Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přestavba akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Přestavba akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:03 Žena danulavo [3] - Cichlidy – Re: Romy
asi bude nejlepší koupil starší 200 l akvarium, naši mají taky terčíky, ale sami jich mají dost, přidat tam ještě ty moje, to už by bylo asi příliš! Ještě bych potřebovala radu ohledně CO2 - koupila jsem sestavu od JBL - je složená z plnitelné lahve, magnetického ventilu, reaktoru, permanentního CO2 měřiče a bublinkoměru. Nevím kam umístit reaktor v rohovém akva a na kolika bublinkách začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
Tak to je docela průšvih,ryby jsou dost velké,co je k někomu dát do azylu,také ne?Nebo koupit použité za pár korun,je to lepší,než pak přijít o ryby za nějakých čtyři a půl tisíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:47 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Ryby jsou velké 9 - 12 cm, bohužel si nikde větší akvárium půjčit nemohu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: danulavo
I když se jedná o předělání,je to příliš razantní,tím se doba zajetí po přestavbě skoro rovná novému založení.Pokud je dobře!zajetý filtr,je možné ryby nasadit tak po 10-ti dnech.Je to dost dlouhá doba na to,aby byly ryby ve 110 litrech,lepší by bylo si sehnat,půjčit nádrž alespoň 200 l.Jak jsou ryby velké?Na prcky by to v případě nouze mohlo stačit,ale na dospělé ryby ne.Budou v silném stresu a hrozí vypuknutí nemocí.Vodu je třeba měnit 30% obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 17:39 Žena danulavo [3] - Cichlidy – razantní přestavba akvária
Dobrý den, prosím o radu při razantní změně akvária s terčovci. Mám zaběhnuté akvárium s 8 terčovci v 350 l akváriu (vím, že je to větší počet nežli by bylo vhodné - ale to je jiná otázka). Nyní se chystám na zásadní změnu. Chci vyměnit písčité dno, celkově změnit dekoraci a také dosadit novou zeleninu a věměnit pozadí. Aby toho nebylo málo tak chci dát ještě CO2 soupravu. Prostě celkově nové akva. Vše mám již doma. Vyvstává problém kam s placičkama. Mám ještě 2 akvária - cca 30 a 110 litrů. Mohu dát 8 terčáků na cca 7 dní do 110 litrů? Jak tam o ně pečovat? Filtr v tomto akva s nitrif. bakteriema běží teprve týden - již dříve byl samozřejmě používaný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:05 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Jak píše Toony použij k odlovu kýbl mě se taky osvětšil oskaři ani nežbluňkli, zato den předtím když jsem je chtěl odlovit síťkou to bylo něco celá zeď postříkaná vodou a ta moje mě hnala paličkou na maso :-D jo jo kýbl to je ta pravá volba pro velkou rybu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:55 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Jarik
Bavi me to, jinak bych rybicky nedelal :-)
Kazdopadne uz jsem se rozhodl, po vikendu se do toho pustim. Uvidime jak se zadari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:54 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: buballa
Jednoducha rada: mas prerybneno, urcite s neceho zbav.
Navic michas dohromady ryby z afriky, asie a ameriky. Nevadi to v pripade, ze majistejny naroky na parametry vody.
Byt tebou necham si jen afriku, tzn. pryc parmicky a kanciky. Anciky tam klidne nech, kvuli cisteni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 15:39 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: xOB
kdys te to bavi a mas cas tak bych to komplet prestavel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 14:54 Žena buballa [0] – moje akvarko
ahoj, ja by som chcela vediet co mam zmenit na mojom akvarku-vid. moju nadrz.
v komentaroch mam mnoho negativnych nazorov, ale ziadne riesenie, a to niekedy od takych akvaristov, ktory chovaju gupky a podobne :-D .
co citim ze by bolo treba spravit: ze vyselektovat podaktore rybeny, alebo kupit vacsie akvarko, ale ake velke, a ktore rybky?
mojimi oblubencami su:
1. bichirek
2.ktenopomy
3.albini kancika, pre nich by som chcela zohnat samicky, len nepoznam presny druh
no a dalej moje upratovacie komando. love
hm.... poradte :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 20:46 Toony
nahnat ji do 20 litrovýho kýblu.lepší je tmavej, nebude tak vystresla. a nebo pak uz podberak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 18:00 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Toony
Z toho prelovovani mam docela "strach", ono zkus si chytat ryby ktery maji skoro 30cm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 15:36 Toony
Ryby 100% přendat, zvlášť , když máš doma plonkovní akva. Budeš dělat hodně velký změny a ty jim budou vadit určitě.A akva bych nechal aspon týden a raději klidně i měsíc bez ryb, když máš tu možnost.Zaběhnou se ti rostliny a nebudeš potom tolik řešit řasu.Škoda, že sem nepíše víc lidi.Vždyť úprava akva je asi ta nejzábavnější věc.Ale asi jak pro koho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2009 13:50 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Toony
Tak jsem se rozhodl, ze to predelani zkusim (krome pozadi, to jen ucpu). Ryby tam zkusim nechat a prelovim je jen v pripade, ze by jim to delalo moc velky problemy.
Diky za nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:48 Toony
to Nico: dobry doplneni :-)
to xOB: záleží na tobě.ještě k tomu vzhledu akva. stahni si nejaky videa nebo fotky ohledně biotopu akary říční a podle toho zkus udělat vzhled nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:28 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Toony
ta skvira je cca 7mm, takze tam zaplavou i velky granule
pozadi prilepovali manici z firmy zekia, holt se jim to moc nepovedlo (jinak ale vse super, beru od nic dalsi akva)
naleptani nepujde, protoz bych naleptal i spoje akvarka
Spis to zkusim asi jen zacpat silikonem a posypat tmavym piskem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 15:12 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Hlavne kdyby nekdo neco takovyho delal, tak nenalejt tu chemii i na spoje akvaria .... to je taky lepeny silikonem. Pry to jde lihem a toluenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:53 Toony – re: xOB
jak je velká ta škvýra?přilepit pozadí silikonem ke stěně, je hodně nešťastnej nápad.ja osobne bych vyprázdnil akva a zkusil bych koupit nejakou chemku co rozpouští silikon.pak vzít dobrej nožík narušit silikon a lit postupne chemku(pekna jebačka, ale nic jinýho ti nezbyde). potom akva nekolikrat poradne vyplachnout a dat tam vnitrni filtr narvanej uhlim, aby vytahlo vsechny ty chemky.urcite bych to celý nezapatlaval silikonem. vsechny casti akva by podle me meli být 100% desifinkovane kvuli nemocem apod. a kdyz ho tam das na stalo, tak to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:42 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Toony
K tomu pozadi:
Problem je v tom, ze bud je nizko hladina nedosahuje dolni hrany krytu a mezi spodni hranou krytu a hladinou je opticka skvira. Nebo kdyz zvysim hladinu, tak je vys nez horni hrana pozadi a tim padem se za pozadi dostane zradlo a maly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:27 Bexi
dej si tam třeba valisnérii dozadu ti to zaroste a nepůjde nic vydět
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:25 Toony
Až na to pozadí chápu všechno. Pokud ti dovezou 2. nádrž tak bych tam přelil 3OO litru vody z tvyho akva co ted máš.Plus ten vnější eheim filtr plus další novej filtr(predpokladam, ze s akvarkem ti dojde i novej filtr)Po té bych přelovil ryby do novýho akva.A ted k tvymu stvajicimu akva.Není to špatnej nápad dát na jednu stranu kořeny a na druhou kameny.Jen si to osobně nedovedu představit :-) ono kameny a kořeny moc dobře opticky nepůsobí.Můžeš si to nanečisto vyzkoušet, nafotit a třeba poslat fotky sem.Uvidíš co ti na to řeknou lidi.Ve finále je to otázka vkusu a ty se na to akva budeš dívat.Takže si to rozhodneš sám :-) jen měj na pameti, že máš ryby co potřebují prostor a oceni spíš velké kořeny různě do sebe spletené, než nějaký jeskyně.Navíc to můžeš libovolně promíchat a tim jak ryby přenašejí pisek, tak si to udělají k obrazu svému.Vypada to přirozeně.Techniku bych zakryl rostlinama a kořenama.Reším to tak ve svém akva a nic nejde vidět.Plastovou skálu bych dal pryč.Uf nejak sem se tu rozepsal tak končím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 13:48 Muž xOB [83] - Cichlidy – Nazory na predelani akva
Fotka k příspěvku Zdravim, rad bych znal vase nazory na preskladani akvarka. Mam celkem velky akva viz fotka, ale zjistuji, ze to slo udelat i lip a mam par napadu jak to zmenit. Nastesti mi dnes privezou novou temer sestistovku nadrz, takze by se daly lehce "odklidit" ryby i s vodou a filtrama.

Veci co mi vadi na soucasnym akva:
1. plastova skala uprostred (sice kdo to nevi, tak nepozna, ze je to plast, ale proste tam nepatri)
2. prilis rovnovnerne naskladane dekorace (v prirode to byva hodne chaoticke)
3. je videt technika
4. pozadi nedoliha uplne nahoru k vystuznym listam (neda se napustit voda az po listy a ryby a zradlo se tam pak dostanou, nebo napustim min vody a je videt mezi krytem a hladinou skvira, tj. nevypada to hezky

Plan:
Ad1. uplne vyhodit
Ad2. v jedne pulce nahromadit stavajici koreny, v druhe pulce hromadu kameni a bridlice, rostliny mezi tim vsim
Ad3. bud poradne schovat za koreny a bridlici nebo udelat sklenene kominy, ty oblozit bridlici a do nich schovat vyvody z filtru a topeni
Ad4. vyriznout a posunout nahoru(asi nemozne, protoze je to prilepeno k zadni stene) nebo skviru nahore jen zacpat silikonem a na nej nalepit pisek, nebo drcenou bridlici, nebo neco podobnyho na zamaskovani

Od vas bych rad nejake nazory a rady zda to ma smysl udelat takto radikalne nebo byste sli do nejakeho mene nasilneho reseni bez vystehovani ryb a vseho

Tem co docetli az sem dekuji a omlouvam se za dlouhej dotaz ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 23:05 Muž henrich [4] – RAP
to aj ja, lenže mám vstavaný filter, do ničoho sa mi nezmestí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 22:52 RAP – Re: henrich
Tak tady bych to řešil jinak. Odpuštění co nejvíce vody do čisté nádoby, ve které bych nechal běžet filtr, přelovil tam ryby a pak přestavoval akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 22:39 Muž henrich [4] – PRESTAVBA
Mám v pláne prestavať svoju "tanganiku" za behu, teda s rybkami. Skúste mi prosím okomentovať môj plánovaný postup. Mojim cieľom je položenie penovej podložky určenej pod plávajúce podlahy na spodok akvária - pod piesok, pre ochranu skla. Mienim z akvária vybrať drevo a rastliny. Namiesto nich chcem urobiť viac úkrytov pre rybky z nových andezitových kameňov.

1. Vybratie všetkej dekorácie a rastlín
2. Namiesto odkalenia rovno odsatie komplet dna (piesok). Počas odsávania postupné vracanie odkalenej vody (po usadení nečistôt) naspäť.
3. Pri čistom akva vloženie podložky na dno a zaťaženie kameňmi, aby nevyplávala.
4. Prepláchnutý piesok postupne sypať naspäť pomocou širokej novodurovej trubky - aby sa nevíril.
5. Umiestnenie kameňov - to už bude piplačka a skúšanie pozície - ruky stále vo vode.


Filter by som nechal bežať, nikdy nebudem odoberať toľko vody, aby prestal nasávať.
Aj keď mám na to vyhradených niekoľko hodín aj s prestávkami, aby sa rybky moc nestresovali, predsa len sa o ne bojím. Myslíte, že prežijú taký radikálny zásah? Je to viac stresu, ako keby som ich naháňal sieťkou a prehadzoval do kýbla (nemám voľné akva), a potom znova naspäť?
A ešte posledná a zásadná otázka - je andezit vhodný do akva?

Vďaka za tipy a rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 23:56 Žena Eliška [38] – Re: Miro03
To máš určitě pravdu. Citlivější druhy ryb by to mohly nepěkně odnést. Mám gavůnky, kteří jsou podle atlasu na kvalitu vody hákliví a přestáli bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 23:49 miro03 – Re: Eliška
Záleží aj na druhu rýb mal som klienta čo mal terčovce a po roku došlo k uprave,respektíve prestavbe nádrže,pozadie vlepované zo skál,plus vkladanie korenov do pozadia.Po zabehnutí vrátil asi 14 mesiacov staré terčovce spátky a výsledok bol taký že sa mu terčovce o to pozdie doškrabali alebo splašené vrážali do neho,nakolko boli v strese s takej premeny až o ne prišiel.Preto je otázka na mieste lebo nie každá akváriová ryba znáša rapídne zmeny v nádržiach rovnako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 23:41 Žena Eliška [38]
Jo jo, přesně tak, jak říkají všichni. Také jsem dělala přestavbu za chodu, rybky v pohodě, jen mě celou dobu oždibovaly smich Zakalení se usadilo po pár hodinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:29 Dušan2
Samozřejmě před tím důkladně odkalit, ale bez zakalení se stejně neobejde. Ale jak říkám, to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 18:35 Muž henrich [4]
Pred prestavbou dekoracie dokladne odkalujem, zdviham korene - aj pod nimi sa najde kalu dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 18:06 Dušan2
Také sem přestavoval za běhu, jen to bylo zakalený, ale to do druhého dne zmizelo a ryby to nesly v pohodě. Nebál bych se toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 15:58 Žena pavliina [50]
Já dneska taky dělala úpravy v akva za chodu, z části výměna dna, přesazení rostlinek. Sice je to teď zakalené :-O ale po důkladném odkalení se to snad dá do pořádku ;-) A že by to rybám nějak moc vadilo jsem si nevšimla, jen byly zvědavé a plavaly to očumovat, spíš to měly jako spestření :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2008 11:57 speedTT
Taky bych se toho nebál. Já dával nový pozadí a to dokonce vnitřní a ryby to taky přežily. Je pravda, že se pak akva. dává nějakou dobu do klidu (usazení bordelu, zakořenění rostlin...), ale dá se to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 10:51 japman
podla mna sa nemas coho bat. ja som urobil upravu dna za "za chodu" a aj nove rastlinky a pod. rybky radi skumaju vsetko nove.nijako im to neublizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 10:30 zuzana679 – prestavanie akva
Rozmyslam ze pozmenim dekoraciu v akva (tapeta,kamene).je vhodna pre ryby takato zmena?dakujem za kazdu radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10563-prestavba-akvaria?od=251