Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2023 18:41 Muž Hopri [476] Re: tomo7788
Pode této fotky bych řekl samec. Ploutve má potažené do špičky, nevidím žádné 'zakulacené' konce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2023 13:55 tomo7788 – pohlavi
Fotka k příspěvku Zdravim, nevite prosim jestli je to samec nebo ne ? Druhej v akva tohto agresivne prohani a tak se casto schovava.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 23:24 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pyty
Za mě je to pár. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2021 21:09 Pyty – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat jestli mám opravdu páreček nebo je pohlaví stejné?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 22:57 Angus68 Re: Wedfed
3 a 4 samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 22:50 Wedfed
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím mám dva pestřence červené. mám je doma tři dny, ZATÍM vše v pohodě. Jeden je menší cca 4,5cm myslím že samice a druhý cca 5, 5 cm a tady si netroufnu hádat. Ryby měli ze zverimexu dost ozobané ocasní ploutve, ale pěkně rychle se hojí.
Co myslíte mohl by to být pár? Nebo dvě samice?

Fotky 1 a 2 samice? 3 a 4 samec či samice?

Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 11:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pandice
První dvě stoprocentně samice, u té třetí moc nevím, ale taky spíše samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 10:49 Muž Slaviak [19] Re: Pandice
Podla mna vsetko samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 13:44 Žena Pandice [22]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám tři pestřence červené, prosím o určení pohlaví, jsou ještě mladí, kupované jako samec a dvě samice. Jedna samice je větší, má cca 4cm, zbylé dvě rybky asi 3cm. Na první fotce ta největší. Děkuji. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 11:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1965
hop měli kliku...ale podle oka se samec fakt nevybírá... smich ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 09:34 Muž 1965 [35] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den . V Pátek jsem zakoupil tyto krásné ryby , ale nejsem si jist zdali je tam samec . Bral jsem 2 x samice a 1x samec . V akva mi vybírali samce podle oka na ocasní ploutvi . Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 18:50 Muž Slaviak [19] Re: Tudy
Skusim to,snad to pomoze,ten nie a nie sa skamaratit. A najhorsie je to,ze nebol teritorialny az pokial som tam nedal samicu,v tom momente si zobral jednu jaskynu a je na nu velmi naviazany. A samice doslovne odhana co i len ju zbada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 09:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Slaviak
Vyměň samce, toho už nepředěláš. Utratit nebo darovat. Měl jsem to podobně u jednoho Čichavce, 2 samice uhnal k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 09:16 Muž Slaviak [19] – Samice
Je to naozaj tazke dosadit samicu ku samcovi,ja uz som vystriedal asi 6 samic,a on vsetky iba nahana,odhana ich prec schovavaju sa pred nim. Ja uz mam hlavu v smutku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 17:59 JoKa Re: Plastr
Hele mě neurážíš a Libora také ne. Jenom ho musíš znát, zvykneš si.... "Neurotický důchodce" se prostě neumí vyjadřovat... Ale jak ho trochu poznáš tak zjistíš, že je to vlastně hodný pán... :-D :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plastr
Oka nejsou žádné znaky! Ničeho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:47 Muž Plastr [9] Re: LiborSprysl
Jasne ze jsem se kouknul, ale proste neprijde me to tak jednoznacny, hlavne se tam pise o tech okach jako znacich, ale muze to mit i samice...hele nejsem z toho nadsenej, ze kdyz chci par tak se furt nedari...ale proto je tady ta komunita aby pomahala...a tak se sem rad obratim kdyz neco nevim...a asi to neni i jinejm lidem jasny, kdyzbje tu ohledne urcovani pohlavi cely vlakno...omlouvam se jestli nekoho svym prispevkem urazim, ale kdybych si tim byl jistej, tak sem nepisu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 17:42 JoKa Re: Plastr
Jde o to, že tvá situace je víc komická, než Tobě připadá... Odnesl si samce a místo toho přinesl samce jiného, který jako samec vypadá víc, než ten první...

Skutečně, podíval ses do toho atlasu?? Ta tvá "nová holka" by tam klidně mohla figurovat jako téměř ukázkový samec... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plastr
A koukl ses tu do místního atlasu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 17:35 Muž Plastr [9] Re: LiborSprysl
O co jako jde? Nedelam si z nikoho prdel a jestli ti neco vadi, jako treba ze asi podle tebe to hnedka nepoznam, tak sorry ale nemusis se vyjadrovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 15:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plastr
Si trochu děláš prdel ze snaživců ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 15:08 Muž Plastr [9] Re: JoKa
Ta na ty prvni fotce..vrchni ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Plastr
Já sice na to moc expert nejsem, ale myslím si že máš gay klub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 14:41 JoKa Re: Plastr
Která z nich má být ta nová holka?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 12:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plastr
Hele v atlasu jsou ty páry dobře patrné ... tohle by musela být hodně vynesená samice...hřbetní ploutev je prodloužená výrazně ... protože chce být v klidu, nahodil samec ksicht samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 12:00 Muž Plastr [9] Re: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak druhy pokus...co nato odborna porota? Je to par, podle vseho by mel byt...diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 10:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No já si myslím, že jich je na trhu dost, tak je to asi spíš klad, že odchovy jsou slabší... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 10:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Každý pár má svůj kokos, každý má dost žrádla a hlavní je, že neviděj tomu druhému do obýváku. Akorát s odchovy je to slabší, protože je tam smečka nejrůznějších parmiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 08:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Jo,jo.... někdy se taková idylka povede... když se nemusí přetlačovat o "hnízdní prostor" ... dovedou to i jiné cichlidy.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 07:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Plastr
Kdyby bylo to akvárko více zarostlé, bylo by to úplně v pohodě. Mám v dvoustovce dva páry pestřenců. Jenže kromě horních 15 cm není vidět zadní stěna a co se děje v zadní polovině nádrže, skoro netuším, kvůli hustým porostům Bolbitisu, Microsoria a dvou druhů Cryptocoryne. Každý z párů má svoje teritorium a rvačky tam nepozoruji. Občas si vzájemně trochu zaimponují, ale neteče krev a nejsou porvané ploutve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 07:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
JoKa napsal: Dva kluci. První fotka king, ten druhý submisiv a chce ven. Ve společnosti Kinga dlouho nevydrží...! Jednoznačně, není pochyb!!
Když jou cichlidy v jednopohlavním akváriu a je jejich víc, tak se vůbec nic neděje, zase tolik neplaš....Je spousta nádrží pouze se samci cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 04:50 Muž Plastr [9] Re: JoKa
Neboj, pujde pryc, zkusim ho vymenit za samicku. Jeste jednou diky za utvrzeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:55 JoKa Re: Plastr
Bylo me to prodano jako par...

:) Tak ty prodejce ode mě pozdravuj :)

A teď vážně, toho druhého musíš odlovit. Ten první ho opravdu může zabít...! A jednou se mu to skutečně povede...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:53 Muž Plastr [9] Re: JoKa
Diky, ja si to myslel. Bylo me to prodano jako par... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 18:44 JoKa Re: Plastr
Dva kluci. První fotka king, ten druhý submisiv a chce ven. Ve společnosti Kinga dlouho nevydrží...!

Jednoznačně, není pochyb!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 18:36 Muž Plastr [9] – par nebo ne-par?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muzu poprosit o vyjadreni zda jde o par nebo o stejny jedince? Ja se furt nejak nemuzu rozhodnout...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Honza123
I ten je jasný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 17:20 martin Re: Honza123
mne to pride skorej ako samcek ale isty si nie som uplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 14:06 Muž Honza123 [3] – pohlaví - pestřenec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám 5 pestřenců z toho 4 jsou jasní samci ale u tohohle si nejsem jistý, poradíte mi ? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 19:41 Žena Bludička [26] Re: skopi
Ano je to mladá samice a samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 18:21 skopi – pestrenec cerveny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku chci se zeptat zda někdo pozná jestli je to samička a sameček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 13:20 Muž maxa [0] Re: JoKa
Tak jsem dokoupil dvě samičky. Po prvním dnu se opravdu vrhly obě na toho dominantního samce, ale posléze to jedna vzdal. Vytvořil se jeden dominantní pár. Samci se kupodivu uklidnili a teď už se před sebou více předvádějí ty samice. Zajímavě se probíhají a vystavují jedna druhé červené břicho. Cca před 10 dny jsem si o nich něco četl a na základě toho jsem jim udělal takovou jeskyňku s jedním vstupem (zahrabaný hrnek v písku a z venku naskládané kameny, aby nebyl vidět). Dominantní pár ho okamžitě obsadil a různě se před ním předvádí, upravuje si vstup kamínky a brání ho. Čekám co se stane a zvažuji, že vybuduji ještě jednu jeskyni pro ten druhý pár.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:28 JoKa Re: maxa
Pokud jsou to jediné ryby, tak myslím, že by to s těma dvěma holkama šlo. Ovšem otázka je, jestli se ti takhle "natvrdo" spárují. Eventuelně by mohli, nejsou v tomto ohledu tak vybíravý, ale spíš si myslím, že se budou obě holky zajímat jen o toho dominantního...
Asi bych opravdu radši vyměnil toho utlačovaného kluka za holku a pokud jsou jediní v akva, tak v takovémto by dobře vypadalo přidat k nim ještě nějaký jiný druh neagresivní cichlidy. Například cichlida mnohotrnná... Tyto dva páry spolu budou fungovat perfektně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:09 maxa Re: Deathbull
Akvárium je dost prostorné a členité - 350 litrů. Mám jim tedy dokoupit dvě samice a můžou být v akváriu vůbec dva páry, nebo raději v obchodě vyměnit jednoho samce za samici ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 10:57 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Maxa
Dva kluci, ten nalevo se maskuje a je submisivní. Samice má kulatější bříško a pokud by to byla jediná holka v nádrži tak by hrála barvama. Ti moji nenažranci kterých jsem se ještě nezbavil :) mají holky barevné a samci jsou pořádně vybarvení jen při tření, jinak takové velké bělice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 21:09 JoKa Re: deck
samec prohání samici.
no Tím bych si tak jistý nebyl. Já bych řekl, celkem s jistotou, že koukám na dva samce...

Klasický příklad toho, jak dominantní samec prohání toho submisivního....

Maxa: je třeba to řešit, máš tam dva kluky, jinak ten s tečkou nepřežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 18:19 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Maxa
samec prohání samici. samec má protáhlejší ploutve do špičky. je to párek, akorád tečky se oběvují během času. Koupil jsem samce bez jediné skvrny na ocasu a postuoně se mu jich oběvilo osm ano Jen aby jí neuhnal, chce to skrýše a prostor, samci si chrání teritorium ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 14:05 Maxa – dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nepoznal by někdo, jestli je to pár. Prodali mi je tak, ale ta rybka bez tečky na ocase neustále při každé příležitosti prohání tu s tečkou, tak se mi to moc nezdá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2013 20:54 JoKa Re: sperman
Otipoval jsi je přesně opačně, ale párek máš, to je hlavní...

Edit: ten kluk nevypadá zrovna ve formě... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:36 sperman – jedná se o pár?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, pozná někdo jestli je to pár pestřenců?
2 - samice?
3 - samec?
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9973-pestrenec-cerveny-pohlavi