Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup Betta splendens

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 18:32 Žena Starka [207] – Jen tak pro zajímavost
Tak různě brouzdám po netu a narazím na článek o bettách od Superzoo. Tak jsem si to pro zajímavost otevřela. A teď přichází paradox. Zaujalo mě, že v tomto článku píší, že betta potřebuje aspoň 2o litrové akvárium. Ovšem když člověk přijde do Superzoo osobně, tak mu nabídnou "super" 2 l kostku bez ničeho nebo ještě "ideálně" kouli o objemu 1,8 litrů. rozzureny Přijde mi dost ironické, že se na webu prezentují "správně", ale jak člověk přijde osobně, tak katastrofa.

www.superzoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2022 18:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Jana V.
Brát ryby od ověřeného chovatele je samozřejmě vetší jistota. Ale pokud tedy Bettu z obchodu, tak bych si zjistil, kdy zváží nové ryby a v ten den rybu koupil. Tím délku pobytu ryby v nevhodných podmínkách zkrátíš na nutné minimum. Nebo lze domluvit, aby betta do prodejní nádrže vůbec nešla. Pokud tedy bude personál obchodu co k čemu. :-)
Nakupovat evidentně „načatou“ rybu nedává smysl. Na její místo nastoupí další nebožák Ničemu tím člověk nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 16:31 Muž ds [53] Re: Jana V.
Zdravím. Zkuste se podívat na zdejší inzeráty, a nebo případně jiné inzerce. Třeba bazos.cz.

Jinak pokud budete nakupovat s zavedených akvaristikách, tak by problém být neměl. Ale myslím akvaristiky a ne supermarketové petshopy. V těch malých akváriích jsou právě proto, že se samci musí držet odděleně a je neekonomické dávat desítky až stovky litrů jedné rybě. V některých akvaristikách je proto mají někdy společně s jinými druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2022 16:15 Žena Jana V. [3] – Nova Betta
Zdravím, máme zajeté akvárko, rybycky, voda ok. Posla nám před nějakou dobou Betta ( po roce) ale asi naše chyba. Přinesli SME nové rostliny, a rybky, nedali karanténu, možná jí to odepsalo. Každopádně malý syn se po ní každý den ptá a tak přemýšlím, jestli pořídit novou. A dotaz, u nás prodávají Betty jen v těch jejich ,,,celách,, kde tedy nějak nadšeně nevypadají. má taková Betta vůbec cenu kupovat? Nebo ji vlastně zachranime? Máme ji případně dat do karantény, nebo hned může do zaběhlého akva?.. prezentaci nemám, současné akva 54l je v plánu rušit až se zabehne, nové 240l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 17:18 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martinah
Zajdi si na burzu na Pankrác nebo do Počernic. I když si tam třeba z momentální nabídky nevybereš, tak prodávající často chovají víc, než s sebou vozí, navíc se často vzájemně znají, jen je potřeba se nebát a poptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2020 16:44 Žena Martinah [33] Re: Vojta
Ahoj, zkus kontaktovat LPD betta. Chovu bett se věnují x let a mají nádherné odchovy. Po domluvě Ti bettu dovezou na burzu v H. Počernicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 16:38 Vojta – Betta různé druhy
Nevíte, kde se daji koupit různé Betty sami halfmoon a podobně v Praze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2019 23:54 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlama – Možné,či nemožné,neskutečná krása,kýčů lidské tvořivosti:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.02.2017 10:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Michal
Ve třech centimetrech se běžně prodává tzv. betta mix... a dobře. V této velikosti jsou samci s 80% jistotou dobře poznatelní. Ty tzv. samičky jsou běžnou prodejní sortou importů ve dvou velikostech, základ je také cca 3cm, pak jsou ještě větší. Je jasné, že mezi těma holkama submisivní samec proklouzne snadno...Vše je o ceně...
S krmením takto velkých ryb není vůbec žádný problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 07:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Barakainus
Dvoucentimetrová betta by měla zvládnout menší nítěnky a Grindal a tohle zajistit by zase neměl být problém. Spíš je problém s rozlišením pohlaví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 07:38 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Michal
Tady je taky takhle prodávali ale už jsem to pár let neviděl. Lidem asi chcipaly, neb co jsem četl, nejsou ještě schopný přijímat normální krmení a musí mít byť něco malého živého nebo prachovou potravu. Ani jedno normální návštěvník akvaristiky většinou nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 23:33 Michal – Mladé betty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny
Dnes jsem zavítal do zverimexu a měli zde velice malé betty, v životě jsem neviděl, že by někde prodávali tak malé kousky. V jednom akváriu jich bylo asi 30 dohromady, mohli mít tak 2 centimetry, ty největší neměli více než tři centimetry. Neměli ještě ani dorostlé ploutve a byli tedy vydávány za samičky. Je normální prodávat takové prcky? Jak staré betty můžou jít do prodeje?
Předem mockrát děkuji za odpověď.
P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale bohužel se rybky nechtěli nechat vyfotit love
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2016 16:38 R Muž romant [27981] Re: ZamaR
Ano je, chce to měnit vodu častěji, klidně obden, ale v dobře zaběhnutém a s prosperujícíma rostlinama zarostlém akváriu si to dovedu představit 2x týdně. Bude nutný zajistit teplotu vody ne nižší než 26st a mít akvo přikrytý. Rozhodně to nepřehánět s krmením a pravidelně odkalovat dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 16:34 Muž ZamaR [8] – Vánoční dárek :-)
Ahoj, zdravím všechny... Slíbil jsem své dcerce na Vánoce "Bettynu". Je smířená s tím, že po založení hustě zarostlého cca 25l AQ bude muset tak měsíc počkat, než jí tam pořídíme. Můj dotaz zní.. Je Betta, i přestože je náročná na kvalitu vody, schopna zdravě žít i při absenci vzduchování, filtru a přidávání nějáké té chemie? Prostě jen pravidelné čištění a měnění vody? Co se týče těch rostlin, tak plánujeme vysoké trávičky a nějáké ty přesličky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2016 21:28 R Muž romant [27981] Re: Paul
Tak to už má hlavu a patu, než jenom výkřik který jsi předvedl prvně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:23 Muž Paul [2] - AsieRe: romant
Když mají ryby tmavé dno, mají lepší a sytější barvu a cítí se lépe. není to pravda? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:17 R Muž romant [27981] Re: tonda
V jediným v čem se s kolegou shodnu, je to množství rostlin a nemusíš se bát ani plovoucích, to mají betty rády. ;-) Každýmu se líbí něco jinýho a jestli se ti to líbí tak jak to je, nech to tak, lepší tebou použitej křemičitej písek, než nějaká černá drť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:07 Muž Paul [2] - AsieRe: tonda
Ty kameny jsou příšerný... Kup nějaký tmavý, nejlépe černý. Hodně rostlin a bude to ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 20:19 tonda – nové akva
Fotka k příspěvku Názor?
Este dokoupim nejaky anzbias a atman hf0100 nove zalozeno
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.06.2016 23:13 Deepinpeat Re: Tanita
lpdbetta.blogspot.cz Tohle jsou řekl bych opravdu dobré ryby za výbornou cenu. V obchodě na něco podobného narazíte jen zřídka, pokud vůbec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 22:40 Žena Tanita [10] – Koupě
Dobrý den,

nevíte někdo o nějakém kvalitních chovateli v české republice? Který by zároveň choval zajímavé barvy bett?

Moc děkuji za odpověď,

Tanita

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2016 23:16 RoFr Re: Kiki
Vážená dámo, kdybych byl panem Bošinou (clanky.splendenspower.cz/… ) a seznámil se s Vaším jednáním a akvaristickými zkušenostmi plynoucími ze zdejšího fóra, tak bych Vám rybky též neprodal a taktně na Vaši poptávku nereagoval.
(Bylo by mně, totiž, těch ryb líto … a dovedu si i představit Vaše reakce v případě, že vám rybka uhyne, což se dá, při Vašich odborných zkušenostech, téměř, s jistotou, očekávat … )

Pro někoho je jistě přínosem, že se, Vaším přičiněním, seznámil s akvaristickou autoritou, jakou pan Bošina jistě je. (Sám nejsem chovatelem „Betta splendens“)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 22:07 Žena Bludička [26] Re: Kiki
Ne já ho neznám, ale adresu ti snad pošle, hned to nevzdávej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 20:51 Kiki Re: Bludička
Jenže s tím p. Bošinou je to složité. Nemáš jeho tel.číslo? Protože přes email je to děsné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 20:38 Žena Bludička [26] Re: Kiki
Tak k tomu Bošinovi zajeď a dostaneš k rybě určitě i cenné rady. Návštěva u chovatele ti může dát hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 15:54 Kiki – ahoj
Ahoj lidi, nevíte kde sehnat bettu samce? Ze zverimexu mi stále umírají už fakt nevím. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 09:29 Muž motýlek [275] Re: Aleneee
To máš těžký - pokud to někdo kupuje - tak to trh dodává. Samozřejmě lepší by bylo to kupovat přímo od chovatelů - ale na to není trh zařízen. Bojovat proti tomu lze jen slovně. Ono je jedna věc ta velikost - to se ještě dá, ale druhá věc jsou ty stresy z "diváků", změn teploty vzduchu a délky pobytu v obchodě. Ti samečci jsou často rok týráni - pro ně je jakýkoliv kupující vysvobození. Já kdysi také dodal pár desítek samečků ze svého odchovu, ale aspoň jsem je dal do litrovek sklenic a přidal prodejci i krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 22:04 R Muž afc1886 [14655] Re: Aleneee
Podle možností si vyber a udělej radost jak bettě,tak sobě.Jinak bojovat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 21:41 Muž patamatix [408] Re: Aleneee
Bohužel je to standardní způsob pro obchody. Bojovat asi těžko. Leda bys je všechny koupila. :-) Ale oni dovezou nové. Bohužel s tím asi nic neuděláš. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 21:37 Aleneee
Ahoj vsem, uplne to sem asi nepatri.. Ale lecos jsem si nacetla a chtela poridit Betu. Sla jsem omrknout zverimexy a dost me zarazilo, jak jsou tam "chovany". Minimalne 20 kusu bylo v miniaturnich krabickach (tak 5x10cm), kazdy zvlast.. ale sotva se v tom hly. Neprijde mi to jako uplne standardni zpusob.. a tak se chci zeptat, da se proti takivymu uskladneni nejak bojovat? Ze jsou chovany vminiakvarkach jsem videla, ale tohle?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 18:25 Kiki Re: patamatix
A nevíte tedy o jiném chovateli poblíž Děčína? Pan Bošina asi nemá zájem. Koukám i na internetové obchody, jsou tam krásné ryby. Ale nemám zatím zkušenosti s koupí ryb přes internet. Budu ráda za každý odkaz na chovatele nebo tak. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:49 Muž patamatix [408] Re: Kiki
Tak pokud máš email,tak to řeš emailem. I kdyby někdo číslo měl,tak ho asi rozdávat nebude. :-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:34 Kiki – prosím
Dobrý den, chci se zeptat jestli máte někdo telefon na J.Bošinu. Psala jsem mu na email jestli má modrého samce od betty. On napsal ze má, jestli si pro něj přijedu a potom už nic. Potřebovala bych se s nim domluvit, jestli mi ho teda prodá nebo jestli mám hledat dál. děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 20:04 Danarny Re: Betta akvária
Doporučuji pana Karlovce z Plzně, mám od něj krásného HM motýlka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 19:38 Betta akvaria – Halfmoon betta
Mam dotaz chtela bych si poridit samecka halfmoon buterfly ani klidne nemusi byt buterfly ale rada bych nevite kde by se dal sehnat v okoli karlovych varu? Jeste neco nevite nahodou jake samicky (myslim tim druhy samicek) by se k sameckovi halfmoon hodili? Mela jsem totiz jenom veiltail takze s nim nemam zkusenosti hodne me zaujala jeho krasa tak si ho za kazdou cenu preji poridit. Predem dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 20:23 JosefVavra Re: orinka
Já Koi betty odchovávám PK i HMPK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.02.2015 22:27 orinka Re: michalt
Našla jsem tuto rybku. www.zooholding.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:58 Deepinpeat Re: P
jj, zrovna jsem koukal na nějaké divoké na aquabidu a zvědavě jsem si prohlížel HMPK, nevím kolik je tam takovýchhle koi, ale naprostá většina jsou fancy strakáči. Objednat si z Asie ovšem imo znamená dojet si do Německa k překupníkovi, jelikož sem Ti to dost možná nepošlou a ta ryba s náklady vyjde při vyzvednutí tak asi na 50 usd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 19:52 Muž P [125] - Betta splendensRe: michalt
Takové ryby v akvaristikách nehledej.. Jedna možnost je chovatel, druhá možnost je zahraničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 13:11 Muž michalt [737] - Miniakvária – Koi betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, budu zakládat nové akvárium a chtěl bych si do něj pořídit beťáka. Nevíte náhodou, jestli se někde v Praze nebo okolí dá sehnat Koi betta? Třeba něco jako je na přiloženém obrázku. V prodejnách jsem zatím nic podobného neviděl. Nebo se jen špatně koukám?

Díky za odpověď a mějte se hezky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 16:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: regeditka
Nevidim odkud jsi. V Praze normalne na burze www.rybyarybicky.cz , najdes tam i dovozy z Asie, a nebo i pekne kusy z odchovu v CZ. Prodejci tam byvaji bezne tri, chce to si je poradne prohlednout (ty ryby, ne prodejce smich ), zeptat se zda neni jeste nejaky super kousek nevystaveny (postupne je vybaluji, kdyz nemaji na tolik kusu nadrzky) a kdyz nic, prijit za tyden, protoze jeden tyden si clovek nemuze vybrat z te nadhery, a druhy tyden neni nic az tak zajimaveho.

Jeste lepsi je se tam dohodnout, kusy v cene 200Kc a vys byvaji jen v par kusech, protoze se nejspis tak moc neprodavaji. Ja koupil rovnou, moc se mi libil, tak plave doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 11:21 Danarny Re: regeditka
Mrkněte na splendenspower.cz, tam najdete kontakty na chovatele betynek, záleží odkud jste, z Plzně doporučuji Enza, v Děčíně je pan Bošina, v Olomouci To-Chu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 10:57 Žena regeditka [0] - Miniakvária – beťáček half moon
Dobrý den, nevíte/neznáte prosím spolehlivého prodejce Half Moon samečků, nejlépe vlastní odchov..všude jen prodej XL nebo polomrtvých chudáčků viz Hornbach :-( objednávala jsem zde, ale bez reakce, tel/mail nefunguje.. www.tomasberger.eshop-zdarma.cz/… moc děkuji!! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2013 16:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Samice Betek v Praze
Kupovali jsme dve samice Betek v male prodejne chovatelskych potreb na Proseku. Je tam velka Billa a ten kramek se krci u vchodu proti trafice. Na prvni pohled ani neni videt, ze tam maji nejake nadrze. Uvnitr nic zvlastniho, ale dole je zahrabana nadrz plna krasnych samicek Bet, plavajich ve sposute Ruzkatce.

Jedna je nadherne tyrkysova, dokonce s modre svitivym okem, druha byla drobnejsi, modrocervena. Jenze ta modrocervena (a jeste mix nejspis s celofanem) zacina mit pekne velke ploutvicky, na beznou samici az neobvykle a asi budou jeste vetsi. Dalo se v te nadrzi fakt vybrat, i kdyz je tam pres ten Ruzkatec malo videt. Pochybuji, ze by je stihli vyprodat, neni to zrovna navstevovany akvaristicky raj, fakt tam toho moc nenajdete. Ale jestli nekdo z Prahy touzi po hezke samici Betky, a jeste s vyberem jak velka/stara, doporucuji se tam mrknout. Cenu uz nevim, ale jesti to bylo padesat, nebo tak neco okolo za kus...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 12:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: verdisek
Souhlasím s Liborem.
Když nejsou na malým městě, šup do většího ;-)

Relativně dostupnou by jsi měla mít Olomouc a i Ostravu ne?? Taky můžeš zkusit Rataje v Šumperku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: verdisek
Asi budete muset do většího města... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 22:25 verdisek – Samice k Beťákovi
Ahojte, nemohl by mi někdo poradit kde mám sehnat beťákovi nevěsty, v mém okolí nikde k dostání nejsou ( k mání pouze samci)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:39 Žena kyo [271] - Labyrintky – akvaristika
Dnes jsem byla nahodou na Zizkove a sla kolem akvaristiky na Lipansky, kde byl velky poutac "Nejvetsi vyber bett". Tak jsem se sla dovnitr podivat... Lidicky, to bylo zase neco. Polomrtvaci se stahnutymi ploutvemi, u nekterych jiz zacinajici koberec plisne, u dalsich orvane ploutve, pravdepodobne rozpad ploutvi, vsichni v evidentne stare vode nahore s mastnym povlakem. No, nadhera... Do toho absolutne akvaristikou nepolibena zenska radi panovi, at si da prave nove zalozeneho akva skalary, cichavce a zavojnatky... To by clovek brecel. Jo a vsechny akvarky byly postavene tesne nad velmi zapachajicimi krysami, labuzo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 10:02 R Muž romant [27981] Re: jetobida
Vydrží Ti těch 90 minut než dojedeš domů v pohodě. Pokud se o ně bude prodejce náležitě starat(měnit vodu, teplota), tak žádnej strach, prohlédni, zhodnoť, rozhodni a můžeš nakoupit.
Edit: Jak píše kolega, to zajistíš tím, že jí i s pytlíkem strčíš pod bundu a tradá domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 10:01 Muž Yirka [9118] Re: jetobida
Je opravdu zcela naivní se domnívat, že rybku povezeš na tu vzdálenost v nějakém kelímku. Jednak ti ji pravděpodobně prodávající dá do přepravního pytlíku, druhak se na to můžeš připravit a vzít si vlastní transportní nádobu a hlavně se vzhledem k době strávené na cestě ujisti, že nějakým způsobem zajistíš stabilní přijatelnou teplotu. Možností je více.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9083x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9832-nakup-betta-splendens