Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 10:52 carmelo – vrtulka
Mám dotaz na majitele filtru tetra ex (já mám EX700). Z důvodu zanešení vrtulky vodním kamenem se mi přestala točit magnetická vrtulka.Po čištění octem mi připada že vrtulka byla před čištěním zafixovaná, aby se nepohybovala nahoru a dolů. Kolem osičky je samozřejmě navolno, ale mě po té osičce jezdí nahoru a dolů, mezitěmi gumovými podložkami. Může se mi prosím někdo podívat jestli to je v pořádku, nebo ne? Jinak koupím radši novou.
Díky
Edit: Když sundám z osičky kroužky z gumy, tak z ní vrtulku volně stáhnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:25 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: PrincPrincessen
Je jasné, že spolehlivost a funkčnost filtru dost často závisí na (ne)schopnosti jeho provozovatelů. Jak říkáme my ajťáci, je to vždy někde mezi židlí a klávesnicí. Níže uvedené příspěvky to dokazují dost jasně.

Jo, mam EX 700 a šlape jako hodinky. Dokonce se srovnal tak, že jsem na něj nesáhl už 2 měsíce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:19 R Muž Mrakoplash [1776]
Jediný co sem na TT EX700 musel "dodělat" bylo prodloužení rozstřikovací rampy + nastrihat akvacit do kosicku. Jede neco přes rok bez jedinýho problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 09:20 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: PrincPrincessen
:-D
Alespoň sis vyzkoušel krizovou situaci, příště už budeš vědět jak na to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 09:14 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: apinek
Co to meleš, jaký zastánci Tetry, se značkou to nemá co dělat.
Na druhou stranu je smutné, že si člověk něco koupí a musí si to následně doma dodělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 08:15 Muž kiwik22 [9]
ja s nim problem nemam,je pravda ze potrebuje nejakuu tu udrzbu,ale si myslim ze kazdi filter potrebuje tu udrzbu...staci tak kazde dva mesiace vycistit premazat,a bude to vsetko ok... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 00:04 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
To jste mi dali :-O dnes jsem se tedy chtěl kouknout na ten filtr co je teda za problém moc dlouho jsem nekoukal a všimnul jsem si že hadice na hlavě není utěsněná tou matkou (ale to ten problém neřešilo) a tak jsem chtěl za chodu tu hadici pořádně nasadit hmm stalo se asi to nejhorší ....... hadice místo nasazení se uvolnila úplně a začala mi v akvastolku stříkat voda a já při tom zmatkovat první jsem vypnul filtr z el. potom jsem zavřel ventily ale voda pořád z hadice stříká a tak jí prstem ucpu až pak si uvědomím že musím říci ženě aby mi konec hadice vyndala z akva ven aby to pořád neteklo :-D . Tak že okolo akvastolku je mokrej koberec ještě teď, já jen doufám že se mi desky u stolku nerozšklebí u filtru jsem pokrok neudělal ale zase na druhou stranu jsem asi předešel možné domácí potopě a doma i děti proškolil co mají udělat "KDYBY". Na filtr se kouknu až budu mít náladu po polopohromě dnes bylo už dost srandy, zmatků a nervů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:50 apinek
prezentaci,heh :-)
prezentaci mám,pokud chceš,dám ti odkaz do soukrom. vzazu ;-)
k filtru se vyjadřovat nebudu,stejně tu jsou jen zastánci tetry....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:07 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Yirka
Je pravda, že to není zrovna High kvality, zato je podstatně levnější a je třeba mu věnovat větší pozornost. Bylo by to na dlouhou diskuzi či článek, jak na něj včetně tuningu, protože vnitřek je špatně navržen, respektive navržen aby to co nejvíc stříkalo. Voda co proteče trubkou dolů jde nejmenším odporem a to kolem košíčku. ano :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:00 Muž Gerrik [5] – Re: DrBolíto
Ne ne, stržený není, jen má trochu vůli :-D Mně to nevadí, stejně to mám puštěný na plný kule. Já jen kvůli ostatním, aby se na to koukli když jim to neteče. Já to taky furt řešil, a už vím čím to je potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:55 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Gerrik
Nemáš ten kohout stržený?
Kohouty je také dobré promazat, o poznání pak fungují lépe.
Na špejli nanes sil. vazelínu, zavři kohout a nanes na kuličku z obou stran, párkrát protočit otevřít a protáhnout hadřík, aby se očistila přebytečná vazelína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:55 Muž Yirka [9132] – Re: DrBolíto
Když ty debaty shrnu (a nejen na tomto vlákně)je zajímavé, že o problémech se vždy mluví¨v souvislosti s tímto typem filtrů.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: apinek
Kdo tady psal o akvaristice? Nezkušený v řešení technických problémů.
No a nechápu, co s tím mají moje rybky, to mám jako do 50L kupit 20 fantomů a 10 razbor? ne
Navíc ryby už nedokupuji, neb dáli rodinný rozpočet, bude větší nádrž, tak že co pomře už nedoplňuji!
Měl si místo PrincPrincessen napsat Sida, tomu také tekl, ale na rozdíl od tebe, se s tím vypořádal a ještě napsal jak na to, ty jen haníš.

EDIT
Co takhle udělat presentaci svého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:29 Muž Gerrik [5]
Ještě jednu poznámku, zjistil jsem proč mám malý průtok: i když ten ventil ukazoval že je otevřený naplno, tak ve skutečnosti byl otevřený ztěží z poloviny. Takže jsem musel zevnitř ručně pootočit tu západku, ted to teče jak zběsilý a pořád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 14:57 apinek
zajímavé měřítko od člověka,co má v aq 1 fantoma černého,2 červené a 3 rasbory;)
víš proč se některým rybám říká hejnová? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 14:54 apinek – Re: DrBolíto
''Ale apinek je ještě mladý a nezkušený''

no za těch několik let akvaristiky asi ano...."Jaký pán, takový krám"....já to znám krapet jinak ;-)
tudíš jestli jsem mladý a nezkušený jen že jsem měl špatný filtr,potom je teda nezkušený i princprincessen?přemejšlej,než něco napíšeš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 07:47 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: PrincPrincessen
zkus ho naprazdno (bez naplni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 07:44 Muž TomášB [12] – Re: apinek
tak to je potom jasné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 03:10 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No já si myslím, že tady bude platit pořekadlo "Jaký pán, takový krám". Ale apinek je ještě mladý a nezkušený, nebo měl sakra štěstí, na opravdu celkově vadný kus. Dle jeho tvrzení "mě tekl pořád,ať z ventilů,nebo z hlavy" to vidím spíše na to pořekadlo. hmm

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 00:13 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Taky mám problém z čůrkem vody která teče neteče z filtru zkusím tyhle vychytávky a uvidím (v kolínkách vzduch nemám ve filtru taky ne to jestli teče jsem nezpozoroval ale je pravda že vzhůru nohama jsem ho neotáčel) ... to je věc hmm
Ps: a paragon ......... nemáááám sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:39 apinek – Re: TomášB
jasně,měl jsem ho na střeše ;-)
sid:možná že kdyby byl v balení filtru manuál,jak správně stlačit hlavu filtru,třeba bych si ho přečetl.bohužel nejsem čuchací pes ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:28 Muž TomášB [12]
v manuálu píšou že má být pod hladinou vody, neměl jste ho náhodou nad akvárkem? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:27 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: apinek
Třeba jste jenom špatně tlačil... :) Nebo na nesprávném místě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:11 apinek – Re: TomášB
já měl nejspíš vadnej kousek,nevim no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:08 Muž TomášB [12]
zatlačil jsem, zatím za tu hodinu koukám že tam zatím žádná kapička není :-) ale ta tichost je suprová i to jak to výtíká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:06 apinek – Re: TomášB
heh,mě tekl pořád,ať z ventilů,nebo z hlavy.jsem rád,že už ho nemám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:42 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: TomášB
Zkuste silněji zatlačit na hlavu filtru, aby líp dosedla na kanystr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:37 Muž TomášB [12]
už jede, jen od někud trochu neče, nevíte příčinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:04 apinek
musíš zmáčknout několikrát tu startovací pumpu :-)
asi jsis ten návod pořádně nepřečet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 17:47 Muž TomášB [12]
koupil jsem si ex700, ale po provedení všech potřebných věcí a zapojení do elektriky filtr nejde a jen vrže? nevíte co sním je? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 20:17 Muž Gerrik [5] – Re: Gerrik
Tak nakonec byla přicpaná odvodní hadice i když nevypadala hmm Ted to frčí jak má potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:11 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Gerrik
smich Filtr ale k tomuto není určen.
Zkus zajít do rybářských potřeb a chtěj silikonovou vazelinu na muškařskou šňůru.
Až jí seženeš, tak nanes vrstvičku buď přímo na těsnění, nebo na vnitřní stranu nádoby cca 1cm od kraje. Pokud bude stále téct, pak si kup nové těsnění, které už je dnes běžně k dostání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 19:52 Muž Gerrik [5]
A navíc jsem zjistil že když ho převrátím tak z něj teče coze Však to tady už někdo psal

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 19:18 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No možná rotor (vrtulka) jestli už není opotřebována. Ještě jsem na rotor nekoukal, ale u jiného čerpadla se stalo, že jak je vrtulka nasazená na magnety a má asi ochranou vůli (cca pul otáčky). Tak doraz praskl a vrtulka se oproti magnetu protáčela a čerpadlo mělo velmi nízký výkon.

Co se čištění hadic týče, koupil jsem štětku na nádobí, na konec smotaného drátu štětky, jsem přivázal provázek cca o 30cm delší než je hadice. Na druhém konci provázku, jsem udělal větší uzel.
Lze přivázat korálek atd. o něco menší než je průměr hadice, pak stačí strčit korálek, uzel atd. do hadice a pustit do ní vodu z vodovodu. Tlak vody vytlačí korálek se šňůrkou na druhý konec hadice.
No a stačí zatáhnout a štětka pročistí hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 13:53 Muž Gerrik [5] – Snižování průtoku EX 700
Tak vám nevím, mám stejný problém - snižování průtoku. Nemám problém s netěsnosti, žádné bubliny ani po zatřesení. Prostě vyčistím filtr, molitany apod, trubky, a po cca týdnu už to jen čůrá. Zase ho musím rozebrat, nechápu to. Dříve jsem jej musel čistit tak po půl roce. Jedna rada: ty trubky jdou dobře čistit tímto způsobem: vemte flašku od Mattoni s tou membráno co nepusti navolno ani kapku, dejte do ni vodu, a silou stříkněte do trubky. Tím tlakem se ten humus uvolní. Docela jsem koukal co z tý hadice se uvolnilo coze No jo ale co s tím filtrem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:48 Glenr
zdar potřeboval bych pomoc mám externí tetra tec a na přísavkách se dělá bílý šlem (povlak) nemáte někdo zkušenost jak se toho sajrajtu zbavit ? (pořádně sem je vyplách ale nějak to nepomohl)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 06:50 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: kiwik22
Pripadne dost blbuvzdorne video na strankach www.tetra.cz. Hledal jste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 22:01 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: kiwik22
www2.tetra.de/…
Strana 116 až 126. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 21:45 Muž kiwik22 [9] – Re: Sid
super a co vsetko tam je???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 21:40 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: kiwik22
Jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 21:38 Muž kiwik22 [9]
chcem sa spytat objednal som si tetra tec 700.su tam aj naplne???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:49 R Muž Silent [5949] – Re: fester
Odpověď máš tady rybicky.net/forum/3760…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:04 fester
dá sa dať ten filter ex600 aj vedľa akvárka? nebude mu to robiť problémy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 21:28 GeorgeS – Re: karlos4
Je to uvedené na stránkách tetra.cz ;-) . A pokud se Ti tam nechce dívat píšou tam 10W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 21:21 karlos4
Ahoj všem, přemýšlím o koupi filtru Tetra Tec EX 600 a zajímal by mě výkon jeho čerpadla ve Wattech. Můžete se na něj někdo podívat? Jestli je to někde uvedené. Předem dík hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 21:08 ladineks – Re: NIKO
Jo :) , ale je to i na stránkách Miga...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:28 Muž NIKO [527] – Re: ladineks
To jste "zjistil" na Akvarku.cz, kde o tom informoval Skladnik, že? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:31 ladineks
Tak jsem dnes zjistil, že na www.miga.cz začnou co nejdříve prodávat náhradní díly k filtrům Tetratec ..."TETRA náhradní díly - všechny náhradní díly budou v prodeji v průběhu příštího týdne. Kohouty, těsnění a další.
Tak uvidíme :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:12 kodlcan – dalsi faktor ovlivnujici snizeni prutoku
jj, presne tak a jeste samozrejme je potreba zduraznit ze je tech v pripade "sestistovky" 600 litru pocitano pri nulove vytlacne vysce tzn. ze pokud se filtr nachazi pod akvariem a vyskovy rozdil je treba metr tak samozrejme prutok markantne klesa…

langosh napsal: to scan
Jestli se nepletu, tak udávané hodnoty se vztahují k průtoku vody filtrem BEZ filtračních médií, takže vaše výpočty se tímto stávají bezpředmětnými. Jen s náplněmi ten průtok klesne tak o 1/3...
Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 18:20 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ja mam 600.Som s nou velmi spokojny,Stiha v poho filtrovat vodu aj ked mam prerybneno.Len ked to po mesiaci cistim tak tam je taky bordel ze ste taky este vo filtry nevideli.Dal by sa zvysit vykon tohto cerpadla pre vecsie akva,tam ako sa odpajaju hadice aj s ventilmi,ked vymontujete ten ventil tak tam je prietokova diera o proti hadici dvakrat mensia.Keby sa tam dali vacsie ventili tak by to podla mna zvysilo vykon o vela ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884-filtr-tetratec-ex700?od=701