Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup Betta splendens

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nákup Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Niky
Z fotky to poznat moc není, ale pokud už před rokem byl dospělí, tak mohl mít asi 5-10 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2009 16:30 Niky – Stáří beťáka
Fotka k příspěvku Ahoj, před rokem jsem si koupila samečka betty a moc jsem nepřemýšlela, nad tím, jak je starý. Poznáte to prosím podle fotky, jak asi mohl být starý? Díky ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2009 15:08 Muž hf [54] Re: Joecz
Ten web je fakt zajímavej, pročítal jsem tam fórum a narazil na Vivárium Mělník. Dneska jsme tam s dětma byli a ... spadla čelist nejen dětem ale i mě. Naprosto úchvatný, obsluha sice rozlítaná ale taky super. Takže máme krásného modrého HM beťáka a dvě holky, zelenomodrou a červenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 18:20 Joecz Re: hf
www.splendspower.cz - tady určitě najdeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:03 Muž hf [54]
Zdar,

Dejte prosím tip kde seženu 2 samičky bojovnice pestré v Praze? Po akvaristikách sem koukal, občas mají samečka a tak si nějakého vyberu, ale na samičky jsme ještě nikde nenarazili...

P.S. I kdyby měl někdo soukromě tak mi prosím napište.

Díky,
H.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 16:46 Muž miloon [4] Re: lucy
A preco by sa nepredavala? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 16:27 lucy – samicka betta
Prosím poradte. Potrebuji samicku bettu a pry ze se neprodava. Psali to na netu a myslim ze to rikali i ve zveraku. Chtela bych totiz koupit mojí bete-asi teda betakovi kamosku. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:48 Žena Imii [45] Re: yanilishka
Já bych se galaxy nebála. Co jsem je viděla tak sou opravdu prťavý a o nějakým přerybnění tu neni co řešit. Nejsou to žádné živorodky, takže ti tak nezaprasí akvárko.

Musíš se taky dívat na to jak ty ryby tráví ... rozhodně je lepší 10x galaxy než třeba 10x gupka ... to uzná každej. Takže nějaké centimerty nejsou směroplatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:36 yanilishka Re: Imii
Ne, nechci je mnozit. Ale at hledam, jak hledam, tak vsechny mini ryby, ktere bych k samci chtela dat jsou hejnove - vidam kombinaci betta samec a razbora galaxy, ta ma ale 3 cm a doporucene mnozstvi je 10 ks - to dela 30 l a i se samcem betty je to prerybneni. Dat tam ale min galaxy, asi budou vystrasene - najit vhodne obyvatelstvo k bettakovi do 25 l nadrze neni vubec jednoduche. Stejny problem prichazi i s mikrorazborkou. Tak jako tak idealni reseni neexistuje, proto jsem chtela vedet, jestli muze byt samec s dvemi samicemi v 25 l nadrzi pohormade, centimetrove to totiz vychazi pri sesti cm na bettu nejlip, ale jak dle reakci vidim, zkratka to asi nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 13:08 Žena Imii [45] Re: yanilishka
Polož si základní otázku ... chceš je množit ?

ANO - pořiď si teda 25l plus nějakou tu vytíračku

NE - pořiď si samce a pořádně se o něj postarej aby mu nic nechybělo, a protože 25l je dost můžeš mu pořídit třeba mikrorasborky, těm by neměl ublížit


Pokud bude samec se samicema, bude se chtít třít a nebude se tě ptát jestli může - jsou to jenom zvířata. Proto by ses měla připravit na problémy. Navíc ne každý samec/samice mají mírumilovnou povahu. Měla jsem samici kterou samec při převozu ukousal (a to mi ve zveráku řekli že se nic nestane), pak jsem k tomu samci dala do 9l samici a snášejí se výborně. Záleží prostě na kusu a projeví se to až doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 12:57 yanilishka
Taky mam 25 l nadrz, kterou nechavam uz druhy tyden zabehnout a uvazovala jsem do ni o bette. Pisete, ze samec a dve samice jsou na tak male akvarko moc, ale kdyz jsem se divala na akvarka s podobnym objemem, nasla jsem treba : rybicky.net/nadrze/2314&kateg=2&typ=0. Danny tam ma v 25 l akvarku (tzn. necelych 20 l cisteho objemu) samce a 2 samice betty a zda se, ze vsechno je ok, ostatne hodnoceni 93% svedci o zdarilem akvariu. Na splendenspower jsem se setkala s chovem 1 plus 2 bett v akva o objemu okolo 25l a vypada to, ze pokud neplanujete poradny odchov nebo vystavni kondici, je to vporadku. Opravdu by teda bylo chovat samce s dvema samicemi betty v 25 l akvariu takova blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 23:01 Muž filipsi [1295] Re: Imii
Ninco asi myslel na trvaly chov. Na vytreni jo, ale pak pryc. Ony jsou ruzne povahy, par , pozdeji dokonce 1+2 mi bez vetsich problemu (krome treni, bylo divocejsi) rok zil v 50l. Na druhou stranu ted jeden samec ubil druheho v 300l, pri treni, a to spolu uz par mesicu vychazeli.

Kikuska - pokud chces chovat, zaroven trit bety v tech 20l, jak uz ti mnohokrat ostatni napsali, zapomen na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 22:53 Žena Imii [45] Re: boruberry
Fotka k příspěvku Jo to jo, na trvalý chov to není. Ale je to individuální. Každá betta je osobnost. Třeba CT samec je trochu agresivní ale kambodža samice je v klidu. Vždy počká až samec dostaví hnízdo (pokud se mu nechce tak ho popichuje) pak čeká až k ní samec připlave a bude se chvíli předvádět no a pak spolu plavou pod hnízdo a je to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:41 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Imii
Mno jenze tady to vypada, ze chce mit kikuš rybky v akva trvale. A me prijde ze samicka by byla vystavovana prilisnymu stresu. Ve vetsim akva by mohla mit samicek vic a hlavne by mely vetsi moznost uniku/ukrytu pred sameckem. Treba ten muj porad nejakou honi. je to nejspis individualni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:55 Žena Imii [45] Re: boruberry
Ninco napsal: A ve 20l se samec se samickou nevejde, samec samicku dost prohani a pri treni jeste vic, chce to ukryty a vetsi akva.Já vytírám v 9l a pohodička. Nikdo není potrhanej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: boruberry
No to nejde, protože mi to aqua dostaneme. Tak co 2 samice a jednoho samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
Mě se vytrely bojovnice ve spolecenskem akva, odlovil jsem nejake jikry a dal je do 25l akva, chce to v prvnim mesici vzduchovani nez se prckum vyvine labirint. Z jiker mam 12 zdravych prcků. Na labirintu mi neumrel ani jeden. Chce to prikryte akva a hlavne vlhky vzduch nad nim. Suchy a chladny vzduch je vrah v dobe vyvoje labirintu. Zadne specialni naroky, u me je teplota sice jen 24°C, tu doporucuji vyssi. 20 litru je pro samce se samici malo.
Do 20l se samec se samickou nevejde, samec samicku dost prohani a pri treni jeste vic, chce to ukryty a vetsi akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:57 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kristýna
Ahá nechci ale nějaký obr množení. Ani bych nechtěla 20 mláďat. Mě stačí klidně 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:43 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
Nejlepší jsou betty z burzy od takového pána, který je tam má v pet lahvích. Má je 100% zdravé a do týdne se ochotně a sami vytřou. kikuš: určitě jsi ho na burze viděla, ten ti dá spoustu užitečných rad a rád ti se vším poradí. Všechny mé betty jsou od něj, a jen jedna mou vinou onemocněla oodiniem. Ale řekl mi, jak to vyléčit. :-)
Samci toho pána z burzy jsou velmi spolehliví, mě odchoval 25 mimin ve společňáku s jednou samičkou. Jikry jsem po rozpadu hnízda samci jednoduše vzala, pochytala je jemnou síťkou a dala do síťové odchovny přímo do akvárka, aby se neměnila kvalita vody. Vypla jsem ale filtr a dala tam jen žbluňkátko (vzduchovej filtr), aby se mimi neumlátili v proudu vody. Nejlepší je ale jak říká Imii dělat to mimo akvo, protože jsem o 3/4 mimin přišla. Zatím se jim daří mocinky dobře. Do odchovničky jsem umístila i mimi krevetky, aby to tam trochu čistilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:52 Biky Re: kikuška
Jak Imii napsala, bez více nádrží to fakt nejde... Do 20l si můžeš pořídit jednoho samce, ale toť vše. Já (začínám s jejich chovem) je v vytírám v úplně jiné nádrži-samičkyx mám ve společenském, samečky každého ve svém aq a třou se ještě v jiném. Bohužel chov a hlavně odchov nepatří ke snadným (můj první výtěr byl 50 jiker a z toho pouhých 5 rybek). Všechno to pochcípalo na začítku a následovně na labyrintu. Množit tyhle rybky není jako množit živorodky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:28 Žena Imii [45] Re: kikuška
No odchovnička by jim rozhodně nepostačila!

Chceš mít betty ? Tak se o ně musíš umět postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:57 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Imii
Já teda nevim ale nevzdám se. Vytíračka ale asi nepude. Tak to pude jediě bez množení... Odchovnička by jim asi nepostačila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2009 16:31 Žena Imii [45] Re: kikuška
Víš... Bez více nádrží to prostě u bojovnic pestrých nejde. Potvrdí ti to každý kdo je odchovává. Není to můj výmysl. Nemůžeš si to dovolit? Tak se na to vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:29 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: kikuška
Me se trou tak jednou do mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 16:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Imii
děkuji,ale bouhžel si vytíračku nemůžem dovolit..protože já nechci mít chov,ale bych ráda za množení navíc není tolik času...třou se bojovnice pestré často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:32 Muž filipsi [1295] Re: kikuška
Jeste to rozmysli, myslim, ze vetsi radost by ti udelalo vic malych rybek (hejnecko boraras brigitae, maculatus?) Betu si muzes dovolit maximalne jednu. Pri jakemkoli vetsim poctu budou bitky skoro jiste, a skoro jiste to skonci smrti. Takze na mnozeni a trvaly chov v 20l bys musela zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2009 15:28 Žena Imii [45] Re: kikuška
O rybách rodu betta splendens (asi myslíš tyto) toho na internetu najdeš plno. Pročti si hlavně stránky www.splendenspower.cz .

Pokud uvažuješ o chovu tak ti pro začátek bude stačit 5-11l akvárko pro samce, 30l pro pár samic (třeba 5ks) a pak nějakou vytíračku (tak 20l).

Množení není jednoduché. Musí se okolo toho každej den lítat, nesmíš od nich pryč (když začínáš a nevíš ještě kdy si můžeš dovolit být třeba den mimo). Takové živorodky se množí samy. Splendensky musíš nechat vytřít, poté odlovit samici a nechat ve vytíračce pouze samce s jikrama, ten se o ně bude starat a máš tak 3 dny klid, poté už potěr vesele lítá po akvárku a ty se o něj musíš starat. Krmit tak 3x denně minimálně. Ze začátku žloutkem, poté artémií a jinou drobnou potravou. Cca každé 3 dny měnit trochu vody. Mít zaplé jemné vzduchování (labyrint na dýchání se tvoří až tak 4. týden) a je nutné mít teplou vodu (kolem 26°C) a zakryté akvárium aby se potěr nenachladil.

Bojovnice bych kupovala buď v hodně kvalitních akvaristikách nebo přímo u chovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 15:19 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Množení bet nákup...atd.
CHci si koupit to 20l akvárka bojovnici pestrou zajímalo by mě jestli si bettu vůbec můžu do tak malého akvária koupit.Také mám dotaz jaký by měl být počet bet aby se vešly do akvária a přitom by se nepošťuchovaly.Zajímalo by mě také jak můžu betty namnožit tak aby měly malé,protože se mi kromě živorodých rybek a krunýřovce nikdy nic nemnožilo,má na to být třeba určitá teplota?A potom kde bety vybrat jestli v pet centru nebo přímo od chovatele.
Určitě mi také dejte veškeré informace o betách!
děkuji moc!
Kikuška

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:56 Joecz Re: vvvv
Na zápasy to chce mít přímo šlechtěné ryby a exelentí péči. To co koupíte v akvaristikách se k zápasům nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 07:56 Žena Imii [45] Re: Joecz
Ale když si někdo do toho nechá kecat a poradit ? Kdyby mě někdo v obchodě při nákupu ryb a akva poradil, že pro tydle rybky "pokud" je tam budu dávat bude lepšé koupit o pár litrů větší akva a já na to měla peníze tak to udělám ano
Ale to je o osobě ... někdo si myslí, že to ty ryby zvládnou, sou přece malé ... jinej si poslechne rady a svým logickým myšlením přijde na to, že to větší akva bude lepší
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2008 18:59 vvvv Re: Avona
Pro bojovnice budou lepší zápasy než jejich prodej a chov. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 18:14 Joecz Re: Imii
Ale ne každej dá takový prachy za akva pro 3 ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 12:01 Žena Imii [45] Re: prisavnik
Pokud si to lidi nechají vysvětlit tak firma udělá i větší obchod než 10l akva za 150,- a k tomu 2x betta za celkem 100,- :-D

Ale kdyby tam někdo takovej byl tak si lidi nechají poradit a koupí si třeba 30l akva za 250,- k tomu filtřík za 130,- dno do 50,- a rybky za cca 130,- a mají větší výdělek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 11:54 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Lietlik
Dnes ryby kupuju hlavne ludia, co nemaju sajnu o akvaristite. A kupuju ich podla vzhladu. Len aby to vypadalo pekne. To ake maju podmienky, to je uz druha vec.
Predsa predavac nepovie ze to tak nemoze byt,by predsa prisiel o peniaze,cest vynimkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2008 10:06 Muž Leitlik [9] Re: Avona
Můj názor je ten, že v dnešní uspěchané době si to nemálo lidí s klidem koupí. Protože jak to spatří, tak jim proběhne hlavou málo údržby,nevypadá to špatně,cena přijatelná,energie 00 nic (přci nebudu živit p.Martina Romana !!) a v neposlední řadě zavře svýmu dítěti pusinu tím, že to koupí ! hmm Sečteno podtrženo ideální kup. A to, že se rybky trápí ?? To přece není možný, když nic neříkaj a navíc je to přece legální a módní trend, ne ??! ;-) S tím nikdo nic nenadělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 09:24 Žena Avona [107]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 16:53 Žena Imii [45] Re: Argo
Maximálně Sklorex ... inak co jsem viděla tak prodavači(ky) nepoznají ani variety ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 15:49 Muž Argo [6] - Rostliny – Kde v Brně se dají dobře sehnat bojovnice?
Kde v Brně se dají dobře sehnat bojovnici pestrou a jsou hezké a nejsou staré a taky aby byly levné. ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 06:31 Žena Imii [45] Re: XMartin
Pak taky vypadají jak vypadají ... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:56 Muž XMartin [20] Re: Giba
U nás ty betáky maj vždycky tak 4-6. A maj je rozdělený jednotlivě vždy po jedno v ruznych akvárkách s ostatníma rybkama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 14:41 Giba Re: Keena
No to ja sem z Český Třebový. Máme tu 2 zveráky a v jednom mají každou chvíly betky v normal akva. Asi 50l a rozdělený nějakejma plastovejma halzlama. No ale ten prostor je pak jen tak, že se otočej. Ale nemaj je tam dslouho. A v tom druhym maj betky porat v elementkach. Ja je mam z těch elementek. A od známího vim že mě žijou dýl. Z těch elementek jsou i hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 14:18 Keena
Ahoj lidi. Jedina akvaristika, kde meli inteligentne udelane akvarka pro betaky jsem videla ve Val. Mezirici. Meli nadelane male akvarka ze skla v jednom velkem. Bohuzel nemam foto. A nikde jinde jsem se s tim nesetkala. Myslim, ze by to nebyl pro vetsinu akvaristik takova problem nechat to takhle udelat. Jinak jak se koukam, ja bych mela jedine pouziti pro betarko co je na fotce. Ja bych do toho tak akorat naalozila utopence :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:24 Muž Roman [100] - CichlidyRe: GAGAL
Opravdu v Dříteči mají ty betty po stovkách.když jsem tam byl někdy koncem února se zikym a mrakem, tak jsem těchto crownů viděl stovky.problém je si vybrat toho nej. ;-) Jinak věřím že si toho krasavce určo najdeš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:03 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Wampi
Wampi neházím Hornbachy do jednoho pytle,ale ten náš Ostravský je opravdu přehled nemocí. Jejich nádrže jsou průtočné a to je myslím hlavní problém. Nemoc pak mají v celém sloupci. Taky jsem si tam ryby koupil některé přežily jiné ne. Při koupi v bachu bych vždy dodržel karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:47 R Muž Mrakoplash [1776] Re: smallmartine
v Dříteči mají solidni vyber bettaku tam si vyberes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:28 Žena sharon [126] Re: Wampi
Já mám taky zhruba polovinu ryb z Hornbachu a dokonce tam pracuje u rybiček můj kamarád, ale přešlechtěný běťák přepravený tou nejlevnější dopravní společností a dále vegetující v dvoudecové krabičce v neustálém hluku v hypermarketu se docela těžko udržuje naživu (navíc v bachu mají v akvárkách vyšší teplotu než v běžných akváriích, což je pro chudáka další šok), nedejbože aby dostal ještě nějakou primitivní nemoc. Navíc zhruba 20% ryb, které do hornbachu přivezou, nepřežije první den, takže bych raději s nákupem počkala do druhého dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:20 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Ahoj lidi, vy jste báječní smich .. založila jsem toto téma, jen kdyby náhodou někdo věděl, kde ho seženu. Jinak já kupuju všechny rybičky z Dříteče u Kunětické hory, takže odtud budu mít i svého beťáka. Ale všem moc děkuju za rady, shodou okolností jsem dneska byla v Hradeckým Hornbachu, a musím říct, že tam měli docela slušný výběr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:13 Žena Wampi [54] Re: athaya
Já furt nevím co máte s tím Hornbachem, mám od nich skoro vše ( na čerňáku) , mají tam aspoň výběr. Ono je to také kolikrát o tom co s nima pak následně udělá ten kupující.... A ten kdo z blbosti koupí to co nevypadá zdravě si může nadávat jen a jen sám sobě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 10:10 Muž Sprachys [48] Re: athaya
Myslim, ze kdyz sem byl posledne v HK v Hornbachu (asi 2 mesice), tak rikali ze novy betty jim chodej v utery. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2007 10:03 athaya
Ja som mala krasneho betaka z HRNBACHU myslim toho 1.veho. Vizeral podobne a mali rozne farby. Ked nakupujete v Hornbachu- musite prist akurat vtedy ked donesu tych bettakov na stolik (v krabickach) a hned si jedneho vybrat a odist k pokladniem. Nesmiete ale kupovat betty a ine rybky ked boli v akvariu alebo ked uz su tam dlhsi cas! Ja som tak toho 1.veho kupila, hned co priniesli tie betty este boli v krabickach a ihned sme ho kupili a dost dlho sa dozil. Oni maju tie choroby v akvariach. tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9083x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9832-nakup-betta-splendens?od=151