Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 18:15 Muž Jestr64 [8]
langosh: jj ještě se párkrát zkusím ve filtru poštrachat a uvidím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 18:08 langosh – to Sid
Zdravím Side,
jaké používáte média? Jám mám filtr, tak nacpaný, že mi to též při maximálním průtoku teče neteče - budu z něj muset něco vyndat. A mohu se zeptat, kdy promačkáváš tu pumpu. Při zapnutém nebo vypnutém filtru? Pokud si myslíte, že to bude přes těsnění, tak by to nejprve chtělo přemáznou vazelínou (jestli je přímo nějaká akva vazelína nevím, ale snad se dá použít ta pro potápěče)...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 17:52 langosh – to Jestr64
Pokud by byl problém v těsnění jako takovém, tak je nejspíše jedno jestli filtr stojí nebo leží - prostě by to teklo... Též se mi po zavření jednou stalo, že mírně tekl - po opětovném otevření a zavření bylo vše OK. Zavírání filtru je třeba věnovat větší pozornost, než se zdá - hlavu je třeba velmi důkladně přitlačit - samotné přezky na to nestačí... A když hovoříte o zavzdušnění, tak se projeví únikem vzduchu z filtru, o čemž nepíšete... Doporučoval bych nejprve kontrolu osazení hlavy na obal filtru, mj. jestli těsnění není špinavé nebo poškozené...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 17:49 Muž Jestr64 [8]
Sidonius: a kde jsi kupoval filtr? máš ho ještě v záruce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 17:32 Sidonius
U mně to bude asi totéž... hmm
Ale to už jsem psal, žeáno. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 16:12 Muž Jestr64 [8]
page: což to mi došlo, ale čím? Navíc to na 99,9% není hadicemi, ale tím, že je zavzdušněnej filtr, když jsem ho obrátil tak kolem hlavy z něj šli, kapičky, takže co nevidět letí na reklamaci, teď jen musím sehnat filtr jako záskok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 14:08 Page
Profoukni je od filtru do nádrže;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 13:45 Muž Jestr64 [8]
Sidonius: to zavzdušnění už mě taky napadlo, zkusil jsem s ním zaklepat a šli i bubliny ale nic, zkusím to ještě dýl. Jentak pro zajímavost první filtr tetratecex700 který jsem obdržel po internetu měl netěsnost zrovna na tom těsnění u hlavy, podle mě tam to je dost závadové. Uvidím zkusím zaklepat. Jo k tomu profouknutí hadic, to netuším jak mám udělat pač mám hadice přilepené k pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 07:28 R Muž Mrakoplash [1776]
Me zarustaji hadice, tim jak jsou pruhledny se v nich dela nejaka rasa či co hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 23:40 Sidonius
Nevím, jestli máme stejný problém s tímto filtrem, ale popíšu vám ten můj.
Filtr se neustále zavzdušňuje. Denně ho musím rozkýváním kanystru, poklepáváním na něj a promačkáním pumpy odvzdušnit. Připojení obou hadic je O.K., takže vzduch je do filtru nejspíš nasáván netěsností mezi čerpací hlavou a tělesem filtru.
Druhý den po odvzdušnění kontroluji průtok vody ohybem sacího potrubí, (v místě, kde je na plastové koleno připojena hadice), a zase to teče i při plně otevřených ventilech jen čůrkem...
Případná netěsnost může být způsobena nesprávným nasazením hlavy na tělo filtru, možná i ztrátou pružnosti těsnění...
Zkusím si udělat chvilku a vyzkoušet těsnost kanystru po odpojení filtru jeho nakloněním.
Pokud poteče, bude to problém... Sehnat náhradní těsnění nebude jednoduché... :-O

Takže zkuste svůj filtr odvzdušnit a uvidíte, jak dlouho vám plný průtok vydrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 23:23 Muž Jammes [72] - Afrika
zkus je profouknout, možná si něco nasál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 22:50 Muž Jestr64 [8] – TetraTec Ex700
Ahoj lidi, měl bych dotaz. Mám filtr tetratec ex700. Normálně jsem ho zapojil do již zaběhlého akva. A jel uplně normálně, jenže pak jsem akvárko vypustil, vyměnil dno atd. .... Od té doby filtr už nemá takový průtok a furt nemůžu přijít na to čím to je, hadice jsou trošku špinavé od kalu, ale nevěřím, že to dělá to. Zkoušel jsem už dvakrát pročistit filtr a furt nic. Ještě příští týden zkusím koupit hadice a prohodit to, jestli to opravdu není hadicema. Koupit je musím proto, protože je mám zabudované v pozadí. Kdyby někdo měl podobnou zkušenost, a věděl čím to je, tak mi napište díky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 20:15 smajlik
Zeptej se buď na netu u Migi,nebo ať to zkusí objednat v tvé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 20:04 pavka
nevíte náhodou kde koupit náhradní ventil na filtr tetratec ex700. jinak jsem s filtremúplně spokojený jen ten ventil se začal protáčet a nejde zavřít. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 03:27 Muž AmorFati [37] - Amerika
Tak jsem si pohrál s náplněmi. Mám teď 1. koš - originální keramika, origiální biomolitan; 2. + 3. koš Eheim Ehfi substrat Pro; 4. koš Eheim Ehfi substrat Pro + Prodac Mutacal + originální biomolitan + originální jemný filtr. Průtok se snížil asi o 2/5 - 1/2, přesto ho až se odfiltruje zákal z čištění ještě o trochu stáhnu. Teď doufám, že náplň za 700 bude funkční i biologicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 20:43 Honza
Budeš se divit ,ale je to v pohodě a navíc probíhá optimální výměna vody v celém akváriu. Mám ho pěkně zarostlé a i malé rybky jsou v něm spokojený ,asi je to u každého jinak ........Nehodlám nic škrtit i když jsem měl zpočátku k tomu tendence .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 13:54 deps
Hans, to musíš mít ale v akvárku pěkný proud. Ono to z toho filtru pěkně fičí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 18:13 Honza
Mám 200 l akvárko a Tetra Tec 700 ,do horního koše dávám jemnou filtrační vatu ,která mírně brzdí průtok. Filtr nijak neškrtím a vše je vyhovující. Výtok odtéká jen bokem do protějšího podélného rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 09:55 langosh – to AmorFati
Pro inspiraci složení mých filtračních náplní v TT EX 700
- spodní koš Tetratec keramika
Biomolitan hrubý (Filtren TM 20)
- střední koš původně 3x Tetratec biomolitan
- střední koš 2x Biomolitan jemný (Filtren TM 30)
- vrchní koš Hagen Filtrační vata
Sera Siporax 600ml
Tetratec vata pro jemnou filtraci

Vše funguje bez problémů a mohu potvrdit, že zvýšení objemu filtračních hmot opravdu sníží průtok, ale i potom ho ještě musím na polovic stáhnout ventilem.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 00:11 Muž AmorFati [37] - Amerika
Průtok se reguluje výstupním (out) ventilem. Výrobce důrazně nedoporučuje regulovat jej ventilem vstupním. Filtru to samozřejmě nic neudělá. Při odpojování filtru je pochopitelně nutné zavřít OBA ventily, aby akvárko nevyteklo.

Někdy je ale místo regulace kohoutkem lepší dodat filtrační hmotu (víc biomolitanu), která průtok zbrzdí. Osobně mám pocit, že právě průtok (a to mám filtr 1,2 metru pod úrovní hladiny) je důvodem, proč mi ani po dvou týdnech od založení a třech decích Nitrivce neklesají dusitany. Zatím jsem ho stáhl právě regulací na out ventilu, ale přemýšlím, že zkusím udělat malý vexl ve filtru. Místo plastových kuliček s jejich směšnou povrchovou plochou použiji Sera Siporax nebo Eheim EhFi substrát a do volné pozice v jednom z horních košů (teď tam mám pryskyřici na změkčování vody, tak nevím, kde ten molitan původně nebyl až nahoru) dokoupím ještě jeden plát molitanu. Nebo možná nějaký molitan neoriginální ale s větší hustotou. Ten dodaný výrobcem mi přijde až příliš porézní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 22:44 Laďa
Na co tam asi ty ventily jsou? Aby se dal regulovat průtok a aby nevyteklo akvárko,když ten filtr budeš náhodou čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 22:07 Aleš – Tetratec 700
Potřeboval bych radu, a to, zda se dá u filtru Tetratec 700 regulovat síla průtoku. Jsou tam 2 ventily, in a out, když trochu pootočím tím out, tak mi samozřejmě průtok zeslábne, ale jde mi spíš o to, zda to nějak neškodí filtru, myslím tím motoru, jestli nemohu poškodit filtr, jestli je takto možno regulovat sílu proudu, ať nemám v akvárku vír, filtr má silný průtok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 14:42 R Muž Mrakoplash [1776]
Tetra tec 700 - pocitej alespon 45 cm cca 43 konci kohouty + jeste kousek hadice na ohyb

takze nevejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 12:32 tonik666
tady by mohly být rozměry, nebo taky v návodu, který je na této stránce ke stažení
www.tetra.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2007 12:11 scalpel – TetraTec700
Jaká je prosím výška filtrů TetraTec 600 a 700? Vejde se do prostoru vysokého 36 cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 18:18 Muž memeo [15] – Filtr
Oba filtry jsou dobré............
Záleží na jaký padneš kus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 18:05 Muž Lisak [3] – Filtr
Díky za rady ,už jsem si objednal tento Tetra Tec EX 700, snad bude o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 22:31 Muž Jammes [72] - Afrika – filtr
zatím nemám zkušenost s tímto filtrem, budu pořizovat Tetratec 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:29 Muž Lisak [3] – Filtr
Finanční rozdíl mezi nimi je celkem zanedbatelný cca 250,- Kč, jen jsem chtěl radu skrz údržbu, hlučnost, čištění....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:22 nigule – fluval
vubec nemuzu porovnavat, ale jen chci rict, ze jsme ve starem akva meli fluval 204 (asi nejaky starsi model, nez ten tvuj). byli sme s nim vcelku spokojeny, akorat se obcas musi procistit nasavaci kos a taky hadice k filtru, jinak se snizuje prutok. ted mame fluval 404, nasavaci kos je ok, ale hadice se taky musi obcas proplachnout. ale to se asi dela u kazdych filtru. tak jen pro info ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:48 Muž Jammes [72] - Afrika – filtr
tak se zkus rozhodnout podle ceny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:09 Muž Lisak [3] – Filtr
Rybam je to volný, jen aby už byl.Parametrově nejsou až tak odlišne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:07 kovalsky – filtr
podle me se musis rozhodnout podle toho jak to budou snaset tvoje rybi ataky podle vykonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 20:04 Muž Lisak [3] – Tetra Tec EX 700
Nemuzu se rozhodnou jestli vnější tento filtr Tetra Tec EX 700 nebo : Filtr Fluval New 204, poradí my někdo výhody a nevýhody. Děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [19]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex700?od=901