Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup Betta splendens

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.02.2017 10:19 R Muž @ LiborSprysl [8669]
Ve třech centimetrech se běžně prodává tzv. betta mix... a dobře. V této velikosti jsou samci s 80% jistotou dobře poznatelní. Ty tzv. samičky jsou běžnou prodejní sortou importů ve dvou velikostech, základ je také cca 3cm, pak jsou ještě větší. Je jasné, že mezi těma holkama submisivní samec proklouzne snadno...Vše je o ceně...
S krmením takto velkých ryb není vůbec žádný problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 07:53 Muž @ Pepan [4276] - RostlinyRe: Barakainus
Dvoucentimetrová betta by měla zvládnout menší nítěnky a Grindal a tohle zajistit by zase neměl být problém. Spíš je problém s rozlišením pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 07:38 Muž @ Barakainus [616] - RostlinyRe: Michal
Tady je taky takhle prodávali ale už jsem to pár let neviděl. Lidem asi chcipaly, neb co jsem četl, nejsou ještě schopný přijímat normální krmení a musí mít byť něco malého živého nebo prachovou potravu. Ani jedno normální návštěvník akvaristiky většinou nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 23:33 Michal - Rostliny – Mladé betty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny
Dnes jsem zavítal do zverimexu a měli zde velice malé betty, v životě jsem neviděl, že by někde prodávali tak malé kousky. V jednom akváriu jich bylo asi 30 dohromady, mohli mít tak 2 centimetry, ty největší neměli více než tři centimetry. Neměli ještě ani dorostlé ploutve a byli tedy vydávány za samičky. Je normální prodávat takové prcky? Jak staré betty můžou jít do prodeje?
Předem mockrát děkuji za odpověď.
P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale bohužel se rybky nechtěli nechat vyfotit love

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 14:52 Lukáš Honc - Rostliny – Beta Halfmoon
Dobrý den, prosím nemáte někdo doporučení na někoho, kdo prodává Bety Halfmoon? Kdo má prostě velký výběr? Přijedu si téměř kamkoliv. Děkuji!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 16:38 R Muž @ romant [25390] Re: ZamaR
Ano je, chce to měnit vodu častěji, klidně obden, ale v dobře zaběhnutém a s prosperujícíma rostlinama zarostlém akváriu si to dovedu představit 2x týdně. Bude nutný zajistit teplotu vody ne nižší než 26st a mít akvo přikrytý. Rozhodně to nepřehánět s krmením a pravidelně odkalovat dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:34 Muž @ ZamaR [7] – Vánoční dárek :-)
Ahoj, zdravím všechny... Slíbil jsem své dcerce na Vánoce "Bettynu". Je smířená s tím, že po založení hustě zarostlého cca 25l AQ bude muset tak měsíc počkat, než jí tam pořídíme. Můj dotaz zní.. Je Betta, i přestože je náročná na kvalitu vody, schopna zdravě žít i při absenci vzduchování, filtru a přidávání nějáké té chemie? Prostě jen pravidelné čištění a měnění vody? Co se týče těch rostlin, tak plánujeme vysoké trávičky a nějáké ty přesličky...
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:31 Muž @ Paul [2] - Asie
Příště se polepším. stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2016 21:28 R Muž @ romant [25390] Re: Paul
Tak to už má hlavu a patu, než jenom výkřik který jsi předvedl prvně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:23 Muž @ Paul [2] - Asie
Když mají ryby tmavé dno, mají lepší a sytější barvu a cítí se lépe. není to pravda? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:17 R Muž @ romant [25390] Re: tonda
V jediným v čem se s kolegou shodnu, je to množství rostlin a nemusíš se bát ani plovoucích, to mají betty rády. ;-) Každýmu se líbí něco jinýho a jestli se ti to líbí tak jak to je, nech to tak, lepší tebou použitej křemičitej písek, než nějaká černá drť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:07 Muž @ Paul [2] - Asie
Ty kameny jsou příšerný... Kup nějaký tmavý, nejlépe černý. Hodně rostlin a bude to ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 20:19 tonda - Asie – nové akva
Fotka k příspěvku Názor?
Este dokoupim nejaky anzbias a atman hf0100 nove zalozeno

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2016 20:36 JoKa - AsieRe: cccp
Radíš, že je lepší 50l akvárko pro bettu. Souhlas, ale jen po tuhle část...

Ale co jsi udělal ty? Abych to shrnul: Napustil si akvo a ten den do něj vpustil ryby náročné na kvalitu vody (což betta bezpochyby je). Nepíšeš, že ten samý den, ale to je vcelku jedno, jestli den, nebo týden. Do akva nepatří ryby minimálně měsíc!
Dále pak si vpustil do 50 l grcálku plavce, hejnovku typu neonka. Těm sluší 100l a víc (pokud jsou to tetry neonové, pokud neonky červené, tak bych nešel pod 150-200l). Opět ryba náročná na čistotu a kvalitu vody. Vzápětí si ten bordel v akva ještě podpořil přidáním mega producentama odpadu v podobě mollyn. Živorodky a betty prostě nejdou dohromady přesně z těchto důvodů, voda, voda a voda. A aby toho nebylo málo, tak k tomu odpadu si ještě pořídil totální rozmetače hnoje v podobě ancáků. N látky ti vyletí do týdne a za dva týdny budeš nemile překvapen, že tetry kapou a betta má doslova oči na vrch hlavy... Že ti požrali mladé? Žádné překvapení, sami cítí, že jich je tam mnoho, tak se radši dobrovolně redukují. Celkově množství tvé osádky (když nebudu řešit skladbu) bych nedal do ničeho menšího než 200l. A vsadím boty, že kvalita vody v tomto případě, bude lepší v tom 1l kyblíku, který kritizuješ, když tam betta bude sama, než v té tvojí rybí polévce!!

Tuším, že přesně tímhle směrem se tě Terka snažila usměrnit. Skutečně místo youtubu prostuduj pár řádků fundovaného textu. Ano, pár odborníků tady skutečně je. Zrovna do jednoho, co si se s vervou pustil, odchoval víc ryb, než ty si za život viděl na vlastní oči... ;-)
Tak se přestaň vztekat, oni mají pravdu, ty nikoli!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2016 23:16 RoFr - AsieRe: Kiki
Vážená dámo, kdybych byl panem Bošinou (clanky.splendenspower.cz/… ) a seznámil se s Vaším jednáním a akvaristickými zkušenostmi plynoucími ze zdejšího fóra, tak bych Vám rybky též neprodal a taktně na Vaši poptávku nereagoval.
(Bylo by mně, totiž, těch ryb líto … a dovedu si i představit Vaše reakce v případě, že vám rybka uhyne, což se dá, při Vašich odborných zkušenostech, téměř, s jistotou, očekávat … )

Pro někoho je jistě přínosem, že se, Vaším přičiněním, seznámil s akvaristickou autoritou, jakou pan Bošina jistě je. (Sám nejsem chovatelem „Betta splendens“)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:07 Žena @ Bludička [26] Re: Kiki
Ne já ho neznám, ale adresu ti snad pošle, hned to nevzdávej ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:51 Kiki – ahoj
no jo jenže s tím Bošinou je to složité namáš jeho tel.číslo protože přes email je to děsné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 20:38 Žena @ Bludička [26] Re: Kiki
Tak k tomu Bošinovi zajeď a dostaneš k rybě určitě i cenné rady. Návštěva u chovatele ti může dát hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 15:54 Kiki – ahoj
ahoj lidi nevíte kde sehnat bettu samce ze zverimexu mi stále umírají už fakt nevím sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 18:41 Kiki Re: michalt
na zooholding mají ty koi betty 2 jestli je ještě hledáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 18:25 Kiki Re: patamatix
a nevíte tedy o jiném chovateli poblíž Děčína pan Bošina asi nemá zájem koukám i na internetové obchody jsou tam krásné ryby ale nemám zatím zkušenosti s koupí ryb přes internet.budu ráda za každý odkaz na chovatele nebo tak.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:49 Muž @ patamatix [406] Re: Kiki
Tak pokud máš email,tak to řeš emailem. I kdyby někdo číslo měl,tak ho asi rozdávat nebude. :-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:34 Kiki – prosím
dobrý den,chci se zeptat jestli máte někdo telefon na J.Bošinu psala jsem mu na email jestli má modrého samce od betty on napsal ze má jestli si pro něj přijedu a potom už nic potřebovala bych se s nim domluvit jestli mi ho teda prodá nebo jestli mám hledat dál.děkuji ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 20:04 Danarny – Betta HM Butterfly
Doporučuji pana Karlovce z Plzně, mám od něj krásného HM motýlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 19:38 Betta akvaria – Halfmoon betta
Mam dotaz chtela bych si poridit samecka halfmoon buterfly ani klidne nemusi byt buterfly ale rada bych nevite kde by se dal sehnat v okoli karlovych varu? Jeste neco nevite nahodou jake samicky (myslim tim druhy samicek) by se k sameckovi halfmoon hodili? Mela jsem totiz jenom veiltail takze s nim nemam zkusenosti hodne me zaujala jeho krasa tak si ho za kazdou cenu preji poridit. Predem dekuji za odpoved

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 18:21 kovo – Máte tip na dobrého prodejce?
Jelikož nemám šťastnou ruku při nákupu Betty, tak bych chtěl poprosit o nějaký tip kde/od koho koupit zdravou bettu ve východních Čechách.
Akvárium jen pro bettu a pár šneků mám připravené 20 l, s rostlinkami - včetně plouvoucích, s filtrací...
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 20:58 Muž @ jiri609 [55] – Betta splendens
Možná blbý dotaz, tak předem omluva... Mám pocit, že nyní často potkávám v obchodech Bety hodně podobného tvaru, ale v mnoha pestrých odstínech nejrůznějších barev... to jsou nějak uměle dobarvované, nebo je to skutečně rybka vyšlechtěná do tak obrovské škály barev?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 20:23 Muž @ JosefVavra [202] - ObojživelníciRe: orinka
Já Koi betty odchovávám PK i HMPK ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.02.2015 22:27 Žena @ orinka [-1] Re: michalt
Našla jsem tuto rybku. www.zooholding.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:58 Muž @ Deepinpeat [631] Re: P
jj, zrovna jsem koukal na nějaké divoké na aquabidu a zvědavě jsem si prohlížel HMPK, nevím kolik je tam takovýchhle koi, ale naprostá většina jsou fancy strakáči. Objednat si z Asie ovšem imo znamená dojet si do Německa k překupníkovi, jelikož sem Ti to dost možná nepošlou a ta ryba s náklady vyjde při vyzvednutí tak asi na 50 usd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:52 Muž @ P [110] - Betta splendensRe: michalt
Takové ryby v akvaristikách nehledej.. Jedna možnost je chovatel, druhá možnost je zahraničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 13:11 Muž @ michalt [556] - Miniakvária – Koi betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, budu zakládat nové akvárium a chtěl bych si do něj pořídit beťáka. Nevíte náhodou, jestli se někde v Praze nebo okolí dá sehnat Koi betta? Třeba něco jako je na přiloženém obrázku. V prodejnách jsem zatím nic podobného neviděl. Nebo se jen špatně koukám?

Díky za odpověď a mějte se hezky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:55 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: regeditka
Nevidim odkud jsi. V Praze normalne na burze www.rybyarybicky.cz , najdes tam i dovozy z Asie, a nebo i pekne kusy z odchovu v CZ. Prodejci tam byvaji bezne tri, chce to si je poradne prohlednout (ty ryby, ne prodejce smich ), zeptat se zda neni jeste nejaky super kousek nevystaveny (postupne je vybaluji, kdyz nemaji na tolik kusu nadrzky) a kdyz nic, prijit za tyden, protoze jeden tyden si clovek nemuze vybrat z te nadhery, a druhy tyden neni nic az tak zajimaveho.

Jeste lepsi je se tam dohodnout, kusy v cene 200Kc a vys byvaji jen v par kusech, protoze se nejspis tak moc neprodavaji. Ja koupil rovnou, moc se mi libil, tak plave doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:21 Danarny - CichlidyRe: regeditka
Mrkněte na splendenspower.cz, tam najdete kontakty na chovatele betynek, záleží odkud jste, z Plzně doporučuji Enza, v Děčíně je pan Bošina, v Olomouci To-Chu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:57 Žena @ regeditka [0] - Miniakvária – beťáček half moon
Dobrý den, nevíte/neznáte prosím spolehlivého prodejce Half Moon samečků, nejlépe vlastní odchov..všude jen prodej XL nebo polomrtvých chudáčků viz Hornbach :-( objednávala jsem zde, ale bez reakce, tel/mail nefunguje.. www.tomasberger.eshop-zdarma.cz/… moc děkuji!! X-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 12:41 Žena @ Nikola90 [5] - Halančíci – Odkud sehnat betta splendes double tail či super delta tail
Ahojda

Budu ráda za Vaše zkušenosti s nákupem betty.Doma mám jednoho beťáka half moon a ráda bych do dalšího akvária pořídila double taila nebo super delta tail a k nim i samice. Jediné zkušenosti mám s vivárkem ale tam zrovna tyhle nemají.Dík všem a pěkné svátky a happy new year ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 06:15 Žena @ meleri [12] - Amerika
Ahoj koupila jsem maleho betaka. Mam ho jeden den. Mam takovy ten nanno filtr od dennerle co je v rohu. Bohuzel se mi pokazila ta rozstrikovaci rampa a filtr je bez ni pomerne silny. Nemate nekdo radu jak filtr nejak ucpat aby se snizil prutok? Filte je uz na minimu. Mam obavy aby to te bete nevadilo. Dik.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 12:45 Muž @ melrok1 [13] - Živorodky – samicka bojovnice pestrej. ( cervena )
Ahoj ma niekto navyse jednu samicku bojovnice pestrej ? Najlepsie cervenu. Mam samceka a chcel by som parik. Vychodne slovensko ( Presov) tu v obchodoch samicky nemaju. Ak by niekto mal kontaktujte ma prosim.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 10:02 R Muž @ romant [25390] Re: jetobida
Vydrží Ti těch 90 minut než dojedeš domů v pohodě. Pokud se o ně bude prodejce náležitě starat(měnit vodu, teplota), tak žádnej strach, prohlédni, zhodnoť, rozhodni a můžeš nakoupit.
Edit: Jak píše kolega, to zajistíš tím, že jí i s pytlíkem strčíš pod bundu a tradá domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 10:01 Muž @ Yirka [7217] Re: jetobida
Je opravdu zcela naivní se domnívat, že rybku povezeš na tu vzdálenost v nějakém kelímku. Jednak ti ji pravděpodobně prodávající dá do přepravního pytlíku, druhak se na to můžeš připravit a vzít si vlastní transportní nádobu a hlavně se vzhledem k době strávené na cestě ujisti, že nějakým způsobem zajistíš stabilní přijatelnou teplotu. Možností je více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 09:35 jetobida – převoz
Zdravim, chci se zeptat, mám v plánu si koupit bojovnici na blížící se burze v Brně. A vím že hodně často se prodávají v takových těch malých kalíšcích, ale protože to do Brna přec jen nějaký kousek mám cca 90min, nevim jak dlouho bojovnice vydrží bez újmy transport v těchto kalíšcích. Díky za odpověď P.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 20:10 Muž @ Semtex [1185] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
ano, někdy prostě není jíná možnost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:38 R Muž @ LiborSprysl [8669] Re: Semtex
Pro běžný chov tahle metoda určitě platí, pokud chci získat mladé a získat tak možnost si z nich vybrat, tak i jeden výtěr by mi za to stál.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 14:04 Muž @ Semtex [1185] - LabyrintkyRe: Glaos
pokud se chceš věnovat odchovům, je lepší nakoupit mladé samce. XL je většinou už za zenitem, hlavně ti z Importů. Napiš který chovatel ti jej nabízí. Vzhledem k tomu, že uvádíš bojovnice střapatá, tak asi tuším odkud vítr fouká a tihle samci budou zrovna Import.
Nedávno jsem na burze v KM viděl spousty samců z Importu, ale většina byla v docela špatném stavu i tak jich prodejce porodal hodně. TY co měl označené za XL bych do chovu nekoupil. Jednoho samečka hodně mladého (a snad i díky tomu byl asi jeden z mála ještě jakž takž fit) jsem si vzal já. Ostatní opravdu nevypadali dobře. I když měli velké ploutve, pěkné barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.06.2012 10:45 Muž @ p7701 [325] - LabyrintkyRe: Glaos
ano znamená to jeho velikost xl už je dorostlý dospělý samec ,ale mrkni jak je aktivní aby už neměl třikrát přetočenej tachometr :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 10:17 Muž @ Glaos [23] - Živorodky – kup
Dobrý den chci se zeptat když pán nabízi BOJOVNICE PESTRÁ-střapatý Betta splendens-sep.samec XL je dobry na odchov ? jelikoz nejak jeste nerozumim tem XL zda to neni nejaky odrostly samec nebo tak neco diky za info :) preji hezky den

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2012 10:34 Muž @ arnošt [36] - Rostliny – nákup v Praze
ahoj - nevíte v Praze o nějakém lepším výběru Bettek? běžný prodej mi přijde celkem o ničem. díky za info... Vláďa

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:43 Muž @ peter1459 [79] - AmerikaRe: xxx
bez krmicva ti vydrzi aj 2-3 dni bez problemov, z takej pestrej stravy bude mat len radost- ja ked som svojmu daval susene dafnie isiel sa pre ne zblaznit, nech kuúpis akokolvek staru/mladu pokial viem viac ako tych 7cmnenatrastietakze sa nemusis bat ze byz nej vyrastol nejaky 20cm obor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:37 Muž @ peter1459 [79] - AmerikaRe: orlynka
kludne mozes ak budu mat aspon tie 2-3cm, ja som s nim mal gubky a v pohode, dokonca chvilu bol aj s neonkami a tiez sa nic nedialo, akurat ked mu voslido teritoria tak sa najezil a vybehol ponich ale vzdy usli inak si ich nevsimal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:23 Žena @ orlynka [11] - LabyrintkyRe: katterinecka
Nějáké mini rybky by nešly? Nejspíše ne, beťák by je asi slupnul, co? :-O
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 7684x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9832-nakup-betta-splendens