Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 22:36 Muž noexp [8] Re: SorykCZ
Ta vata je na filtraci jemných částic. Buď vyndat a nechat před čerpadlem molitan a nebo můžeš použít univerzální vatu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 21:41 Muž SorykCZ [1]
Zdravím mam filtr tetra tec ex 800 plus dnes sem ho cistil a ta bila vata se mi úplně rozpadla je nutné ji dokoupit zpět

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 04:39 R Muž romant [27987] Re: JARDAL
To co ti popsal kolega přesně zapadá do obecné poučky, že onen papírový výkon, se v průběhu špinění filtru dostane na polovinu, tedy v tom lepším případě. ;-) Nevíme jak to akvo vypadá, jaká je rybí osádka, kolik je tam rostlinné prosperující hmoty, takže těžko soudit, zda-li lámat hůl či nikoliv. Důvodů pro svižnější cirkulaci vody, stejně tak způsobů jak toho dosáhnout bude jistě několik, ale bez dalších informací, ideálně vyjhádřených ve zřízené prezenatci to bude jenom obtížné a zmatečné hádání z křišťálový koule. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 22:24 Muž Xif [336] Re: JARDAL
To je jednoduché.
Papírově má výkon: 790 litrů / h
ale doopravdy tak 350 litrů za hodinu,mám ho taky.
no a po zajetí se průtok sníží ještě víc
Koukni na youtube, tam sou nějaké testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 19:46 JARDAL
Zdravím,
mám filtr Tetra Tec ex 800 plus pro 180litrove akvárium .
Mohl by mě někdo poradit jelikož se mi zdá je malá cirkulace vody ..
Čím by to mohlo být nic mě nenapadá ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 22:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miro1311
Jaké bude to akvárium? Protože třeba čichavce ten proud filtru asi umlátí, ale třeba pro ryby co mají rády proud vody (například Sevelie) bude ten filtr mít spíše slabý průtok.
Počítej reálně 350l/h, po zanesení spíše 300l/h a něco ještě můžeš přiškrtit na filtru. To už většina ryb i rostlin v tom objemu zvládne, pokud dobře upravíš výtok (třeba rozstřikovací rampa).
Co se týče objemu, tak držím názor že více filtračních hmot nemůže uškodit Ale toto neber jako dogma, někteří rostlinkáři budou asi tvrdit opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 22:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Miro1311
To bude moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 19:51 Miro1311 – Tetratec EX 600 Plus
Ahojte. Môže sa tento filter použiť aj do akva 49l? (40x35x35)

V popise sa píše od 60l. Dočítal som sa ale o znížení prietoku po pridaní filtračných médií, zanesení filtra a pod.. Nebude to na tak malé akvárko moc?

Zároveň sa mi nikde nepodarilo zohnať rozmery trubiek, ktorú budú v akváriu (vstrekovacia rampa a rúrka vedúca k predfiltru)

Dik :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 14:33 - Re: kuniar
Pri adaptéry mi to nikdy nepretekalo.Voda sa tam dostáva aj ak netasní veľké tesnenie pod hlavou alebo tesnenie na krytke rotora.Skús mrknúť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 20:26 kuniar
Ahojte,
kedže mi začal pretekať filter EX 700 okolo adapteru hadíc, viete mi poradiť, aké O krúžky budú vhodné na výmenu resp. pretesnenie?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 12:04 Muž Strojek [141] Re: Pavel
ono to nemusi protekat pod hlavou ale muze to tect u adapteru s hadicema..namaz i ty gumicky na tom adapteru, snad ti to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 11:54 Pavel – Tetratec Ex700
Stala se mi nepříjemná věc, čistil jsem Tetratec Ex700 a po složení mi začal protékat. Před tím byl dlouho v pohodě. Těsnící gumu pod hlavou jsem ošetřil vazelínou Eheim, ale i tak netěsní. Chci se zeptat na servis, nikde jsem nenašel kontakt. Ideální někde v regionu, jsem z Ostravy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2015 23:45 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Smety
Šlemu jde částečně zabránit režimem v nádrži,při vyšším zatížení je vhodné použít předfiltry místo sacích košů.Napadlo mne,ještě natáhnout na hadice černé oplášťování,něco podobného smršťovacím hadicím.Bez působení světla,nám jedou bez čištění a nutnosti údržby,hadicové rozvody propojených hrncových filtrů od Eheimu téměř dvacet let bez problému na nádrži o objemu přes 3000 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 22:24 R Muž Silent [5949] Re: MonterMonty
Chlapi jak vy to děláte. Já jsem i Eheimu professionel 3 nečistil hadice už rok a to jsem je protáhl když už jsem to měl rozebrané kvůli instalaci UV sterilizátoru a u JBL CP e1051 něco přes rok (od instalace filtru). Nějak se mi tam asi zapomínají dělat nánosy bakterií ;-) . Asi mám štěstí hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2015 22:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Smety
Hadice i rozstřikovací rampu je potřeba čistit ,osobně měsíc považuji za adekvátní interval , stejně tak jako komoru rotoru , jinak mám Tt EXů několik a jsem s nimi max spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2015 21:56 Muž Smety [2] – Tetra EX 800 plus
Ahoj, pořídil jsem před měsícem vnější filtr Tetra EX 800, který má mít průtok 790l/h do 100 litrů čistého objemu akva. Úmyslně jsem výkon předimenzoval kvůli CO a dostatečnému proudu s tím, že ho můžu případně škrtit.
Ze záčátku jel asi tak jak má, ale následně jsem delší dobu sledoval, že moc nečistí a proud z něj je taky velice malý. Opakovaně jsem pomocí odměrky, stopek a sundané 80 cm rampy zjistil, že jeho aktuální výkon je pouze 90l/h, a to pouze den po jeho čitění.
Náplně tam mám originální dodávané s filtrem v krabici a složené podle návodu. Délka hadic je taky původní, jen je na vývodu z filtru už od počátku přidán externí atomizér.

Vím, že udávaných 790l/h nemůže mít po zajetí filtru, ale propad o 90% je zase prostě moc. Udělal jsem pokus, kdy jsem vyndal všechny náplně z filru, dal je spolu se špinavou vodou do kýble bokem, vymyl fitr čistou vodou, naplnil akvarijní a pustil ho do oběhu de facto na volno... objem přečerpané vody se zvýšil nepatrně. Čili příčina problému byla ještě někde jinde.

Nakonec jsem zkusil vyčistit hadici a světe div se, byly to ty hadice X-) , již po měsíci byly v takovém stavu, že nečistoty uvnitř (samozřejmě viditelné i z venku) natolik zvýšily hydraulický odpor, že došlo výraznému poklesu průtoku jako by se to škrtilo ventilem.

Po vyčištění vstupní i výstupní hadic pomocí udělátek na čištění hlavně pušky se výkon filtru zvýšil. Nutno podotknout, že hlavní příčinou byla vstupní hadice do filtru. Nyní je výkon asi 300l/h, což považuji za odpovídající.

Blbý je, že jestli mě takovéhle rozebírání čeká každý měsíc, tak to teda potěš koště
rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2015 10:04 Muž patamatix [408] Re: Horry
Tak tak vyčistit hadice,nemusejí být doslova zarostlé aby to teklo pomalu,ale ten nános co se utváří na hadicích zevnitř opravdu zpomaluje průtok.Nehledě na to,že průtok filtru se podstatně sníží během používání oproti novému filtru,což je naprosto normální u každého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 12:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Horry
Zdání klame , rozhodně vyčistit hadice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:18 Žena Horry [0] – Čištění hlavy filtru
Hezký den všem, dá se nějak více rozebrat hlava filtru pro vyčištění? Snížil se mi razatně průtok vody (cca po roce a půl užívání), při max. otevřených kohoutech je slaboulinký proud,dle informacích zde na foru zkusím asi nejprve pořádně filtr přimáčknout když budu zadělávat ty klapky a pak myslíte vyčistit hadice? Je fakt, že od začátku jsem hadice nečistila, ale nezdá se, že by byly tak zarostlé, aby to ucpávali. Díky za radu. Jedná se o akva, které je na mém profilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 16:51 eyelet Re: davidek75
Diky, uz jsme to vyresila. Delala to delka hadicky, nebyl tam takovy tlak aby vodu vytahle. V akvarku není tolik vody jako u rybiček, takze to neslo. Ted uz se filtr rozjede, ale hadicky se museli zkratit na cca 70cm. I tak dekuji :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 17:15 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: eyelet
nenatáhne vodu do filtru nebo je vzduch u vrtulky a ta chrastí a nečerpá, mně u té druhé možnosti pomáhá když za běhu filtr otočím "vzhůru nohama" aby se voda dostala k vrtulce, po chvilce filtr vrátím do normální polohy a dál už jede normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2015 15:53 eyelet – spatne nasava
Ahoj vsichni, prosim o radu. Vcera jsme si zakoupily vodni filtry TetraTec do akvaria pro zelvu. Podle diskuzi je velmi vhodny. Bohuzel se nam podarilo filtr nastartovat jen 1x jinak se vzdy utvori nekde bublina a uz to nenatahne. Akvarko mame na skrince, filtr je a zemi, takze dostatecne nizko..je tam cca 70L, kdyz jsme filtr zkousely v umyvadle tak hned naskocil,ale z akvarka vodu nenasaje:( jsem z toho nestastna..nevite prosim nekdo co s tim? Je vada ve filtru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 10:34 Kralik Re: Kralik
Díky všem přispěvatelům za pomoc. Jelikož odjíždím na dovolenou a nechci mít po návratu
bazén v pokoji, ukončil jsem trápení a zakoupil nový eheim 2213. Za krásných 1300.- nebylo moc co řešit. (Po zapojení a teď po 8 hodinách provozu je stále poněkud filtrace hlučnější
než TT. Sem zjedav zda po nějaké době ztichne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 22:15 Kralik Re: Kralik
tak už je centimetr a kape..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:21 Kralik Re: Heimdall
Tak jsem vyndal rotor a do o otvor pro osičku nebyl ale udělal jsem změnu a vyndal peanem i tu vnitřní čepičku trochu promázl osičku vaz.a zandal.Těsnění kolem hlavy promazal a na redukci ty malé kroužky taky.Sesadil jsem to dohromady otevřel kohouty zapumpoval strčil do zásuvky a ejhle nerachtá.. hop sedl na židli a přemítal o postupu občas s tím zakvrdlal a buď si to přisálo vzduch a nebo to byl někde zbytek zavřel s blaženým pocitem
že je to tichý a rlax u detektyvky.Když skončila kouknu do skříňky a k...a kape.. rozzureny ..s..u na to du spát.
Ráno kouknu a v 2mm loužička a nekape tak snad dobrý ale určitě asi koupím rovnou novou redukci i s kohoutama a těsnění hlavy- sichr je sichr ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:07 Kralik Re: Strojek
Ahoj,díky ale nějak mi to neřeší že se po odšroubování těch čtyř šroubků nehnu dál, drží to jak helvetská víra..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:52 Muž Strojek [141] Re: Kralik
ja ho mel take ale ex1200, uz si nepamatuju kolik mel sroubku ...mozna 6 ale jistej si uz nejsem.. koukni sem rybicky.net/clanky/727-externi-filtr-aneb-guma-to-jisti-jenze-kde-vsude

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:44 Kralik Re: Heimdall
Díky, kouknu jak přijdu z práce- ještě po odšroubování horního krytu 4x šroub kryt stále drží..jak ho sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:03 R Muž Silent [5949] Re: Kralik
Není v "hajzlu" rotor? Musí sedět na osičce bez větší vůle a vnitřní otvor musí být kruhový. Vyběhaný rotor má vnitřní otvor jako O.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 17:50 Kralik Re: Heimdall
Tak pak fakt už nevím..rachtá..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 16:55 R Muž Silent [5949] Re: Kralik
Nevadí pokud se do ní správně nasadí osička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 15:55 Kralik Re: Heimdall
vadí něčemu že ta druhá čepička od osičky- vnitřní- zůstává vevnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:53 R Muž Silent [5949] Re: Kralik
Náhradní díly na Tetru mají třeba tady www.akva-tera.cz/… mimochodem vnější filtr se dá pořídit už i relativně levně. Přibližný ekvivalent k Tetře ex700 je například tento www.akva-tera.cz/… který není vůbec špatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 12:44 Kralik Re: Heimdall
Tak sem promazal velké těsnění hlavy filtru a stále kapká, když pumpoval tak sem tam vystříkne trochu vody ale to už nedělám, jen otevřu kohouty nechám napustit a zapnu a kapká zvláštní že když filtrem zalomcuji tak jak kdyby přisával někde vzduch.Je fakt že jsem lekařskou vazelinou nepromazal utěsnení adapteru ty dva kroužky.Navíc po zapnutí neskutečně rachtá a to sem pečlivě zasunul keramickou osičku s horní čepičkou do šachty kde sem cítil jak se zasunuje do gum.čepičky na dně šachty- a rachtá tak že to připomíná plechovou žábu na natahování klíčkem- hrůza už sem s toho nešťastnej a do toho sem hýbal s kolenem v AQ a i když hadice(neorig.)byla dotažená né sice na krev ale byla akorát tak po vychýlení z osi vypadla Grr..
Chtěl jsem mrknout dovnítř hlavy ale po odšroubování se to ani jehlo na to je nějaká finta? Chtěl jsem tam kouknout zda tam někudy nevniká voda po naklonění hlavy filtru se objevila voda u vývodu kabelu a pumpy-vydělitelná prasklina nezpozorovávána nikde.Mám sto chuti koupit nový ale finance jsou potřeba teď jinde. Dá se někde koupit komplet těsnění k tomuto filtru- TT Ex700??- pokud ftom není někde jinde zakopanej pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 20:54 R Muž Silent [5949] Re: Kralik
Úplně nejlépe originální přípravkem na mazání těsnění pro filtry, ale stejnou službu udělá i čistá bílá kosmetická vazelína z lékárny za pár korun. Stačí jen trochu vazelíny mezi prsty a jemně promazat veškerá těsnění u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 20:50 Kralik Re: Heimdall
promazat čím- jinak díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 20:28 R Muž Silent [5949] Re: Kralik
Asi by to taky chtělo promazat veškeré těsnění u filtru. U vrtulky bych zkontroloval rotor jestli není vyběhaný a pokud je vše v pořádku tak mu dát nějakou dobu na vyprchání vzduchu z hmot a na "osliznutí" rotoru a tím se čerpadlo ve většině případů ztiší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 20:19 Kralik Re: Kralik
Tak jsem zapojil vysavil vyčistil zapojil pumpnul a....hele tady něco teče a teď už jen kape..a kape..asi sem nemněl pumpovat když už to jela..ale když ono to jaksi v v horní části filtru rachtá, že by špatně usazená vrtulka..rozebráno zkontrolováno a zase..ach jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 20:12 Kralik Re: romant
O.K díky- ale stejně mě ta myšlenka s tím savem hlodá- víčko na 15ti L kýbl hmm,hmm :-|
čistota pul zdraví hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: Kralik
Prostě to co vidím, jako že mám už lecos odsledováno, tak tam jsem schopen rychlejší a přesnější reakce a tak jsem začal tou více na jistotu metodou a postupem času, jak jsi reagoval s dalšíma informacema, jsem i já od toho sava dokázal ustoupit. Prostě vývoj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:18 Kralik Re: romant
Promiň tohle sem nepřebral.."Neber moje rady tak že skáču po barvách, ale ty mádia nevidím a to je velký hahdicap" coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:10 R Muž romant [27987] Re: Kralik
Výměnou toho molitanu za třeba mou zmiňovaná média se nic nezkazí, molitany na tom budou po těch dvou měsících asi nejhůř, já osobně bych je nerevitalizoval a vyměnil za buď čistý a nebo ty šutříky, zbytek bude otázka míry znečištění a pokud to není nějak eklhaftózně zahumusený, tak ani to savo nebude potřeba, jenom pořádnej proplach ve vodě a jede se dál. Neber moje rady tak že skáču po barvách, ale ty mádia nevidím a to je velký hahdicap, proto to moje savování hned ze začátku, jak píšu, dá se to tak i tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 19:05 Kralik Re: Kralik
Vevnitř jsou keramické kroužky,filtrační pěna a plastové kuličky vyměnit nebo něco přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: Kralik
Jasně, dosáhneš velmi slušný čistosti, budeš začínat skoro s novým filtrem, nebude problém s tím co tam ty dva měsíce hnije. Savo je vysoce těkavá látka, udělá svojí práci a zmizí, propláchneš několikrát vodou a druhej den to znovuzprovozníš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:26 Kralik Re: romant
No neběželo dva měsíce, fakt savem jo.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 18:04 R Muž romant [27987] Re: Kralik
Je otázka, zda-li je ten filtr i nadále v provozu a nebo je již nějaký čas odstaven, tedy že neprobíhá nitrifikace. Pokud je to var. B, tak bych se nestyděl za kompletní revitalizaci v podobě řádné očisty a to klidně savem. Pokud je to var. A jenom bych propláchnul filtrační hmota, popř. nějakou část nahradil třeba nějakou verzí dobře osídlitelných materiálů jako jsou různé keramické substráty typu Substrat pro, Siporax apod. Hadice vzít tím savem v obou případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2015 17:55 Kralik – Starší filtr
Ahojte,zakládám akva a mám starší filtr TT700, hadice jsou zarostlé tak sem koupil neorig.
nové, ale co filtrační a ostatní vnitřní prostor filtru? Mám to něčím krom vody čistit?
Poraďte- dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:54 Muž jiri5653 [0] - ParmičkyRe: romant
Zítra protáhnu a uvidím - díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:53 Muž jiri5653 [0] - ParmičkyRe: patamatix
No to já taky bych dnes koupil něco výkonnějšího, ale jsem limitovaný výškou stojanu na akva a to 40cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:46 Muž patamatix [408] Re: jiri5653
Opravdu počítej,že výkon klesne oproti novému filtru na polovinu,néli víc. Vidím to i u sebe,dnes bych koupil ne 700,ale rovnou 1200.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex700?od=51