Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam na živé krmení - Praha

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kam na živé krmení - Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 15:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čtverzubec
Abych pravdu řekl tak jsem o tom ještě nikdy neslyšel jestli chceš živé krmení dojdi si na Prosek Metro Stříškov jestli tam něco teda bude asi je ještě brzo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 09:05 Muž čtverzubec [2] - ČtverzubciRe: vaclav
Děkuji a nemáte někdo vlastní zkušenost s tím, že byste jí chytili? Klidně i jinde v ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 01:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: čtverzubec
Podle téhle starší mapy nikde portal.nature.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 21:19 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – ramenatka velká
Nevíte prosím, kde bych si mohl chytit ramenatku velkou? (nejlépe Praha a okolí) Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2020 13:26 Muž dudak [1885] – Dafnie
Na Proseku v parku přátelství je pořád dost perlooček, na jedno nabrání akvarijní síťkou tak decka, stačí najít misto kde se shromažďují

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 21:25 R Muž ctibum [6909] Re: quasimodo
Dneska jsem tam byl kouknout a už se to místy hemží. Ale žádný mraky zatím. A chce to jít od fontány podél kanálů. Fontána je obsazená jinou havětí - psi, děti a kdovíco ještě. Takže i voda až dolů byla celkem zabordelená. Což ale bývá nějaký čas po napuštění i bez koupání, než se soustava po zimě propláchne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2019 14:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: quasimodo
Musíš až nahoru k vodotrysku, když se tam koupou psi tak sejít kousek níž k těm přepadům. Letos jsem tam ale nebyl ještě mě to v akvárkách skáče od loňska. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 14:53 Muž quasimodo [368] Re: vaclav
Tak teď už tam voda je. Ale dafnie jsem neviděl žádné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 12:59 Muž VladimirHul [41] - ŽivorodkyRe: vaclav
Zajímalo by me, jak je to tam s rybami, pac kdyz sem tam byl v létě, tak tam zili rutilus rutilus, pseudorasbora parva. A v zimně toto ještě bylo celé zamrzlé, řekl bych że jestli něco přežilo, tak tak, 15%původní populace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2019 21:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Fotka k příspěvku Tak zatím je to bez vody. :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:24 R Muž ctibum [6909] Re: VladimirHul
To asi udeš muset zkusit radnici. Loni to napoušteli tuším až někdy v květnz/červnu (?) a dost dlouho tam byl bordel ve vodě. A kdoví, jestli to napustí, když jsou ty sucha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:08 VladimirHul
Ahoj zajimalo by me kdy bude zas fungovat park pratelstvi na Proseku, a kdy by tam meli jit lovit dafnie. Nevite?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 21:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Dneska jsem byl na Smíchově za ul. Ženské domovy je park s jezírkem a vodopádem nezkoušel tam někdo lovit plankton. mapy.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 14:14 RAP
Tak jsem se dnes dokopal a zajel si na Prosek. Nalovil jsem si trochu na zkoušku, teda ve 2lahvích to tak vypadalo. Ovšem v akváriích je toho nějak moc.
Co jsem si stačil prohlédnout, tak spodní nádrž(u hospody) plná rybek, o kousek výš jsem viděl několik pavích oček!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.06.2018 20:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Raigo
Pokud je tam zákaz lovu, tak se vztahuje na všechny vodní živočichy. Tedy i plankton. Takže se může stát, že pokud při lovu planktonu narazíš na komisního pracovníka rybářské stráže, může to klidně skončit i pokutou. A aby sis nemyslel, že jsem si to vycucal z palce, pročti si informace z odkazu:
www.rybarskyrozcestnik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.06.2018 19:01 R Muž romant [27987] Re: Raigo
Pozor na to, ryby jsou výborní přenašeči různých onemocnění, tedy lovíš-li ve vodě kde je přítomna rybí osádka je to rizikovější než lokality bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2018 13:51 Muž Raigo [0] Re: RAP
Se zákazem lovu bych to nebral tak vážně. Nejdu přece na kapry. :-) Dnes jsem se tam byl podívat a nalovil jsem tolik až mi málem síťka praskla. Rostliny a plavoucí bordel je nepříjemný ale nic co by se nedalo vyřešit. Lovu zdar!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 10:47 RAP Re: RAP
Tak jsem se tam byl před chvílí podívat. Rybník zarostlý lekníny a dvěma druhy rostlin. Navíc plno kaprů i ve velikosti, kdy ještě žerou plankton. hmm
Byl jsem se podívat i na nádrž kousek proti proudu Botiče. Bohužel taky ryby a dokonce i potěr. Pohled na hejno potěru proplouvající rostlinama hezký, ale ulovit plankton bez šance. Odpoledne zkusím projet kolo kolem přehrady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2018 15:42 RAP Re: Raigo
Ten první odkaz má jednu vadu, plavou tam ryby a je tam zákaz lovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 13:14 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Raigo
Taky jsem videla lidi se sitkama v miste, kde se Botic vyleva z Hostivarske prehrady (takovy betonovy bazenek), ale nevim jaky je soucasny stav, uz je to par let zpet. Nevim, jestli se mi povede vlozit odkaz:
www.google.cz/…

A kdysi taky chodili do Milicovskeho lesa, do Milicovskeho rybnika, ale to je jeste dyl...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2018 11:49 Muž Raigo [0]
Kousek od Hájí metro - C doporučuji www.google.cz/… a když tam nejsou v hojném počtu tak tady www.google.cz/… jsou vždy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.06.2018 21:01 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – Lovení dafnie na proseku
youtu.be/… lovení dafnie na proseku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 14:53 R Muž ctibum [6909] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Však já neříkal, že jsou červený ;-) Mně to hejno přišlo do oranžova, ale světle hnědá je taky ok :)
Dneska jsem jich hrst vypustil do "8" v práci, tak jsem zvědavej, jak dlouho přežijou :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 14:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Musím tě zklamat, tohle červené dafnie nejsou to jsou klasika, taková ta světle hnědá (dneska jsem si je přivezl). Opravdu červené vypadají jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2018 19:11 R Muž ctibum [6909] Re: romant
No, tuhle debatu jsem tu někde četl :) A asi proto je u vodotrysku cihlově oranžová masa viditelná i z vesmíru jen tam, kde dopadající voda čeří hladinu, :) I před a pod každým jezem je větší menší hejno. Ale barva je vidět jen když je jich hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2018 18:34 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Jinak když jsou dafnie hodně červený, je to známka malého množství kyslíku ve vodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2018 17:44 R Muž ctibum [6909]
vaaclav napsal: Nejlepší je to úplně nahoře u toho vodotrysku. :-)
No fakt že jo. Mega dav dafnií v kyslíkovým baru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:55 Muž VladimirHul [41] - ŽivorodkyRe: Dudak
No takhle dnes sem zamrazil tak půl kila dafnií.takže mám tak na 2m vystaráno.
Ale můj záměr bylo je chovat. takže zítra tam asi pujdu zase vezmu jich mín a rychleji vypadnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:53 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: VladimirHul
Mě by zajímala P 4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 21:35 Muž dudak [1885] Re: VladimirHul
2 litrová lahev lze celkem dobře použít, taky to většinou odnosím v petkách, akorát si toho musíš nabrat prostě míň a jet co nejrychleji domů, kde to přendáš aspoň do nějakého kýble. A oddělíš živé od mrtvých. Pokud chceš vozit velké množství na zamrazení, tak je asi opravdu lepší transport ve vlhkých novinách bez vody, ideálně v termoboxu, protože při teplotách jako byly dnes to máš chcíplý za chvilku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 20:45 Muž VladimirHul [41] - ŽivorodkyRe: ctibum
No ne, když bude na ležato a bude tam dostatečná vzduchová bublina a bude na ležato dostane se tedy k hladině mnohem více dafnií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 20:40 R Muž ctibum [6909] Re: VladimirHul
U zašpuntovaný flašky je asi jedno, jestli je nastojato nebo naležato, si myslím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 18:38 Muž VladimirHul [41] - ŽivorodkyRe: vaclav, romant
Ok díky. :) Já je totiž narval do 2l flašky a hotovo. samozřejmě sem jí měl v tašce na stojato takže plocha hladiny byla fakt malá.. příště dám flašku na bok :) at se můžou nadechávat. Díky moc! :) smím se zeptat kam všude chodíte na vodní breberky na praze
8,7 a9?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2018 17:07 R Muž romant [27987] Re: VladimirHul
V tomto případě méně znamená více, tedy více nádob s méně dafniema, je to o ploše hladiny, tedy o kyslíku, jak vyrobíš hustou polívku, je to pouze na několik minut. Dokonce jsem větší úspěchy zaznamenal jenom s mokrejma novinama, kam jsem jich hrstičku zabalil a dvě hoďky mě to v pohodě vydrželo, ale bude tam hrát roli i teplota, tedy čím vyšší, tím rychleji to všechno musí proběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2018 16:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Chce to mít co nejvíc vody a k tomu přiměřené množství dafnií. :-) Pamatuji dobu bezplastovou a živou dafnii jsem v akvaristice kupoval v papírovém kornoutu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 12:44 Muž VladimirHul [41] - ŽivorodkyRe: vaclav
Díky :) byla to opravdu dobrá výprava mám jich dost :) Ale bohužel mi ty dafnie zahynuly při transportu, nějaký tip aby nezahynuly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.06.2018 11:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: VladimirHul
Jestli je to tam jako obvykle tak stačí větší jemná akvarijní síťka nebo si něco ušít (20x10-15cm)a nejvíce jsou u břehu, nedělej žádné osmičky jen jednou hrábni jedním směrem kdyby jsi se vracel nabereš kal. Obvykle je to tak třikrát máchnout a jít domu. Dá se tam zaparkovat autem hned vedle toho vodotrysku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 09:40 Muž VladimirHul [41] - Živorodky – plankton-prosek
Dneska jdu poprvé lovit plankton.Konkrétně dafnie na prosek.Je něco co bych měl vědět? jdu lovit opravdu poprvé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 16:27 Muž dudak [1885] Re: Pudloslava
tam se loví ze břehu, většinou stačí nějaká jemnější akvarijní síťka, na 3 osmičky je plná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 15:21 Pudloslava
Tak jsem pořídila na Petřinách včera - Akvaristika Kásim, Křenova 439/17 - za 30 odměrka od Nutrilonu (docela málo).

Díky za tip na Carrasius, to budu mít blíž.

A ten prosek, to by chtělo extra výpravu, ale zase by to děcka mohlo bavit . Máte na to nějakou dlouhou násadu, nebo lezete vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 21:19 R Muž ctibum [6909] Re: dudak
No to je přesně ono. Sluníčko, hloubka dost na to, abych nezvířil dno, rychlej proud před přepadem jezu, takže se tam nedrží bordel a třikrát otočím akvasíťkou a mám plno... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 21:11 Muž dudak [1885] Re: ctibum
podle mě se nejvíc stahují vždy těsně před ty terasovité stupně, je tam i rozumná hloubka, takže nenabereš bordel, ale chce to omrknout, oni ty dafnie občas trochu migrují, když je slunko, tak nejlíp tam kam svítí. Dost často se mi stávalo, že nebyly skoro nikde, ale těsně pod tím velkým vodopádem uprostřed parku jich byly mraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 20:30 R Muž ctibum [6909] Re: vaaclav
Proč tam? Jsou tam nejvypasenější? :) Já lovím v kanálu za prvním vodopádem od vodotrysku. Zdálo se mi to tam nejčistší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 16:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Deathbull
Nejlepší je to úplně nahoře u toho vodotrysku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 16:16 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vaaclav
V které části se dobře loví? Źe bych jim tam v neděli pro něco došel.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Jinak Prosek už zase funguje a i z malou síťkou si lze nalovit dafnie. mapy.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 10:58 Muž TK [28] Re: vaaclav
Mají to živé krmení za pultíkem ;-) Je potřeba se zeptat, co zrovna mají. Za posledních pár let se mi ale jen párkrát přes zimu stalo, že by neměli vůbec nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 07:40 Muž Mitroz [160] Re: Pudloslava
Na Praze 6 mívá akvaristika Carassius na Dejvické. Je to pár metrů od Kulataku.
Mívá koretry, patentky a občas nitenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 06:36 Muž dudak [1885] Re: Pudloslava
Jo tu jsem myslel, já na to úplně zapoměl, že to přestavují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 05:55 Pudloslava Re: dudak
na Ládví zrovinka cely ten blok, kde byla, vybourali az na kostru :-( pokud tedy myslíme tu samou, u metra

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5026x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9846-kam-na-zive-krmeni-praha