Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Magnetická stěrka

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Magnetická stěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:53 Muž Jarry [1437] Re: LeRi
Jo, přesně tohle mám ve skříni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:52 Muž Jarry [1437] Re: Skrblík
Ono nepoškrábat sklo (zvlášť u většího akvária) je podle mě skoro nemožné, já jsem dost opatrný a stejně tam po roce sem tak nějaký škrábanec byl. Používám větší neškrábavou houbu na nádobí (možná je na koupání) v kombinaci s kartičkou (platební apod.). Velkou magnetickou mám (ne flipper), asi funguje docela dobře, část co je uvnitř plave atd., ale ryby se jí bojí (celá ruka ponořená do akvária jim nijak nevadí), tak je ve skříni:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:47 Muž LeRi [315] Re: Skrblík
Tady mají skoro to samé za 108 kč Myslím, že se ti bude líbit Practical Floating Magnetic Brush Aquarium Fish Tank Glass Algae Scraper Cleaner Tool Aquarium Magnetic Cleaner Magnets Brush. Přidej si to do wishlistu!

geek.wish.com/… smich a můžeš si vybrat i velikost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:24 R Muž ctibum [6926] Re: Skrblík
Obávám se, že tu nenajdeš nikoho, kdo by ten flipper za dvojku měl. Takže se asi budeš muset spokojit se referencí a fotkami laKatose viz diskuze od 30.07.2016 dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Doporučuji žínku na nádobí a dole u písku žiletku nebo platební kartu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:19 Muž Skrblík [9] Re: Pepan
Akvarium mam 76 cm hluboke. Hledal jsem nejakou pohodlnou alternativu. Houbickou to nupujde. Jak ale říkáte, tak bezpecnejsi bude klasicka ziletka. Budu se muset po necem podivat.
Jen za akvarko jsem dal pres dvacet tisíc. Kdybych ho znicil nejakou debilni magnetickou sterkou, to bych byl dost ..... nastvanej. Dekuji vam za nasměrování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Skrblík
U té magnetické škrabky je nevýhoda, že filc, který chrání sklo z vnější strany, po nějaké době povolí a sjede. No a mít doma heblo za dva litry, které je na hov...., to je na nas.ání. Dej přednost těm žínkám na nádobí. I kdybys použil na každé čištění jednu, než se dostaneš na ty dva tisíce kaček, tak Ti akvárium odejde do akvaristického ráje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 13:11 R Muž Anthrax [4787] Re: Skrblík
Nebo žiletku. Výsledek bude stejný. Čisté sklo, takže fungovat to bude. Ale nikde tam nevidím tu přidanou hodnotu, kvůli které by to mělo stát přes dva litry. Ale jestli chceš mermomocí platit, tak prosím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:07 Muž Kubaa [718] Re: Skrblík
Pokud ti je jedno, co to stojí, a chceš, aby to fungovalo, kup si takovou tu houbičku na nádobí (za 13 Kč 10 ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 13:05 Muž Skrblík [9] Re: Kubaa
Me je jedno kolik co stoji. Me jde o to, aby to fungovalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:03 Muž Skrblík [9] Re: Tudy
Presne tu, kterou ja zminuji mate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Skrblík
Magnetickou stěrku mám a používal jsem jí. Už delší dobu se na ní práší na poličce, tak asi tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2017 12:38 Muž Kubaa [718] Re: Skrblík
skoro dva a půl tisíce za dva magnety zalité do plastu a žiletku? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 12:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Jedna strana jezdí po skle a to je vždycky průšvih. Klidně si ji ale kup, dobrá je vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:18 Muž Skrblík [9] Re: vaaclav
Tak si precti na jakem principu funguje. Magneticka je, ale nedoseda na sklo celou plochou. Viz fotky odcuzivatele lakatos nize
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 12:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
Magnetické stěrky ti můžou poškrábat sklo. Stačí jedna železná špona nebo kamínek a je to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:12 Muž Skrblík [9] – Flipper cleaner
Mate jeste nekdo zkusenosti s www.morskeakvarium.eu/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:07 laKatos Re: TRULY
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 21:06 Muž TRULY [164]
ahojte.
Mam magneticku skrabku tusim od resun. Teda nie je na nej oznacenie ale tvarom na google to vyzera na resun.
Klasika z jednej strany tie skrabky umele cierne vlakna a z druhej strany taky zeleny jemny kobercek.
Asi to je dost diskutabilne ale ako citam a pozeram tak ste skor proti ak to dobre chapem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Magnetické stěrky moc nedoporučuji je to způsob jak si poškrábat sklo akvária. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2016 13:37 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dobrý den,
zajmá mě, jestli máte někdo zkušenost s touhle magnetickou stěrkou petdiscont.cz/…
V obchodech jsem viděla stěrky kolem 300kč, tahle je celkem levná, ale bojím se, aby to za tu cenu nebyl nějakej kšunt, který se při prvním použití rozlepí no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 19:17 Muž Surdo [35] Re: Těhňajs
Tiež som vlastník tejto FLIPPER škrabky a môžem ju určite odporučiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 17:30 laKatos Re: Těhňajs
plast ti sklo neposkrabe ale zacas se otupi.... flipper ma jak plastove tak nerezove "ostri" ( ja pouzivam ten nerez)
tloustku skla mam 15mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 17:19 Těhňajs Re: laKatos
To máš pravdu. Jakou máš tloušťku skla, 12 mm. Viděl jsem, že ty skrabky dělají do 13 mm a do 25 mm. Ty máš tu silnější, že? Ten originál, jak máš ty je podle mě nejlepší. Ta plastová nevím nevím. Byl bych naštvaný kdybych si sklo poškrábal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 16:09 laKatos Re: Těhňajs
levnejsi variantu dela TUNZE.... neni oboustranna ale zase je dvoubrita. ale plastobrita :-)

www.morskeakvarium.eu/…


typni si proc to vsichni neprodavaji?
protoze se to neda koupit na aliexpresu atd. aby to jednoduse a s velkym vyvarem mohli ihned preprodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:24 Těhňajs Re: laKatos
Doopravdy to vypadá jako super výrobek. Jen se nějak malo prodává. Spíš ho moc obchodu nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:57 laKatos Re: Těhňajs
podivej se radne na fotky.......protoze pri pouziti britu skrabka lezi na skle jen na dvou bodech a na onom britu /bachor ma v luftě/
uzivam jen brit a spokojenost... staci jedenkrate prejet a sklo je ciste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:47 Těhňajs Re: laKatos
Ahoj, máš tedy dobrou zkušenost se skrabou flipper? Jak to, že se mezi magnety nemůže dostat žádný písek?

Děkuji za vysvětlení.
Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:58 laKatos Re: prasan
bohudík sama nečistí. je radost a zábava s ní pracovat.
Chce to čas a udělám na ní recenzi.

ANO flipper stoji až to bolí, ale v celkovém finančním rozpočtu vetšího akvaria se tato částka ztratí. Než se trápit s čistěním pořidím si něco na co je spolehnutí (nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci). Samotné akvárium (čelní sklo 15 mm - optiwhite) není levná záležitost abych si ho hned poškrabal. Na menší akvária, myšleno s menší silou skla flipper tolik nestojí.

Doufám že to nebude znít jako reklama ale konečně mám pocit že ty ryby plavou jakoby za ničím o rostlinách ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 14:38 - Re: laKatos
No to ti poviem,za tú cenu musí čistiť sama. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2016 13:29 laKatos Re: Strojek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jsou tři velikosti....nano-standart-max
tu co mám je do 25mm...

Pro ilustraci nějaké foto z čištění u dva. Fakt mazec žádný škrábanec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 13:22 Muž Strojek [141] Re: laKatos
do jake sily skla to funguje a nepada ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2016 12:12 laKatos Re: laKatos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku flipper.....tuž čistí to dobře. přehazováni vnitřního magnetu z jedné strany na druhou je věc nácviku.

Vnitřní magnet je potažen z jedné strany takovým gumoplastovým filcem ....ten čistí měkkou řasu a z druhé strany je osazen dvěma teflonovými kluznymi čudly a břitem (v balení je plastový břit na akrylátova akvaria a druhy břit je nerezový s možností užití na tvrdé vapencové usazeniny mořských akvarii)

Vnější magnet je osazen nějakým semišem či co to je.

První čistění..... dopadlo velice mile...... horní čast skla vydrhnuto během chvile filcovou stranou a u dva/substratu jsem trikem flip otočil stěrku a břitem zajel do dna ......bez škrábance (zde se mi líbí že celá stěrka je opřena jen přes dva kluzné body a břit- vznikla tak mezera mezi stěrkou a sklem 3mm a je zde velmi malá pravděpodobnost nabrání zrnka substrátu které by poškrábalo sklo)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2016 00:19 Bacoun Re: laKatos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vnitřní-výstupky(jako od suchého zipu).Vnější- jemný filc.Magnet drží opravdu pevně.A pro mě osobně je velká výhoda v tom,že když se člověk zapomene a podaří se mu o roh akvária ji urvat,ale to už opravdu musím zabrat,tak nespadne do písku a nenalepího do sebe,ale plave na hladině.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 23:57 laKatos Re: Bacoun
Opět prosím popiš čistící vrstvy jak vnitřní tak vnější strany. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 23:52 Bacoun – Stěrka
Já používám tuto.A zatím naprostá spokojenost.

www.jkanimals.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:51 laKatos Re: motýlek
můj názor je že kvalitní (silná) stěrka by vůbec neměla odpadnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 18:40 Muž motýlek [275] Re: prasan
pro jistotu do vnitřní části vyvrtat do okraje otvor a zajistit provázkem - funguje to spolehlivě a nějak moc to nepřekáží ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 00:14 - Re: laKatos
Polsky: vrchná strana filc a na druhej strane niečo tiež ako filc len drsnejšie(nie je to ani ako suchý zips)
JBL: vrchná strana niečo ako semiš a spodná plastové háčiky akoby trojuholníčky v radoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 20:34 laKatos Re: prasan
jaký je ten povrch magnetu z polska a JBL?
popiš prosím vnitřní i vnější stranu

ja u stěrek viděl povrchy vnitřnich magnetů:
suchy zip (háčky) plastové - naprd
suchy zip (háčky) gumové - ?
takový gumový filc - ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 18:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Jediné ke sklu bezpečné řešení co znám: rybicky.net/fotogalerie.php… smich

Já už jsem si poškrábal sklo i tou jemnější stranou houbičky na nádobí, když se mi tam dostalo zrnko písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:59 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
900 se da utratit za jednu navstevu kina s rodinkou. Takze otazka ceny je relativni. Na druhou stranu nez bych to koupil, taky bych chtel vedet, ze to funguje tak bezpecne,jak slibujou. Takze to kolego budes muset vyresit pruzkumem bojem a pak das vedet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 00:15 - Re: laKatos
O niečo?! Však je drahá jak šlak na také nič. :-P

Používam jednu väčšiu poľskú - nie moc spokojnosť - slabá plocha na odstranovanie povlaku.A čo ma na nej štve je to,že ak odpadne náhodou od magnetu tak ju pracne lovím z dna.Magnetom by som si nabral kopec štrku a dodriapal sklo.Pár škrabancov už mám.

Druhá je taká maličká od JBL pre nano akváriá.Tá je perfektná.Lepšia plocha na odstranovanie povlakov a pri náhodnom uvoľnení od magnetu ostane plávať na hladine.Stačí počkať na miesto kde ju prúd zase posunie ku sklu,pripnem magnet a čistím ďalej.
Je pravda,že si niekedy stierkou nepomôžem,tak nastupuje na radu bežná žiletková škrabka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 22:51 laKatos Re: vaaclav
Měl jsem kdysi nějakou obyč a ta mi dost poškrábala sklo ale dnes se dělají fičurky něco jako toto ( m.youtube.com/… ) Celkem mě zaujala. Hlavně ten břit i s možností to ve vodě jednoduše otočit.
je sice o něco dražší ale splnila by mi mé představy o kvalitní a funkční stěrce. Sklo vypucuje a u dna se použije strana s břiten která nenabere substrát tím se zamezí škrábancům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 22:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laKatos
Klasická magnetická stěrka určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2016 19:35 laKatos
dámy a panové jaký názor případně zkusenosti máte na magnetickou stěrku i s břitem?
Dokáže onen břit pri běžném používání poškrábat sklo?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:49 Muž jajaapaja [174] Re: Jiri_99
Magnetickou stěrku mám v akvárku dlouhodobě.A v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.03.2013 23:17 Muž kofejn [963] Re: Jiri_99
Myslím si, že tenhle magnet bude slabý. Něco jiného je držet papír na plechu a perlinku přes tlusté sklo. Koukni se spíš po neodymech.
Jinak JBL u filtru používá místo přísavek magnety: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 22:55 Muž Jiri_99 [425] Re: Yirka
Otázka byla dle mého názoru zcela jasná.. ;-)
Ještě jsem nenarazil na volně prodejnou přísavku, která by dlouhodoběji držela. Teda pokud to není origo k filtru.
Ostatně odpověď na mou otázku jsem nedostal.
Předpokládám, že v mag. stěrce kdo ví jaký magnet nebude. Spousta lidí ji má v akváriu neustále. Z toho vyvozuji, že by magnet ničemu uškodit neměl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 13:12 Muž Yirka [9126] Re: Jiri_99
Jaká otázka, taková odpověď ;-)
Uvedené předměty bych se snažil v nádrži fixovat nějakou přísavkou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6654x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9452?od=51