Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam na živé krmení (Praha)

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kam na živé krmení (Praha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 10:47 Muž @ RAP [2241] Re: RAP
Tak jsem se tam byl před chvílí podívat. Rybník zarostlý lekníny a dvěma druhy rostlin. Navíc plno kaprů i ve velikosti, kdy ještě žerou plankton. hmm
Byl jsem se podívat i na nádrž kousek proti proudu Botiče. Bohužel taky ryby a dokonce i potěr. Pohled na hejno potěru proplouvající rostlinama hezký, ale ulovit plankton bez šance. Odpoledne zkusím projet kolo kolem přehrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2018 15:42 Muž @ RAP [2241] Re: Raigo
Ten první odkaz má jednu vadu, plavou tam ryby a je tam zákaz lovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 13:14 Žena @ Bella [655] - RostlinyRe: Raigo
Taky jsem videla lidi se sitkama v miste, kde se Botic vyleva z Hostivarske prehrady (takovy betonovy bazenek), ale nevim jaky je soucasny stav, uz je to par let zpet. Nevim, jestli se mi povede vlozit odkaz:
www.google.cz/…

A kdysi taky chodili do Milicovskeho lesa, do Milicovskeho rybnika, ale to je jeste dyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 11:49 Muž @ Raigo [0]
Kousek od Hájí metro - C doporučuji www.google.cz/… a když tam nejsou v hojném počtu tak tady www.google.cz/… jsou vždy.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.06.2018 21:01 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – Lovení dafnie na proseku
youtu.be/… lovení dafnie na proseku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 14:53 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Však já neříkal, že jsou červený ;-) Mně to hejno přišlo do oranžova, ale světle hnědá je taky ok :)
Dneska jsem jich hrst vypustil do "8" v práci, tak jsem zvědavej, jak dlouho přežijou :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 14:25 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Musím tě zklamat, tohle červené dafnie nejsou to jsou klasika, taková ta světle hnědá (dneska jsem si je přivezl). Opravdu červené vypadají jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2018 19:11 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: romant
No, tuhle debatu jsem tu někde četl :) A asi proto je u vodotrysku cihlově oranžová masa viditelná i z vesmíru jen tam, kde dopadající voda čeří hladinu, :) I před a pod každým jezem je větší menší hejno. Ale barva je vidět jen když je jich hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2018 18:34 R Muž @ romant [26532] Re: ctibum
Jinak když jsou dafnie hodně červený, je to známka malého množství kyslíku ve vodě. X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 17:44 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
vaaclav napsal: Nejlepší je to úplně nahoře u toho vodotrysku. :-)
No fakt že jo. Mega dav dafnií v kyslíkovým baru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:55 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky
No takhle dnes sem zamrazil tak půl kila dafnií.takže mám tak na 2m vystaráno.
Ale můj záměr bylo je chovat. takže zítra tam asi pujdu zase vezmu jich mín a rychleji vypadnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:53 R Muž @ rak [628] - Raci, krabi, krevetkyRe: VladimirHul
Mě by zajímala P 4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:35 Muž @ dudak [1370] Re: VladimirHul
2 litrová lahev lze celkem dobře použít, taky to většinou odnosím v petkách, akorát si toho musíš nabrat prostě míň a jet co nejrychleji domů, kde to přendáš aspoň do nějakého kýble. A oddělíš živé od mrtvých. Pokud chceš vozit velké množství na zamrazení, tak je asi opravdu lepší transport ve vlhkých novinách bez vody, ideálně v termoboxu, protože při teplotách jako byly dnes to máš chcíplý za chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 20:45 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – ne.
No ne, když bude na ležato a bude tam dostatečná vzduchová bublina a bude na ležato dostane se tedy k hladině mnohem více dafnií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 20:40 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: VladimirHul
U zašpuntovaný flašky je asi jedno, jestli je nastojato nebo naležato, si myslím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 18:38 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky
Ok díky. :) Já je totiž narval do 2l flašky a hotovo. samozřejmě sem jí měl v tašce na stojato takže plocha hladiny byla fakt malá.. příště dám flašku na bok :) at se můžou nadechávat. Díky moc! :) smím se zeptat kam všude chodíte na vodní breberky na praze
8,7 a9?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 18:01 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Pamatuji dobu bezplastovou a živou dafnii jsem v akvaristice kupoval v papírovém kornoutu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2018 17:07 R Muž @ romant [26532] Re: VladimirHul
V tomto případě méně znamená více, tedy více nádob s méně dafniema, je to o ploše hladiny, tedy o kyslíku, jak vyrobíš hustou polívku, je to pouze na několik minut. Dokonce jsem větší úspěchy zaznamenal jenom s mokrejma novinama, kam jsem jich hrstičku zabalil a dvě hoďky mě to v pohodě vydrželo, ale bude tam hrát roli i teplota, tedy čím vyšší, tím rychleji to všechno musí proběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2018 16:51 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Chce to mít co nejvíc vody a k tomu přiměřené množství dafnií. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 16:48 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – Dafnie
Ale bohužel mi ty dafnie zahynuly při transportu, nějaký tip aby nezahynuly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 12:44 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – Diky
Díky :) byla to opravdu dobrá výprava mám jich dost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2018 11:47 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Jestli je to tam jako obvykle tak stačí větší jemná akvarijní síťka nebo si něco ušít (20x10-15cm)a nejvíce jsou u břehu, nedělej žádné osmičky jen jednou hrábni jedním směrem kdyby jsi se vracel nabereš kal. Obvykle je to tak třikrát máchnout a jít domu. Dá se tam zaparkovat autem hned vedle toho vodotrysku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 09:40 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – plankton-prosek
Dneska jdu poprvé lovit plankton.Konkrétně dafnie na prosek.Je něco co bych měl vědět? jdu lovit opravdu poprvé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 16:27 Muž @ dudak [1370] Re: Pudloslava
tam se loví ze břehu, většinou stačí nějaká jemnější akvarijní síťka, na 3 osmičky je plná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 15:22 Žena @ Pudloslava [0] Re: ctibum
Já to nakydám na plastové plato, co mi zbylo z adventního kalendáře, žádný extra postup. Vypadaj o tolik lépe, než ty kupované!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 15:21 Žena @ Pudloslava [0]
Tak jsem pořídila na Petřinách včera - Akvaristika Kásim, Křenova 439/17 - za 30 odměrka od Nutrilonu (docela málo).

Díky za tip na Carrasius, to budu mít blíž.

A ten prosek, to by chtělo extra výpravu, ale zase by to děcka mohlo bavit . Máte na to nějakou dlouhou násadu, nebo lezete vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 21:27 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...
Mimochodem řeší někdo nějaký extra postup zamrazení? Nedávno RoFr lehce naznačil, že je zapotřebí konkrétní postup, aby byl výsledek k užitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 21:19 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: dudak
No to je přesně ono. Sluníčko, hloubka dost na to, abych nezvířil dno, rychlej proud před přepadem jezu, takže se tam nedrží bordel a třikrát otočím akvasíťkou a mám plno... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 21:11 Muž @ dudak [1370] Re: ctibum
podle mě se nejvíc stahují vždy těsně před ty terasovité stupně, je tam i rozumná hloubka, takže nenabereš bordel, ale chce to omrknout, oni ty dafnie občas trochu migrují, když je slunko, tak nejlíp tam kam svítí. Dost často se mi stávalo, že nebyly skoro nikde, ale těsně pod tím velkým vodopádem uprostřed parku jich byly mraky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 20:30 R Muž @ ctibum [2800] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
Proč tam? Jsou tam nejvypasenější? :) Já lovím v kanálu za prvním vodopádem od vodotrysku. Zdálo se mi to tam nejčistší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 16:58 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Deathbull
Nejlepší je to úplně nahoře u toho vodotrysku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 16:16 Muž @ Deathbull [1906] - CichlidyRe: vaaclav
V které části se dobře loví? Źe bych jim tam v neděli pro něco došel.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:05 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostliny
Jinak Prosek už zase funguje a i z malou síťkou si lze nalovit dafnie. mapy.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 10:58 Muž @ TK [0] Re: vaaclav
Mají to živé krmení za pultíkem ;-) Je potřeba se zeptat, co zrovna mají. Za posledních pár let se mi ale jen párkrát přes zimu stalo, že by neměli vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 07:40 Muž @ Mitroz [57] Re: Pudloslava
Na Praze 6 mívá akvaristika Carassius na Dejvické. Je to pár metrů od Kulataku.
Mívá koretry, patentky a občas nitenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 06:36 Muž @ dudak [1370] Re: Pudloslava
Jo tu jsem myslel, já na to úplně zapoměl, že to přestavují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 05:55 Žena @ Pudloslava [0] Re: dudak
na Ládví zrovinka cely ten blok, kde byla, vybourali az na kostru :-( pokud tedy myslíme tu samou, u metra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:49 Muž @ dudak [1370] Re: Pudloslava
Na Praze 8 , akvaristika v Ládví, většinou mají takové malé zavařené pytlíky s živým krmením, patentky koretry, ale je to dost předražené. Ale ono teď přes léto to nebude nikde žádná sláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:33 Muž @ PaDa [4276] - mřenky a sumciRe: vaaclav
Minimálně nítěnky tam mívaj skoro pořád, maj je schovaný za pultem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:03 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pudloslava
Tak na Hroudu občas zavítám ale živé krmení jsem tam nikdy neviděl. Třeba jen nekoukám tím správným směrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 19:23 Žena @ Pudloslava [0] Re: vaaclav
dekuji vsem, jak Branik, tak Strasnice mam teda hezky z ruky. Na Hroudu jsem chodivala uz jako mala, jsem rada, ze tam jeste jsou.
Co treba neco v centru, nebo na P6,8 - moc si vymyslim, co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 13:55 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TK
Před chvílí jsem se vrátil a mají čerstvě zavezeno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 10:45 Muž @ TK [0]
Docela pravidelně mají patentky i nítěnky v Praze 10 u Höfera. Je to ulice Gutova hned u tram zastávky Na Hroudě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2018 08:51 R Muž @ vaaclav [7929] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pudloslava
Ve středu vozí živé patentky, koretru a asi i nítěnky do Zoo Braník. www.zoobranik.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 07:11 Žena @ Pudloslava [0]
Oživuji, kde by se daly v Praze koupit živé patentky?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 07:14 sachlj
Byla mi doporučena prodejna zoo ve dvoře na Smíchově. Včera jsem tam zajel. Možná kdysi, před léty byla akvaristikou. Včera ale z akváriií zbylo jen pár, krmení měl prodavač za sebou a celá prodejna byla (včera) zaměřená na pejskaře a chovatele opeřenců. Na dotaz mi sdělil že živou potravu nemá minimálně 3 měsíce a že o ni nebyl zájem. A proč má tragicky neaktuální web stránky na to mi nedokázal odpovědět. Nevzal jsem u něj nic a jel domů a cestou se zastavil v prodejně přímo u zastávky a tam pořídil aspoň část toho co jsem chtěl. Nicméně mě odkázal prodavač na akvaristiku na nuselské, kde prý je živé krmení vždy. Tak se tam zajedu podívat.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:45 R Muž @ rak [628] - Raci, krabi, krevetkyRe: sachlj
Já kupuji v Braníku a jsem nadmíru spokojený (nítěnky mi vydrží i týden v naprostém pořádku - při řádné péči). Mají toto krmení Koretra, Patentka, Nítěnka .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:02 Danarny - Raci, krabi, krevetkyRe: MonterMonty
Násadu Dafnií také sháním, bylo by možné odkoupit? Do Prahy se chystám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:24 sachlj - Raci, krabi, krevetkyRe: MonterMonty
dafnii beru..kdy, kde..stačí do malé petky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:49 Muž @ MonterMonty [1531] - AmerikaRe: sachlj
Pokud se spokojíš s dafnií , věnuji ti násadu , dá se chovat na balkóně , čím větší nádoba tím líp , jde to ještě stále i ted v tomto chladném počasí docela slušně poradím i jak na to.
Jinak z Nuselské beru nítěnky , ty jsou v dost dobré kvalitě , akorát se musej řádně pročišťovat , s patentkama už je to horší , cca polovina bývá už bez života , ale jde to taky celkem dobře pročistit , (domnívám se že ta (ne)kvalita je díky moc teplému počasí při transportu) mají mít nově i koretru ,tu jsem ještě nebral , neměl jsem cestu kolem . Na netu se dost chvástá taky ZOO ve dvoře - někde na Smíchově , ale taky jsem ještě neměl cestu kolem , mají svůj web -dá se dohledat ...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Krmení Přidat příspěvek • Zobrazeno 4153x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9846-kam-na-zive-krmeni-praha