Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 13:43 Muž Primainfo [6] – Hurá - je to tady.
Fotka k příspěvku Tak kokon přežil i jeden den těsně pod zářivkou, seškrábnutí, přendání do misky a teď - všichni koukejte je to TADY.
Kdo mi poradí co mám dělat dál?
1/ Můžou utéct z vody cca 5cm po suchým plastu z misky ven
2/ Nemají hlad? Čím je mám krmit?
3/ Mám jim tam dat mamkuz akviša?
4/ Mám jim nějak měnit vodu?

Paráda, doufám, že porostou. Držte palce. Přidávam fotočku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 12:26 Muž kortezhugo [983]
...tak ta moja uz zdochla... sad a uz som zistil ako to je...
...s prvych vajec co nakladla sa vyliahlo "iba" 6ks z dalsich vajec uz nic a uz su tam asi 2 mesiace...
...tak som zas o daco mudrejsi - ona asi kladie vajcia aj ked nie je oplodnena a nic sa z nich nevyliahne... a tich 6kusov to bol uz iba dojazd co si uchovala sperma...
...ako sliepka bez kohuta...
...tak uz viem ako dlho dokaze uchovat sperma cca 3-4 mesiace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 12:01 Peeeta
Taky mám jen jednu samici a asi byla už zbouchnutá z krámu smich , za 2 týdny nakladla 4 kokony a je v akvárku jenom s rybičkama, žádná další ampularie tam není.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Gunguy
...cca mesiac aj daco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:20 Muž Gunguy [2]
a jak dlouho uz ti klade?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 11:13 Muž kortezhugo [983]
Gunguy napsal: takze kdys si koupim sneka z obchodu, kde maji kokony tak kdyz to bude samice tak je velka sance ze mne je naklade doma? a jak dlouho kladly tech 17 kokonu?
...asi tak - to je moj pripad...mne kladie kazdych cca 7-10 dni uz som vyhodil asi 5 a 1-som si nechal...som zvedavy ci prestane alebo to bude ako s tou vcelou kralovnou.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:31 Muž Gunguy [2]
takze kdys si koupim sneka z obchodu, kde maji kokony tak kdyz to bude samice tak je velka sance ze mne je naklade doma? a jak dlouho kladly tech 17 kokonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 13:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
...ved samozrejme...len som nevedel -"kde je zakopany pes" ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 07:30 Muž Horác [3942]
kortezhugo napsal: aaa sakra - to si ma nepotesil...-ale co uz???
A v čem je vlastně problém? Pokud je nechceš rozmnožit, stačí hrozen odříznout a vyhodit. No problemo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 00:06 Muž kortezhugo [983]
No dnes zas nakladla ....a cez den .....nebol som doma.... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 16:37 Muž Horác [3942] – Re: Sid
A já vás zase ujišťuji, že to nebylo na vás (myslel jsem, že je to zřejmé - vždyť vy jste se tu k ničemu nevyjadřoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Horác
...Házíte sem odkazy na applesnail.net, ale aby jste si ho prostudovali, to ne...
Ten odkaz jsem sem "hodil" já a ujišťuji vás, že ho mám prostudovaný. :-)
(Díky překladačům se dá i ta engliš...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:54 Muž kortezhugo [983] – Re: popelnik
Najlepsie ak si ju kupis ak ja zu "nabuchanu" :-D a potom len cakas :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:10 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
aaa sakra - to si ma nepotesil...-ale co uz??? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 10:00 Muž Horác [3942] – Re: kortezhugo
Jak je tomu u ampulárií nevím. Ale když už tu byla zmíněna ta včelí královna - ta se páří jednou za život a samčí pohlavní buňky si v receptaculu udrží životaschopnost po celý její 4-5letý život (!) To jen tak pro zajímavost ... Matně si vzpomínám, že moje dvě samičky snesly po jednom oplození 17 hroznů vajíček (obě dohromady).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 09:20 Muž kortezhugo [983] – Re: Gunguy
:-) - jednu Ampulariu som kupoval kvoli tomu abi som mal "pokoj"
Horac-a ako dlho ich vie "uschovat" ten organ...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 06:43 Muž Horác [3942]
P.S. Házíte sem odkazy na applesnail.net, ale aby jste si ho prostudovali, to ne. Zvídavý člověk narazí při prohlížení reprodukčního systému samice na receptaculum seminis ... když neví, vo co go, foukne to do gůglu a je doma. Lenoch se na to vykašle a raději tu bude vymýšlet nesmysly :o( ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2009 06:02 Muž Horác [3942]
Za všechno může tzv. receptaculum seminis - orgán sloužící k uchovávání spermií. Má ho většina bezobratlých. Není žádnou vzácností, když nějaký "náruživější" samec oplodní i celkem malou ampulárku. Vy si ji pak koupíte a ona vám "najednou" (po dosažení pohlavní dospělosti) začne snášet vajíčka. Díky tomu se pak na internetu objevují "zaručené" informace o hermafroditismu či dokonce o samooplození u ampulárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 00:52 Muž Gunguy [2]
taky nevim, a nemas treba tak velke akvarko ze je vzdy videt jen jedna, a vzdy v noci na to hupnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 23:25 Muž kortezhugo [983] – Re: Gunguy
...no ja nesrandujem...len chcem vediet ako to vlastne je...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 23:22 Muž Gunguy [2]
treba ji obtezkal duch svaty a mas tam Jesus snail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 22:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Gunguy
...no mozne to je...ale teraz bude klast vajcia az kym nezdochne??? alebo ako??? - ani pan boh sa v tom nevyzna... :-) - sparit sa mohla len pred 4-5 mesiacmi...a len par tyzdnov dozadu zacala klast vajcia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:04 Muž Gunguy [2]
treba vcely to maji tak ze kralovne staci jen jedno cislo a pak naklade tisice vajec, treba je to tak i u ampularii, ze treba ta tva kdysi byla sparena a ted klade vajce od toho borce , ja mam 5 a to uz by se asi samosparili a nebo by pohlavi zmenily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 17:20 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...toto som nasiel "Další zvláštnosti se týkají rozmnožování. Za prvé, ampulárie jsou (na rozdíl od většiny ostatních plžů) odděleného pohlaví (gonochorismus). Jejich údajný hermafroditismus (sám vlastním několik knížek, kde se o něm píše) je (s prominutím) jen do zblbnutí opisovaný nesmysl"


-hlavne toto ze zaujimave "sám vlastním několik knížek, kde se o něm píše"


Ved za to mam v aqua iba jednu abi nekladla vajcia a nerozmnozovala sa...
...popri tom kladie vajcia a rozmnozuje sa... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 16:32 Muž kortezhugo [983]
popelnik napsal: já mám dvě takže ta druhá je tam stejně jako koule na vanočním stromečku taky jen na ozdobu jo????
...to akoze neveris ze mam len jednu a kladie vajcia??? - nerobim si srandu...- ten odkaz co dal Sid - aj tam pisu ze ich ma bit viac na rozmnozovanie...ja mam jednu a rozmnozuje sa a hotovo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 14:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kortezhugo
www.applesnail.net
Můžete si nastavit češtinu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:36 popelnik – Re: kortezhugo
já mám dvě takže ta druhá je tam stejně jako koule na vanočním stromečku taky jen na ozdobu jo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:07 Muž kortezhugo [983] – Re: popelnik
"Tak mi někdo řekněte kde je jádro psa" - tak to chcem aj ja vediet... :-) lebo mam doma len jednu a vajcia kladie a uz sa aj vyliahli... :-) a ked bude klast rok vajcia a budu sa liahnut...??? - tak ako to vlastne je...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 13:58 popelnik – Re: kortezhugo
No nedávno jsem četl někde inzerát, že někdo shání samce od ampularie, že má samý samice. škoda že jsem se toho člověka nezeptal jak se to pozná. :) Podle mě to rozmnožování probíhá několika způsoby buď jsou to hermafroditi takže jenden šnek nosí jak samčí tak samičí vajíčka a oplodňuje se sám pak to může být vyřešeno tak jako je to třeba u mořských klaunů, že když je nedostatek jednoho pohlaví mění se část jedinců na pohlaví druhé a posladní varianta, že jsou to oboupohlavní tvorové ale k tomu aby se spářili potřebují být alespoň dva kusy což je vlastně varianta trochu podobná těm klaunům. Tak mi někdo řekněte kde je jádro psa. Všude co čtu je jen že se rozmnožují tím že zavěšují na svislé plochy vajíčka ale to jak to dělaj už nikde neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 12:32 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
Nie je to nahodou ako u rakov??? tiez nie su hermafrodity je samec a samica...ale samica ma vajcia aj bez samca - s nich sa ale vyliahnu len samice...- nemoze to bit takto???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 12:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Gunguy
1-nu a kladie vajcia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 12:25 Muž Gunguy [2]
ty mas jednu ampularii a ta ti klade vejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 12:18 Muž kortezhugo [983]
...tak ako to vlastne je??? ja mam 1-nu Ampulu samotnu asi 4-mesiace - a vajcia som prelozil do uhorkovej flase a uz sa zacali liahnut...a teraz co to je??? samec - samica - hermafrodit??? a vajcia vyhadzujem kazdy tyzden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:58 Muž Gunguy [2]
ne, ty pak dam do vetsi nadrze, tak 40l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 12:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Gunguy
Ano, to doporučení 30 - 50 l platí pro akvárium s rybkami, ale jestli si myslíte, že je jim nějak dobře, tak já si to teda nemyslím. Při nedokonalosti jejich trávení...
Mimochodem, na odchov mladých taky plánujete 5-litrovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:25 Muž Gunguy [2]
no ale ber to jako simulaci, ampularie se dostane ven z vody, a tam vydrzi bez ujmy tak 10 minut takze kdyz lezi na zadech"" tak musi do vody a musi se otocit, takze odklopi vicko a v tu chvili ji okouknes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 07:51 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Gunguy
No, většinou když vyndám Ampulárku z akvária ven, tak z pudu sebezáchovy zaklopí víčko a mám po koukání po nějakém nádobíčku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 01:16 Žena Snowy [24] – Re: Yirka
Jen říkám, že tam musí mít dostatek místa od té hladiny. Což třeba u mě při tom krycím skle není, proto mi lezou nad akvárium. (Nemám krytou celou nádrž)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 00:38 Muž Gunguy [2]
vyndas ji ven, a otocis dirou nahoru, ona se snazi otocit, a pritom odhali svoje nadobi , navic vsehny maji ty ulity a maji tam to cerne videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 23:07 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Gunguy
Tak to seš fakt dobrej, když poznáš u Ampulárky, že nemá penisshealt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 21:15 Muž Gunguy [2]
Na chov jedné dospělé Ampullarie se doporučuje jako minimum 30 litrů vody, za optimum se považuje 50 litrů, jelikož jejich výkaly dost zatěžují vodu.

což je podlě mě stav s rybama, jinak ani se ta voda nekali a i kdyby tak se tam pise ze :

Na kvalitu vody není ampullarie náročná. Ve společenské nádrži je nenahraditelným pomocníkem při boji se všemi druhy řas a slizovitými povlaky. Vyžaduje ale dostatek potravy včetně rostlinné, proto ho doporučujeme přikrmovat například spařenými listy salátu, jinak vám pravděpodobně začne ožírat rostliny, zejména jemnolisté.

na kvalitu vody není náročná!!

podle mne je to kvuli rybam, aby jim neskodily kadici ampularie


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 21:05 Muž Gunguy [2]
tak mne osobne by to ani nevadilo, kdybych tam mel dalsich 5 holek, na netu jsem nasel nejaky navod, a tam jsem zjistil , ze mam 5 holek , takze skusim koupit jeste jednoho co by mel byt kluk, nevim, mozna je to kec ale verim tomu

applesnail.net/…

ani jeden nema penisshealt a maji tam to cerne co by mely mit jen holky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Gunguy
5 ampulárií v 5 litrech? :-(
rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni - Kolik litrů se doporučuje na 1 ampulárii? ;-)
Bez trochy soukromí by se vám asi taky nechtělo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 20:12 Muž Gunguy [2]
ja je mam v 5l lahbvi od okurek, a maji tam tak 5 cm a pak sklo, maji tam krupeje vody, ktera pak spadne zase dolu, tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 18:48 Muž Yirka [9126] – Re: Snowy
Prostě věř tomu, že to umí i ulitou dolů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 15:26 Žena Snowy [24] – Re: Yirka
Moje to nedělají. Koukala jsem na ně několikrát, když kladou. Hlavou dolů prostě ne. Pokud jsem chtěla v jiném akva zamezit tomu kladení, stačilo dát krycí sklo. Jak byla hladina blízko, nenakladly. A to jsem zase zpátky u mé první odpovědi. Jen moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 13:18 Muž včelař [44] – kokony
mně taky kladou kokony jak na svislé stěny akvária, tak na krycí sklo zepodu a dříží tam bez problémů až do vylíhnutí. ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: Snowy
Nevím jaké máš vlastní zkušenosti, ale opět píšeš nesmysl. Při běžně naplněné nádrži klidně a velmi často kladou kokony na krycí sklo zespoda a drží to ihned a dostatečně. Nahoru na krycí sklo, to jsem tedy ještě neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2009 11:27 Žena Snowy [24] – Re: Yirka
Myslela jsem to ve vztahu k uzavřenému akváriu. Pochopila jsem z dotazu, že voda je skoro nahoru a větší plochou je tam jen spodek krycího skla, že je to celé kryté. To je přesně systém, jak šnečkům bránit v rozmnožování. Samozřejmě mohou klást i na vodorovné plochy, ale pokud se tedy se na ně svrchu dostanou. "Hlavou dolů" hrozny vajíček špatně drží (za čerstva- ne když potom ztvrdnou, to drží všude).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 10:13 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Gunguy
Fotka k příspěvku Mě kladou hrozny vajíček každý týden. Vždy přes noc. Výhoda je ta, že Ampulárie jsou jediní vodní plži, kteří kladou svá vajíčka mimo vodu. Protože pokud nechceš, aby se Ti přemnožili, jednoduše celý hrozen opatrně odřízneš žiletkou. Koupil jsem 4 kusy a tak jsem měl asi štěstí na "samce" a "samičku" - i když jejich údajný hermafroditismus je opravdu velmi diskutabilní a neustále dokola popisovaný téměř na všech fórech. Osobně to považuji za nesmysl - ale nechtěl bych se dotknout vyštudovaných biologů. Možná se mi jednou povede zjistit, která z těch 4 kusů klade vajíčka a pak (možná) podle kresby na ulitě si zapamatovat, že je to "holka" :-D
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4248x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10202-ampularie-rozmnozovani?od=101