Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2013 13:48 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: bubaksniper
Taky bych řekl samice.Ná 100% určení to je ale ještě málé a tak nevilučuji že se z toho za pár týdnu třeba vyklube samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2013 13:25 R Muž romant [27983] Re: bubaksniper
Vidím to stejně a uvidíme, jak to vidí ostatní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 13:24 Muž bubaksniper [4] – Samice?
Fotka k příspěvku Ahoj jsem tu znova :-) myslím že samice, ale na 100pro si jist nejsem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 21:41 Muž bubaksniper [4] Re: Urtman
Vím, říkal jsem v akvaristice že chci 1 samce a 2 samice, snad mi ho vymění za samičku. Hned v pondělí tam zajdu. Nechci dokupovat další modráky protože bych chtěl ještě perleťáky :-) Jinak díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 21:29 JoKa Re: bubaksniper
21:22 souhlas s Romant... :)
Bubaku máš pěkné akva, to velké, aspoň mě se líbí. Máš v něm ale 2 kluky a holku. To je zapotřebí řešit... X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:24 Muž bubaksniper [4] Re: Urtman
jj psal jsem že jsem je nahral naopak, samce uvidíš když klikneš na moji prezentaci velké je tam hned vyfocen, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:24 R Muž romant [27983] Re: bubaksniper
21:22 stejnej názor jako u 21:04 tedy mladej kluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:22 Muž bubaksniper [4] – Samec nebo samice
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka možná lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 21:22 JoKa Re: bubaksniper
Nevím co je fotka 1 a 2, asi to máš seřazené naopak. Ale v 21:10 nahraná jasná samice. A 21:04 bych viděl na chlapečka, ale ještě dost mladý jura, nebo submisivní samec. Kde máš toho největšího jasného samce? Psal si, že tři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2013 21:14 R Muž romant [27983] Re: bubaksniper
U tý druhý fotky souhlas se samičkou a ta první je podle mě mladej sameček, ale uvidíme, jak to vidí ostatní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:10 Muž bubaksniper [4] – Čichavec - určení pohlaví
Fotka k příspěvku Tak jsem ty fotky špatně nahrál, Tohle si myslím že je samice. U té fotky výše si nejsem jistý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:04 Muž bubaksniper [4] – Samec nebo samice?
Fotka k příspěvku Ahoj koupil jsem celkem 3 čichavce modré ten největší je určitě samec, pak mám myslím jednu samici (na fotce č 1) a u poslední si nejsem jistý (na fotce 2) Poraďte prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2013 11:04 Žena markiz [33] Re: malyLibor
nojo, umi budit i hruzu, kdyz se vybarvi a zcernaji mu oci.. ale je to mazilek, porad nejzvedavejsi a nejmin bojacna (nebo nejvic nenazrana?) ryba z celyho akvarka - z oka do oka nas bavi asi stejne :-D
ale ze mu to trvalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2013 10:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
Bingo :-) Jsem rád, že nejsem ještě úplně slepý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 09:49 Žena markiz [33] Re: markiz
Fotka k příspěvku tak uz mame jasno co to je. Se holt rozmyslel az po spatreni konkurence :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:52 Žena markiz [33] Re: romant
to je mi jasny, proto hledam neco vetsiho a ne 3cm mrenku - zensky sou celkem vitalni a jediny ceho si nevsimaji jsou neonky (teda pokud nemaji zrovna neco co by cichavcum chutnalo) :-) proto jsem se taky upinala k te burze.. ale zkusila jsem aspon napsat i par lidem z Brna co na te burze s perletakama budou. Za to nic nedam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:50 R Muž romant [27983] Re: markiz
Jenom poznámka k tomu shánění samce. Určitě to bude chtít opatřit kluka obdobné velikosti, jako jsou ty holky, jinak dostane sodu a nebude z něj nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:44 Žena markiz [33] Re: malyLibor
vim o burze, chystala jsem se tam pres mesic.. ale vcera to partner zatrhl, takze bohuzel.. proto shanim takto a obepisuju i akvaristiky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
V sobotu je v Brně akvaburza. Podívej se do sortimentu a zkus zavolat tomu, kdo má v nabídce čichavce perleťové, jestli by ti nevzal jednoho mladého samce. Ale pořád budu tvrdit, že u té první rybky si nejsem jist a ještě má čas na to, aby se na 100% řeklo, že je to samice. Ještě pořád se z té rybky může vyklubat samec. Já bych si počkal ještě 2-3 měsíce, než bych to řešil. Lepší mít v akvárku 2 samice než 2 samce a 1 samici. I když, jak zde už několikrát zaznělo, lery jsou z velkých čichavců ti nejpohodovější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:56 Žena markiz [33] Re: malyLibor
asi 7,5 cm, myslim ze uz je velkej/velka dost na to, aby slo poznat co z nej/ni bude. Druha je o kousek mensi a tam je to jasny na prvni pohled :-)

Urtman - skoda, bohuzel tam dolu vubec necestuju :-( a mohlo to byt vyreseny... kdybys ty mel cestu do Brna..

Tyhle dve se krapet postuchujou, mala dobe do velke od doby co je mam a ted posledni tri dny pozoruju takovy jakysi boje, kdy stoji obe najezeny proti sobe (vetsinou na stredu akva) a vyjizdi jedna proti druhe - ovsem vzdy tak 2 cm a pak hned nazpatek. Asi si vyjasnujou kde maji sve hranice..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:54 R Muž romant [27983] Re: Designer
Jasná zpráva. X-) Reaguji na Tebe, odpovídám všem, tak je to z mé strany myšleno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.10.2013 17:37 JoKa Re: Designer
Dodam, ze v mem akva je klid. Maji dost prostoru. Jen jsem chtel pomoct a tim pouze vylepsit nikoli resit mou situaci... Chudak holka shani kluka a ja mam jednoho v podstate navic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2013 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No vzdyt jsem Ty podminky taky napsal.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Tady je videt oba samce, samice jsou zalezle, jedna vykukuje z krovi.
A tady samec a dve samice v dobe klidu:
rybicky.net/fotogalerie.php…

V takovemhle akvarku si podle potreby zaleze kdo ma aktualni problem, takze vlastne ani zadny neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:21 R Muž romant [27983] Re: Designer
Perleťáci jsou z velkých čichavců na pohodu nejvíce, ovšem je to jako vždy individuální záležitost a tudíž bych to tím 2+2 nezobecňoval. Ano, může to fungovat, ale taky to může bejt pěknej cajmrsk, prostě podmínky, podmínky, podmínky. Když obecněji tak u čichavců bude platit že je lépe mít převahu samic, aby byl pro samce výběr, když to na něj příjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Urtman
Perletaci jsou 2+2 v rozumne velkem a rozumne zarostlem akvariu v pohode. Mel jsem 6 samcu ve 160l akvariu, to bylo obcas toco, ale po darovani 4ks samcu a ziskani 2ks samic (2+2 jako u Tebe) nastala pohoda. Drobne neshody samcu nebyly zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:09 JoKa Re: markiz
Skoda ze jsi z daleka, klidne bych ti jednoho vymenil za samici. Z me domnele samice se po dlouhe dobe vyklubal klucina a ted mam v akva 2+2 :-( Kdybys mela cestu do Tabora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 15:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: markiz
Jak je ta rybka velká? Na fotce není nic, podle čeho bych to dokázal odhadnout. Pokud je to mladá samice, tak náramně pěkná, ale klidně to může být i dobře živený mladý samec. To, že jsi viděla menšího samce než máš ty nic neznamená. Mohla to být rybka chovaná v nevhodných podmínkách, dvakrát starší, ale menší, než ty tvé... Já bych si u ní asi netroufl na 100% určit pohlaví, a že jsem odchoval ler...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 14:04 Žena markiz [33] Re: Designer
palec Dekuji, jdu tedy pokracovat ve shaneni ocividneho samce :-) Jinak se asi utlucou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 14:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: markiz
2 holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:59 Žena markiz [33] Re: markiz
Fotka k příspěvku obr. c. 2 z jineho uhlu a bohuzel maznuty, ono se to spatne foti, protoze se to moc hybe - cuje to neco k snedku :-D
Kazdopadne obe jsou uz vetsi nez vzrostle samice mollyn :-)
Jeste abych nezapomnela, tahle ma taky o asi 1 cm delsi ty dlouhy ploutve, nez cely telo vc. ocasu. Ta druha je tak dlouhy nema.

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:57 Žena markiz [33] – Perletak - opet
Fotka k příspěvku Zase zdravim :-) dnes jsem videla cichavce mensiho nez mam ja a uz mel krasne natazenou ploutev a velke paprsky na brise, takze usuzuji, ze ty moje mury jsou zenske obe dve.
U jedne je mi to jasny, ale tahle je porad takova divna.. barevnejsi, tlustsi, vetsi, hodnejsi..

opravdu je to zena? :-D

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2013 09:13 Žena Kaira [919] - Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2013 06:11 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Richie83
Jsou i kytky které míň světla snesou ;-)
třeba rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_barteri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 21:36 Muž Richie83 [1] – Re: všichni
Moc děkuji za pomoc. Aqua je to naše první takto velké. A navíc po delší době. Malé aqua se u nách již nacházelo. Každopádně jsme také určovali podle ploutviček, ale nedařilo se nám. Pak se začli barvit, tak jsme usuzovali, že ti barevnější jsou samečci. Jakožto asi budou, jelikož ty "dvá" barevnější se mezi sebou pošťuchují. Za rostlinky s vámi všemi souhlasím, ale. Bohužel rostlinek mi tam víc neprojde, jelikož to bych musel přidat světla a ty mi taky neprojdou. Jsem pouze "stavitelem a pečovatelem". Jsem rád, že mi prošla jedna 38W žárovka+reflektor do jednoho kouta. Takže budu muset přemístit jednoho ze samců a poohlédnout se po samičce. Každopádně ještě jednou děkuji všem za pomoc.
P.S.: já to říkám stále - Představa a realizace, jsou dvě různé věci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaira
No, taky nevím, za co máš ty mínusové palce... To, že ses netrefila s pohlavím není podstatné, to co jsi napsala dál podle mne podstatné je, jak o těch útocích, tak především o těch kytkách. A palce jsou opravdu hlavně za kytky, ale i za to, jak jsi popsala jejich chování. Útočit na nejslabšího jedince je u nich normální, a to především v malých a špatně zarostlých akváriích bez možnosti úkrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 14:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaira
No asi silne nesouhlasil se Tvym vyhodnocenim tech pohlavi. Ale Libor Ti je dorovnal, predpokladam za ty kytky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2013 14:32 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: radim
To by mě zajímalo, za co mám ty 3 mínusový palce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2013 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
V kazdem pripade, jak psala Kaira, a za coz ma i muj palec:
"Chtělo by to rostliny, aby se mohla schovat."

Ono at si to je pohlavim co chce, kdyz se to nebude mit kam schovat pred agresi ostatnich, nebude z toho nic dobreho. V hezky zarostle nadrzi se da obcas chovat i to, co by v holem skle s vodou rozumne mozne nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2013 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: radim
Já u těchto čichavců na barvu nekoukám, koukám na tvar těla a hřbetní a řitní ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2013 22:49 JoKa Re: radim
Podle hřbetní ploutve, má jí víc protaženou, než samice na fotce č.1 a také není v bříšku tak zakulacený... Samice má tu ploutvičku skoro jakoby kulatou... U čísla 3 se přikláním k samcovi proto, že se mu už také trochu protahuje, ale zatím je tam jen náznak, proto není jistota... A samice tmavnou, ale ne tolik jako samec a taky maličko jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 22:10 radim
můžete jednomu asi úplnému laikovi vysvětlit, proč vidíte na druhé fotce TUTOVÉHO samce? podle čeho tak soudíte? Jestli barva, tak takto ztmavnout a zvýraznit barvy umí každá samice... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 21:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Richie83
1. fotka je samice, 2. fotka samec, 3. se vyvrbí, dávám 70:30 na samce. Ať tak nebo tak, souhlasím s Urtman: Každopádně jednoznačně přidat rostliny a to hodně, možná bych se nebál ani nějakého květináčku pro úkryt samice, kdyby se jí náhodou třít nechtělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:10 radim
v prezentaci má fotku dvou ryb vedle sebe a tam je ten jeden samec jasný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:08 Muž Poweres [59] - Živorodky
Za me,.... všechno jsou samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 15:24 JoKa Re: Richie83
První vidím na samici (tutově), druhý je samec (taky tutově) a u třetí se přikláním k samcovi (podle zbarvení, ploutvičku ještě nemá tak vyvinutou), ale jistý si nejsem... Tak a kde jsou ti, co mi tvrdili, že pohlaví 5 cm čichavce se pozná úplně na pohodu?? A jestli je má teorie (1 samice a dva samci) správná, tak podle zbarvení se oba kucí chtějí třít, takže budou svádět těžké boje o samici a to nemusí dopadnout dobře, pokud nemáš zarostlé a velké akva, jakože nemáš... Každopádně jednoznačně přidat rostliny a to hodně, možná bych se nebál ani nějakého květináčku pro úkryt samice, kdyby se jí náhodou třít nechtělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.09.2013 14:34 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Richie83
Já bych tipla 3 samice. To, že ta nejmenší je terčem útoků těch větších, je u nich normální. Chtělo by to rostliny, aby se mohla schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:13 radim
za mě 1 samec a 2 samice hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:10 Muž Richie83 [1] – třetí je uprostřed
Fotka k příspěvku Ta uprostřed se stává terčem útoku těch předchozích. Je mi jí trošku líto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:08 Muž Richie83 [1] – 3 čichavci modří, ale dál.....
Fotka k příspěvku druhá ----
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:07 Muž Richie83 [1] – 3 čichavci modří, ale dál.....
Fotka k příspěvku Ahoj všichni,
pjosím moc o radu. Když jsem začátkem září kupoval 3modré čichavce, chtěl jsem ideálně 2 samičky a 1 samce, ale prodavačka mi sdělila, že momentálně se to poznat nedá u těch co měli na prodejně. Tak jsem si přivezl 3modré čichavce a pozoruji, že někteří se krásně vybarvili a jiní ne. Což o to, ale docela se nahání a obětí se stala podle mě nejmenší a trochu vybarvená rybička. Prosím o rady. Zkoušeli jsme určit pohlaví podle dostupných informací zde, ale marně. Foto je níže. celkem 3fota.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10031-cichavec-pohlavi?od=351