Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup Betta splendens

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nákup Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 09:35 jetobida – převoz
Zdravim, chci se zeptat, mám v plánu si koupit bojovnici na blížící se burze v Brně. A vím že hodně často se prodávají v takových těch malých kalíšcích, ale protože to do Brna přec jen nějaký kousek mám cca 90min, nevim jak dlouho bojovnice vydrží bez újmy transport v těchto kalíšcích. Díky za odpověď P.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 20:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
ano, někdy prostě není jíná možnost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Pro běžný chov tahle metoda určitě platí, pokud chci získat mladé a získat tak možnost si z nich vybrat, tak i jeden výtěr by mi za to stál.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 14:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
pokud se chceš věnovat odchovům, je lepší nakoupit mladé samce. XL je většinou už za zenitem, hlavně ti z Importů. Napiš který chovatel ti jej nabízí. Vzhledem k tomu, že uvádíš bojovnice střapatá, tak asi tuším odkud vítr fouká a tihle samci budou zrovna Import.
Nedávno jsem na burze v KM viděl spousty samců z Importu, ale většina byla v docela špatném stavu i tak jich prodejce porodal hodně. TY co měl označené za XL bych do chovu nekoupil. Jednoho samečka hodně mladého (a snad i díky tomu byl asi jeden z mála ještě jakž takž fit) jsem si vzal já. Ostatní opravdu nevypadali dobře. I když měli velké ploutve, pěkné barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.06.2012 10:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Glaos
ano znamená to jeho velikost xl už je dorostlý dospělý samec ,ale mrkni jak je aktivní aby už neměl třikrát přetočenej tachometr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 10:17 Muž Glaos [24] - Živorodky – kup
Dobrý den chci se zeptat když pán nabízi BOJOVNICE PESTRÁ-střapatý Betta splendens-sep.samec XL je dobry na odchov ? jelikoz nejak jeste nerozumim tem XL zda to neni nejaky odrostly samec nebo tak neco diky za info :) preji hezky den

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:51 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
dobra takze se mam zeptat jak jsou stari jo ? :) a do kolika mesicu stari mam vzit ty rybky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Ono nejde o velikost, ale spíš o stáří. Velikosti XL ryba doroste za různě dlouhou dobu, podle podmínek v odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 07:26 Muž Glaos [24] - Živorodky – Kup
Dobrý den chci se zeptat na kup bojovnice pestre jeden chovatel nabizi samce Bojovnice pestre XL je to na skodu kdyz ho chci na pozdejsi odchov ??? dekuji za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:34 Muž MrHu [300] Re: Hany
Proč ne zverimex...? Udělej si výlet do Bráníka, tam je mívaj pěkný...;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2012 15:28 KAKTUS1010 Re: Hany
Vivarium Mnelník - je to sice zverimex ale toho pana čo ho ma poznam aj osobne a je to asi naj obchod zo zvieratami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:27 Žena Hany [22] - Labyrintky
A jenom taková maličkost ;-) Neznáte někoho z Prahy kdo prodává Bettky :-) ? ( hlevně ne zverimex) !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 16:50 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Jakub
My měli rybáka odsud - rybicky.net/obchody/256 ale musíš si rybu nejprve objednat, zas tak to ale nedoporučuju protože co jsme měli odtamtud beťáka předtím tak ten byl nemocnej a brzo potom umřel a když jsme si objednávali tohohle tak nám nejdřív chtěli prodat nějakýho zakrslíka s oškubanejma ploutvema..tak sme tomu chlapovi řekli že tohle jako ne, že chcem normálního betta splendens a né tuhle oškubaninu tak se omluvil a přines nám modrýho krasavce...:-) Když se chce tak se s nimi jde i normálně domluvit a nabízej i beťáky jako je třeba halfmoon..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 23:36 Muž MrHu [300] Re: Jakub
Ještě Zoo Braník, na to jsem zapomněl...tam maj asi dobrou nabídku, ale osobně jsem tam bohužel zatím nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 19:27 Jakub Re: MrHu
Děkuju mockrát, určitě tam napíšu a navštívím ho. Kdo by věděl nějaký další, kdyby se koupě neuskutečnila zde, tak se nestyďte a poraďte potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:46 Muž MrHu [300] Re: Jakub
Na pražské burze jsem naposledy viděl dva prodejce, kteří měli Betty...jeden je měl jednotlivě (až na samice) v malých nádržkách...mladé kusy, pár samců a pár samic...a druhý prodejce měl jen velké chovné kusy, samce i samice a měl je tam v zavařovačkách (velikost odhadem zhruba 300ml)...

Jinak já jsem Betty kupoval tady: rybicky.net/obchody/96 ...a připadá mi to tam ok, příště bych tam šel zase...můžete tam napsal email a poptat se na aktuální nabídku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2011 17:10 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Jakub
To je problém, protože už i na některých burzách jsou betty v kelímcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 13:00 Jakub – Kde koupit bettu?
Dobrý den,
chci si koupit bettu a navím, kde v Praze najít obchod s pořádným výběrem coze můžete mi někdo poradit? je dobrá například burza, co probíhá na Praze 4 v neděli? máte někdo prověřenej nějakej obchod jiného typu než v obchodních centrech, kde mají 2 kusy v akvárcích 5x5 centimetrů? děkuju moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:37 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: orlynka
kludne mozes ak budu mat aspon tie 2-3cm, ja som s nim mal gubky a v pohode, dokonca chvilu bol aj s neonkami a tiez sa nic nedialo, akurat ked mu voslido teritoria tak sa najezil a vybehol ponich ale vzdy usli inak si ich nevsimal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:23 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: katterinecka
Nějáké mini rybky by nešly? Nejspíše ne, beťák by je asi slupnul, co? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: orlynka
třeba nějaké rybky které se nebudou ovlivňovat, třeba na dno pancéřníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:28 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Ahojky, budu si pořizovat samce do 30ti l. Chci se zeptat, zda by se dali ještě nějáké rybky k němu přidat, či by to bylo moc? Mám i ve společenském akvu samečka, budu mu pořizovat samice, ale natolik jsem podlehla kouzlu těchto ryb, že chci ještě aspoň jednoho samce :) Díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 20:43 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: xxx
bez krmicva ti vydrzi aj 2-3 dni bez problemov, z takej pestrej stravy bude mat len radost- ja ked som svojmu daval susene dafnie isiel sa pre ne zblaznit, nech kuúpis akokolvek staru/mladu pokial viem viac ako tych 7cmnenatrastietakze sa nemusis bat ze byz nej vyrastol nejaky 20cm obor :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 13:03 xxx Re: katterinecka
hej hej len ako ked kupim väčšiu..napr že bude mat asi 5cm...tak ak je mladá tak porastie,..a dosť...či sa prispôsobí akva? A ešte že krmivo...ak budem striedať vločky a mrazené dafnie príp. larvy komárov a ešte nejaké druhy sušenej stravy..bude to pre bojovnicu v pohode? PS: Ak by som niekam na asi 5 dní odišla, prežije to bez krmiva?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2011 12:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: xxx
ryba doroste do takových rozměrů do kterých má, nebo chceš nějakýho zakrslíka? coze
Založ si tady prezentaci, třeba se ještě vychytají nějaké chybky, dřív než tam ryba příjde. Počkala bych klidně i dýl než 2 týdny.
Jestli chceš být klidnější že máš dobrou rybu tak si ji kup přímo od nějakého chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 12:51 xxx – nákup beťáka
Takže...mám akvárium, už zariadené, ešte ho nechám asi 2 týždne zabehnúť a potom by som uvažovala o nejakej rybyčke...teda bojovnici. A chcela som sa spýtať, že ak kupujem bojovnicu(samca), na aké veci by som si mala dať pozor. Ako viem, že nesmie mať otrhané plutvy alebo vpadnuté brucho..ale napr. akú veľkosť má mať kúpená ryba (mám 25l akva..a chcem len jednu)...bojím sa, aby nedorástla do príliš veľkých rozmerov. A kedže sa nedožíva viac ako 2-3 roky, aby nebola stará. Ďakujem vopred za radu :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 13:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
... i někdy, některé samičky se umí naparovat před zrcátkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2011 11:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadioactiWe
Zeptam se mozna najivne. Nestacilo by k rozeznani samce zrcatko? Vim co dela nas samec, kdyz ho chci ukazat v plne parade, a ukazu mu na chvili zrcatko. Samici by to melo nechat celkem v klidu :-) . No ja vim, uz se mi rozervaly na kusy i dve samice, ktere byly par dni spolu v klidu v karantence, a najednou tohle, takze co je 100%...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 15:13 Žena René [2]
Miluju betty, myslím, že kterýkoliv koupený v akvaristice bude v normálním trochu slušném akva za chvíli krasavec. Párkrát jsem měla samotného samce v 54 l s neonkami, parmy schuberti a žádný problém. Dle mých zkušeností jsou to takoví hodní mamlasové. Někde jsem se dočetla, že jsou betťáci krásnější, když k sobě mají holky, že se pořád naparují - což mohu potvrdit. Jsem měsíc šťastnou majitelkou 3 holek a 1 kluka . Takže bych mu přikoupila 2 holky - jedna je málo tu prý může uhonit. ( jak jsem přečetla, tak prodávám :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 12:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: potapac
My Betty máme s daniema, a žádný problém...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 12:32 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: potapac
Z mojej skúsenosti bývajú v obchodoch samičky stresované, čo je poznať podla pruhovania. Samca som pruhovaného ešte nevidel. Takže to čo bude pruhované bude pravdepodobne samička.
Je to len môj osobný postreh, ak sa mýlim nech ma niekto opraví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 11:55 Žena potapac [2] Re: Semtex, katterinceka
Myslis ze ked dam aj samca do toho spolocneho akva tak mu nedudu ostatne ryby robit zle? moje dania terorizuju niekedy aj neonky tone a to ani nemaju plutvy vhodne na obhryzanie. ne

katterinecka:
Tak ja asi obehnem vsetky akvaristiky v meste ktore poznam (asi tak 6) a skusim nieco pekne vybrat :-) Mozno budem mat stastie ;-)

A este jeden dotaz... Ako sa presvedcim ze samicka v obchode je ozaj samicka a nie nejaky kratkoplutvy samec? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 10:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: potapac
jednou jsme se známými v akvaristice koupili tuto betu rybicky.net/nadrz/7690/4.jpg Určitě nebyla výstavní, ale moc se nám líbila, ploutve měla čím dál hezčí.
Jestli s betami začínáš, tak myslím že v akvaristice nějakou pěknou najdeš, hlavně aby byla zdravá, podle mě jsou pěkní beťáci snad všichni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 10:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: potapac
samce i samičku můžeš dát do tý 65l nádrže.

vybrat si v obchodě je těžké, ale i tam se dá...

Nejlepší je koupit mladé kousky, co jsou ještě menšího vzrůstu (4-5cm). Ryby co nepolehávají naboku a vypadají zdravě.
Barva může být vybledlá, někdy je to jejich skoro přirozená (u pastelek), po aklimatizaci se většinou vždy předvedou ve vší svojí kráse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 10:04 Žena potapac [2] Re: katterinecka
na ten link som uz natrafila skor a pozeralal som si ho, ale pre mna je to fakt dost daleko :-( v okolo Prešova nepoznate niekto nejakeho chovatela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 09:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: potapac
jestli chceš lepší tak si je sežeň přímo od chovatele. Jinak ty z obchodu se ještě můžou vzpamatovat, narostou jim víc ploutve a budou třeba taky pěkné.
Třeba tady mají pěkný kousky, i když to máš asi trochu z ruky www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 08:45 Žena potapac [2] Re: katterinecka
Aha tak fajn, diki za radu. :)
A ako je to s tym vyberanim betakov v akvaristike?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 23:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: potapac
do dvacítky k němu žádné ryby už nedávej, rohodně ne neonky ani dánia, bude jim to malé a dánia jsou dost živá a mohly by mu okusovat ploutve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 22:33 Žena potapac [2]
Zdravim, chcela by som sa spytat podla coho v akvaristike vyberat bettu? nikdy som este betty nechovala takze s tym nemam ziadne skusenosti. videla som ich vo viacerych akvaristikach u nas v meste ale vsetky vyzeraju podla mojho lajckeho nazoru biedne. su blede a zasite niekde v rohu. alebo je to normalne spravanie? :-O
Chcela by som samca a samicu. Samec by mal 20l akva kde by si spolunazival s neonkami alebo daniom. a samicku by som umiestnila do 70l spolocenskeho akva kde su neonky, dania, a parik mecunov. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 15:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: llang
Tak já první nevidím. Pokud to vezmu od tý druhý žlutý tak je to BF HM - motýlek Half Moon půlměsíce.
Třetí je Dragoun Black PK nebo HMPK z fotky to poznat nejde.
Poslední je Dragoun Red HMPK.

Sehnat se dají dost těžko. Občas něco podobného je ve Vivariu v Mělníku.
Příprav si peněženku, tyhle kousky jsou tak od 200,- výš.
Nebo kontaktuj mojí družku s nickem Merkur a ona ti přes víkend pošle fotky mladých kousků. Třeba si vybereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:59 R Muž romant [27987] Re: llang
Mrkni se třeba taky sem.
www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: llang
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 09:24 Muž llang [5] – nákup
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zamiloval jsem se do techto forem betty. Nevíte prosim kde se daji sehnat? nebo alespon pod jakym nazvem je hledat? diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rennie
Je, rozdíl asi jak kde na Slovensku. V Thajsku je voda kde chovají bojovnice převážně měká a kyselejší.
O import se pokusit můžeš, ale až jakmile budou u nás noční teploty nad 15°C. Navíc co mám informace, tak na Slovensku celníci dělají obstrukce. Je to sázka do loterie.

Pokud se chceš dozvědět víc, tak si prošmejdi www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 18:11 Žena rennie [5]
Mohol by mi niekto, kto ma skusenosti s importmi z Thajska poradit, ci je tam rozdiel v zlozeni vody a teplote?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pro ty co se chystají pořídit si bojovnice mám dobrý tip.
18.12.10' se v Brně koná burza, kde mimo jiné bude součásti i nesoutěžní výstava Bojovnice pestré.
Budou tam k vidění nejrůznější varianty a barvy bojovnic jak samečků tak i samiček jak z ČR tak i z SK.
Některé rybky půjdou i do dražby a jiné si budete moci koupit volně.
Na burze bude i přednáška o bojovnicích a samozřejmě i možnost podebatovat o chovu bojovnic s chovateli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Tak takovou samici bych uprimne chtel ;) . Jenze od chvile, kdy se mi zabily vzajemne 2 samice, se uz vubec bojim, ze bych musel samici chovat zvlast od samce a to se mi 3x nelibi. A povahu ryby tezko odhadnout :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Máme samice bojovnic, které si naši navštěvníci pletou se samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Daniel
Kdyz si nekdo kupuje jednu bojovnici, voli samce, protoze ma krasne zbarveni a hlavne dlouhe ploutve. V akvaristikach se se samci clovek setka bezneji nez se samicemi, vlastne samice kupuji jen lide, kteri chteji Betky mnozit - samice nejsou na prvni pohled tak atraktivni jako samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 14:34 Daniel Re: Designer
V Petcentre som bol a ani raz som tam bojovnice nevidel.Možno že pojdem hladať niečo iné a natrafim na bojovnice! ;-)
A čo je lepšie si kúpiť samicu alebo samca? hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9083x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9832-nakup-betta-splendens?od=51