Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup Betta splendens

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nákup Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Daniel
Pritelkyne si Bettu prala, ale kdykoli jsme je nekde videli, rekl jsem ji at vydrzi, ze to neni uplne ono. A pak jednoho dne jsem prisel do Pet centra, uz ani nevim pro co, a tam Betty, samci, ale jaci!? Oci prechazely, silene zavoje - donesl jsem tmave modrou VT s cernou hlavou a brisnimi ploutvemi s cervenou, nadherne pravidelne zbarveni, bez fleku, bezvadne ploutve. Pritelkyne byla nadsena a kdyz jsem popisoval ty dalsi kusy, ze se tam pujdeme spolu podivat na ty ostatni. A ejhle, nadrzky prazdne, ani kus! Byly nadherne, to poznal kazdy, zmizely hned. Chce to mit stesti a nebrat to prvni, co clovek vidi. BTW, v akvaristikach se da nejen smlouvat o cene (myslim spise ty mensi akvaristiky), ale take si neco co neni objednat. Ovsem v tomhle pripade je opravdu fajn nejprve videt a pak teprve rici >>beru!<< ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:05 Daniel Re: katterinecka
Na Slovensku bývajú výstavy Akva-Tera tuším sa to tak volá ale už je neskoro posledná výstava bola v októbri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Daniel
pokud bys to bral opravdu vážně, můžeš ji koupit přímo od nějakého chovatle, může to vyjít dráž ale bývají to hezké kusy (asi jak kde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 13:46 Daniel
Chcel by som chovať bojovnicu ale zatiaľ som ju v akvaristikách nevidel. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.10.2010 12:38 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: filipsi
Ono to muze byt cimkoliv,zmenou vody,prevozem.Ja fakt nevim.....Ale jsem rada,ze se z toho dostal ano takze je fakt jedno,jestli ho mam ze zveru nebo od chovatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2010 10:19 Muž filipsi [1295] Re: Kobylka23
Jestli ona ta chyba nebude nekde jinde, nez v tom, ze prvni betak byl z petshopu. Kdyz toho od chovatele lecis 2x a dva mesice "z plisne" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Daniel
pokud jsou v kelímku zrovna přivezený, tak to nemusí být tak hrozné, i my jsme jich tak už pár koupili a máme díky nim plno pěkných odchovů....

12l akvárko pro jednoho samce moc dobrá volba....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:42 Daniel Re: invalida
Pocul som o tom ze v kelimkoch ich maju v hornbachu ale to neni moc dobra kupa inak ide som ich nevidel.
Stacilo by pre jednu bojovnicu 12l akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:42 S Muž invalida [3881] Re: Kobylka23
Ale v kelímku...neskoupím všechny ale jednu bych moh...co krevety budou je lovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
do toho bazénu i dvě - teda dva myslím samce.... samiček kolik chceš....

.. pokud se ti samci někdy potkají, tak ten slabší ustoupí... tady má kde zmizet,..
my máme asi ve 180 taky dva samce.... vidí se, ale ani nedělají na sebe bububu ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:40 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: ivalida
Ja si myslim,že je to uz jedno.Ale pokud je od chovatele,tak zas vis,ze neni nemocna.Ja si koupila Bettaka v akvaristice a borak po 3mesicich umrel. sad Prestal žrat a ležel u dna,ale zadna znamka nemoci nebyla videt.Ted mam bettaka uz 2mesice a je zdravej jak rybicka.Plave po celem akva,prohani rybky atd....Takze ja bych volila opět od chovatele...Toť muj nazor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:39 S Muž invalida [3881]
Když už o betách...když jednu vysvobodím do 850litrů..co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:29 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Daniel
Výstavní ryby bych hledal u chovatelů.
Docela pěkné fotografie. ;-)
www.straitsaquariums.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:24 tomash – pet center
Pet center néé. V Pardubkách když jsem tam byl, tak měli v každym akva min. 1 mrtvou bettu. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:23 S Muž invalida [3881] Re: Daniel
Nesmíš koukat do akvárek? To mívaj v kelímkách rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Yirka
Já už jo a ne jednou, tak podle zkušeností bych řekl, že to mají ty malinko lepší než hrozný. Zkrátka taková větší půlka až 2/3 akvaristik co jsem měl tu možnost navštívit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:18 Muž Yirka [9126] Re: Daniel
Ještě jsem snad neviděl krám, kdy by nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:03 Daniel
Chcel by som sa opýtať, či bojovnica pestra je dostupna vo vsetkych akvaristikach? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 20:11 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: katterinecka
Po burzách už se Semtexem tolik nejezdíme jako prodejci, hlavně proto, než nějaká burza začne, pro rybky už mám zájemce, jsou prodaní. Těší mne, že si nás lidi pamatují v dobrém a doporučují nás, je to aspoň vizitka toho, že to děláme dobře a rádi! :-) Rybky přes zimu už posílat nebudeme, už začíná být chladno. Děkuji za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: swatty
Zkus se domluvit, myslím že i ryby posílá, nebo jezdí dost často po burzách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:40 Žena swatty [0] - CichlidyRe: katterinecka
Zapomněla jsem dodat, tak královéhradecký kraj, pardubický, liberecký ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: swatty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 19:19 Žena swatty [0] - Cichlidy – Dotaz na betty
Všude jsou takové ty klasické črvené, modré, žluté a plesnivo-modré, či červené betty, v prodejnách většinou polochcíplé. Ale kde sehnat hezky vybarvené betty? Veliké? Nebo alespoň, které dorostou? Znáte nějakou prodejnu, nebo chovatele? Díky za tipy X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:31 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Konhi
Fotka k příspěvku Fotku našich samiček již Semtex ukázal, našla jsem další, jen né z našich stránek. Nejde o extra fotku. Popř. můžeme zkusit vyfotit naše chovné CT samičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:08 Muž Konhi [1] Re: Semtex
Tak díky, mimochodem, přidal jsem si tě do přátel, takovýhle Bettař se mi ještě bude hodit xP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Konhi
U těch dospělejších určitě.... na té fotce to jde celkem dobře poznat... Samci CT mají výrazně delší ploutve ale i ty paprsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 17:05 Muž Konhi [1] Re: Semtex
TAkže CéTéčko bych měl u samiček poznat taky v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Konhi
ono u těch samiček co se týče barev je to stejné jako u samců..
pokud jde o ploutve, tak jsou v podstatě asi jen 3-4 možnosti...

CT - částečně redukované plotve mezi paprsky
DT - dvouocasé
tyhle dvě se dají celekm snadno v dopělosti rozeznat, DT v podstatě od mládí..

Samičky VT, PK, HMPK, HM, popř. CV - kříženci jdou od sebe rozeznat už těžce pro běžného chovatele. V podstatě jsou jejich ocásky více či méně podobné písmenu "D"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 16:48 Muž Konhi [1] Re: Semtex
Jinak neví někdo o stránce jako mi dával Semtex, ale aby tam byly i samičky? :)

Jinak tamto není moje rybička, jen jsem chtěl vědět jestli je to samička nebo sameček, což už vím. Já mám krásný červený VéTéčko který se chystám křížit právě se zmiňovanou Crowntailkou, pokud možno modrou bo nazelenalou ;) Uvidíme jak vyjde Neví někdo kde prodávají takhle ty samičky?? V okolí Sokolovska, jsem ochoten zajet i až do varů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Konhi
Fotka k příspěvku Barevná varieta je jak píše ThoOor - Kambodža.
Taky se nemílí v tom že je to CT.
To že ten tvuj sameček má kratší ploutve může znamenat, že je to mladá ryba.

Samičky mají opravdu menší paprsky než samci, ale ne vždy zas málo rozeznatelné.
Když se mrknete na fotku, tak uvidíte, že ty paprsky u samiček jsou výraznější a teď je mají ještě o kus delší.

Pokud tě zajímaji betty a jak je rozeznat v typech ploutví a barevných variant, tak mrkni sem:

theaquariumwiki.com/…
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:19 Tho0or Re: Konhi
Tak zkus www.splendenspower.cz , tam se dozvíš asi maximum informací... Jinak na tu barvu by ti taky odpověděli experti... Laicky řečeno je to kambodža(světlé tělo a tmavé ploutve) s modrou kresbou na paprscích... Jinak samičky CT(CrownTail) co jsem viděl mají větvení jenom krátké a roztřepení špatně poznatelné. ejlépe se to pozná podle větvení paprsků v ploutvy, pokud je vícenásobné měla by to bý varianta CT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:02 Muž Konhi [1] Re: Tho0or
Díky ale mě nejde o to, jestli je to samec nebo samice. Potřebuji vědět jak u samice poznám varientu a barvu, protože vždy jsem je viděl právě takhle bílé a s velmi krátkými ploutvemi. A k tomu překladu, vím že crown je koruna, ale přece nenapíšu korunová forma, ne?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 14:49 Tho0or Re: Konhi
Nejsem expert na určování pohlavý Bett, ale řek bych, že tohle je mladej samec. Samičky jsem viděl s ne tak velkým "roztřepení". Zkus se podívat, jestli má bílou močopohlavní bradavku, to by značilo spíš samičku.

PS: jenom k překladu - Crown je myšleno ve smylu koruna a ne královský. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2010 12:50 Muž Konhi [1] – Kupuji samičku betty, jak poznám...
Fotka k příspěvku Zdravím!!
Chtěl bych si pořídit 2 samičky bojovnice pestré. X-) Mám červeného samce, přesně nevím co je to za formu, ale chtěl bych křížit s modrou crowntailkou. :-) Poradíte prosím, jak přesně poznám že samička je crowntail a že by měla být modrá?? Většina je taková nabělalá a má takové jakoby otrhané ploutve, takže si nejsem jistý. :-( Přikládám foto rybičky, o které si myslím že je to červeno modrá královská forma ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2010 15:40 Muž NASREDDIN [1383] Re: Nelly
Dá se něco dělat.
Ono by pro začátek stačilo je upozornit že to tak být nemá.
Ty betty jsou v těch krabičkách jen krátkou chvíli, ale pak si ji někdo koupí a pokud ji doma strčí natrvalo do nějakého plivátka, tak je to daleko horší, než ta krabička třeba na týden.
V akvaristikách většinou nenajdete ryby v adekvátně velkém akváriu, jelikož to prakticky ani nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 15:27 Filipsky Re: Nelly
Ja ked som kupoval Betttu tak to predavali v krabičke niečo ako od sody bikarbony...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 15:22 Nelly – Re: Kenny
Ve zverimexu ve Vrchlabí na náměstí jsem viděla nádherný betty...ALE v hrozně malinkejch kouličkách...Nejsem matematik, ale tak jedna koule měla průměr asi 15-20 cm...a to těch 20 je maximum.Těch koulí s bettama tam bylo snad deset nařádkovanejch vedle sebe.Byl to šílenej pohled.Navíc na vodě byla napadaná spousta prachu, voda zakalená a ty ryby se skoro nehejbaly.Bylo mi jich fakt líto.Těmhle lidem bych nejradši.... tone rozzureny rozzureny tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hanyking
Ty si oslík. Je ti jasné, že v tom kelímku jsou na prodej, že v něm nebyly odchováni?
Se mě ještě nestalo, po koupi některého z nich, aby neplaval. A přerostlé ploutve? hmm Co by si pak řekl na ty naše? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 22:15 hanyking
Bojovnici v těch kelímkách, jak se prodávaj vůbec nekupovat. Mají přerostlé ploutve a vůbec neumí plavat. Bojovnici jen z normálního chovu. To týrání nepodporovat a ryby v akvaristikách ignorovat. Víc k tomu neumím napsat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:46 RAP Re: Roma
Záleží jak "čistý" kyslík to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Roma
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:16 Roma – Betta splendens - koupě ve zverimexu
Dobrý den,

všimla jsem si, že ve zverimexech se betty (samci) prodávají převážne v mikro kelímkách, kde chudáci musejí celou dobu trávit. Pokud si je koupíte, dostanete je většinou i s tím kelímkem. Nebo je najdete v opravdu mini akvariích, kde zase trpí před zrcátkem, aby na ně zákazník dobře viděl.. u některých zverimexů dávají betty alespoň rozplavat do společenských akva, kde sice nejsou naplno vidět jejich ploutve, ale pokud je dají do vhodného společenského akva, ryby si dost odpočinout.. ale co mě zajímá...

Pokud zaměstanci vylovují ryby z akvárií, davají je primárně do spec. pytlíků a poté jim přidávají ještě čistý kyslík. Zajímalo by mě, jestli tento čistý kyslík muže bettám poškodit - popálit labyrint a ony mohou na následky zemřít?

Děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 00:16 kyknos Re: Sewer
Zoo Braník, mají bettky od Lenky* ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 20:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tessee
Určitě zajimavé výběr bude ve Vivariu Mělník a nebo u mě v Bettárku
Jen ty vybraný kousky by se svezli poštou přímo ke dveřím zákazníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 19:07 kreten Re: Tessee
Betty mají Na břehu - to je devítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 18:58 Muž Sewer [99] Re: Tessee
ZOO Braník X-) A nebo pak na burze, ale ty přes prázdniny nejsou...

Edit: Asi před půl rokem jsme narazili s přítelkyní na akvaristiku v Letňanech v Tescu, kde si jeden pán kupoval bettu. Vypadali celkem pěkně a mladě, ale já bych tam nakupovat už nešel, protože nám prodali Acorus coby vodní rostlinku tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 18:56 Žena Tessee [6] – Dobrá akvaristika s Bojovnicemi v Praze
Dobrý den,
hodlám si založit menší "bettárko" a ráda bych se poradila, kde bojovnice koupit. Neví někdo o nějaké dobré akvaristice v Praze, nejlépe v blízkosti Prahy 7 - 9 (není zas tak důležité, ale čím blíže, tím lépe pro mne a nakonec i pro rybky). Pokud možno aby prodávali jak samce, tak i samičky. Jestli má někdo dobré zkušenosti s nějakou dobrou akvaristikou. Předem děkuji za tipy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:43 Muž Yirka [9126] Re: Niky
V tom případě je to asi tak jak píše Semtex, v té době měla rybka něco přes půl roku, nyní to bude cca rok a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:28 Niky Re: Yirka
To je z 31.12.08, takže pár dní po tom, co jsem si ho pořídila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 17:06 Muž Yirka [9126] Re: Niky
A ta fotka je čerstvá nebo před rokem?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9083x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9832-nakup-betta-splendens?od=101