Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Magnetická stěrka

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Magnetická stěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 17:54 Muž @ vlka [64] Re: Oldass
...určitě jsou i menší...
... abc-zoo.cz/… ...
...záleží pouze na tom, jak necháš skla zarůst do dalšího čištění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 15:56 Žena @ drvi [2270] - Rostliny
U těch lepších stěrek je i napsáno, na jakou tloušťku skla jsou určený . Bohužel, na silnější skla (nad 6 mm) jsou většinou jen ty větší rozměry stěrky, ty malý, šikovnější na miníčka, mívají nesmyslně malej přítlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:36 Žena @ silviebaris [232] Re: UndeR
a nebo povrch té stěrky,to,co čistí,mi to připadá jako suchej zip,no mě to nefunguje...leží to ve skříni :-D Raději to čistím tou houbičkou,ale už jsem dlouho nečistila,snad od léta..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:32 Muž @ UndeR [63] Re: silviebaris
Ono asi dost záleží na síle magnetu té štěrky. Pokud je slabý, tak ten přítlak k tomu sklu z vnitřní strany akvária asi není dostatečný, aby ta stěrka zvládla něco očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:32 Muž @ Oldass [17]
Na větší akvárium mám stěrku a vyčistí vše, ale potřeboval bych něco menšího, na druhou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:25 Muž @ Celsiq [27] Re: silviebaris
Používám magnetickou stěrku Marina cca 10cm a vyčistí i GSA na pár přejezdů ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:21 Žena @ silviebaris [232] Re: UndeR
zelené fleky vyčistila jen tak,no,zkrátka to musím dočistit,nevidím v tom žadnej zázrak..Diskuze níže...Škrabka se žiletkou a za hubičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:20 Muž @ UndeR [63] Re: silviebaris
Já mám skvělou zkušenost s magnetickou stěrkou od Tetry. Čistí skvěle a ruku do akvária kvůli čištění skla vůbec nemusím strkat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 14:13 Žena @ silviebaris [232] Re: Oldass
To nekupuj,prd to čistí,já si ji koupila,a stejně musím dočistovat a tu ruku tam strčit, není nad klasickou houbičku na nádobí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:03 Muž @ Oldass [17] – Malá šterka
Nevíte kde bych koupil někde kolem Prahy malou magnetickou stěrku, třeba i kulatou o průměru cca 2-3cm? Děkuji.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 19:58 Muž @ Surdo [35] Re: Skrblík
som vlastníkom Flipper Large čiže menšej verzie
a som nadmieru spokojný. Sklo nepoškriabe a na rozdiel od iných (lacnejších) dokáže to sklo ozaj očistiť a to aj lem pri hladine od vodného kameňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 19:14 Muž @ Jifi [647] Re: motýlek
Hlavně je taková žiletka tvrdší než žiletka na holení :-)
Ty žiletky na holení byly hodně měkké a moc se ohýbaly. Dost blbě se s nimi škrabaly řasy.
S tvrdou žiletkou to je úplně jiná práce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 18:57 Muž @ motýlek [272] Re: Jifi
Ony ty technické žiletky jsou buď celá a nebo taková poloviční ... já to měl z laboratoře, kde se zkoušela semena dřevin - řezaly se s tím třeba žaludy nebo bukvice ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 18:13 Muž @ Jifi [647] Re: Jarry
No, když přitlačím, tak se trošku ohýbá. Teleskopická není.
Ta hlava je výkyvná, takže můžu měnit sklon rukojeti. Koncovka (hlava) plastová je. Ale za 2 roky se mně škrabku nepodařilo zničit :-)
Teď jsem šel změřit délku tyčky od hlavy až po začátek té černou rukojeti - je to cca 29 cm.

Motýlek: Mně prodavač rovnou nabídnul i náhradní žiletku. Do té škrabky je speciální žiletka (má jiné rozměry než klasická žiletka a je tvrdší).
No ale za ty prachy je to paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:38 Muž @ Jarry [730] Re: Jifi
Je to dostatečně pevné? Měl jsem něco podobného, ale prohýbalo se to, navíc to bylo teleskopické, takže to pořád zajíždělo a koncovka byla plastová, takže to celkově bylo zcela nepoužitelné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 16:29 Muž @ motýlek [272] Re: Jifi
Taková se dělala i za sociku ... ještě ji mám i po čtyřiceti letech ;-) ... ale už je problém koupit ty technické žiletky - měl jsem z laboratoře, ale jestli mají pořád nevím - nějak se mi podařilo nastavit svícení tak, že se rasy na sklo nechytaji - štěstí se někdy posadí i na chytrého ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 16:09 Muž @ Jifi [647] Re: Skrblík
Magnetická stěrka je na prd. Jednak houby čistí, jednak se mezi stěrku a sklo může dostat drobné zrno písku a člověk si poškrábe sklo.
Mám tohle a jsem maximálně spokojený: www.juwelakvarium.cz/…. Musel bych změřit tu rukojeť, ale řekl bych, že je tak 40-50 cm dlouhá (odhadem).
Žiletka se v tom dá vyměnit. Mám tu škrabku už nejmíň 2 roky a ještě jsem ani neotáčel žiletku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:53 Muž @ Jarry [730] Re: LeRi
Jo, přesně tohle mám ve skříni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:52 Muž @ Jarry [730] Re: Skrblík
Ono nepoškrábat sklo (zvlášť u většího akvária) je podle mě skoro nemožné, já jsem dost opatrný a stejně tam po roce sem tak nějaký škrábanec byl. Používám větší neškrábavou houbu na nádobí (možná je na koupání) v kombinaci s kartičkou (platební apod.). Velkou magnetickou mám (ne flipper), asi funguje docela dobře, část co je uvnitř plave atd., ale ryby se jí bojí (celá ruka ponořená do akvária jim nijak nevadí), tak je ve skříni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:47 Muž @ LeRi [305] Re: Skrblík
Tady mají skoro to samé za 108 kč Myslím, že se ti bude líbit Practical Floating Magnetic Brush Aquarium Fish Tank Glass Algae Scraper Cleaner Tool Aquarium Magnetic Cleaner Magnets Brush. Přidej si to do wishlistu!

geek.wish.com/… smich a můžeš si vybrat i velikost ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:40 Muž @ Skrblík [9] Re: Kubaa
Kdyz to sklo ale poskrabu, tak to uz nejak postrada smysl vyhazovat magnetickou sterku. Nemyslite? Dulezita je prevence predejiti poskrabani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:37 Muž @ Kubaa [713] Re: Skrblík
Taky nemám problém dát za akvárium dvacet tisíc. I mnohem víc. Ale přesto mi přijde 2200 za stěrku mimo mísu. Ale pokud ti je skutečně jedno, kolik co stojí, jak říkáš, tak to prostě zkus, v nejhorším to zahodíš a koupíš něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:35 Muž @ Skrblík [9]
Jen za akvarko jsem dal pres dvacet tisíc. Kdybych ho znicil nejakou debilni magnetickou sterkou, to bych byl dost ..... nastvanej. Dekuji vam za nasměrování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:24 R Muž @ ctibum [4172] - Snažím se to nezahubit...Re: Skrblík
Obávám se, že tu nenajdeš nikoho, kdo by ten flipper za dvojku měl. Takže se asi budeš muset spokojit se referencí a fotkami laKatose viz diskuze od 30.07.2016 dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:20 R Muž @ vaclav [9550] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Doporučuji žínku na nádobí a dole u písku žiletku nebo platební kartu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:19 Muž @ Skrblík [9] Re: Pepan
Akvarium mam 76 cm hluboke. Hledal jsem nejakou pohodlnou alternativu. Houbickou to nupujde. Jak ale říkáte, tak bezpecnejsi bude klasicka ziletka. Budu se muset po necem podivat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:14 Muž @ Pepan [5017] - RostlinyRe: Skrblík
U té magnetické škrabky je nevýhoda, že filc, který chrání sklo z vnější strany, po nějaké době povolí a sjede. No a mít doma heblo za dva litry, které je na hov...., to je na nas.ání. Dej přednost těm žínkám na nádobí. I kdybys použil na každé čištění jednu, než se dostaneš na ty dva tisíce kaček, tak Ti akvárium odejde do akvaristického ráje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 13:11 R Muž @ Anthrax [1912] Re: Skrblík
Nebo žiletku. Výsledek bude stejný. Čisté sklo, takže fungovat to bude. Ale nikde tam nevidím tu přidanou hodnotu, kvůli které by to mělo stát přes dva litry. Ale jestli chceš mermomocí platit, tak prosím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:07 Muž @ Kubaa [713] Re: Skrblík
Pokud ti je jedno, co to stojí, a chceš, aby to fungovalo, kup si takovou tu houbičku na nádobí (za 13 Kč 10 ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:05 Muž @ Skrblík [9] Re: Kubaa
Me je jedno kolik co stoji. Me jde o to, aby to fungovalo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:03 Muž @ Skrblík [9] Re: Tudy
Presne tu, kterou ja zminuji mate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:44 Muž @ Tudy [320] - ryby Amazonie
Magnetickou stěrku mám a používal jsem jí. Už delší dobu se na ní práší na poličce, tak asi tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 12:38 Muž @ Kubaa [713] Re: Skrblík
skoro dva a půl tisíce za dva magnety zalité do plastu a žiletku? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 12:26 R Muž @ vaclav [9550] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Jedna strana jezdí po skle a to je vždycky průšvih. Klidně si ji ale kup, dobrá je vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:18 Muž @ Skrblík [9] Re: vaaclav
Tak si precti na jakem principu funguje. Magneticka je, ale nedoseda na sklo celou plochou. Viz fotky odcuzivatele lakatos nize
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 12:15 R Muž @ vaclav [9550] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Magnetické stěrky ti můžou poškrábat sklo. Stačí jedna železná špona nebo kamínek a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:12 Muž @ Skrblík [9] Flipper cleaner
Mate jeste nekdo zkusenosti s www.morskeakvarium.eu/… ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:07 laKatos Re: TRULY
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:06 Muž @ TRULY [161]
ahojte.
Mam magneticku skrabku tusim od resun. Teda nie je na nej oznacenie ale tvarom na google to vyzera na resun.
Klasika z jednej strany tie skrabky umele cierne vlakna a z druhej strany taky zeleny jemny kobercek.
Asi to je dost diskutabilne ale ako citam a pozeram tak ste skor proti ak to dobre chapem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:42 R Muž @ vaclav [9550] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Magnetické stěrky moc nedoporučuji je to způsob jak si poškrábat sklo akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:37 Žena @ FishWoman [7] - Amerika
Dobrý den,
zajmá mě, jestli máte někdo zkušenost s touhle magnetickou stěrkou petdiscont.cz/…
V obchodech jsem viděla stěrky kolem 300kč, tahle je celkem levná, ale bojím se, aby to za tu cenu nebyl nějakej kšunt, který se při prvním použití rozlepí no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 19:17 Muž @ Surdo [35]
Tiež som vlastník tejto FLIPPER škrabky a môžem ju určite odporučiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 17:30 laKatos Re: Těhňajs
plast ti sklo neposkrabe ale zacas se otupi.... flipper ma jak plastove tak nerezove "ostri" ( ja pouzivam ten nerez)
tloustku skla mam 15mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 17:19 Těhňajs Re: laKatos
To máš pravdu. Jakou máš tloušťku skla, 12 mm. Viděl jsem, že ty skrabky dělají do 13 mm a do 25 mm. Ty máš tu silnější, že? Ten originál, jak máš ty je podle mě nejlepší. Ta plastová nevím nevím. Byl bych naštvaný kdybych si sklo poškrábal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 16:09 laKatos Re: Těhňajs
levnejsi variantu dela TUNZE.... neni oboustranna ale zase je dvoubrita. ale plastobrita :-)

www.morskeakvarium.eu/…

typni si proc to vsichni neprodavaji?
protoze se to neda koupit na aliexpresu atd. aby to jednoduse a s velkym vyvarem mohli ihned preprodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:24 Těhňajs Re: laKatos
Doopravdy to vypadá jako super výrobek. Jen se nějak malo prodává. Spíš ho moc obchodu nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:57 laKatos Re: Těhňajs
podivej se radne na fotky.......protoze pri pouziti britu skrabka lezi na skle jen na dvou bodech a na onom britu /bachor ma v luftě/
uzivam jen brit a spokojenost... staci jedenkrate prejet a sklo je ciste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:47 Těhňajs Re: laKatos
Ahoj, máš tedy dobrou zkušenost se skrabou flipper? Jak to, že se mezi magnety nemůže dostat žádný písek?

Děkuji za vysvětlení.
Petr

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2016 14:58 laKatos Re: prasan
bohudík sama nečistí. je radost a zábava s ní pracovat.
Chce to čas a udělám na ní recenzi.

ANO flipper stoji až to bolí, ale v celkovém finančním rozpočtu vetšího akvaria se tato částka ztratí. Než se trápit s čistěním pořidím si něco na co je spolehnutí (nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci). Samotné akvárium (čelní sklo 15 mm - optiwhite) není levná záležitost abych si ho hned poškrabal. Na menší akvária, myšleno s menší silou skla flipper tolik nestojí.

Doufám že to nebude znít jako reklama ale konečně mám pocit že ty ryby plavou jakoby za ničím o rostlinách ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:38 Muž @ Prašan [3112] Re: laKatos
No to ti poviem,za tú cenu musí čistiť sama. ano
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5918x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9452