Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Magnetická stěrka

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Magnetická stěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 09:20 Muž Nik [191] Re: jirka4
mám a zatím bez problémů - jen trochu pouští rez:-) ale z toho mají asi kytky radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:59 Muž wladys [291] - CichlidyRe: jirka4
..kdysi jsem je taky používal,ale neosvědčily se.Nyní čistím sklo obyč kartáčem na nádobí.Magnety můžou poškrábat sklo pokud se dostane mezi magnet a sklo zrnko písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jirka4
já osobně ho nemám, ale asi si jeden taky koupím, co ho kamarádi mají, tak si nestěžují, ale jednomu se stalo, že si magnetem poškrábal sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 21:49 jirka4 – magnety
Chtěl bych se zeptat jaké máte vzkúšenosti s magnety na čištění skla . Uvažuji, že si je koupím a proto mě zajímá jestli opravdu zbaví sklo od řas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2007 11:22 Muž pantany [7] Re: Sykorka
magneticku stierku pouzivam, a je to super pomocka. sklo cisti paradne a ako to bolo spomenute treba opatrne cistit pri dne aby pieskom sa neposkriabalo sklo. pritlak to ma poriadny takze cistenie je velmi rychle a uplne do pohody. ako som vybral prisavnikov tak sklo od rias cistim len tymto sposobom. okrem stierky pouzivam hubku a na vodny kamen ziletku. pohoda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2007 12:59 Žena Lucíšek [2] Re: Sykorka
souhlasím s Alenou a Petrem, magnetickou stěrku používám a vše je OK, jen se pod ni nesmí dostat písek, jinak je hned na světě rýha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 22:19 Vrubouš Re: zikyc
Ja na vycisteni predniho skla pouzivam kousek modreho biomolitanu,ktery mam strceny ve stare ponozce...Nic lepiho sem zatim nenasel :-).Na prisedlejsi rasu pouzivam ziletku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2007 21:58 Muž zikyc [79] - SumciRe: Sykorka
Já používám houbičku a pak na odolnější řasu žiletku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2007 19:03 Muž Pet [56] Re: Sykorka
I já jsem od magnetické stěrky upustil kvůli škrábancům. Ono stejně stačí očistit sklo houbičkou během odkalování jednou za týden až 14 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 18:37 Muž memeo [15] Re: Sykorka
Magnetické stěrky jsou dobrá věc,ale.......
Díky této pomůcce jsem si pěkně podrápal skolo. :-(
Od té doby používám houbičku na nádobí a řasa jde tou drsnější stranou krásně dolů a nemusím se bát škrábanců,ale pozor,aby jste nezajeli houbičkou do písku....pak je lepší jí očistit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2007 13:10 Žena Marfi [10] Re: Sykorka
magnetickou stěrku už nepožívám, poškrábala jsem si (díky písku) půlku předního skla, a tak raděj používám houbičku na nádobí - samozřejmě novou, čistou, bez chemie - tou to jde taky dobře a bez strachu ze škrábanců - jen si namočím ruku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 12:53 Havel-st Re: Sykorka
Já ten spodní cenťák doškrábnu žiletkou (ve škrabce). Poškrábal jsem si, naštěstí jen jednu karanténku - zůstalo mi zaseklé zrnko od minule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 11:27 Žena Alena.sv [89] Re: Sykorka
Magnetickou stěrku používám u všech svých akvárií a je to v pohodě.Sklo od magnetu nepraskne,spíš pozor při čistění u dna na nabrání kamínků mezi plochu stěrky.Mohlo by se poškrábat sklo.Ale při troše opatrnosti se to nestane.Já jsem moc spokojená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 11:26 Petr Re: Sykorka
Dobrý den,
používám velkou magnetickou stěrku, která plave (ta polovina uvnitř nádrže, pochopitelně) a jsem spokojený. Jen od doby, kdy mě chtěla tehdy 4letá dcerka pomoct při čištění akvária, mám na skle rýhy po zrnkách písku. Takže přítlak má velmi slušný a je třeba u dna zvýšené opatrnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 11:12 Muž Sykorka [0] – Magnetická stěrka
Zdravím, chci se zeptat zda někdo používá magnetickou stěrku pro odstraňování řas ze skel akvária? Mám obavy abych si nerozbil sklo, aby magnety nebyly příliš silné...předem díky za odpověď...Vláďa

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6654x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9452?od=151