Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam na živé krmení - Praha

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kam na živé krmení - Praha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:49 Muž dudak [1885] Re: Pudloslava
Na Praze 8 , akvaristika v Ládví, většinou mají takové malé zavařené pytlíky s živým krmením, patentky koretry, ale je to dost předražené. Ale ono teď přes léto to nebude nikde žádná sláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: vaaclav
Minimálně nítěnky tam mívaj skoro pořád, maj je schovaný za pultem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 23:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pudloslava
Tak na Hroudu občas zavítám ale živé krmení jsem tam nikdy neviděl. Třeba jen nekoukám tím správným směrem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 19:23 Pudloslava Re: vaaclav
dekuji vsem, jak Branik, tak Strasnice mam teda hezky z ruky. Na Hroudu jsem chodivala uz jako mala, jsem rada, ze tam jeste jsou.
Co treba neco v centru, nebo na P6,8 - moc si vymyslim, co....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 13:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TK
Před chvílí jsem se vrátil a mají čerstvě zavezeno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 10:45 Muž TK [28] Re: Pudloslava
Docela pravidelně mají patentky i nítěnky v Praze 10 u Höfera. Je to ulice Gutova hned u tram zastávky Na Hroudě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2018 08:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pudloslava
Ve středu vozí živé patentky, koretru a asi i nítěnky do Zoo Braník. www.zoobranik.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 07:11 Pudloslava
Oživuji, kde by se daly v Praze koupit živé patentky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 07:14 sachlj
Byla mi doporučena prodejna zoo ve dvoře na Smíchově. Včera jsem tam zajel. Možná kdysi, před léty byla akvaristikou. Včera ale z akváriií zbylo jen pár, krmení měl prodavač za sebou a celá prodejna byla (včera) zaměřená na pejskaře a chovatele opeřenců. Na dotaz mi sdělil že živou potravu nemá minimálně 3 měsíce a že o ni nebyl zájem. A proč má tragicky neaktuální web stránky na to mi nedokázal odpovědět. Nevzal jsem u něj nic a jel domů a cestou se zastavil v prodejně přímo u zastávky a tam pořídil aspoň část toho co jsem chtěl. Nicméně mě odkázal prodavač na akvaristiku na nuselské, kde prý je živé krmení vždy. Tak se tam zajedu podívat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:45 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: sachlj
Já kupuji v Braníku a jsem nadmíru spokojený (nítěnky mi vydrží i týden v naprostém pořádku - při řádné péči). Mají toto krmení Koretra, Patentka, Nítěnka .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:02 Danarny Re: MonterMonty
Násadu Dafnií také sháním, bylo by možné odkoupit? Do Prahy se chystám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:24 sachlj Re: MonterMonty
dafnii beru..kdy, kde..stačí do malé petky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 17:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: sachlj
Pokud se spokojíš s dafnií , věnuji ti násadu , dá se chovat na balkóně , čím větší nádoba tím líp , jde to ještě stále i ted v tomto chladném počasí docela slušně poradím i jak na to.
Jinak z Nuselské beru nítěnky , ty jsou v dost dobré kvalitě , akorát se musej řádně pročišťovat , s patentkama už je to horší , cca polovina bývá už bez života , ale jde to taky celkem dobře pročistit , (domnívám se že ta (ne)kvalita je díky moc teplému počasí při transportu) mají mít nově i koretru ,tu jsem ještě nebral , neměl jsem cestu kolem . Na netu se dost chvástá taky ZOO ve dvoře - někde na Smíchově , ale taky jsem ještě neměl cestu kolem , mají svůj web -dá se dohledat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 09:22 sachlj – Živé krmení Praha
kde koupit živé krmení v Praze. Vím, na burze na Horáčkové ho seženu vždycky. Aquamaster prodává živé krmení v PVC pytlících. Například krevetky, dafnie, moinu, komáří larvy. Vím, že je teď špatné období na některá živá krmení. ale některá lze "vyrábět" i ve sklepě po tmě. Nevíte o prodejnách které mají i jiné živé potravy než patentky a nítěnky ? Kde mají třeba dafnie, trepku, moinu běžně nebo alespoň na předchozí objednání? Víte o nějaké takové prodejně? Kdekoliv v Praze nejlépe u MHD.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 13:51 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lemming46
Tak v Nuselské živé mají.Dnes patentky a nítěnky.potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 06:47 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lemming46
V Nuselské jsem byl asi tak před 3 týdny a říkaly že něco brát budou,tak se tam podívám.
Mě spíše zarazilo to zdůvodnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 22:25 Muž lemming46 [313] Re: rak
Asi před měsícem jsem se ptal na patentky v Nuselské a důvod, proč je neměli, byl ten, že jsou nerentabilní. Je fakt, že když tam zajdu jednou za půl roku, tak to asi nevytrhnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2015 15:48 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Heppy zoo
Dnes jsem se stavil v Modřanech v Happy zoo.A chtěl zakoupit živé krmení.
Jejich zdůvodnění proč živé krmení nevedou mě udivilo.
Patentky prý potřebují stále být po tekoucí vodou (moje námitka že spíše nítěnky že se mýlím že i oni).Další zdůvodnění že na živé krmení musí být zvláštní místnost (z důvodu hygieny).Radši jsem odešel ,protože ty dvě dámy co tam byly asi vůbec nevědí o čem byla řeč. coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2014 00:14 fxone – Živorodky v parku na Proseku
Dneska jsem v parku přátelství zaregistroval potěr, který mi nápadně připomínal potěr živorodek. Vrátil jsem se se síťkou a odlovil jsem cca 30 čerstvých mláďat a několik samic různého stáří. Nevím jestli je to nějaká varianta pavích oček, ale rybky jsou většinou v zadní polovině tmavé. Obrázek zkusím doplnit v pondělí. Zajímavé je, že dospělého samce jsem neulovil žádného. Nevíte někdo, kdo tam ty rybky vysadil a případně co to je za druh? Začíná už být zima a ty co tam pořád ještě plavou nemají bůhvíjaké vyhlídky. Ty rybky co mi teď plavou v karanténě ale vypadají zdravě a čile.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 15:15 Muž dudak [1885] – dafnie
Včera jsem byl lovit na Proseku v parku přátelství, jsou tam mraky hroptnatek, od malých až po velké hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 19:06 Muž Jar-oslaw [676] – hamerský rybník
vypousti se hamr v zabehlicich,tak kdo ma zajem o kořeny a olšový šištičky,holínky sebou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 14:46 Muž Jar-oslaw [676] – spořilov
tak dneska jsem to projel tam a taky nic.takze kdyby nekdo z prahy 10,nebo 4 mel zaruceny misto a dal vedet rad se tam projdu,klidne s doprovodem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 17:24 Muž Jar-oslaw [676] – hamr
tak po dnešni prochazce na hamru jsem chytil veliky ...jeste zkusim botič o tyden.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 11:12 jamajcan Re: Danila
Hlavně žádný stres :-) To se tak někdy přihodí :) Alespon je vidět,že nám na tom co děláme záleží a že to bereme vážně.Někdy až moc.Všichni. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2012 11:06 Žena Danila [4489] - SumciRe: Semtex
Nejen akvaristika skýtá úžasné možnosti, jak ze sebe udělat naprostého pitomce:-), což se mi v posledním příspěvku opravdu podařilo... :-D

Učit se budu celý život, ale rozhodně se nepovyšuju nad druhé.

Což nic nemění na faktu, že ta artémie je vážně skvělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 08:20 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: lucie.aqua
Tuhle artémku a koretru v pytlíku jsem kupovala na burze.Ten týden v ledničce mi přijde už na hraně.Hlavně ta koretra to nevydržela.Jinak samozřejmě super živé krmení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Dáši myslím, že teplota 15 stupňů je uváděná pro uchování v živém stavu v tom obalu. To chlazení je nutné pro zpomalení životního cyklu, zatímco u těch, co ji chovají, je naopak snaha o jeho zrychlení - takže krmit a "topit". Už není málo takových chovatelů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 00:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Venku na sluníčku a jde to jedna báseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2012 23:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Danila
Mám kubíkovou nádrž plnou slané vody, kde je plno slané Artémie, mořských vířníků a fytoplanktonu.
Nevidím důvod, proč by měla voda mít 15°C a mít filtraci.
Zřejmě se máte ještě co učit.

Nejsem jediný kdo u nás chová slanou Artémii ve velkém. To že o tom nevíte a neumíte Vám nedává právo se povyšovat nad druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 22:49 Žena Danila [4489] - SumciRe: Semtex
Máte tisicilitrovou nádrž chlazenou na 15 stupňů se slanou vodou a dokonalou filtrací?to jste borec a máte miliony. Pokud ne,tak jste evidentně naprosto mimo.

Ta živá artemka je skvělá a v tomhle balení zatím nic jiného není.a po dnešku je kompletně vyprodaná,jeden klient se dokonce vrátil pro další balení palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 20:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Danila
hmmm ta cena je........
Když na to tak koukám, tak v mojí kubíkové nádrži se mi prohání minimálně milion :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:49 Žena lucie.aqua [511] Re: Danila
Tak ty artémie vypadají skvěle! To máte nějaký vlastní produkt nebo je to i v distribuci po republice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:42 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Danila
To není zase tak strašný když chce člověk rybám dopřát.) Co máš ještě v pytlíku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:41 Žena Danila [4489] - SumciRe: Semtex
35,- korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 15:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Danila
A jakápak je cena jednoho balení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 14:26 Žena Danila [4489] - Sumci – Novinka
Fotka k příspěvku Živá artemie ve slaném nálevu,180 ml, velikost XL:-)
Vydrží týden při teplotě kolem 15 stupňů a nebo v lednici.
Ryby u nás v ZOO Braník se po ní mohou užrat :-P
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 18:00 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Jezírko v Grébovce
Tak jsem si vyrazil do pražské Grébovky se síťkou se podívat, zda se má násada perlooček z loňského podzimu ujala. A musím říci: Je to tam!! Dospělých kousků zatím pomálu ale je tam spousta jemného prachu (proteklo mi to přes velice jemné čajové sítko, které může mít průměr oka tak 0,1 mm). A navíc jsem nalovil pár desítek kousků podivné žoužele o délce 0,5- 1 cm, kterou jsem doma identifikoval jako larvy jepic a po těch se v akvárku jen zaprášilo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 14:21 Žena Dona [5] - Miniakvária – Živé krmení - kupované
Zatím živé krmivo nelovím, jen kupuji. Na burze Ryby a rybičky - nítěnky, patentky, koretry - 13 Kč za jednu odměrku (velkou). Na burze na Ládví (jen jednou jsem tam byla, patentky vyprodané, koretry ještě měli). V akvaristice v OC Ládví - nítěnky, patentky, koretry, roupice, dafnie - v zatavených pytlíčcích 14 Kč/ks. Ne vždy mají všechny druhy, je dobré tam předem zavolat, máte-li to daleko. Pytlíčky jsou daleko menší než je odměrka z burzy. V akvaristice ve Strašnicích - nítěnky 10 Kč/odměrku, patentky 20 Kč/odměrku, také je lepší zavolat předem, někdy nemají živého nic. No, a na zahradě máme sud na zalévání, už napršelo a až bude tepleji, komárů bude dost.:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 18:33 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Usine
Tak a je to jasné: dneska už to začali vypouštět, ta horní část už je úplně bez vody. Takže jsem se třefil do chvíle, kdy čerpadlo odstavili před vypouštěním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 10:30 Usine Re: Ivoš
To máš asi pravdu , že už nehoní vodu. Když to napouštěly žádná fontána nestříkala, jen bylo vidět proud ze dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 01:06 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Usine
Podle mě už touhle roční dobou prdí na nějaké vodotrysky a pomalu to budou zazimovávat, takže už vodu nehoněj nahoru-dolu. Tam, co jsem lovil dafnie by správně měla stříkat fontána ale jak jsem psal -ani kapka nikde neukápla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 23:10 Usine Re: Ivoš
Já tam byl když to napouštěly. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:53 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Usine
já to tam okukoval, dokonce i nějaký ty kohouty tam viděl ale nic z nich ani nekáplo a hladina se ani nehnula. Totálně stojatá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2011 21:38 Usine Re: Ivoš
Musím tě asi zklamat ta voda je tam pomocí čerpadla hnaná ze spodního rybníčku. Vyvěrá ze dna té horní nádrže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2011 16:03 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – tip pro Pražáky
Fotka k příspěvku Právě jsem se vrátil z lovu perlooček, nachytal jsem je ve "vodním dílu" v Parku přátelství na Proseku. Ryby jsou tam úplně na druhém konci parku, já chytal na místě označeném červeným kroužkem které je oproti rybníčku s rybama o hodně výše a nezdálo se mi, že by tam byla odkudkokli hnána voda. I podle mapy by to měla být zcela oddělená vodní plocha bez ryb takže na klasickou filmovou otázku "Je to bezpečné?" mohu odpovědět: "Ano, je to bezpečné!"

Perlooček je tam hafo, za minutku bylo nachytáno na týden krmení!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 17:31 Gladilaf
V Prokopáku je docela dost stojaté vody, chce to se dívat kolem sebe...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 11:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Parosphromenus
Já jsem je tam chytal, ale je to už cca 25 let zpět . Od té doby jsem tam nebyl ale je možné že tam jsou pořád.Kdyby jste tam lovil tak dejte vědět jestli tam jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:38 Parosphromenus Re: rak
Žily nebo žijí? U té estakády?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Parosphromenus
To nevím, ale žily tam i dnes málo se vyskytující koljušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:06 Parosphromenus Re: rak
Nebudou tam těžké kovy a podobná svinstva, takhle blízko u tak frekventované silnice?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5026x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9846-kam-na-zive-krmeni-praha?od=51