Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Žádná další stránka   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 10:25 Sidonius – To Paulinn
Ahoj Paulinn, :-)
jestli se ti "kytky teď hodně rozjely", nelam si příliš hlavu s tím, jestli máš hodnoty CO2 v normě podle "jakési" tabulky...
(Není to náhodou to, co jsi chtěla? Mně to tak nějak z našich debat vyplynulo... ;-) )
A co myslíš tím "...ale nedaří se mi srazit pH..."? Jaké hodnoty máš a jaké (a proč) bys mít chtěla? Už sis zahrála na Popelku? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 09:25 R Muž Mrakoplash [1776] – to Sid
Ten odkaz je dost zajimavej a myslim ze by si ho mel precist kazdej kdo by chtel pridavat Co2 proto sem ho pridal.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2006 08:29 shedlo – to Paulinn
tak to máš dobrý ;-) Taky to zkusím třeba sehnat z druhý ruky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 21:19 paulinn – to shedlo
já dávala druhou náplň teprve, a bublá to jako že bublá.. myslím, že je to málo, i když kytky se mi teď hodně rozjely, ale nedaří se mi srazit pH, podle tý chytrý tabulky mám CO2 málo. Dojedu tuhle náplň a vyhodím to. Já mám totiž jako bejvalá hospodská bombu s ventilem i redukčákem na CO2..takže budu řešit tímto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:47 Sidonius – To Shedlo
Stran poměru kvasnic a cukru zkuste pohledat v tom (dnes už zmíněném) odkazu:
http://rybicky.net/forum/search.php?f=0&src=CO2 :-)
Základem je malá dávka kvasnic...
O jiných metodách sycení CO2 se téměř jistě ozvou jiní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:38 shedlo – to Sidonius
Ale já vím:) 120,- Kč Je mi jasné, že kvasnice vyjdou na zlomek ceny..Už jsem si párkrát vyrobila vlastní kvas do lahve i do Hagen nádoby , kt.je praktická a bitelná, ale byla to hrozná smršť bublinek.. musím si nějak nacvičit regulaci, (máte nějaký tip?)zatím mám ale ještě jednu náhradní náplň ;-) takhle mi to měsíc, (po tom co se to rozběhne:) ), tak nějak rovnoměrně dávkuje a nemusím se bát o rybky..hledám nějakou jinou alternativu, budu mít větší akva a tohle už opravdu stačit nebude, ale 5000,- se mi nechce dát.. budu muset víc zaexperimentovat s poměry kvasnic apod., ale stejně, tohle je zatím pro mě pohodlnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 17:10 Sidonius – To Shedlo
Mohu vědět, kolik zhruba za ty kvasnice a cukr od Hagenu za měsíc zaplatíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:37 shedlo – ha!
To Paulin again: tak jsem koukala, máme obě natural system- já s ním ale moc spokojená nejsem, včear jsem např.dala novou náplň a doteď to nebublá, když si do toho vyrobím vlastní, bublá to moc..a CO2 mám v akva podle měření málo..tak nevím..a to mám jen 80 l, až budu mít 250, to bude vůbec na prd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:34 shedlo – co máš?
To jsi si koupila Gejzír + elektromagnetický CO2 ventil od Rataje za 5462 Kč? To je zatím to nejdražší na co jsem narazila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:47 paulinn – shedlo
coze ta cena...hruuuza a já myslela, že jsem koupila nejdražší CO2 co existuje :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:43 shedlo – carbonator
Máte někdo zkušenost s tímto : mojeakvarium.vltava2000.cz/… ??Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:39 paulinn – CO2
já taky přidám jeden dobrej webík s CO2 palec akvárko autora znám "naživo" a výsledky jsou opravdu vidět ;-) ahoj
http://www.aquapage.cz/CO2.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 10:09 Sidonius – To Mrakoplash
Nějak jsem ve vašem odkazu nenašel postup výroby CO2 kvašením cukru, na který se Pantany ptá... :-)
Vámi uvedeného odkazu ale využiji k podpoře mého tvrzení, že CO2 je dobrým prostředkem k narkotizaci v případě potřeby humánního utracení ryb. :)
(V diskusi na toto téma se objevily jisté pochybnosti o mém názoru... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 08:48 R Muž Mrakoplash [1776] – CO2
Ja bych si dovolil hodit jeste odkaz planta.aquariana.cz/…
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2006 06:20 pirát – CO2
cigerotový filtr i lipové dřívko jsou dobrý,já mám kolem kamínku dané na těsno jemné čajové sítko,které je utažené silonem v místě kde má kamínek vyústění na hadičku,dělá to supr jemné bublinky a nemusím po čase měnit difuzor, mám ho tam 2 roky a šlape bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 22:39 langosh – to Ivoš
Nemusíte si ani kupovat ty cigaretové filtry - stačí ulomit filtr od obyčejné cigarety a dále postupovat jak píše diax. Ty bublinky jsou opravdu luxusní ;-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:46 blek – KHCO3
KHCO3 je varianta pro rostlinné nádrže, pokud je voda příliš měkká. Například malawisti zvyšují tvrdost a PH většinou hydrogenuhličitanem sodným (NaHCO3) ten je účinnější, pro africké cichlidy přirozený, ale kytkám moc nesvědčí. Stejně jako sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:34 kyblikojd – caCO3
Pro havarijní stav jako je pH blízké 5 se hodí i ta trocha vápence, není předpoklad použití v takovém množství aby výrazně ovlivnil tvrdost vody. Použití hydrogenuhličitanu draselného je pro mě novinka, člověk se stále učí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 21:17 – Rada nad zlato
Dej každé rybě do tlamy cigaretu, pokud to nepomůže vzpoměň na madam Currie... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 20:50 blek – PH
To PH by v nádrži z rybami bylo na hranici katastrofy, CO2 bych omezil. pokud jsou v nádrži jen rostliny tolik to tolik nevadí, ale je to zbytečné. Zřejmě máš nízkou dKH. zvyšovat PH vápenatými sloučeninami by v rostlinné nádrži taky nebylo nejšťastnější řešení. Doporučuje se hydrogenuhličitan draselný (KHCO3) který částečně zvyšuje pufrační schopnost vody a zároveň je pro rostliny zdrojem potřebného draslíku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 19:40 kyblikojd – pH
jestliže je voda z vodovodu přes 7, tak problém nevidím.Stačí každý týden vyměnit tak 3 litry, a s pH by to nemělo moc hýbat. Já používám druhou láhev k přečišťování CO2 (na mých stránkách www.aquanet.ic.cz menu---> technika--->co2 mám názorné schéma a popis,ale jde to dobře zatím jen pod internet explorerem :-( )
v té druhé lahvi je právě jen jeden litr čisté vody, skrz kterou co2 probublává --> tzn., také se v ní část rozpouští, z vodovodu máme pH 7,1 a v tomto pouhém litru vody se za tři týdny sníží na asi 5,5, a to dostává co2 vlastně z první ruky :-)
takže se mi zdá divné, že bys v té 13l měl pH 5,5 když z vodovodu máš přes 7, to bys musel mít takový proud bublin, že by ti voda stříkala po zdech :)
i když je pravda že některé druhy rostlin také upravují některé faktory vody,i když v takovémto množství se mi to zdá nepravděpodobné. Celou vodu určitě neměnit,starší akvarijní voda s občas vyměnovaným dílem je nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 17:39 Logan – ph
ty ses dobrej chemik :-O Voda z vodovodu je pres 7, ale zase si rikam, ze kdyz tu vodu celou vymenim, tak ty zivyny v ni rozpusteni pujdou taky do pryc, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 17:20 kyblikojd – pH
No, to pH je teda dost nízké, zkus změřit jakou máte z vodovodu, měl bys to dostat aspoň nad 6,určitě na to prodavají nějaké přípravky.
Teď si nejsem jistý, ale pokud bude i voda z vodovodu tak kyselá, zkus přidat trochu vápence (trochu křídy - bílé!)

CaCO3 + H2O ---> Ca(OH)2 + CO2

hašení vápna, a okud vím hydroxid vápenatý je zásada jak vyšitá, čili zvyšuje pH.
Myslím že v praxi se voda okyseluje přesně opačným způsobem, čili CO2 který se rozpouští ve vodě na sebe částečně váže -ten hydroxid a tínm snižuje pH, CaCO3 se pak vyloučí jako vodní kámen např. na stěnách akvária (neznatelně). Ale prázdniny už jsou strašně dlouho, takže už jsem z chemie trochu vypadl, ale mělo by to tak být :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 17:13 Logan – ph
tak ph v tom akvarku mam okolo 5,4. Jsou v nem jen ty kytky. Je to 13 litrovy akvarium a zhruba tak 4 litry denne vymenuju, abych nemel kyselku, ale i tak si rikam, jestli to neni moc kysely? ty kytky jsou Hemigraphis alternata, Cabomba caroliniana a Echinodorus subalatus(nevim jiste, protoze uz si to nepamatuju). Byli tak zubozeny, po tom co se do nich ancistrus pustil, ze jsem je musel prendat a zkusim, jestli je zachranim.
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 91 ...... [92]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4551