Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:56 Muž Burik [727] - AquascapingRe: patamatix
to jsou hodně pórovité kuličky.Jsou tvrdé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:55 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Taky se my ten plast moc nezdá,možná kdybych tam dal akvacit nebo keramiku,bylo by to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:54 Muž patamatix [408] Re: Burik
A ten substrát je co jakou má konzistenci,mě příjde,co jsem našel,že je to jako substrát do dna (zemina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
To ti nevím jak vhodné jsou plastové kuličky , to je neporézní materiál , skoro mám pocit že místo plastu by akvacit dělal větší službu , ale nevím co ty kuličky jsou zač , já mám v JBL keramické kroužky od výrobce zbytek akvacit a tak 2deci rašeliny , nikdy jsem nezaznamenal zvýšené NO2 , ani po výměně dna , v ehejmu zas jsou nějaké ker kuličky , taky byly NO2 na nule až na ten průtok no ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:49 Muž Burik [727] - AquascapingRe: patamatix
ano...já mám ve filtru momentálně jen Substrate pro nic jiného není třeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:47 Muž patamatix [408] Re: romant
může v tom být až takový rozdíl,že se to vyplatí měnit? :-)
EDIT V podstatě stejnou keramiku(napohled),tam mám od koupě filtru.
Je nutné měnit filtrační médium po nějakém čase,výrobce to tvrdí,ale já to nikdy nedělal,podle mě to je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:46 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Jedny z nejlepších jsou Substrat pro a nebo Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:46 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak keramika ve filtru je,jsou tam ještě nějaký plastový kličky,bublifuk tam pořád mám,ale jen 14 dní zajetej. Nechám to teď jak to je,dne ještě vyměním vodu,narvu torben a ono se to zas srovná,spíš mrknu do filtru jestli by tam nebylo místo pro ještě trošku hmoty,ale zas aby to nesnížilo průtok? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
no nějakou keramiku , zeolit nebo něco co má větší objem plochy než akvacit , to musí poradit někdo jinej v tom se neorientuji , raději bych tam ten bublifuk zase vrátil ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:38 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
No souhlasím s tebou,dnes bych koupil 1200 tetratec,ale tenkrát jsem věděl akorát kam nalít vodu :-)
EDIT: co je pro tebe lepší filtrační materiál?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
ty kecy výrobců bych zas tak vážně nebral ,vem si jen jak se po zajetí filtru u některejch rapidně sníží průtok , no co třeba skusit do jednoho košíčku nějakej lepší filtrační materiál ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 17:29 Muž patamatix [408] Re: sasula
Ten už jede skoro dva roky,jen je my divný,že při každém středním odkalení,zahradničení,čištění filtru (to jediné bych bral),se hned zvedá NO2,sice decentně,ale zvedá,hned to poznám na rybách i bez testu a ten to jen potvrdí.Čekal bych,že to filtr podrží. prostě my přijde jako by měl malou kapacitu co se týče místa pro bakterie a přitom je dle výrobce až do 250l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 12:35 Muž sasula [274] Re: patamatix
V pohodě to zvládne i 150L pokud ho ještě nemáš přidej 500 a kup EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 11:29 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: patamatix
Mám tento filtr na 80L nádrži a myslím že je vhodný max. do 100L .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 05:13 Muž DrChila [243] Re: patamatix
tak údajně by to rozhodit neměl ten druhej co tam zůstal tak ten by měl udržovat rovnováhu dál. Ale když máš relativně čisté to akvárko tak teda netušim čim by to bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:22 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Kytky rostou jako ďas,jediné co jsem udělal,že jsem vyndal filtr co tam mám pro sichr (bublifuk malý) a dal jsem ho do jiného akva pro rychlejší záběh, a to že by to dokázalo rozhodit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:16 Muž DrChila [243] Re: patamatix
objem se má protočit minimálně 2-3x za hodinu. Pokud máš 700l/h tak výsledek při špinavým filtru je 350.
Což bych řekl že je tak nějak akorád na nepřerybněné akvarium.
NO2 můžou lítat protože filtr je například zanešený a nedokáže nasát bordel ze dna takže bych zkusil dno odkalit. Pokud neměníš vodu a zároveň nečistíš i filtr, nepřekrmuješ a jestli beží akvarium delší dobu. Někde ti tam nejspíš něco zahnívá nebo se ti tam někde drží bordel. či odumíraj rostliny. A pokud jsou rybičky veselý klidně jedí normálně se pohybují tak bych to nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:00 Muž patamatix [408]
Na jaké akva o jaké litráži používáte tento filtr? Mám 150 L a přemýšlím,zda je tento filtr dostačující,jelikož my sic v nízkých hodnotách,ale lítá NO2.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:43 amrtin Re: cezarmilan
To je super nápad s těma hodinama!Já to chci připojit na tu rampu(ta mi přijde lepší než jen jedna tryska) a v noci by mohly mít holky klid :-),přitom filtr samozřejmě nonstop.
Na 100L u "normálního akva" ta 700 stačí,ale já mám strašnou džungli,skoro rostlinný akva,ale se spoustou ryb :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Samozrejme výber je na tebe. U toho, čo spomínam sa dá regulovať smer, rýchlosť prúdenia.
Veď aj u samotných filtroch sa doporučuje oveľa vyšší prietok. Boli kedysi aj s prietokom nižším a moc sa neosvedčili. Výrobcovia išli do vyššieho prietoku a netreba dodávať prečo.
Nakoniec to nieje filter, takže nemusí to ísť nonstop. Mne ich riadia spínacie hodiny.
Ale ako som už uviedol, voľba je na tebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:19 amrtin Re: DrChila
Tak přesně takový myšlenky se mě honěj hlavou :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:14 Muž DrChila [243] Re: amrtin
Kdyby rampa ne konci byla na konci volná mohlo to vytejkat tak asi bych byl pro T ale bez toho volnýho konce to bude nejspíš utlačovat to čerpadlo. Ale ví bůh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 13:09 amrtin Re: Legioix
Jo,díky.Já už sem se ale asi rozhod,že na rampu prostě nasadim jenom čerpadlo(nějakého Atmana?) a vodu z filtru nechám jen volně vytékat do akva.Ale pořád mě vrtá hlavou to téčko... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:51 Muž Legioix [574] Re: amrtin
Levnější a nové je zde. Je tady i větší výběr. Taky nad tím uvažuji k seweliím: www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Keby si vedel ako sa to ovláda, tak by si tento nezmysel nenapísal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:48 Muž DrChila [243] Re: cezarmilan
Ve 100L 2600L/h to neurobí vířivku? :-D Nie... neurobí urobí to totiž lenom pračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 12:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
vírivku to neurobí a dá sa to točiť a ovládať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:54 amrtin Re: cezarmilan
No jo,ale já se obávám,že by to z akva udělalo vířivku nebo tobogán :-D A já hledám něco,co by šlo nasadit na rampu od filtru :-| Ale budu o tom ještě uvažovat pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Slúži to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:06 amrtin Re: cezarmilan
To vypadá zajímavě,to vůbec neznám.Prostuduju to,díky pivo ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 21:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
A čo také niečo
zvierata.bazos.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:56 amrtin – jak zvýšit průtok?
Zdravim.Mám takový dotaz:chtěl bych zvýšit výkon podomácku dělané rampy.Nechci to řešit přes počet/průměr děr(to už mám seřízené),ale pomocí přídavného čerpadla.Tak se chci zeptat,které(o jakém výkonu,ale klidně přímo model) by bylo možno použít?A je to vůbec reálné a jak to zapojit(přes téčko na začátek rampy?).Akva(100l) je silně zarostlé a i když jede filtr naplno a bez rampy-filtr je po vyčištění,tak voda stříká jen pár cm a bez rampy jen tak ledabyle vytéká a tak není její proud takový,jako bych požadoval.Teď už vím,že jsem měl asi zvolit vyšší model.
rybicky.net/nadrze/18191
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 11:00 Muž sasula [274] Re: hanz
taky mam provozovany pres roka a pul bez nejmensiho problemu. jen se mi podarila sehnat sata prislusenstvi navic... tak proc toho nevyuzit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 10:08 hanz Re: sasula
Ahoj, mam tt 700 a naprosta spokojenost. Je vidět rozdil od stareho modelu. Po roce nepřetržitého provozu ani kapka. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:48 Muž sasula [274] Re: amrtin
mám rampu na TT700 lépe řečeno celou sadu příslušenství krom adaptéru a ventilů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:27 R Muž romant [27987] Re: amrtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:21 amrtin Re: davidek75
Jo,dobrej nápad,asi to tak udělám pivo Mě už to po těch vánocích nemyslí,asi mě zarost mozek salátem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:19 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: amrtin
elektrikářská trubka myslím 16mm , 3m za pár korun a udělej si rampu jakou chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:18 amrtin – rampa - poptávka
Neměl by někdo za rozumný peníz na prodej výstupní rampu?Já blbec zvětšil dírky aby se neucpávaly,ale zvětšil sem je moc a teď nemám proudění vody(ale dírky se už neucpávají hmm ) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 00:28 - Re: cezarmilan
Tie korunky nikdy nerozoberám,veď aj načo.Odpájam celý adaptér pri čistení filtrácie.Ak súrne nedaj Bože potrebujem odmontovať hadice,tak na to je tam skôr matica ako tie korunky. ;-)
A vždy je jednoduchšie, ak sa poškodí kúpiť novú hadicu ako celý adaptér.
Povedal by som,že chyba bola v obsluhe.(bez urážky chalani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 20:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: cezarmilan
Ano, pracuje spolehlivě. Psal jsem, že jsem ho zhruba před rokem čistil po pětiletém nepřetržitém provozu. :-)
Možná jsem ho přitom i oprášil... :)
Problém je "jen" ta korunka rozpadlá na tucet částí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:59 Bandit1250
Já mám TT EX700 2 roky a vše bez problémů a to ho rozebírám a čistím každý měsíc, takže pro mě spokojenost. Ty praskle prstence se dají za par kč koupit nové.

petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku Podľa toho ako je zaprášený, tak buď není v prevádzke, alebo ide nepretržite dosť dlho.
Takže ak ide, tak ide spoľahlivo. Jasné, že sa môžem mýliť.
Mne sa tiež podarilo ulomiť jeden kúsok z toho prstenca, či korunky, netesnil som to žiadným silikńom, ale takto a šlape ďalej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 23:25 Muž Robo [45] Re: Sid
Tak jak říkáš i já mám obavy něco na tom adaptéru povolovat nebo utahovat. je to opravdu takové vetché ten plast, ale pokud člověk není do..... tak musí vidět že se k tomu musí chovat s citem. Tím samozřejmě nenarážím na to, že jsi se k tomu choval jako do..... to chraň bůh a nijak se tě nechci dotknout. Jasný případ je jak se k tomu chovali viz. post nad tebou. Já tady můžu zítra napsat, že mi prasklo to a to a jen jsem uzavřel kohout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 23:06 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: sasula
Ten filtr jsem naposledy otevřel tak před rokem, a to po 5 letech nepřetržitého provozu. Počítám, že mi ještě nějakou dobu sloužit bude. :) Ale jak napsal Optimas, dál už používám jen Atmany CF. A pokud mě nějak "negativně nepřekvapí", už u nich i zůstanu.
BTW: S těmi "ozuby" u mého TTC se to má tak, že jsou tak chatrné, že se u nich bojím i zakašlat. Rukama to skutečně není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:48 Muž sasula [274] Re: Sid
tohle je to nejmensi. ten jeden jedinej s rozbitym prislusenstvim co mam(koupil jsem ho tak za 500,- TT1200) jelikoz ti lide od kterych jsem to kupoval to nechavaly opecovavat 10 leteho kluka. a kdyz to mel naposledy kycistit tak vyrval adapter z hlavy bez povoleni. Na tom filtru co slo (co se hybalo) bylo rozlamany. Ale i tak mi ten filtr ted jede 1,5roku bez problemu ve skoro 3m dlouhem akvarku.

ale jo beru to ze ten plast muze povolit proto i v navodu popisujou jemnou manipulaci a pokud to bylo utazene a ty sis spletl strany nebo jen vic zabral tak to proste rupnout mohlo. Ja ty rozlamane adaptery odstranil a pripojil hadice primo na adapter. ten jsem rozebral a musel slepit. a cely adapter prilepil k hlave filtru. a do ted jede bez problemu.

myslim ze tu debatu zda TT ano ci ne muzeme ukoncit. proste u tebe ztratil duveru kdyz se ti ho podarilo pochroumat. ostatni mu duverujou a funguje jim bezvadne. Ale kdyz srovnam fluval a TT tak ted uz beru jen TT. ten objem medii je luxusni...

ale pokud se toho tveho TT chces zbavit tak ho od tebe klidne odkoupim... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 22:19 Muž Robo [45] Re: Sid
Tak samozřejmě pokud se člověku tohle stane a nedej bože i kvůli tomu vyteče akva, tak určitě si to člověk taky nekoupí znova, protože k tomu ztratil důvěru. Já když jsem si vybíral filtr tak jsem vybíral z JBL a TT. Eheim jsem zavrhnul kvůli vysoké ceně. Samozřejmě, že jsem šáhnul po TT jelikož mě vyšel na 1800kč a JBL e901 vycházel skoro na 2700kč. Jenže pak jsem našel nějaký eshop kde měli JBL e901 za 2200kč což mě naštvalo, ale to už jsem měl ten TT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:08 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: sasula
Fotka k příspěvku Nová verze TTC mohou být dobré filtry, já po zkušenosti s tou starší - děkuji, už nechci. Ztratil jsem důvěru.
Připomínám, že k mému "maléru" došlo, protože jsem potřeboval odpojit hadice. Výsledek - vizte foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:34 Muž Srpenec [43] Re: patamatix
Ano i já ho používám a vše je OK. Teď jsem našel fakturu a kupoval jsem ho 25.6.2008 a stále šlape jako hodiny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:30 Muž patamatix [408]
Taktéž používám tento filtr a nemohu nic vytknout. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex700?od=201