Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
Čichavec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 17:55 Usine – Re: Matty
Samec má delší ploutve. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 17:46 Matty – cichavec
jak se nejlip pozna pohlavi u cichavcu
potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:54 Usine – Re: Biky
Řekl bych že máš pravdu První samostatný obrázek je samec druhý je určitě samice. Třetí do počtu je drobet přebytečný, protože prohrál boj o území a musí se schovávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:43 Biky
30l mám daný jako zaokrouhlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:22 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Biky - totální offtopic
Je to už mlácení prázdné slámy, ale mě to furt nesedí :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 16:31 Biky
ekvb:dík.... nevím nevím... v akvaristice říkali, že u těchto cobaltů oni pohlaví nerozeznají, protože z toho tření měli obě pohlaví plošně modré tělo... ale díky
Walker: omlouvám se, měla jsem překlep v rozměrech
ustavprochore: oni tři čichavci byli tak trošku čárou přes rozpočet, pokud si vzpomínáte, ještě v létě jsem tu přemýšlela nad osádkou akvária společně se všemi, co mi byli ochotni odpovědět... A přemýšlela jsem nad tím, co do akvária pořídím, aby jim tam bylo hezky a měli se čile k světu, přičemž jsme vymysleli bojovnice pestré. Jenže právě ty nemá taťka díky špatným zkušenostem rád a než bych stihla cokoli říct, donesl domů právě čichavce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:56 Joecz
taky si myslím, že jde o samice
a ty jakoby "námluvy" bych spíš viděl na souboj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:36 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: ustavprochore
Je to smutné, ale Biky zřejmě neumí vynásobit 3 čísla. A nebo neumí přečíst čísla na metru. Oboje je dost tragické, pokud jí není 6 let.

EDIT: Ale jinak je to akvárko pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:15 Žena ustavprochore [567] – Re: Biky
BTW: jak jsi přišla na ten objem 30 l? Když kouknu do prezentace, jsou špatně buď rozměry anebo objem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:59 Muž ekvb [0] – Re: Biky
Fotka k příspěvku Ahoj,
takisto si myslim, ze obidve su to samice. Mal som kedysi tieto rybky a samec vyzeral takto:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:37 Biky
? Je to 30 l.... Nevím, ale : www.akvarista.cz/…
Všiměte si pasáže, ve které, stojí... /cituji/ "....Chceme-li chovat colisy v monokultuře, spokojí se i s poměrně minimálními požadavky na velikost nádrže, chováme-li je ve společenské nádrži, je vhodná společnost klidných menších a středních rybek.
Obecně bych doporučil pro jeden pár nebo skupiku cca pěti rybek nádrž i o velikosti 30 - 40 litrů...."
Takže tak... tone hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:25 Žena ustavprochore [567] – Re: Biky
njn, když ono taky tyhle 3 rybky v 25 l hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:19 Biky
To je právě problém-na fotkách to vidět není, ale všichni tři mladí ji nemají dost protaženou na to, abych je zařadila jako samce, ale ani dost kulatou na to, abych je zařadila mezi samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:15 Žena Eliška [38]
Já myslím, že jsou to obě samice, porovnej tvar hřbetní ploutve. Samice ji má u ocasu zaoblenou a samec protaženou do špičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:15 Biky
Ten třetí čichavec je asi špatnej, je strašně plachej a nenechá se vyfotit, proporcionálně se víc podobá tomu, u čeho předpokládám, že je samec... Je pořád schovanej, ale nepozoruju žádnou agresi vůči němu od jakékoli rybky z akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:14 Biky
Fotka k příspěvku A tohle je podle mě samička /z předpředchozí fotografie/... Je o trošku menší než "sameček" a má plnější břísko, jak to můžete vidět...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:12 Biky
Fotka k příspěvku Tohle je fotka toho, o kterém si myslím, že je samec /na předchozí fotografii/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 13:11 Biky – Pohlaví-čichavci Colisa Lalia Blue Cobalt
Fotka k příspěvku Čus lidi, opět vás jdu poprosit o radu...
V akváriu mám nově čichavce Colisa Lalia, pravděpodobně Blue Cobalt. Mám trio, ale nikdo mi není schopen říct, která z rybek za samec a která samička. Posílám fotku dvou svých čichavců, jsou jakoby zamilovaní, pořád plavou spolu, občas dokonce provádí něco, co se snad podobá námluvám, nebo nevím /otečí se k sobě tak, že každý má u své hlavy ocas druhého a oštipují se u kořene ocasu/...
Myslím, že to vlevo dole je sameček a to vpravo nahoře je samička... Co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:05 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: iblik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:04 Muž iblik [4] - Labyrintky
Fotka k příspěvku zdarec mám takovou otázku dostal sem 2 čichavce pyskaty od tety rušila akva
ale vrtá mi to hlavou jestli jeto pár nebo ne podle mě ne
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:29 R Muž Silent [5949]
Samec je štíhlejší, hřbetní ploutev vyšší a zašpičatělá. Samice bývá větší a hřbetní ploutev má zaoblenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:25 weru – Re: fantasta
moc dekuju!!!!! potlesk potlesk mam spolecenske akva a v nem 2 kousky.... :-) a jeste se chci zeptat jestli lze poznat pohlavi u pancernicku skvrnitych??????????? :-O dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:15 R Muž Silent [5949]
Pohlaví u těchhle čichavců se dá rozeznat dost těžko. Pouze u starších kusů mívá samec zadní část hřbetní a řitní ploutve hranatější, zatímco samice kulatou. Já mám kusy staré asi rok a zatím to nepoznám. Do společenské nádrže stačí dva, ale na cílený odchov je třeba mít větší chovnou skupinu( 10ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:11 deCORF OBRAEN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 19:02 weru – prosim poradte
ahoj,chci se zeptat jak poznam pohlavi u cichavce libajiciho????? :-O :-O a kolik jich minimalne musim mit pohromade????? :-O predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 17:12 Muž Yirka [9132] Re: Novypes
U dospělejší ryby(tak od 7-8cm)začíná mít sameček roztřepený konec řitní ploutve, samičce zůstane zaoblená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 15:24 lovec Re: Novypes
U čichvce poznáš pohlaví až v dospělosti jestli to bude samec tak se mu ještě oněco víc protáhnou ploutve a začne se zbarvovat do rudé barvy(na bříše)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 15:21 Muž chicko [124] Re: Novypes
samice, ale ne na 100%. Pokud má hřbetní ploutev do špičky, může to být i samec, ale podle protačené hlavy to bude asi samice, dej sem lepší fotku na nějakém kontrastním pozadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 15:15 Novypes – další
Fotka k příspěvku Vím že toto je čichavec perleťový. Jaké je jeho pohlaví?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:40 Muž Horác [3942] – Re: adraj
Podle mě je to smůla ... já to mám fifty fifty ... a kupoval jsem je v době, kdy samce od samice nešlo rozpoznat ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2008 19:39 Muž Horác [3942] – Re: adraj
Tomu říkám trpělivost smich smich smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:32 adraj – Čichavec perleťový - samci
Už asi 20 let se snažím rozmnožit perleťové čichavce, ale už za ty roky se mi nepodařilo sehnat samce (asi 10 letl jsem trošku to hledání flákal). Mezi veškerými jedinci, ke kterým se dostanu v akvaristických prodejnách jsou jen a jen samice. Mám jen prostě smůlu nebo je to obvyklý jev?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 16:01 Muž vena [52]
při 5-6 cm se to 100% určit nedá.a jestli máš víc samečků to poznáš až ten nejsilnější bude ostatní šikanovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:28 Žena Wampi [54]
čichavec je skoro jistě samice, vsadila bych si na to... Pokud jsou všichni stejní , pak to samé samice jsou. Jestli některý z nich někoho odhání , dělají to i samice mezi sebou. I u nedospělýchh samečků je již patrné zašpičatění a celkem snadno se to dá určit. Nejlépe pokud ho něco rozruší a ploutev vztyčí a roztáhne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:53 Muž chicko [124]
u sae ti to může bejt jedno, stejně je nikdy nerozmnožíš, nebo sem alespon o tom neslyšel, že by se to někomu povedlo, čichavec na obrázku je samice(tak 90%), jinak nemusíš mít všechno jen samice můžou to být nedospělí samečkové ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:19 Anonym – Re: Luck
Cichavec je samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:15 Luck
Fotka k příspěvku Fotka SAE
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:14 Luck
Fotka k příspěvku Fotka čichavce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 14:13 Luck – Pohlaví-SAE, Čichavci (samé samice),silný filtr
Zdravím všechny,
Mám na vás 3,pro mně důležité, dotazy:
1.jak rozeznám pohlaví u SAE?(fotka) (Parmiček černopruhých)

2.Mám 6 čichavců modrých var.mramorovaných, ale všichni vypadají jako samice- mají zakulacenou hřbetní ploutev (viz foto),ale mají jenom 5-6 cm, tak jestli to nejsou ještě mláďata a jeden čichavec odhání ostatní čichavce, a ve zverimexu vypadali všichni jako samice...

3.mám tento filtr: www.akvarista.cz/… a zdá se mi, že má moc silný proud, nebude to vadit čichavcům při stavění hnízda? Kdyby vadil, tak poraďte jak ho zeslabit.

Za všechny odpovědi Díky. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [18]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10031-cichavec-pohlavi?od=851