Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Světlo a rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Světlo a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:33 R Muž romant [27983] Re: marekdr
Vyměň polovinu ať to necvrndáš po troškách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:30 Muž marekdr [0]
díky moc, zítra přistřihnu a vyměním cca 1/4 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: lhajek
Protože v tom akváriu není co hnojit. Rozhodně se nejedná (teď) o rostlinné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Johan
Proč by se nemělo hnojit? Nikdy jsem tuto radu nechápal a ani se jí při zakládání rostlinného akva nedržel. Vždy jsem hnojil od začátku stejně, jen jsem na začátku častěji měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.10.2012 18:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: marekdr
Nehnojit, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
kořeny jsou normálka, kytky vypadají O.K., troška přihnojení neškodí, ale opravdu lehce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 18:05 Muž marekdr [0]
mrkněte mi prosím na fota ze složky Asi po 14 dnech.. zdá se mi, že rostlinky rychle vyskočily, u Egerie má vyhnané kořeny v půlce rostliny, je to ok? Sagittaria malinko chřadne, ale je to čerstvé aq, reflektory jsem odstranil, zatím nehnojím, rybičky nasadím po zítřejším zástřihu
díky moc za postřehy a rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2012 15:31 Muž grunda [1781] - Cichlidy
světo je ADA solar I. - 150W výbojky, rozměr akva 180x60x60cm, standartní ADA nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 14:55 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nezná někdo toto akvárium? Zajímalo by mě totiž jak je velké a čím se na to svítí.
Můj odhad je 500-800l a 3x 150W. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2012 17:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: genua
genua napsal: Dá se postupným čištěním od řas akvárko od řas úplně vyčistit?
Myslím si že nedá. Kouzlo akva s minimem řas je v tom že se musí dařit rostlinám. Pokud se daří rostlinám tak řasy se téměř neobjevují.
Nebylo by špatné založit si prezentaci akva s co největším množstvím aktuálních údajů. Pak je možné daleko lépe a cíleněji radit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2012 15:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: genua
Problém je v rovnováze akvária. Dlouhodobě nechat akvárium při stálém režimu osvětlení a bez ryb a bez výměny vody, tak to končí většinou řasou, nebo spíše sinicí. Určitě do něho dejte část posádky vybraných rybek(ne všechny) a měňte vodu klidně obden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 15:13 genua – Jak bojovat s řasou?
Mám problém s řasou,
mám 54l akvárko. Je rozjeté už skoro 2 měsíce. Po pár dnech jsem koupil rostlinky, které pokryly aspoň 80 procent plochy. A měnil vodu 5 litrů jednou za 4 dny. Osvětlené jsem to měl asi 20w kuchyňskou zářivkou.

Nechal jsem akvárko ležet a měsíc byl v zahraničí, aspoň jsem neuspěchal nasázení rybek. No ale čekalo mě nemilé překvapení. Rostliny sice krásně rostly, zakořenily se zaplavily akvárko, ale poslední dva týdny začala řasa.

Celé akva jsem vyčistil. Každý lísteček jsem očistil, ale ty řasy plavaly po celém akvárku. A teď k otázce:

Dá se postupným čištěním od řas akvárko od řas úplně vyčistit? Nevadí, že řasu fyzicky nevyndám z akva? Na rostliny už moc nejde, ale ty zbytky se chytly po dně a tam teď začíná růst.. Ale zlepšil jsem osvětlení na rampu akvaristickou.... A měním vodu zase, tak třeba se postpně posílí rostliny.. a pak budu moci v klidu vypustit první rybky po zajetí 2 měsíce si myslím, už v pohodě. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 14:21 terilie Re: katterinecka
ústí nad Labem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 14:14 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Inu, každý bojujeme s něčím jiným. :) Sledoval bych inzerci, dá se tam velmi snadno přijít ke spoustě přebytků rostlin, co mohou dobře posloužit. ;-)

Můžu nabídnout 4 oddenky Anubiasu. Velikost do 15 cm. Fotky a další informace jsou v inzerci ;)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 14:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: terilie
odkud jsi? třeba bys sehnala rostlinky jinde i levněji nebo zadarmo, na srazu nebo na burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 14:01 R Muž romant [27983] Re: terilie
Inu, každý bojujeme s něčím jiným. :) Sledoval bych inzerci, dá se tam velmi snadno přijít ke spoustě přebytků rostlin, co mohou dobře posloužit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 13:58 terilie Re: romant
Jo to jsem se taky dočetla že čím více, tím lépe, ale mě do toho kecá manžel:-) a ten to zarostlé nechce, a hlavně do toho nechce vrážet žádné peníze:-) takže mu to musím opatrně nenápadně vysvětlovat:-) a hledat kompromis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 13:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: terilie
když rostliny budou mít míň světla tak neporostou až tak rychle i když jsou "rychlerostoucí"
Takovýhle měli třeba akvárko moji známí rybicky.net/nadrze/7691 skoro jen rychlerostoucí stonkovky, a i přesto nebylo potřeba se o to tak starat. Většinou jsem jim to trochu prostříhala jednou za měsíc nebo za dva, když jsem přijela na návštěvu (protože oni moc na akvaristiku nejsou). Bylo krásně zarostlé a pořád pěkné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.07.2012 13:46 R Muž romant [27983] Re: terilie
Vtip je v tom, že ty rostliny, který Ti rychleji přerůstají přes hlavu, jsou právě tím stabilizačním prvkem a dají se za nějakej čas nahradit pomaleji rostoucíma a tzv. konečnejma rostlinama. Jak píšu, nikomu nic nenutím, jenom sděluji lehce utrpěný zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 13:35 terilie Re: romant
Tak já mám akvárku teda už dlouho, nijak zvláště jsem se mu nevěnovala, ale dařilo se bez problémů, občas nějaká rybka pošla, kytky přežily 3 druhy z 5 ale teď najednou se objevila nějaká ruducha, takže jsem se do toho konečně pořádně pustila:-), budeme se stěhovat, takže kytky pořídím až v novém, ale chci vědět které, v akvaristice mi moc neporadí, navíc mají prd výběr.Ale nechci nic co bych musela kazdý týden střihat jak blázen, takže jsem vybrala jen jednu rychle rostoucí tu hyg. siamensis. Pořídila jsem parmičku siamskou, s tou řasou si poradila výborně, už nikde není, udělala jsem co2 z kvasnic, takže ta prťavka vpředu krásně začla obrážet:-) ale nechci právě nic co by mi přerostlo přes hlavu:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 13:13 R Muž romant [27983] Re: terilie
Čím víc rostlin tím líp. Je docela dobrá poučka o osázení dna a to z 80%. Do začátku jsou výborný stonkovky(většina těch co jsem Ti posílal), jsou rychleji rostoucí a pomáhají akvárko stabilizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2012 13:08 terilie Re: romant
proto si nechám ráda poradit:-) zároveň koukám, zda je má aqua-daho a nějsou moc drahé:-) Mám tedy zatím vybrané Anubias Lanceolata, hygrophila siamensis 2x, cryptocoryne wendtii 2x, echinodorus scaber, nejaký malý asi echinodorus, nebo něco podobného asi 5cm vysokého tam teď mám, daří se tomu:-) Mám tam velký kamený most a kořen, tak by to mohlo stačit, popř. nějakou malou do popředí ještě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:59 R Muž romant [27983] Re: terilie
Ale určitě, nikomu nic nepřikazuji, jenom sděluji svoje zkušenosti s echináčema, dovedou překvapit. Ovšem není nad osobní zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2012 12:55 terilie Re: romant
Echinodorus scaber www.aquapage.cz/…
??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:08 R Muž romant [27983] Re: souky
Určitě souhlasím, ale do ani ne 50 litrů vody to nebude to nejvhodnější, ale třeba doporučíš nějaký konkrétní, který by tam pasoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:05 Muž souky [592] - RostlinyRe: terilie
echinodory nepotřebují moc světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:00 R Muž romant [27983] Re: terilie
Zkus se podívat po nějakých kryptokorynách, třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii_tropica
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
Místo těch vzrůstnějších echináčů by to mohla být alternativa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 11:39 terilie Re: romant
Takovou podobnou trávu ale větší mám v akváriu přemnoženou teď:-) a vytlačila vše ostatní, budu se jí zbavovat:-)každý trs má tak 4 listy a už háže odnože dál. Něco vymyslím, děkuji za rady. Jen bych ráda nějaké ty echinodorusy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2012 11:39 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Konečně nějaký článek v češtině, který jde pryč od nechutně nepřesného W/L k nějakým vědecky podloženým hodnotám o množství světla pro rostliny v akva.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
I já už jsem se zamyslel nad množstvím světla v mých akva a neustálých problémech s řasou. To co jsem tušil mě tento článek jen potvrdil, na množství CO2 mám moc světla.
Docela mě překvapilo že hodnota W/L nebyla vůbec vztahována k trubicícm T8 ale dokonce k T12! Takže pokud svítíme dokonce T5 tak nám stačí o dost méně W/L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 11:31 R Muž romant [27983] Re: terilie
Na koberce to moc nebude, tam jsem dával návrh na tu sagitárii. Není to přímo kobercovka, ale dovede popředí pěkně zaplnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 11:28 terilie Re: romant
Děkuji, strašně v tom tápu, a nějakou ,,kobercovku,, ne moc rozrůstají se do popředí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 10:35 R Muž romant [27983] Re: terilie
Tak samozřejmě že dostatečné množství CO2 ocení rostliny při všech intenzitách osvětlení. Tebou vybrané druhy bych tam nedával, ty echináče jsou vzrůstnější a ta bacopa je světlomilnější, pohledej v atlasu vhodnější rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 10:17 terilie Re: romant
Děkuji moc, a jak moc bude kytka co má požadavky 50w/100l strádat? Jestli to znamená že by moc nerostla tak to ani nevadí, ale pokud by to znamenalo že chcípne úplně to by mi asi už vadilo:-), a jak moc má vliv při tomhle světle přihnojování CO2 ? Trošku s tím experimentuji a na několika kytkách co tam mám(názvy nevím, ale není rychle rostoucí) vyrostl list za týden, je vidět že jí to bodlo:-) Tak zda by konktétně echinodorus subalatus, amazonicus a bacopa minnieri tak jestli by jim toto osvětlení stačilo, než si je pořídím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 09:38 R Muž romant [27983] Re: terilie
Když vydělíš waty objemem nádrže, získáš orientační číslo, které značí kolik watů budeš mít na litr, což ve Tvém případě bude dělat někde kolem 0,3W/l, což na méně náročné rostliny bude stačit(to jsou ty co jsi vyhledala s 30W na 100 litrů). Na světelně náročnější rostliny to moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 09:32 terilie – světlo
Jsem začátečník a potřebovala bych vědět zda trubice, která byla originální v krytu akvária píšou na ní T5 13W satčí na mnou vybrané rostliny. Světlo je u nich uvedené 30-70W / 100l. Akvárium mám 50 litrů - rozměr 59,5 x 45 x 27. Moc se v tom nevyznám, děkuji. Tereza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 04:04 xXx – [b]RAŠELINA vs NITRIFIKAČNÍ BAKTERIE[/b]
Chtěl bych se zeptat, jak hodně vadí nitrifikačním bakteriím přidávání rašelinového výluhu (vlastní výroba)do akvaria. Dočetl jsem se, že je to dobré kvůli rostlinám, že lépe přijímají živiny a tak podobně, ale zase jsem četl, že to působí protibakteriálně. Případně by mě zajímalo, jaké množství výluhu ničí ty bakterie. Mockrát děkuji za každou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 19:01 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Yirka
Zaujímavo umiestnené to akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:36 Muž Yirka [9123] Re: Michaldvd
V prezentaci v sekci svícení mám popsány časy svícení v zimě i v létě: rybicky.net/nadrze/3242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:30 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Yirka
Vážne? Tak to je super teda... Nechápem, prečo musím každý týždeň čistiť sklo aby som cez neho niečo videl. Pritom rastlinky na tom až tak strašne nie sú :-( (viď. fotky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:25 Muž Yirka [9123] Re: Michaldvd
Půl roku z roku nádrž krmím pouze denním světlem. Skla čistím jednou za měsíc dva maximálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 16:03 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: HaDaS
Ups už som to opravil. Keď vymieňam nemej vody mám potom vodu v akváriu takú peknú krištáľovú, keď vymením viacej vody je skôr taká do biela (mutná). Tak som skúšal jeden čas meniť 20L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:57 HaDaS Re: Michaldvd
Všechno jde, když se chce. Vycházím z prezentace ... 20 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:53 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: HaDaS
To by bola príliš vysoká koncentrácia pri uhličitanovej tvrdosti 18KH. Vymieňam týždenne 30L vody, myslím že je to dosť nie? A z tým prúdením sa ešte pohrám ale z rozstrekovacou rampou to asi nepôjde pretože z ňou je slabý prúd vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:35 HaDaS Re: Michaldvd
Podle toho co píšeš, to s řasami není tak zlé. Nové světlo máš týden. Kdybych ti měl něco vyloženě doporučit, tak by to byla výměna více jak 20 litrů. Alespoň jednou tolik. Zkusil bych pH snížit na 6,8. A pohrál bych si s tím prouděním. Víc ti říci nedokáži. Toto bych udělal já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:20 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: HaDaS
No to áno, lenže tie riasi boli ešte pred tým. Nový filter a osvetlenie beriem skôr ako prvý krok na odstránenie problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Michaldvd
Jak píšou kolegové - hledejte spíš jinde.
Provozoval jsem několik let (do přestěhování) bez problémů akva, do kterého v létě svítilo slunce po poledni nějaké 4 hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 15:08 HaDaS Re: Michaldvd
Všiml jsem si, že jsi instaloval nový externí filtr (v souběhu se stávajícím) a změnil jsi osvětlení. Tam bych hledal jádro pudla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:59 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Michaldvd
Mne svieti rano slnko na akvarium cca hodinu a zvyseny rast rias som nezaznamenal. Je sice pravda, ze to je len pasik mozno 5cm siroky, ale predsa. Skor si myslim, ze slnko moze fungovat ako spustac rias, ak maju vhodne podmienky. Ale vyslovene ako pricina ich rastu myslim ze nie. V tomto moc zbehly niesom, tak sa mozno mylim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:26 HaDaS Re: Michaldvd
Určitě se dozvíš že ano. U mně je tomu obdobně. Když sluníčko svítí, tak mi nyní svítí z boku a z přední strany na akva asi 2 hodiny denně. Žádný problém ohledně růstu řas jsem nezaznamenal.
Takže jeden z faktorů to být může, ale asi ne jediný. Já mám například u předního skla docela silný proud vody. Jestli Ti voda v této části proudí méně, tak by to mohl být jeden z důvodů. Mohl. Spolu se sluníček. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 15168x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10436?od=251