Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
CO2
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 14:29 Petr – Re: prisavnik
0,5 litrova lahev od CocaColy je dimenzovana na 11,9 atm, obyčejná plechovka pak na 6,8 atm.

Počítám, že tlak z kvasnic se pohybuje řádově někde jinde, asi tak v desetinásobcích :-( Takže to opravdu dobrý nápad není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:32 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Sid
To teda neni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: prisavnik
Zajímavé, jak jsou ty kvasinky odolné... :-) Tlak 9 atm není zrovna málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr
Ja takeho akvaristu poznam ;-) A povedal mi ze to bola taka slupka ze musel malovat. Petka vydrzi 9 atmosfer. Vies co to je ked to buchne? coze V aute v pneumatikach mas najviac 2.5 atmosfery ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:49 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: JeeL
Reakcia zo zaciatku je velmi burliva a na konci pomali ustupuje. Tz. ze bude mat nestaly prisun Co2. Ten ventil je vyhoda ze mozes namiesat omnoho vacsiu davku a nic sa nestane :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 08:06 JuraS – Difuzer
Přidám svůj poznatek..když jsem CO 2 dávkoval cestou jehlového ventilu ze zapalovače přímo do nasávací hadičky čerpadla vnitřního filtru tak jsem musel CO2 hodně škrtit..taková byla účinnost..teď mám difuzer Boya C-170 a musím mít jednak tlak hodně velký abych ho vůbec profoukl a hlavně naplno aby se CO2 na pH vůbec projevilo..malinkaté bublinky pomalu stoupají k hladině a tam se rozprsknou..zatímco před tím jsem měl proud vody a bublin směřovaný na cca 5 cm vzdálenou boční stěnu o kterou se proud z trysky rozbíjel..po celém akva pak lítali miniaturní bublinky..v příštím akva zase půjdu touto cestou..buď v biofitru nechám difuzer pod nasávacím košem čerpadla tak, aby bublinky byly nasávány a nebo přidám CO2 do vzduchového difuzeru na hadici na vstupní cloně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 00:12 Muž JohnyD [6]
Já do 112 akva dávkuju co2 takto:
Do litrové petky od Rataje dám hrnek cukru, malou lžičku sušených kvasnic a zaleju teplou vodou. Než mi reakce začne trvá to hodinu. Buble mi tři a půl týdne až čtyři. Takto mi to vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 23:06 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
hm, asi ses tím zabejval dlouho že ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:27 Petr
BC/.Killer napsal: tady máte PETláhev www.youtube.com/… smich

Tak to abychom ještě zavedli debatu na vhodné petky :-) Faktem je, že každá petka má jinou tloušťku stěny. Mnou zmíněná cocacola je několikrát silnější, než třeba jupík :-)

Ale to je jedno. Mám v petce téměř nulový tlak. Tedy je tam takový tlak, jako dovede udělat čerpadlo v 1 cm trubce na 90ti cm. Mám totiž rozvod vody z filtru a CO2 mám zavedené do trubky za filtr. Nad hladinou. :-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:18 Petr
kristian napsal: Ver mi ze petka dokaze bouchnout, a neni to peknej pohled na tu spoust co zanecha burcak.

Petka od litrove nebo pul litrove cocacoly? Tak to moc nevěřím. Už jsem i viděl, že víčko bylo ve tvaru polokoule, ale bouchlá petka, to ne. Joo, když jsem ji pak hodil asi 20 metrů a dopadla na beton, ulítlo víčko a burčák osprchoval asi 30 metrů silnice. Ale petka vydržela. A to víčko uletělo až po nárazu na beton po 20ti metrovém letu a 14ti dnech kvašení. Ale je pravda, že s lahví od Akvily bych to nezkoušel. Byla to 0,5 Cocacola.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:18 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
tady máte PETláhev www.youtube.com/… smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:18 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Tak to si tedy na prasknuti vsadim, pokud bude kvaseni rozjete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 22:13 Muž kristian [80] – Re: Petr
Ver mi ze petka dokaze bouchnout, a neni to peknej pohled na tu spoust co zanecha burcak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:36 Muž JeeL [1] – Re: milan666
Jasné, že v tomto prosece zohráva svoju úlohu i teplota. Predpokladal som nejaký "štandardný" postup, t.j. zaliať to vodou o teplote trebárs 35 °C (čím proces urýchlime a tým sa hneď uvoľní väščie množstvo plynu) a nechať to kvasiť pri izbovej teplote (tú môže mať priznávam každý inú). Naozaj by ma zaujímalo, ako závisí tento proces od teploty a aký vplyv bude mať teplotný rozdiel "pár stupňov" (trebárs v intervale 20-35 °C). BTW. Som zvedavý na ten zvon, ak by bolo možné postnúť foto zvonu nainštalovaného do toho 8L akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:27 Muž Bammaboy [0]
aha, takže v některých případech je to dřív na škodu jo? tak to abych zítra šel do obchodu koupit 0,5l nápoj :)

To milan666: ak budeš takovej hodnej :-) přidej sem nějaký to foto jak si ho můžu vyrobit dík moc máte to všichni u mě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:17 Muž JeeL [1] – Re: Bammaboy
Tá druhá fľaša nie je nutná, ale ako písal Jurasek, tak v prípade nehody do nej vojde ten bordel a nie priamo do akva (napr. aj pri náhodnom prevrátení fľaše). Je úplne postačujúce, aby tá druhá fľaša bola 0,5L a aj to naplnená povedzme do polky vodou a do tej vody by ústila hadička z hlavnej fľaše. Ak by prečisťovacia fľaša bola veľká (napr. 1,5L), tak by samozrejme tiež spľňala ten účel, pri prehnaní to s kvasnicami by sa prípadný veľký tlak rozložil do väčšieho objemu, avšak na konci reakcie, keď je tlak už slabý, by ostalo vo fľaši ešte stále dosť plynu, ale ten by bolo už potrebné tlačiť pumpovaním (stláčaním fľaše). Ak by sa použil spätný ventil, tak tam by dokonca ostal plyn vo fľaši aj pod tlakom (menším ako dokáže prepustiť spätný ventil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:17 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
JeeL napsal: S tým poistným ventilom mi je to jasné. Skôr som mal na mysli to, že ak to namieša "přiměřeně", tak poistný ventil nebude vôbec potrebovať :-) Môžeš miešať akokoľvek presne, môžeš namiešať super ideálné množstvo, ale na kvasenie pôsobí ešte jeden dôležitý činiteľ a to je teplota. Takže ak na mieste, kde je fľaša nieje vždy rovnaká teplota tak je zbytočne hovoriť o pomere kvasnice vs. cukor,preto doporučujem difúzný zvon. Ten sa dá veľmi jednoducho vyrobiť a hlavne prispôsobiť podľa veľkosti akva, skúsim sem zajtra hodiť niejaké foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:05 Muž Bammaboy [0]
jo ale chtěl bych vědet k čemu mi to pomůže když zvolím větší láhev a "přečisťovačku" v bublaní, bouřlivosti... CO2? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:03 Muž JeeL [1] – Re: prisavnik
S tým poistným ventilom mi je to jasné. Skôr som mal na mysli to, že ak to namieša "přiměřeně", tak poistný ventil nebude vôbec potrebovať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 21:00 Muž Jurasek [137] – Re: Bammaboy
Jde i o to, že kvašením ta hmota nabude na objemu. Kdyby byla láhev plná, tak by se burčák rád podíval do akva. Proto se tam nechává ta rezerva. Ani s velkou druhou lahví bych to moc neškrtil, PETka je docela tuhá a houževnatá věc, o to větší je to pecka, když to buchne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:57 Muž Bammaboy [0]
a ak dám 1,5l PETku a do ní jenom 800ml vody + přidám přečisťovací láhev (1,5l?) mělo by se ho uskladnit víc ne? tím pádem to můžu víc zregulovat na výstupu nebo jak? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:53 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: JeeL
Poistny ventil sa raz nadstavy na urcity tlak a snim sa uz potom nehybe ;-)
S tou bandaskou si to dobre vymyslel. Hlavne ze to splny svoj ucel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:49 Muž JeeL [1] – Re: prisavnik
Fotka k příspěvku No a presne kôli tomu, aby mohol viac priškrtiť a nemusel kutiť poistný ventil by som doporučil dať na začiatok menej kvasníc. Môže však tiež použiť viac litrážny kanister, menej vody, prídavnú čistiacu fľašu a pod. - tam sa uskladní viac plynu. Možností je viacej. Ja som používal 3L kanister od destilovanej vody naplnený 2L vody + 0,5L PET zapojené za tým a mohol som to priškrtiť celkom zdatne a našťastie vydržalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:45 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Kludne pouzi 1.5l flasu. Daj tam liter vody a mas. Zbytok flase bude sluzit ako zasobnik.
Ten cukor je krystalovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:42 Muž Bammaboy [0]
ok, takže to zhrnu:
poměr,
1ml kvasnic
1L lahev
800ml vody
100ml cukru (krystál?)

difuzor- cigaret. filtr (pak zvon)
1 bublinka za 20 sekund

Je to tak správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Jj, to tecko je dobry napad. Najprv skus jednu bublinku za 20 sekund s difuzorom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:35 Muž Bammaboy [0]
jo, kapkové testy (s tou odchýlkou počítám), a co takhle T-éčko a pouštet to ven?
S CO2 plánujem přidávat stále připadně když skončit tak na stálo ;-)
"napr. 1 bublinka za 10 sek" jedná veliká bublinka bez difuzoru nebo malinká s difuzorem? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:28 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: JeeL
Ja si netrufnem priskrtit pet flasu s jednym vyvodom. Myslim ze sa moze lahko stat ze budes musiet malovat ;-) Riesenie je poistyny ventil, kukni u mna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:25 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: milan666
Niesu zvony dost velke? Hm... v 12 l AQ neni moc miesta nazvys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:24 Muž JeeL [1] – Re: Bammaboy
Nejak mi unikol ten dovetok, že ryby tam zo začiatku nebudú - čo je mimochodom vynikajúci nápad. Aspoň si to môžete vyskúšať a zistiť, ako sa to správa... Neviem čím meriate PH, ale ak kvapkovými testami, tak tá hodnota 7,2-7,4 môže byť dosť nepresná. Čo sa týka frekvencie bublín, tak to si budete musieť tiež odsledovať podľa konkrétnej nádrže, použitého difúzora atď {napr. 1 bublinka za 10 sek}. Zo začiatku bude reakcia naberať na obrátkach, tlak sa bude zvyšovať a bude treba patrične priškrtiť hadičku, aby nešlo priveľa bublín a zase naopak, ku koncu reakcie (po XYZ dňoch) bude treba škrtítko povoliť. Ohľadom hodnoty PH na ktorú je možné isť, tak tam je možné sa riadiť Tillmanovou tabuľkou (nie vždy platí) alebo ísť až po min. hodnotu rastlín čo tam rastú (ovšem za predpokladu že je nádrž bez rýb/kreviet), alebo ísť na min. hodnotu prijateľnú pre ryby čo tam neskôr budú žiť. Treba však mať na pamäti, že CO2 je vhodné pridávať neustále a nerobiť medzi tým pauzu, PH vtedy kolíše a nerobí to dobre ani rybám a ani rastlinám - skôr naopak, narobí to viac škody ako osohu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:22 Muž Bammaboy [0]
o zvonu jsem uvažoval jenom se mi zdají moc drahé :-| neznáte nejaký e-shop kde by jej mněli za dobrou cenu? popř. jakou značku a co by mněl mít? aby nekoupil nějakej ausus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:12 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No áno sóda spomaluje kvasenie. Koľko droždia do 12l akva? či sa oplatí do 12l CO2? No tak moja rada:Ja mám 8l akva a CO-čkujem ono je to totiž jednoduché, 12l a menšie akva má nízky vodný stlpec, čiže sa tam rozpustí veľmi málo CO2-jky. Čiže do akva 35l a menej vždy radšej difúzný zvon a radšej plýtký ako hlboký, ono vám ho naplní a keď náhodou to viac buble tak jednoducho z difúzného zvona to špľuchne von cez hladinu a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 20:09 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Podla mna pohode tam daj difuzor, ale len tesne pod hladinu. Ryby tam nebudes mat tak to bude ok. A mozes pohodlne sledovat stav Co2 vo vode a nemusis sa bat o ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:56 Muž Bammaboy [0]
jo další potřebný test koupím ve středu a pak se ho zeptám :)
Jde o to že vtom akváriu chci pěstovat UG a tá to CO2 potřebuje :-) a je množství malých nádrží s CO2 (akva.sk) a bez problémů tak fungují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:41 Petr – Re: prisavnik
Ano. Prostě tam jen dát hadičku a sem tam bublinku. Když už to teda chce. Bude muset svítit a kytky stříhat každý den, ale to je jeho volba. Ale narvat do 12 litrů plyn z 2ml kvasnic a ještě přes difuzor je nesmysl.

Bammaboy - špatně položená otázka. I to 7,2 může být špatné. Záleží na dalších podmínkách. Zeptej se pana Tillmana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:19 Muž Bammaboy [0]
vždyť říkam ze začátku, než se mi to podaří ustálit a zregulovat příp. změnit poměr tam osadenství nebude.
Za jaký čas by mněla přejít jedna velká bublina nebo jak se to dá určit při "burčáku"?
popř. na jaké pH až můžu jít? teď je 7,2-7,4 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:06 Muž JeeL [1] – Re: Bammaboy
Nechcem strašiť, ale dúfam že si uvedomujete, aké fatálne následky môže mať hnojenie CO2 pomocou kvasníc do tak malej nádrže (12 litrov). Reakcia je zo začiatku dosť nestála, postupne tlak narastá a neustále to treba kontrolovať a podľa potreby priškrtiť hadičku. Treba sledovať PH, počítadlo bublín a chovanie osádky. Ak sa krevety váľajú po chrbte a mykajú nožičkami tak verte, od smiechu to nemajú. Riadil by som sa radšej Petrovou radou a na prvý pokus by som použil 1 ml kvasníc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:56 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr
Bez difuzoru? coze To tam akoze chces ponorit len obycajnu hadicku??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:46 Petr – Re: prisavnik
To není pravda. Funguje to i bez difuzoru. Jen se toho rozpustí méně. Na 12 litrů až dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 17:57 Muž Bammaboy [0]
ok, Ďakujem za skúsenosť použijem teda ten cigaretový filter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:42 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Bammaboy
Kludne daj 2 ml kvasnic. Stale sleduj hladinu Co2. Ako nadstavovanie rozpusnosti posuvaj difuzorom. Cim blizsie k hladine vody tym sa vo vode rozpusti menej Co2. Cim blizsie ku dnu tym musi Co2 prekonat vacsi stlpec vody.
Alebo ak mas na to gule, tak si pozri moju prezentaciu a take neco si vyrob :-D Som stym az nadmieru spokojny. Mozem tvrdit ze sa to vyrovna profi setu Co2. Jasne ze profi je neco uplne ine, ale fakt to funguje paradne ;-) A hlavne je to skoro zadarmo.
Vzduchovaci kamen ako difuzor Co2 je nepouzitelny. Uz som skusal vela druhov vzduchovacich kamenov, ale stoji to za h****. Cigaretovy filter vytvara jemne a stale bublinky. Treba ho menit kazdy mesiac, ale je to pohodlnejsie ako sa stale babrat so vzduchovacim kamenom. Ten raz pusta jemne bublinky a raz velke. Tym padaom Ph kolisa a rastlinam to nerobi dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 15:24 Muž Bammaboy [0]
hm, mám hodně jemný kamínek nebo cigaretový filtr ale podle toho co píšeš dám asi ten kamínek ;-)
Děkuju za radu.
Mimochodem v tom akváriu spočátku nebudou ryby takže by to asi nemnělo nikomu vadit když toho CO2 bude až moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 15:08 Petr – Re: Bammaboy
Je to úplně jedno, spíše by tě mělo zajímat, kolik CO2 rozpustit. Dal bych tam 1ml a nechal bych to bublat jen tak z hadičky. Případně přes kamínek. Že by tam bylo tímto způsobem CO2 moc, o tom pochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:58 Muž Bammaboy [0]
Petr: ale pokud je dávka pro 100L taková jak uvádíš tak pak kolik mám dát já do 12L? myslím že asi rovnako nebo ne?

To prisavnik: Jo, každý si musí spravit vlastní dávku ale s něčím začít musí ;-)

To milan666: Ten měsíc to buble jenom kůli tí sodě? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:06 Petr – Re: prisavnik
Ano, tak to i bylo zamýšlené. Co jiného je ten, kdo neumí dát trochu kvasnic do lahve, zalít to vlažnou vodou a utěsnit tak, aby to nikde neutíkalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 14:02 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Mám zelenú sklenenú fľašu so šrubovacím závitom od vína do toho 1a pol litra vody, (letnej) dávkovanie podľa toho predomnou. Ja ešte pridám štipku sódy bikarbóny a fľašu ešte pred zašrubovaním na vrchu pretriem prstom namočeným v cukrovej vody z fľaše, (to kvoli lepšiemu utesneniu)To je čo?.No a začínam kvasiť, buble mi to minimálne mesiac. Možno je to tou tmavou fľašou a možno sódou. Pre úplnosť dodávam, že fľaša je 2l kúpite ju v Lidli aj s vínom prirodzene a pečiem si bezlepkový chlieb a tam je nutnosťou aby cesto kyslo čo najpomalšie a čo najdlhšie, preto využívam sódu, tak nech sa vám darí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:44 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Petr
Podla mna je to skor pre blbov ;-) Kazdy si musi spravit davku pre svoje AQ. To dosiahne tym ze bude experimentovat s pomerom ingrediencii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:39 Petr – Pro techniky
No mě vždy přišly návody "hrnek cukry a lžička kvasnic" zavádějící :-) Takže, pro technické typy:

Kvasnice: sušené Dr. Oetker

Dávka kvasnic na 100 litrů akva:
Málo zarostlé akva: 1 ml
Hodně zarostlé akva: 2ml
Dávku odměříme tak, že to nasypeme do malé injekční stříkačky (2ml) za pár haléřů z lékárny

Voda:
Lahev: 1 litr, do ní 800 ml vody (8 deci)
Voda: obyč vodovodní, v konvici ohřát na 30 stupňů

Cukr: Cukr krupice, v odměrce odměřit 100 militrů.

Postup: V odměrce promíchat suchý cukr s kvasnicemi. Vzít trychtýř a nasypat do lahve, pak zalít výše uvedeným množstvím vody. Pořádně promíchat až v nálevu nebudou vidět žádné krystalky cukru. Postavit kamkoliv a připojit.

potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
...půjdu do sady od rataje..mini s emg ventilem a řídící jednotky a bude klid...
Ještě než půjdete do "Rataje", mrkněte na nabídky jiných prodejců - ať případně zbytečně neutrácíte. :-) Zkuste porovnat např. s tímto:
www.aquato.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 13:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
palec
souhrn praktických zkušeností se skládáním tlakových setů
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
Jak aplikovat CO2 z hasičáku - hodně informací o tlakových lahvích, redukčních ventilech...
rybicky.net/forum/12810

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 91 92

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/264-co2?od=4151