Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Ampulárie - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 10:23 Muž Horác [3942]
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 09:31 Žena darley [12] – kokony ampularií
Fotka k příspěvku Dobrý deň. Dnes som našla 2 kokony. ampulária ich nakládla hneď vedľa žiarivky. Chcela som ich dať dolu a zistila som, že sú úplne tvrdé. Je to prosím vás normálne??? ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2006 18:05 Muž Horác [3942] – to Vodník
Teda Vodníku, já sem budu muset chodit častějc, Ty seš tak aktivní, že člověk vůbec nestihá reagovat :o). Tu šunku jim tam samozřejmě nedávám kvůli vápníku (!) (jde o zbytky, které nechá moje tříletá dcerka :o). Tebou navrhované potraviny s obsahem vápníku 50-100mg/100g mají význam tak pro člověka, ale určitě ne pro vodní živočichy. Nechat si zkazit vodu kvůli takovému mizivému množství vápníku považuji přinejmenším za nevhodné. Tu sádru jim tam přidávám kvůli zvýšení tvrdosti vody, abych zastavil odvápňování ulit (zdejší voda je extrémně měkká - cca 2N). Samozřejmě je přikrmuji kalciovými tabletami (500mg uhličitanu vápenatého, resp. 200mg čistého vápníku na jednu tabletu), což jsem ovšem posledně zapomněl zmínit. Nechci to zakřiknout, ale pomalinku se to lepší. Pokud jsou šnečci ve vývinu a ulity rostou, dá se pravděpodobně zachránit víc, než u dospělých šneků s "hotovou" ulitou. Momentálně tady mám tak padesátku ampulárií, které můžu z fleku odnést do akvaristiky - aniž bych se musel bát, že mi je hoděj na hlavu. Další snad budou následovat. Jinak díky za snahu. Čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 12:05 Vodník – trn
Jinými slovy je to pro ty co potřebujou vápník. A jsou to tablety, šnek si může ukousnout kolik chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 18:18 trn – šneci
vhodný pro lidi se zvýšeným rizikem řídnutí kostí a to zejména pro starší a dlouhodobě upoutané na lůžko, ženy v přechodu nebo po gynekologických operacích
udržuje nervový systém v dobré kondici, tlumí nespavost
vhodný pro doplnění zvýšených nároků rychle rostoucího dětského organizmu, v době těhotenství, kojení, v rekonvalescenci a zvýšené tělesné námaze//vhodný do Akva :) šneci maji námahy smich to je musi zabit!dyt nikdo nevi jak to dávkovat né? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 18:09 Vodník – .
Ještě jsem něco našel.
http://www.kzw.cz/produkt.asp?nl_product_id=15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 17:47 Kvítko – To Havel-st
Je fajn že se jim opravila ta ulita... palec
Sépiovka se dává i tropiskejm suchozemskejm šnekům... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 16:02 Havel-st – sepie
Se sepiovou kostí experimentuju, zatím si jí nevšímají. Buď nepotřebují, nebo má mít vliv nějak druhotně: voda - rostliny - šneci, nevím. Ale pravda je, že jim ulity dorůstají dobře, ať mají sepiovku, nebo ne. Dokonce se jednomu zatáhlo poškození ulity, které již měl před koupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 14:32 Kvítko – s
Melasa je odpad při výrobě řep. cukru...je to zdravější náhrada cukru. Zkusím tu sépiovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:38 Vodník – .
Já jen našel kde je hodně vápníku a překopíroval to tam. Co je melasa, ... netuším, tak jsem to nemazal. Dej jim tu kapustu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:06 Kvítko – ?
Promiň ale nechápu, jak jim budu dávat carob či melasu...? To jim tam mám trochu carobu nasypat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:05 Sid – Zdroj Ca
Sépiová kost - zatížit kamenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:03 Vodník – .
Tak trs se odlepil a spadl do vody. Vyndal jsem ho a nechal v síťce těsně nad hladinou, ale nevím jestli se vylíhnou. Jestli ne, tak bych si zajel do té svobody n. úpou :) ale jestli nejsou už moc velcí.
Jo nekrm je šunkou, v té není vápník. Sádru z vody možná ani nedokážou vstřebat, dej jim něco z toho:
Zdroje vápníku

Jarmuz, neboli kadeřavá kapusta (4) obsahuje asi 150 mg vápníku na 100 g syrové hmotnosti. Brokolice a zelí asi 50 mg na 100 gramů. Pomeranče asi 40 mg na 100 g - ty mohou být konzumovány snadno ve větším množství. Mandle, carob a melasa - každý z nich obsahuje 250 mg na 100 g.

Špenát, rebarbora, řepné listy či mangold (5) obsahuje vinou šťavelanů špatně vstřebatelný vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 14:12 Woolin – jo? fajn...
fajn.... tak potom rpipisuj jak si na tom s nima.. dystak bych nejaky vzal, nebo vymenil.. cus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 12:27 Vodník – Woolin
Víceméně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 12:25 Woolin – vodnik
a ty si z Prahy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 11:10 Vodník – Woolin
Já mám zatím jen vajíčka, třeba ani nevyrostou. Kdyžtak to tu pak napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 11:03 Woolin – to Horác
tak odtamtud bohuzel nejsem.. jsme z Prahy..
nebyl by tu teda prosim nekdo kdo by byl ochotn z Prahy me jima podarovat?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 10:45 Vodník – Vajíčka
Já je mám do červena.
http://www.akvarko.cz/obrazek.php?pict=../akvariadenik/d1283
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 21:09 Havel-st – vajíčka
No, asi tak. Můžou být i nažloutlé zašedlé, bílé, ... podle druhu. našel jsem takové všeobecné pojednání, někde dole jsou vyfocená vajíčka Pomacea bridgesii:

http://www.applesnail.net/
(je tam tlačítko czech)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 19:25 Janik – ampularie
a jak vlastne vypadaji ty vajicka? je to takova nazloutla boule s bublinkama prilepena zespod skla? nebo jak byste to popsali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 18:04 Vodník – .
Co jim tam přidávat nějaké lastury ? Ale kde je vzít, když je člověk u moře, tak na to nemyslí ......
Pak napiš jistli ti je v akvaristice vyvážili zlatem .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 17:58 Muž Horác [3942] – To Vodník
Zatím jsem s nima neudělal nic. Mám je ve čtyrech třicetilitrovejch plastovejch krabicích, podstrojuju jim samou baštu (okurčičky, šunčičku - tu úplně zbožňujou :), salátek, filé, Tetramin atd.), sypu jim tam sádru horem dolem a modlím se, aby se jim ty ulity aspoň trošičku spravily. Pokud se zadaří, odnesu je do akvaristiky, ať je třeba rozdávají jako pozornost podniku. Dost mě mrzí, že to vzalo takovejhle konec. Já jsem věděl, proč nechci nic odchovávat. Ale nedal jsem si říct. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 17:37 Muž Horác [3942] – To Woolin
To byla otázka na koho? Na Vodníka nebo na mě? Já jsem ze Svobody nad Úpou (díra, resp. dirka :o) mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou). Jestli chceš 500 ampulárií, jsou Tvoje. A máš to zadarmo !!! :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 14:28 Vodník – Horác
Tak ne, tady je jejich anatomie, můžeš si tam přidat obrázky.
http://www.mollusca.cz/malakologie/anatomie_Gastropoda.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:21 Vodník – Horác
Jak tam píšeš že nejsou hermafroditi, ale pak že oba kladli vajíčka, není to tak že jsou hermafroditi, ale k oplození potřebujou jiného jedince ?
Taky jsi nenapsal co jsi udělal s 500 šneky :)
A když z 20ti hroznů jich bylo 500, tak já z 1 bych mohl mít tak kolem 30ti, což jde. Jsem zvědavej jak vyřeším problémy s ulitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 21:13 Woolin – ampularky!
Ahoj, mohl bych vas poprosit jestli byste my mohly rict odkud jste? mel bych o nejkae zajem kdyby to slo! :) diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 20:17 blek – horác
Chlape, ty máš prostě všeho dost :-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2006 19:31 Muž Horác [3942] – to Vodník
Mně se moje dvě ampulárie jednoho dne úplně zbláznily a nakonec z toho bylo 17 (!) hroznů vajíček. :-D (viz moje stránky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 11:31 Vodník – Šneci
200? Já těch vajíček mám určitě víc a navíc ty šneci po sobě zas lezou :)
No v hornbachu jsem kupoval jednoho za 13 kč, tak si je snad někdo zadara vezme. Ale aby si je nebral jako potravu pro čtverzubce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 17:55 Xara – odchov ampulárií
Ahoj,taky sem si s tim poprvé nevěděla moc rady a bála se, že mi je závojnatky sežerou,tak sem je (když začaly padat) chytala do síťky a dala jinam..Ale jak začali růst,došlo mi,že 200 šneků je fakt kotel :-O Takže sem se jich zase začala zbavovat..A tobě to radim taky..Až povyrostou,nech si jich jen pár,ať ti nezničej rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 14:31 Havel-st – Množení ampulárií
Ty parmičky nevím, ale s ostatními a se skalárami ampulárky vždycky přežily.
A když, tak stačí je přendat, až když začnou padat, pak jim už asi nebude vadit ani nezakryté akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 12:59 Vodník – amp
Druhou nádrž mám, ale bez krycího skla. Tak je asi nechám tady, snad nevyschnou. A co až začnou padat ? Mám černé a žluté molly, parmičky 4pruhé, neonky a pancéřníčky. Může je někdo z nich zblajznout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 12:48 Havel-st – Množení ampulárií
Držet přibližnou hladinu, vlhkost, teplotu a čekat až se začnou sypat malí šneci - asi 4 týdny.
Prý se můžou vajíčka opatrně odloupnout a umístit do jiné, zakryté nádržky na plovoucí dřívko, ale nezkoušel jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2006 11:31 Vodník – Množení ampulárií
Tak dnes jsem našel na stěně trs vajíček. Tak asi přes 200. Má někdo zkušenosti co dělat ? Přemístil jsem vzduchovací kámen pod to, takže jak vzduch proniká na hladinu, občas se vznese nějaká ta kapka, tak tam snad bude vyšší vlhkost. A nakladly to ke straně, kde už nemám krycí sklo, tak jsem to nad tím zakryl kusem plexi, aby se držela vlhkost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4248x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10202-ampularie-rozmnozovani?od=201