Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vysoká hladina NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.07.2020 09:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hanka84
Mám podobné akvárium, kde je minimum světla, takže pořádně žádné kořenící rostliny. Taky jsem míval vysoké NO3 (kolem 100mg/l), tak ti napíšu co pomůže.
Jak testovat vodu:
Je potřeba pořádný kapkový test na NO3: Sera nebo JBL. Sera vydrží déle, ale JBL je mnohem jednodušší na použití, takže je u JBL menší šance, že špatně provedeš test. Někde jsem četl, že Aquar sice není špatný, ale je hodně citlivý na zacházení při distribuci a pak může ukazovat nesmysly. Pokud je test mimo rozsah, testuj vodu z akváriu smíchanou s destilovanou vodou a podle poměru pak vynásob výsledek.
Například: dáš 3 díly destilky, 1 díl akvarijní a vyjde 80mg/l, tak máš 1/4 akvarijní vody v testu, násobíš 4x => 320mg/l.
Co dělat s NO3:
1. Výměna vody, studniční voda nemá chlor, nebál bych se měnit 50% 2x týdně (po ustálení situace 1x týdně 50%). Předpokládám že máš hadici a napouštíš přímo z kohoutku a vypouštíš přímo na zahradu. Takto to není moc práce...
2. Plovoucí rostliny (Pistia a Salvinia). Zkus obojí, časem ti zůstane asi jen jeden druh. Akorát zastíní dno, akvárium bude temné a rostliny na dně moc neporostou (kromě anubiasů a podobných).
3. Všechny kořeny ven z akvária a pořádně zkontrolovat zda nehnijí. Pokud se ti bude zdát, že má někde kořen měkčí místo, okamžitě celý kořen vyhodit. Mi se osvědčily kořeny driftwood z Hornbachu, ale Mopai je ještě odolnější (akorát mi přijde nevhodný pro eLka).
4. Když krmíš, tak jedině předem odzkoušenou dávku, nikdy nesypat krmivo bez odměření. Používám na to odměrky ze sirupů proti kašli. Na tvé akvárium by mělo stačit cca 7ml granulí denně, ale zkus zda nestačí výrazně méně.
5. Pokud je situace špatná, kup si anex: www.rostlinna-akvaria.cz/… Je to drahé, ale pořád lepší než ztrácet eLka. Na regeneraci je potřeba koupit tabletovanou sůl (nepoužívat kuchyňskou, ta anex zničí), používá se například do bazénů a není problém jí sehnat například v Hornabachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 09:23 Muž Roger [1873] Re: Hanka84
Psal jsem že máte chybný test, koupit JBL nebo Sera kapkové. Papírkovým nevěřit a jiným víceméně taky ne, není to jen tak možný aby vám něco zázračného snížilo ze 160 na 20 a zase zpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 09:02 Muž Jarry [1437] Re: _ucx_
Já bych ty Anexy úplně nezatracoval, za cca 200Kč za litr s možností regenerace v soli mohou v některých případech hodně pomoci. Pro mě např. znamená výměna třetiny vody cca 500-600l (2/3 měněné vody jdou z RO), pokud bych musel měnit 3x týdně pro udržení nízké hladiny NO3, určitě bych Anex použil a výměna vody by rozhodně nebyla levnější:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2020 08:53 R Muž afc1886 [14703] Re: Hanka84
Určitě bych přidal plovoucí rostliny, to jsou dobří žrouti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 08:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Hanka84
Už tu bylo zmíněno JBL, já dodám, že dobré jsou i Tetra nebo Sera.

Různé zázračné přípravky na snižování NO3 jsou vyhazováním peněz. Měnit vodu vyjde levněji a má to i další výhody :-) Klidně denně 50 - 100 litrů, než dosáhneš takových výsledků, jaké chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 08:13 Muž Jarry [1437] Re: Hanka84
Tento test může ukazovat úplné nesmysly, čím a v jakém množství se krmí? Každopádně takto velkým výkyvům moc nevěřím, proto doporučuji JBL test, který je celkem spolehlivý. Přidání filtrů NO3 nijak nepomůže, pomůže čistota v akváriu, výměny vody, nepřekrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 08:13 Hanka84 Re: _ucx_
A jaký je dobrý,ale ať nestojí prosim tisíce.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2020 08:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Hanka84
Ty máš test NO3 od Aquaru? Tak ten zahoď, ukazuje nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 08:03 Hanka84 Re: Jarry
Kapsle jsou tam (asi 5) při zakládání( vic jak rok) testy jsem si koupila abych zjistila co je špatně,že byl úhyn sumců...vyšlo mi to nad 160 ...hned jsem koupila silnějšího atmana a media na čištění vody,za 24 hodin spadl na 20mg/l a za dva dny zase vyletěl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 07:56 Hanka84 Re: Roger
Fotka k příspěvku No jak říkáte všechno se sčítá...říční štěrk a (jen) ledkove světlo a sumci a špatná voda a kytkam se také moc nedaří....už jsem za kytky utratila tisíce a než pořádně zakořenily uhnivaly nebo je vyhrabaly ...zustala kalatka,kryptoška,anubias a pár dalších...ty hodně jemné rychlerostouci mi sežraly skaláry..Mám ancustruse,elka,lorky a pancéřníčky...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2020 07:46 Muž Jarry [1437] Re: Hanka84
Já bych začal pořízením JBL testu na NO3 a potom bych vymýšlel dál, skokům 20 na 160 nevěřím, pokud tam někdo nenasypal kilo krmení.
Edit: jestli jsou v akváriu nějaké kapsle na hnojení, tak bych je vyndal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2020 00:36 Muž Roger [1873] Re: Hanka84
Tak to už v akvaristice bývá, sčítá se to, vše funguje a za půl roku nebo rok se stane problém. Měnit vodu co nejčastěji a tím srazit hodnoty, doplnit kytky apod. co jsem psal před tím. Co máte za sumce že vám vyndají kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 23:40 Hanka84 Re: Roger
Prezentace udělaná....nejde hned...údržbu provádím pravidelně,rok akva fungovalo bez problémů.Fotky jsem posilala všeho,aby bylo jasno jaké testy atd...a opravdu takto mi vychází a padají mi kvůli tomu sumci :-( nedávám zadnou chemii a nejdou mi do hlavy ty hodnoty...nemám jediné akva a jinde problém není.Rostliny a sumci moc nejdou dohromady,hsem ráda,že tam aspoň něco udržím.Ale děkuji za vyčerpávající komentáře...samozřejmě,že údržbu zesílím,jen mi nešlo do hlavy proč jsou najednou takové hodnoty...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 23:14 Muž Roger [1873] Re: Hanka84
Tak za prvé není osazení jako osazení, záleží čím, ve vašem případě kdy máte hodnoty 20mg ve zdrojové vodě potřebujete konzumenty, když k tomu připočítáte krmení, výkaly atd.. tak se vše sčítá, k tomu výměna vody po dvou týdnech. Za mě, pravidelná výměna vody 1x týdně, odkalení s výměnou vody, osazení alespoň 70% plochy dna rychlerostoucí květenou, nasazení plovouček, zmírnění krmení. Výměnu vody pokud máte opravdu takovou hodnotu jak píšete bych praktikoval klidně denně nebo obden 50% vody dokud se nesníží hodnota NO3.
A ještě jednou, když už ne prezentace tak alespoň foto akva, foto přípravků mi nic neřekne, osobně se na tyto vymoženosti nespoléhám, raději se spolehnu na selský rozum a s tím spojený selský postup. 160mg/l je dost, to není samo osobě, buď hodně krmíte, nebo špatná údržba, málo kytek (užitečných aneb rychlerostoucích) hodně ryb atd.. nebo špatný test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 22:47 Hanka84 Re: Roger
Studnični cca 20mg/l...cca 3-4 tydny vnitřní filtr(dle potřeby externí čtvrt roku)odkal a výměna vody 2 týdny,osazeno 1/3cca...ryby skaláry,neonky,denisovky,elka,pancerničci,sewelie,šneci...po zavedení toho media(cističe vody se to vyčistilo na 20mg/l problemy cca 2měsíce,byl uhyn přícucek :-(

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 22:15 Muž Roger [1873] Re: Hanka84
Opět, opakování matka moudrosti - chtělo by to založit prezentaci kde bude uvedená frekvence údržby, obsádka, osázení atd... Bez toho se špatně radí, ale mě osobně přijde že máte chybný test, alespoň podle mě. Kolik NO3 máte ve zdrojové vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 22:01 Hanka84 – SOS
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu...Mám 600l smíšené akva...vnitřní atman 2000/h exter aqua nova 1500 udrzba klasika...vnitřní častěji,exter když je snizeny prutok,cca taden dva částečný odkal a výměna 1/3 vody...Mám strašně vysoké dusičnany...nad 160mg/l a vice...nezmeritelne :-( koupila jsem do exteraku media na čištění a den super spadl na cca 20mg/l a dnes zase nad 160 :-O Co to může takhle zvedat???Už mám i nějaké uhyny sad elka...a to bolí...pomůže někdo siiim sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 21:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Pak potřebuješ nějaký spolehlivý NO3 test. Kapkové aspoň třísložkové. JBL, Sera, Tetra, jeden z nich. Na proužkové zapomeň. PanPeta má Tetru, čili nedělá-li něco úplně blbě (a to asi ne, návod je celkem jednoznačný), pak má výsledky poměrně přesné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 19:29 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: PeNa
Myslel katex, napsal anex. Příště třeba napíše ionex a bude klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 19:23 Muž Lister [169] Re: PanPeta
Každý test ukazuje jinak, občas mám hodnoty až násobně jiné, což by v tvém.pripade mohlo klidně znamenat že voda s reálným obsahem 30 mg bude v testu vypadat na 60.

Mám doma tři testy - dva proužkové a jeden kapkový a každý ukazuje jinak, pro stejnou vodu jeden ukáže třeba 20 a druhým nenaměřím skoro nic.

Celkově mi na tom něco nesedí, pokud měníš tak moc vody, tak by hodnoty měly jít dolů. Pokud ti teda ve filtru nehnije 10cm ryba, ale to by sis asi všiml ;-)

Nekrmit, měnit vodu a sledovat, pokud bude test stále ukazovat vysoké hodnoty, tak bych mu asi úplně nevěřil.

Na dně je jen písek nebo je tam i něco jiného?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 18:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PanPeta
Změř si tu kohoutkovou vodu. Jestli má nad 50 mg/l NO3, tak je zcela nevhodná a bude potřeba si najít jiný zdroj vody.

A jestli do akvária liješ těžkou vodu, tak jsi fakt borec! :-)
www.thoughtco.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 16:30 Muž Luky13 [60] Re: PanPeta
Dej si do akvária nějaké plovoucí rostliny. Třeba Pistii nebo Voďankovec Vzplývavý. Pomůžou s odbouráním dusíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 16:00 PeNa Re: PanPeta
Pokud má vstupní voda 30 mg/l dusičnanů a v akváriu máš přes 100, musí tam být nějaký další zdroj dusíku. Buď šíleně, ale opravdu šíleně překrmuješ, anebo co jsi dal do dna pod písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2020 15:55 PeNa Re: NHKG
NHKG napsal: A nepohlcuje přímo NO3, ale amoniak (platí i pro některé anexy).
Žádný anex nepohlcuje amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 15:46 PanPeta Re: Papik
Vyuzivam na mereni Tetra Test Nitrat NO3 www.hornbach.cz/… a je kupovany cerstve.. Myslim si, ze mame strasne tezkou vodu, hodne zelezitou a vapnicitou, ale zatim jsem nemeril (kohoutkovou).. Asi to dnes udelam..
Prekrmovani me napadlo, proto jsem snizil mnozstvi jidla. Par dni jsem ani nekrmil, ale chudaci jsou dost zubozeni, tak je nechci deptat jeste nedostatkem jidla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 15:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PanPeta
Neodstraní to přímo NO3, moc ti to nepomůže.
V akváriu máš něco špatně. Je potřeba přijít na to co. Týden nekrmit jsi zkoušel. Většinou bývá problém překrmování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 15:15 Muž Papik [617] Re: PanPeta
A čím NO3 měříš? Je test důvěryhodný, není prošlý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 14:18 PanPeta – Reseni NO3
Dobry den,
nedari se mi snizit NO3. Menil jsem vodu vicemene kazdy den, 1/3.. Dokonce az 1/2, ale porad to zustava nad 100mg/l .. Tak jsem si dohledal jednoduche a rychle reseni.. Je toto ok? www.hornbach.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2020 06:38 Jarden Sk Re: kody33
No ja teda neviem, ale vymeniť Lemnu za Lemnu, nepovažujem za dobré riešenie, zakryješ hladinu tak či tak, ty potrebuješ aby sa zapojili do spotreby NO3 všetky rastliny nielen tá na hladine, no a keď ich máš zvrchu pritienené, tak sa príjem živín vzhĺadom na nedostatok svetla spomalí, takže pridaj svetlo Lemnu preč, a prihnoj ostatné tzn. K a mikro a zase budú vyrastať rastliny z vody PO4 by som skontroloval tiež.Rastlín je tam dost aj bez Lemny a častejšia výmena vody a prihnojenie chýbajúcich živín to naštartuje, množstvo svetla pridávaš až kým sa neobjaví riasa- potom ubereš svetlo alebo pritieniš plávajúcou rastlinou ako písal NHKG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2020 01:29 kody33 Re: JirkaŠčobák
Jirko dakujem za snahu mi pomoct, ale nie som na Slovensku alebo Cechach, a mam velke problemy zohnat nejake rastliny, pretoze v krajine kde zijem je akvaristika v plienkach,a kupovat z obchodov emerzne pestovane rastlinky mi nedava zmysel a za strasidelne ceny... skusal som objednavat rastliny v online e-shopoch z azie a europy, ale dorucenie trva prilis dlho aspon 7 dni, a bohuzial som s tym musel prestat lebo vacsina dosla v uplne dezolatnom stave. Jedine postou dosli ako tak v pohode Kryptokoryny, a zopar Echinodorov - ktore uz nepestujem, lebo dorastali do uzasnych rozmerov, vyrastali z vody. Ja mam bohuzial Lemna v akvarku, ale je to Lemna minor, co je sice fajn ze ako rychlo rastuca rastlina odcerpava NO3 z vody , ale kazdy tyzden musim lovit a vyhodit tak 0.5kg, lebo je v akva tma a uplne zastavia pohyb vody a cerenie hladiny.Preto sa snazim najst nejaky anex, ktory mi docasne zrazi NO3 na priatelne hodnoty, kym sa moje kryptokoryny rozrastu do pozadovaneho koberca, a dostanem akvarium do povodneho stavu, ked fungovalo vsetko, a este som musel prihnojovat, Je mi ale divne ze aj napriek 100mg/l NO3 nemam v akva stetinkovu riasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 23:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kody33
Velmi dobře se mi na toto osvědčuje Lemna trisulca. Příjemně se omezuje, současně rychle roste, je to i zajímavá rostlina. Slušně jí prochází světlo. Možná přesně, co potřebuješ (mám ji s kryptokorynami). Špetku mohu poslat poštou, jestli chceš.
rybicky.net/fotogalerie.php…
P.S. Na tuto práci si ji cením víc, než plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 23:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: kody33
Ještě můžeš zkusit řasový filtr. Návod najdeš třeba tady:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 23:05 kody33 Re: kody33
Ma niekto skusenost s SZAT Clear water 250-350l, ake je to velke balenie? najlepsia moznost je vlozit to do kosov v externom filtry, alebo niekde inde?zmesti sa mi to do filtracneho kosa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 23:02 kody33 Re: Kawa
neocakavam od toho ziadne zazraky, potrebujem len preklenut cas, kym sa mi rozrastu rastliny a budu stihat zuzitkovat nadbytok NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2020 21:10 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Tak tak. Nějaký účinek ty organické pryskyřice mají ale kdo čeká zázrak nedočká se. Mám to vyzkoušené. Je to jen takový pomocník. Bez výměn vody to prostě nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2020 20:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: kody33
Obávám se, že adsorbční kapacita zeolitu, matrixu i de nitrate nebude moc velká a brzy se vyčerpá (srovnatelně s AU), takže je to spíš řešení dočasné, na vyřešení okamžitého problému (ale i tam je zpravidla jednodušší vyměnit vodu), než jako řešení trvalé. Clear water a purigen mohou fungovat déle. Nicméně trvale mohou fungovat jen denitrifikační bakterie (ale s těmi to není vůbec jednoduché) a rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 19:55 kody33 Re: NHKG
Lemnu som dostal ako nechceny darcek, od vtedy sa jej neviem zbavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 19:49 kody33 Re: Jarden Sk
Zeolit uz v akvarku mam+seachem Matrix, skor sa zaujimam o nejake anexy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:14 R Muž afc1886 [14703] Re: kody33
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2020 18:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kody33
Pokud by šlo se zbavit Lemny úplně, bylo by to ideální. Jsou mnohem lepší plovoucí rostliny (Salvinia, Pistia, ...).


Na odstranění NO3: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tato verze by měla snížit NO3 pod 30mg/l, takže zbude dost i pro rostliny.
EDIT: Samozřejmě možností je mnohem více. Jsou i další různé anexy na pohlcení dusičnanů s trochu jinými vlastnostmi, nebo jde použít zeolit. Toho je potřeba koupit více a místo regenerace se vyhodí a nahradí novým. A nepohlcuje přímo NO3, ale amoniak (platí i pro některé anexy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2020 18:05 Jarden Sk Re: kody33
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 18:00 kody33 Re: Jarden Sk
dakujem, vyskusam:-))vodu menim pravidelne, ale zrejme to nestaci.znizujem mnozstvo krmiva.Ale zaujimali by ma pripravky - naplne do filtra na odstranenie NO3, vie niekto poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2020 17:52 Jarden Sk Re: kody33
Ahoj, ak máš 30mg/l NO3 vo vstupnej vode, tak môžeš meniť 1/3 vody aj 2 krát v týždni a na tých 40mg/l by to mohlo spadnúť, ďalšia možnosť je prihnojiť trochu K a mikroprvkov a pridať svetlo, Lemnu daj do plávajúcej plastovej ohrádky aby sa nerozrastala po celej hladine a bolo dosť svetla tam kde potrebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 15:33 kody33 Re: NHKG
Fotka k příspěvku Neprekrmujem, ale znizim krmnu davku pre istotu, teraz im davam hladovku tyzden, a potom budem krmit menej, ancistrusov by som sa aj rad zbavil, ale neviem ich vychytat jednoducho...Problem je ze som sa stahoval pred 6 mesiacmi, a stale to nie je ono s rastlinami, nie tak ako predtym ked som mal krasny koberec z cryptocoryne a medzi tym valisnerie a zopar anubiasov, cryptokoryny sa stale spamatavaju zo soku, musel som menit dno+ zmena PH zo 7,8 vstupnej vody na PH 7,2 vstupna voda na novej lokacii. ono to stahovanie nerobi rastlinam dobre. stale to nie je ako to chcem mat, ale treba tomu cas.Na hladine mam Lemna, kazdy tyzden vyhadzujem 0,5 kg - musim to robit, lebo uplne pokryju hladinu.Inak by ma zaujimali naplne do filtrov co pohlcuju NO3, na meranie mam Salifert no3, no2, a na rychlu kontrolu mam JBL easy test, s tym nemam problem.to riesenie s naplnami do filta co pohlcuju no3, by bolo fajn kym sa za 6 mesiacov az rok nerozrastu kryptokoryny a nepokryju uplne dno.takto som to mal predtym, nemusel som robit ziadne zasahy do akva, skor som musel prihnojovat PMDD:-)Prilozil som momentku fotenu mobilom - ziadna prezentacia:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2020 14:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kody33
Chtělo by to fotku akvária a ideálně i prezentaci. Nepřekrmuješ?
Ancistrusů bych se zbavil a přidal bych více rychle rostoucích rostlin (místo těch co pomalu rostou jako je anubias). Vodu měnit 30% 1x týdně (nebo 20% 3x za 2 týdny, někdy větší výměny vody nedělají rybám dobře).
Pokud ani to nepomůže, dají se koupit náplně do filtrů na pohlcení NO3. Moc lidí je tady nemá rádo, ale s vysokým NO3 ve vstupní vodě je to dobré řešení. Akorát je potřeba pak pravidelně měřit NO3 a dle toho náplň regenerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 14:46 kody33 – NO3 100mg/l
Potreboval by som radu ako znizit obsah NO3 v akvarku, namerane hodnoty su cca 100mg/l, co sa mi zda vela a rad by som to znizil. Moje akva: 300l hruby objem, filter Eheim professionel 4+ 600, naplne 2 kose Matrix, 1 kos eheim biomech,1 kos eheim substrat pro, vyzera to tak, ze nitrifikacia funguje, obsah NO2 je nula, Vstupna voda je ale 30 mg/l NO3. Vymeny vody pravidelne/nepravidelne 15-20% objemu vody akva.Akvarium je husto zarastene rastlinami, Anubias, Valisneria,Cryptocoryne. prerybnene nie je, 20 ks neonka, 6 ks tetra konzska, 10 ks tetra citronova, a zopar Ancistrusov- 6 dospelych 20-30 ks mlade- nejako sa mi premnozili. Chem si rikupit nejake skalare, ale potrebujem zrazit mnozstvo NO3 na rozumne hodnoty. Poradi niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2019 08:37 Muž Jarry [1437] Re: zervajs
Jde o to, jestli to za to stojí - pro nějakou velkou odchovnu možná, ale na domácí použití, abych občas změřil NO3, mi to přijde zbytečné:-) Používám NO3 test (kapkový) od JBL a docela mu věřím, ale poslední dobou už měřím maximálně jednou za měsíc, jen tak pro kontrolu. Určitě se hodí měřit častěji u nového akvária, nebo osazenstva, rostin atd., než se vyladí příjem a spotřeba, ale i tak se dá s tím kapkovým testem měřit docela dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2019 05:28 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Vever
Brno má tuším dva zdroje. Tak ne, koukala jsem na rozbory a oficiálně je nejvíc v Brně 38 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 22:30 Žena Vever [5] Re: Wendy2
Cože?! Brněnská? 50-60mg/l? Mě testy od Sery ukazují 25mg/l? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 21:33 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Na NO2 je dobrý Rataj asi jediný z jeho testů který funguje dobře za levný love ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 8302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10088-vysoka-hladina-no3?od=51