu na vyrobek v e-shopu mi rekli ze nizzsi muzu dat akurat ne vyssi. Chci se vsak ujistit at nekoupim zajice v pytli :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 15:28 Muž Skanky [26] Re: kincmar
uz jsem to zjistil 1x24w neni. :-)
nasel jsem jeste jiny vyrobek jine znacky.
je to sice drazsi ale maji i 2x14-15w coz by bylo nejidealnejsi.
min prace s predelanim protoze se to tam vejde.
ale o tom je tu jina tema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 14:30 kincmar Re: Skanky
Glomat existuje i 1x24 ? Nebo myslíš, že bys tam zapojil jen jednu zářivku.Pokud ano tak bych to moc nedoporučoval. Ja jsem zkoušel zapojit jen jednu zářivku a začalo to vrčet, po zapojení druhe už to nevrčelo.Jinak já mám 840 a 830 a celkově je to vyvážené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:27 Muž Skanky [26] Re: kincmar
Popripade zvolim 1*24w a to vychazi na 0,43w/l. pak jakou 8xx pouzit kdyz nebude mozna kombinace?
tak existuje i 43,8cm zarivka 24w ale je to predrazena specialka od juwel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:03 kincmar Re: Skanky
Ano mám to nad 100 litrovým akvárkem, které budu asi rušit a osvětléní předělám na 72 litrový akva, takže by mě taky zajímalo zda to není už moc.Jinak ještě bys to mohl uchytit trochu ze šikma, aby se to vešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:50 Muž Skanky [26] Re: kincmar
diky, v tom pripade zvolim na uchyceni plan B. sice trochu neesteticky ale ucel bude plnit nez si vyrobim vlastni kryt.
do bocni plochy vyriznu otvor tak aby se to tam veslo. jeste mi prosim napis vnejsi prumer. predpokladam ze to asi i vlastnis kdyz vis rozpeti. nikde totiz nemuzu najit rozmery krome delky snury.
rad bych jeste znal jestli tech 48w nebude moc na ty litry. 0,87w/l se mi zda moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 18:34 kincmar Re: Skanky
Rozměr těch patic od sebe je 58 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:16 Muž Skanky [26]
Ahoj,
tak uz padlo rozhodnuti. Tento tyden chci objednat z e-shopu Glomat controler 2x24W protoze jedina trubice ktera by se mi teoreticky vesla pod kryt je Lineární zářivka T5, FQ 24W/830 teple bílá, 3000K Ra80-89, OSRAM, 1750lm, d=16mm, L=549mm. Bohuzel neexistuje controler na nizsi wattaz u ktere by vyhovovala delka trubice k memu krytu.
Chci se tedy zeptat:
1. nebude 48w pri cistem objemu cca 55 litru hodne
2. zarivka je dlouha 55cm, vnitrni rozmer meho krytu je 56. Jaky rozmer ma glomat po nasazeni obou patic na konce trubice. Myslim pak konecne rozpeti po instalaci.

Zdelte prosim sve zkusenosti popripade doporucte jiny typ glomatu i se zarivkama. To slabe svetlo u mne je uz nesnesitelne.
Predem dekuji za vsechny odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:02 kincmar Re: Amy01
Ano mám taky 2x24 a každý kabel propojující zářivku má 1,5 m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:58 Žena Amy01 [39] Re: pansuu
Fotka k příspěvku to každá tá šnúra čo drží neonku (4ks) je dlha 1,5m? tak to by sa dalo snad takto zapojit, nie? a dik za reakciu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:42 pansuu Re: Amy01
Ahoj. Mám tento glomat 2x24, šňůry jsou 1,5m, přívodní kabel 1m. Záleží kam jednotky umístíš, já je mám 20cm pod úrovní dna(akva je vysoké 52cm) a ještě mám dostatečnou rezervu na "odkapávací" oblouk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 12:42 Žena Amy01 [39]
ahojte, rozmýšlam o kúpe Glomat T5 Controller 2x39W, chcela som sa opýtať či ho niekto máte a viete mi napísať aké dlhé má šnúry (nikde na nete som to nenašla), pretože chcem tie trubice akoby spojiť do jednej, aby mala cca 170cm a neviem či to dočiahne. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 11:27 Muž kristian [80] Re: JuraS
A Zkusl jste premyslet nad tim v jake soucastce v glomatu teplo vznikne, alias jak se da takova soucastka chladit? Kdyz vam reknu ze to bude delat problem na vystupnim LC obvodu ktery bude zakmitavat a tim vytvaret teplo jak na sobe tak na spinacich tranzistorech (At uz FET ci klasickych). Jak chcete s techto dilu odvest teplo pomoci plechu? kdyz nejsou k nemu vubec primontovany?
Tohle s 250W ATX zdrojem to je uplne jina kapitola! Tam se jedna o rizeny zpetovazebni menic. Kdezto u glomatu jde o menic bez zpetne vazby!
Kdo chce ten si to precte a rozhodne dle sveho rozumu, kdo nechce tak to mozna precte a stejne zapoji podle sve hlavy. Hodne zdaru a hlavne stesti pri vyhoreni glomatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 10:52 Muž filipsi [1295] Re: JuraS
Problem to neni do te doby, nez ti odejde, nebo dokonce zacne horet. Srovnavat napajeni zarivky s napajenim "slabsi" nabijecky 250W spinanym zdrojem je nesmysl.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9214x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10614-glomat-t5t8-controller?od=151