Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:52 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Albert
Pokud je ten šnek pod nimi rodič tak by to měl být tenhle druh rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita a píšou tam že se vajíčka vyvíjeji 2 - 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2013 12:58 S Muž invalida [3881] Re: Albert
Inkubace jest různě dlouhá dle teploty a nebo druhu "šneka" například. Snad by bylo vhodné si například na těchto stránkách najít sekci ostatní. Samostatnost je zde bezplatná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:25 Albert Re: petulinakk
A jak dlouho trvá než se z těch vajíček :-D vyklubou šneci ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:55 Žena petulinakk [2016] Re: Albert
"Jikry" od šneků jsou vajíčka ;-)

Jinak to záleží na tom, jestli chceš malé šnečky nebo nechceš.
Pokud chceš - nechat být, pokud nechceš - vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:36 Albert – ŠNECI
Fotka k příspěvku Dneska ráno jsem se probudil a v akvariu kde mám denní potěr a šneky jsme našel ve vodě tyhle jikry poradte co snima, určitě budou od šneků....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 10:36 prodavaciluzi
Mám čekat přírůstky?
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:58 preston12 – nádrž pro vylíhlé ampulárie
Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda se dostanou ampulárie bez problémů do vody, pokud jsem jejich kokony umístil na plovoucí víčko o průměru cca 5cm. A posléze, zda jim nebude vadit občasné přemisťování z důvodu čištění(jelikož asi filtr není do malé nádrže k nim dobrý nápad?) a čím nejvhodněji prakticky zvyšovat obsah vápníku ve vodě, aby se jim nerozpadaly ulity. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2013 11:32 orangepips Re: lajkin
Budou to vajíčka, ampulárie je kladou venku z vody, na kraji akvária. Když ten jeden šnek byl venku z akvárka, znamená to, že ty vajíčka jsou jeho a že v akváriu máte obě pohlaví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:37 MildaDitr
mozna je to stejny i ampularii žlutych a modrych ze samice jsou větši a samci menši žluty ampularie mam koupeny mladata 3 mesicni a na nich je videt ze 2 jsou mensi a 1 vetši potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:31 MildaDitr
ahoj mel bych od jara taky zajem o ampularie zatim mam 3 zlaty a ampularii hnedou samici samec mi padl u hnedych ampularii jsou samci mensi a samice vetsi i kdyz taky samce nepotřebujou a akorad by se museli poslat postou postu bych hradil ja :- D ampularie a šneky použivam jakopohrebaky jak uhyne ryba oni ji zbasti B-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:16 Muž muťa [554] - RostlinyRe: LiborSprysl
Fajn, tak rozřežeme ampule co máme v nádržích a pitvou zjistíme co že jsme to tam měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: muťa
Omyl, pohlaví se rozlišit dá, jen se musí tak trochu "pitvat" :-P :-P Nikoliv tedy - pohlaví se nedá rozlišit, tedy hermafroditi to nejsou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 12:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: fff
Pohlaví se nedá rozlišit, tedy hermafrodiiti to nejsou.

Zde více: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni

EDIT: nejedná se o hermafrodity - existují samci a samice, jen je velice obtížně (nemožné) je rozeznat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 11:57 fff – amp
nevíte jak se pozná pohlaví?nebo to jsou hermafroditi?dekuji za odpověd. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:49 lajkin – aha
moc díky opravdu si cením za rady postupně pročítám co potřebuji ale tak daleko nejsem se nedostal ... proto jsem to dal do různých kategorií i tam kde se to nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:13 Muž Yirka [9126] Re: lajkin
Moc to celkově do tohoto tématu nepatří, ale abychom to uzavřeli, tak v atlasu je to opravdu detailně popsáno. rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lajkin
Vajíčka ampulárie. Šneci asi přelezli, aby se mohli množit. A když si o nich přečteš v atlase, tak zjistíš, že vajíčka kladou vždy mimo vodu. Pokud chceš, aby se šneci vylíhli, musíš je mít ve vlhkém prostředí, ale ne ve vodě (vajíčka by se utopily).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: lajkin
No nic, pokud nechcete ty plže množit...jinak se vylíhne třeba na sítku nad vodou, aby to mělo vzdušnou vlhkost. Jsou to vejce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:49 lajkin
Fotka k příspěvku ahoj, potřebuji poradit večer jsem došel domu a našel šneka na zemi tak jsem ho hodil spátky do aqa ještě chci říct že mám dvě malá aqa vedle sebe jesště nikdy nevylezli a druhý šnek přelezl do druhého aqa ráno jsem to pořádně omrkl a našel za aqa tohle myslím si že je to od šneků ale proč venku z aqa

co stím ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lopuchojd
To přesně nevím, ale nejspíše tak dlouho, dokud je nenaklade.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:39 Muž lopuchojd [10] Re: muťa
Druhou ampularii nemam.A nevis jak dlouho je v sobe muze mit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: lopuchojd
Tak dlouho, dokud bude mít v sobě oplodněné vajíčka. A jestli máš i samce v AQ, tak dost dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:17 Muž lopuchojd [10] – Vajíčka
Ahoj
Mam ampularii asi 3 mesice a za tu dobu mi nakladla asi 7 hroznu vajicek ruzne velikosti.Jak dlouho takhle muze klast vajicka?
Diky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:02 Muž WARENKOREN [51] Re: lopuchojd
nechej je tam, do vody sami z hroznu spadnou, kdyby jsi je ted dal do vody tak utopíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 08:56 Muž lopuchojd [10]
Ahoj.Tak se mi vylíhli ampularie ale drzi se furt na krytu akva.Co s nima?Mam je tam nechat a nebo je mam dát do vody?
Dik za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 19:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Haimdol
Tak a už se mi líhnou od včerejška - tzn. po nějakých 12ti dnech. Mám jich zatím cca 50 a ještě tam pořád jsou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2012 18:00 R Muž Silent [5949] Re: muťa
Záleží na teplotě a vlhkosti, ale mně se líhli tak za dva až tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:57 Muž muťa [554] - Rostliny – ...jak dlouho
Za jak dlouho (pokud vůbec pochopitelně), se vylíhnou malí šneci? Někde jsem tu četl, že šet týdnů snad. Možná měl pisatel pravdu, ale přijde mi to dlouho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:25 Žena Fisulka [0] – Kokony
Ahoj, prosím, přiznám se, jsem nešika. Na krycím skle jsem měla vajíčka, ale po několikátém vyndání jsem do toho strčila víc a mě vajíčka spadli. Mám je teď ve sklenici od okurek (malé, né te obrovské), je tam trošičku vody, no, ponořený nejsou. Co jsem se dočetla, tak to tak nějaká má být, ale raději se zeptám zkušenějších, zda to děláte jinak, máte zkušenosti a zda to šnečci ve vnitř vůbec přežijí, když to spadlo, jsou ty kokony rozdělené a teď leží trochu ve vodě. Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 12:52 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: eliška
Opatrně odříznout ze skla (např. žiletkou) a dát do sklenice s trochou vody na dně (vajíčka by neměly být potopené, ale vlhké) až se vylíhnou šneci dolít vodu a krmit, anebo přelovit šneky do akvária (pokud je tam něco nesežere).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 10:20 eliška – vajíčka
Dobrý den prosím vás pomozte mi . Včera jsem si vyčistila akvárium a ráno když jsem se probrala tak na akvárium byli růžová vajíčka vodního šneka čekam na ně už dlouho ale všude psali že šneci je kladou do rohu akvária a já je mám z druhé strany na suchu . Šneka jsem našla suchého na koberci naštěstí se mi podařilo ho zachránit ale co mám dělat s těmi vajíčkxy. Jsou na hromadě a vypadají jako malí růžový kopec zmrzliny. Děkuji eliška. :-( sad :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:50 Muž ČUPR [204] - Tetry
Feyd napsal: Viz.foto v mé prezentaci [url]http://rybicky.net/nadrz/7488/10.jpg[/url]
Moc pěkný odkaz:
Stránka nebyla nalezena
Error 404

rozzureny
Tohle už je lepší... ;-) rybicky.net/nadrz/7488/10.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:47 Muž ČUPR [204] - Tetry
dest napsal: tesim tesim protoze mam velke akva takze prostoru dostatek :)


smich :-D Tady nejde o prostor, ale o množství narozených mladých plžů. Přeji příjemné vybírání a lov mezi rostlinami a dekorací....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:33 dest – Re: kortezhugo
tesim tesim protoze mam velke akva takze prostoru dostatek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:36 Muž Feyd [10] – Re: ČUPR
Několikrát jsem podle různých návodů vyndaval kokony a nikdy se mi nevyvedly. Pak jsem to nechal na přírodě a mám dva plné vrhy. Viz.foto v mé prezentaci [url]http://rybicky.net/nadrz/7488/10.jpg[/url] . Samozřejmě se všichni nedožijí dospělosti,z prvního vrhu dožilo 15 centimetrových kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 22:11 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: dest
Doporučuji (pro regulaci množství vylíhnutých mladých plžů) opatrně odříznout celý hrozen (kokon) a přemístit do "inkubátoru", rybicky.net/nadrz/6520/98.jpg kde bude zajištěna dostatečná vlhkost a teplota pro vylíhnutí. Pokud necháš hrozen nad hladinou, budou se Ti mladí plži postupně líhnout a nekontrolovatelně padat do akvária. Je pak složitější je vytahovat ze zarostlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:13 Muž kortezhugo [983] – Re: dest
...velmo sa netes :-) - su to "sneci" budes ich mat az az :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 13:33 dest – Re: kortezhugo
jj :-D nakladeno :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 09:03 Muž kortezhugo [983] – Re: dest
...tak si dlho necakal? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:34 dest – NO VIDA
Kecame tady o tom a jedna potvora prilepena na hornim skle akva a poctive klade :) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:03 dest – Re: kortezhugo
vsak jo zatim v klidu "bazenek" se teprva pripravuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 00:02 Muž kortezhugo [983] – Re: dest
...neboj...kto caka - docka sa... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 23:56 dest – Re: Gunguy
taky cekam mam jich osm a nejak nic a nic :-( vylejzaj nad hladinu parej se spolu nekolikatej den "jezdi jedna na druhy" ale vajicka stale nikde uvidime no kdyz to nevyjde hold jich budu muset tak 50 koupit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:23 Muž Gunguy [2]
uz mam nadrz 90l a mam vejce, ale to je tim ze jsem si sehnal kluka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 10:14 Muž kortezhugo [983] Re: Ivulik1
rybicky.net/forum/11481
...mrkni sa na to... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:52 Ivulik1 Re: Primainfo
Tohle vicko mam doma taky smich Zkusim to, az priste bude kokon.
Nevim, co jsem delala spatne. Princip byl stejnej :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:15 Muž Primainfo [6] Re: Ivulik1
To Ivulík1: To já ne, to samo.
Trochu popisu najdeš v deníku, teď jsem ho tam přidal.
Asi tomu pomohlo teplo a vlhko. - Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 15:16 Ivulik1 Re: Primainfo
Prosim te muzes mi rict, jak si je inkuboval? Ja jsem mela asi 10 kokonu a nic tone
Na tvym miste bych je do akvarka nedavala. Jestli mas mensi akvarko, nebo nejaky kybl, dej je tam.
Nechala bych to hole (pripadne nejakou kytku) a krmila bych rybim zradlem. V tom by mely byt vsechny potrebne ziviny.
Jo a menit vodu kazdy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 13:55 Muž Primainfo [6] Re: Bexi
To nevím, jestli by alepoň jeden přežil moje hladové mřenky, ale možná by pomohla voda z akviša, kdybych jim ji nalil, zatím jsou ve vodovodní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 13:51 Bexi Re: Primainfo
hod je do akvárka,tam budou mít potravi dost i bez krmení - biofilm atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4248x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10202-ampularie-rozmnozovani?od=51