Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ampulárie - rozmnožování

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ampulárie - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 20:25 Žena VF @ [1] - Plži
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, mám dotaz ohledně určení pohlaví ampulárky, koukla jsem tady applesnail.net/… a hned jsem čekovala mé šnečky, u tohoto jsem spatřila něco jako zmiňovaný penissheath, ale nejsem si jistá, co myslíte? Je to kluk? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 16:54 Žena Aileen @ [0]
Ha! Tak už vidím! Sedm malých ampulárek šplhá po skle... potlesk
Doufám, že přežijí a budu moct nabídnout! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 16:07 Žena Aileen @ [0] Re: Archa
Vyčlenila jsem jeden kýbl, kam odkalím to akva s bettami a nechám ho stát, hodím tam nějakou tabletu pro ancistrusi, event. i kus sépiovky a uvidím, jestli něco uvidím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 15:14 Žena Archa @ [14] Re: Aileen
ak más malé akvárium, tak to bude fuska ich dochovat, mne sa premnozili ampulárie, vyliahnuté majú v priemere snad milineter
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 14:30 Žena Aileen @ [0] Re: Zoidik
Díky, kdyby nějaká měla štěstí, tak s tím počítám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:11 Muž Zoidik @ [2151] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Aileen
Určitě šance na přežití je a v žádném případě nic nikam nesplachuj, nech je trochu povyrůst a nabídni v akvaristice nebo tady na stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 10:59 Žena Aileen @ [0]
Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, koupená ampulárka mi nakladla neplánovaně vajíčka do akva, kde je se třemi bettami a soudě podle nynějšího stavu vajíček se mimi nyní začala klubat. Mám dva související dotazy: a) Mají šanci malé ampulárky vůbec přežít, když pod hladinou rejdí neustále "hladové piraňky" nazývám tak své tři samičky betty, které zkouší žrát stále vše, co se kde pohne ;-). A pokud by už náhodou mělo některé štěstí - potřebovala bych akva docela urgentně odkalit, tak si říkám, že zbytek spláchnu do záchodu při této příležitosti... :-( Jak to vidíte?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 15:06 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: dieu
Záleží na teplotě a vlhkosti prostředí kolem vajec...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:10 lubosturbak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ja som nechal na noc priotvorene akva a ampularka mi visla na foo az tu a nakladla tam vajicka ja som sa zobudil do skoly a nasiel som ju tam skoro vischnutu tak sám ju dal do akva a vajicka som pomali odlepil boli strasne meke a tak som ich prilepil na akva krit z dreva home made viroba :) ale je tu problem lebo mam panciernickov a oni ked sa chodia nadichovat tak plusknu vodu na drevo a na vajicka
EDIT-Este som zabudol napisat ze ked som sa ich jemne dotkol tak su tvrde bude z nich nieco ??/? a mozu tam ostat alebo ich dat prec niekde inde mam zaujem ich rozmnozovat hromadne ::)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 19:12 Muž Mejla82 @ [21] - Jihoamericke cichlidy,krunyrovci
Nejak se porad nic nedeje.....docetl jsem se lihnuti trva az mesic....Bohuzel nevim jak poznat lestli se to blizi ci ne nebo dokonce je vse ztraceno... :-|

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:03 Muž Mejla82 @ [21] - Jihoamericke cichlidy,krunyrovci
Pokojova teplota okolo 23ºC staci to? Nebo bych nadobu dat treba k topeni??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 10:45 R Muž NASREDDIN @ [1367] Re: Mejla82
Ano, toto lze použít .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:39 Muž Mejla82 @ [21] - Jihoamericke cichlidy,krunyrovciRe: Mejla82
Fotka k příspěvku ?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 07:55 Muž Mejla82 @ [21] - Jihoamericke cichlidy,krunyrovci – snuska
Fotka k příspěvku takze je mam odstranit prenest do nadoby s vodou,umistit nad vodu a dat k teplu a svetlu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2015 16:03 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: Kuńka
No nevím jak kachny, ale slepice je žerou normálně... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 14:11 RBSC Re: jamajcan
...Anebo je rozdej, prodej, daruj do obchodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 14:07 jamajcan Re: Kuńka
Na EU se vykašli.Rozmáčkni je rukou a ryby si s tím jednoduše poradí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:47 Kuńka Re: Zuzka
Opravdu je rozmnožování ampulárií v EU zakázané?
Mě se množí, aniž bych chtěla. Stačily dva týdny dovolené a akvárium bez dozoru.
Teď řeším, co s nimi. Nechci je házet do záchodu. Zkoušela jsem to předložit kachám na rybníce - hnaly se po tom jak po flusu, ale po chvíli přežvykování to zase vyplivly na zem.
Nemáte nějaký tip, jak se ampulárií ekologicky zbavit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2014 22:02 Zuzka Re: petraguzy
Zdá se, že budeme mít k dispozici. Tak beze všeho (Opravdu zákaz chovu v EU? Co se s vajíčky má tedy dělat?) Ale moc to nechápu, máme jí už cca 5 měsíců a samotnou! Dnes jsme objevili kokony. Jak dlouho po oplodnění klade vajíčka? Od nikoho jiného to být nemůže, máme už jen ryby...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 14:31 Muž rriki @ [798] - CichlidyRe: petraguzy
Až se Ti povedou tak opatrně platí zákaz chovu v EU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:34 Muž Kryštof @ [312] - AmerikaRe: petraguzy
zkus si pročíst část tohoto vlákna, už to tu určitě padlo :) a třeba se dozvíš i něco jinšiho :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:32 Muž petraguzy @ [0]
Ahoj,
Neví někdo jam mám udělat aby se mi rozmnožily ampulárie? :-( moc bych je chtěla rozmnožit ale furt nic, co mám pro to udělat ? :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 10:36 Muž prodavaciluzi @ [0]
Mám čekat přírůstky?
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:58 preston12 – nádrž pro vylíhlé ampulárie
Dobrý den, potřeboval bych poradit, zda se dostanou ampulárie bez problémů do vody, pokud jsem jejich kokony umístil na plovoucí víčko o průměru cca 5cm. A posléze, zda jim nebude vadit občasné přemisťování z důvodu čištění(jelikož asi filtr není do malé nádrže k nim dobrý nápad?) a čím nejvhodněji prakticky zvyšovat obsah vápníku ve vodě, aby se jim nerozpadaly ulity. Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2013 11:32 orangepips Re: lajkin
Budou to vajíčka, ampulárie je kladou venku z vody, na kraji akvária. Když ten jeden šnek byl venku z akvárka, znamená to, že ty vajíčka jsou jeho a že v akváriu máte obě pohlaví.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:37 Muž MildaDitr @ [-5]
mozna je to stejny i ampularii žlutych a modrych ze samice jsou větši a samci menši žluty ampularie mam koupeny mladata 3 mesicni a na nich je videt ze 2 jsou mensi a 1 vetši potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:31 Muž MildaDitr @ [-5]
ahoj mel bych od jara taky zajem o ampularie zatim mam 3 zlaty a ampularii hnedou samici samec mi padl u hnedych ampularii jsou samci mensi a samice vetsi i kdyz taky samce nepotřebujou a akorad by se museli poslat postou postu bych hradil ja :- D ampularie a šneky použivam jakopohrebaky jak uhyne ryba oni ji zbasti B-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:16 Muž muťa @ [506] - RostlinyRe: LiborSprysl
Fajn, tak rozřežeme ampule co máme v nádržích a pitvou zjistíme co že jsme to tam měli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:54 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: muťa
Omyl, pohlaví se rozlišit dá, jen se musí tak trochu "pitvat" :-P :-P Nikoliv tedy - pohlaví se nedá rozlišit, tedy hermafroditi to nejsou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 12:01 Muž muťa @ [506] - RostlinyRe: fff
Pohlaví se nedá rozlišit, tedy hermafrodiiti to nejsou.

Zde více: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni

EDIT: nejedná se o hermafrodity - existují samci a samice, jen je velice obtížně (nemožné) je rozeznat.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 11:57 fff - Rostliny – amp
nevíte jak se pozná pohlaví?nebo to jsou hermafroditi?dekuji za odpověd. :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:49 Muž lajkin @ [0] – aha
moc díky opravdu si cením za rady postupně pročítám co potřebuji ale tak daleko nejsem se nedostal ... proto jsem to dal do různých kategorií i tam kde se to nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:13 Muž Yirka @ [6967] Re: lajkin
Moc to celkově do tohoto tématu nepatří, ale abychom to uzavřeli, tak v atlasu je to opravdu detailně popsáno. rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:53 Muž malyLibor @ [5338] - AsieRe: lajkin
Vajíčka ampulárie. Šneci asi přelezli, aby se mohli množit. A když si o nich přečteš v atlase, tak zjistíš, že vajíčka kladou vždy mimo vodu. Pokud chceš, aby se šneci vylíhli, musíš je mít ve vlhkém prostředí, ale ne ve vodě (vajíčka by se utopily).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:52 Muž LiborSprysl @ [8348] Re: lajkin
No nic, pokud nechcete ty plže množit...jinak se vylíhne třeba na sítku nad vodou, aby to mělo vzdušnou vlhkost. Jsou to vejce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:49 Muž lajkin @ [0]
Fotka k příspěvku ahoj, potřebuji poradit večer jsem došel domu a našel šneka na zemi tak jsem ho hodil spátky do aqa ještě chci říct že mám dvě malá aqa vedle sebe jesště nikdy nevylezli a druhý šnek přelezl do druhého aqa ráno jsem to pořádně omrkl a našel za aqa tohle myslím si že je to od šneků ale proč venku z aqa

co stím ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:43 Muž muťa @ [506] - RostlinyRe: lopuchojd
To přesně nevím, ale nejspíše tak dlouho, dokud je nenaklade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:39 Muž lopuchojd @ [10] Re: muťa
Druhou ampularii nemam.A nevis jak dlouho je v sobe muze mit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:14 Muž muťa @ [506] - RostlinyRe: lopuchojd
Tak dlouho, dokud bude mít v sobě oplodněné vajíčka. A jestli máš i samce v AQ, tak dost dlouho.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:17 Muž lopuchojd @ [10] – Vajíčka
Ahoj
Mam ampularii asi 3 mesice a za tu dobu mi nakladla asi 7 hroznu vajicek ruzne velikosti.Jak dlouho takhle muze klast vajicka?
Diky za info

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 11:02 Muž WARENKOREN @ [50] Re: lopuchojd
nechej je tam, do vody sami z hroznu spadnou, kdyby jsi je ted dal do vody tak utopíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 08:56 Muž lopuchojd @ [10]
Ahoj.Tak se mi vylíhli ampularie ale drzi se furt na krytu akva.Co s nima?Mam je tam nechat a nebo je mam dát do vody?
Dik za info

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 19:59 Muž muťa @ [506] - RostlinyRe: Haimdol
Tak a už se mi líhnou od včerejška - tzn. po nějakých 12ti dnech. Mám jich zatím cca 50 a ještě tam pořád jsou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2012 18:00 R Muž Silent @ [5878] Re: muťa
Záleží na teplotě a vlhkosti, ale mně se líhli tak za dva až tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 17:57 Muž muťa @ [506] - Rostliny – ...jak dlouho
Za jak dlouho (pokud vůbec pochopitelně), se vylíhnou malí šneci? Někde jsem tu četl, že šet týdnů snad. Možná měl pisatel pravdu, ale přijde mi to dlouho.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:25 Žena Fisulka @ [0] – Kokony
Ahoj, prosím, přiznám se, jsem nešika. Na krycím skle jsem měla vajíčka, ale po několikátém vyndání jsem do toho strčila víc a mě vajíčka spadli. Mám je teď ve sklenici od okurek (malé, né te obrovské), je tam trošičku vody, no, ponořený nejsou. Co jsem se dočetla, tak to tak nějaká má být, ale raději se zeptám zkušenějších, zda to děláte jinak, máte zkušenosti a zda to šnečci ve vnitř vůbec přežijí, když to spadlo, jsou ty kokony rozdělené a teď leží trochu ve vodě. Díky moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:50 Muž ČUPR @ [199] - Tetry
Feyd napsal: Viz.foto v mé prezentaci [url]http://rybicky.net/nadrz/7488/10.jpg[/url]
Moc pěkný odkaz:
Stránka nebyla nalezena
Error 404

rozzureny
Tohle už je lepší... ;-) rybicky.net/nadrz/7488/10.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:47 Muž ČUPR @ [199] - Tetry
dest napsal: tesim tesim protoze mam velke akva takze prostoru dostatek :)

smich :-D Tady nejde o prostor, ale o množství narozených mladých plžů. Přeji příjemné vybírání a lov mezi rostlinami a dekorací....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:33 dest - Tetry – Re: kortezhugo
tesim tesim protoze mam velke akva takze prostoru dostatek :)
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 2567x

Podobná témata
Mečovka rozmnožování a odchovRájovec dlouhoploutvý - rozmnožováníRozmnožování Black molly
Pancéřníček - rozmnožováníČichavec - rozmnožování a odchovParmičky - rozmnožování a odchov
Neonka - rozmnožování a chovPlaty rozmnožování a odchovAmpulárie australis
Neritina - vajíčka a rozmnožováníPestřenec zlatožlutý - chov, rozmnožováníCichlidka Ramirezova - rozmnožování
Echinodorus argentinensis - rozmnožováníSekavci - rozmnožování a odchovPaví očko (gupka) - rozmnožování
Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10202-ampularie-rozmnozovani