Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to skalára?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to skalára?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
No mramor jako vyšlechtěná barva v divoké podobě asi v žádné řece plavat nebude... takže někde bude chyba...i když to tenkrát ten velkoobchod také tvrdil ... ;-) ... holt je někdo místní asi vylil do řeky z chovu, aby je pak po "zdivočení" mohl sklízet ... dlouhá verze to je ještě vyšší level... :-)...
U ostatních je to jedno ... jestli jsou ti pruhovaní přírodní to nevím... a barevní jsou hezké ryby ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2017 13:18 Maq Re: LiborSprysl
Libore, Ty se vyjadřuješ jako bys předpokládal, že my všichni ostatní se v tom vyznáme stejně jako Ty. Ale ono to po Tobě čte hodně troubů. Třeba já, mě nikdy skaláry nezaujaly, a tak na ně asi ani nemám "oko". Prosím, vysvětli mi, proč ti červení jsou "blbí"? A kteří z těch čtyřech jsou "neblbí" a proč?
Píšu bez sebemenší ironie, prostě tomu nerozumím a docela mě to zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Faire42
Jako ten dlouhý mramor s trochou té oranžové na hlavě??? smich Něco podobného blbého jsem viděl naposledy před lety v nabídce gigacosi... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:06 Muž Driv3r [236] Re: Faire42
Jo lf správně :-)spíš mi jde o tu prvni vypadá jako Nanay ale ma jinde pruhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.03.2017 12:58 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: LiborSprysl
Řekl bych že barevná varieta z řeky Japurá (Brazílie/Kolumbie) s vyšlechtěnýma ploutvema, tedy Long Fin. ;-)
Ale možná to znamená úplně něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Driv3r
Co je to "rio japura" LF ??? coze
Za těmi barety je ještě albín... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 21:21 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: Driv3r
Ten modrý je pravděpodobně common blue.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 21:09 Muž Driv3r [236] – skalár
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možná to sem nepatři tak to když tak přesuňte dík:-)Dostal jsem fotky s nabídkou skalár které muže dovézt.zajimá mě co je to za druhy. jedno je rio japura LF,red cap,asi.. a ty zbyle dva?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2017 11:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Zrejme len predelené akvárko.Pri fotke je na bazari uvedené blue altum,to však vieme,že je to kravina.Preto sa pýtam. hop jazykoví borci jsou tvůrčí... ale jak jsi správně napsal... víme co to není... :) ... po mém jsou to kříženci a s modrou se to potkalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:25 - Re: Urtman
Si to vystihol! ano
Pýtam sa na presnú varietu.Kamarát rozmýšla o kúpe.Majiteľ týchto ponúka i dantume.Samozrejme mi ani u jedného ani u druhého nepasuje názov altum.Je jasné,že ani dantume ani tieto modré s altumom nemajú nič spoločné.Známeho som na to upozornil a rád by som pre neho zistil,čo za modrastú formu to presne je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:22 JoKa Re: prasan
Uvažujeme stejně... ;-) smich

Vlevo samec, vpravo "nabouchaná" samice a hledají prostor, kam to položit...
Ot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:20 - Re: Urtman
Podľa pozície som tiež pozeral akoby pri trení ale tá sieťka tam mi tiež prišla v tejto súvislosti ako blbosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:19 JoKa Re: prasan
Podle jejich pozic jsem měl chvíli pocit, že se tam chystají vytřít, ale to mi přijde jako blbost...

Alespoň podle jejich "výrazu", buď třecí, nebo se chystají něco sežrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:17 - Re: Urtman
Zrejme len predelené akvárko.Pri fotke je na bazari uvedené blue altum,to však vieme,že je to kravina.Preto sa pýtam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:14 JoKa Re: prasan
Už jsem je viděl, ale název si nevzpomínám.

Ale zajímalo by mě, jaký význam má ta zelená síť...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 00:10 -
Fotka k příspěvku Foto z netu.Pozná niekto presný názov tejto formy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2016 08:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska_ctyrpruha
... a možná dokonce je to i diamant... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 21:11 Muž Mojzo1111 [5] Re: romant
Dakujem ☺ Mne sa zdal trochu iny ked som porovnaval obrazky amazonskeho a nebol som si isty lebo som ho kupil vo vypredaji za 1€ a nemali tam napisany ani cely nazov iba skalar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 17:04 R Muž romant [27987] Re: Mojzo1111
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:54 Muž Mojzo1111 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neviete mi povedat co to mam presnejsie za skalara?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 19:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
to ani nechci, já jen že bych to dál neprodával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 06:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
Já přece vůbec netvtrdím, že jsou... jen jsem se pozastavil nad tou zmršenou směskou... genetice neporučíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: LiborSprysl
Libore, tohle nejsou odchyty ani náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kvietik
neznamená, jen to znamená, že rodiče nejsou nic moc. V době kdy jsem ještě odchovával, tak bych takové ryby do prodeje nepustil. Za mě zmršenina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 15:54 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: grunda
Ta prva fotka- tazko urcit farbou mi pripomino rio tocantis, ale tvarom tela moc nie, aj keď to vyzera na mladu rybu.
Ta druha fotka je s najvacsou pravdepodobnostou manacapura. Inak to , ze su pruhy neuplne neznamena, ze ryba je pokryzena s nejakou inou formou nie?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 12:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RAP
je to můj názor, přerušené neúplné pruhy, lehký náznak barvy na hřbetu - to není čistá forma manacapru, ani klasické zbarvení skaláry amazonské. Podle mě jsou to ryby nakřížené z více forem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 12:07 RAP
Hmm, já bych spíš tipoval na nepovedené fotky.
Nechápu, jak může někdo podle dvou fotek odsoudit ryby jako zmršeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2016 07:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
grunda napsal: jak jsem napsal, zmršenina. Ustálených forem není moc, to co je na fotkách vypadá na rasu sedmi ulic ;-) (neúplné pruhy, špatná barva očí, hřbetu atd.)
Předpokládám, že původ je neznámý... takže pokud za vznikem té zmršeniny není chovatel, je to u přírodních druhů špatný názor... Protože to jen my se domníváme, že je něco dokonalé, protože je to tak dané. Podívejte se na překrývání lokalit duhovek, u nich je to velmi markantní... V akváriích se kříží velmi bezproblémově... Dáte ruku do ohně, že v přírodě samec jednoho druhu ví, či dokonce je přesvědčený, že někde v Čechách je grunda, který jeho potomky označí za směs sedmi ulic či dokonce zmršeninu, pokud se spustí se samicí jiného druhu ??? Myslím si že opak je pravdou, a pak se v odchytech objeví "nová, zajímavá ryba".... Takže já bych se přiklonil spíše k názoru Vendy... Což nic nemění na faktu, že ta skalára do zbarvení na nějž jsme zvyklí má daleko.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2016 01:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
jak jsem napsal, zmršenina. Ustálených forem není moc, to co je na fotkách vypadá na rasu sedmi ulic ;-) (neúplné pruhy, špatná barva očí, hřbetu atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 23:55 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Co je dneska zmršenina aby z toho nevylezl nějaký úžasný název. Jinak trochu jsem se pokusil to roztřídit (chovatelské formy) protože zdejší atlas dokáže zobrazit pouze 50 fotek a skalár tam bylo 3 x tolik. Trochu jsem se divil že většina lidí nezná názvy které fungují hodně dlouho a byla o nic dokonce napsaná úžasná knížka. www.facebook.com/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2016 20:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tipl bych to na nějakou zmršeninu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 19:52 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
to bude asi manacapru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:10 Muž Densi [40] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
máte někdo nějaký nápad, co by tohle mohlo být ?? Obě fotky jsou fota dvou rozdílných "nabídek".

Díky za info..............PS - trochu červené v očích mají....

Densi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2015 15:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: RIONANAY
A že jsem si to myslel s původem těch "dantumů"... a nespletl jsem se... smich potlesk ahoj
Doplním, že jsem ze stejné adresy koupil P.salare marble ... ale wild !!! ... něco tak strašidelného jsem nikdy před ani poté neviděl... vyhublé mrňavé ludry, které do jedné skáply..
A znám více úspěšných nákupčích... i když pokud prý člověk přijede osobně, tak nákup špatný nebývá... No protože vidí co kupuje, nebo co má odmítnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 15:45 RIONANAY Re: RIONANAY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 12:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RIONANAY
Spíš nějaký kříženec. Není tvarově ani vybarvením vůbec povedený...
Moji "Nanay" vypadali takto: rybicky.net/fotogalerie.php…
Bohužel jsem o všechny z druhé dodávky přišel (asi málo kvalitní voda) a zůstal mi jen jeden.
EDIT: Toto jsi pročítal, sice už se tam moc nepřizpívá, ale občas tam něco zajímavého najdeš: ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:17 RIONANAY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je toto Rio Nanay???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 12:13 RIONANAY
Kupoval som ich s Petraaqua.cz Kúpil som ich maličké 3ch v tele. A to s toho dvovodu že boli cenovo dostupnejšie ako večie kusi. Ale ajtak ma tych 6ks stálo 58,90€ takže aj keď to práve niesu Manacapuru tak boli dosť drahé. Už by som si odtial nikdy nič nekúpil. Dantumi mám s Giga Exotic objednávané až s Nemeckého Hamburgu od chovateľa. Prišli my sice kus zo zničenymi plutvamy ale to sa dá časom do hromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2015 08:11 radim Re: RIONANAY
Co by to bylo...jsou to obyčejné Skaláry a ne zrovna výstavní. Z těch "Dantum" nejspíš budou pěkné ryby, ikdyž to jsou nějací sprsklíci. Ty "Manacapur" jsou poděl jako hrom. Chtěl jsem ti dát odkaz do zdejšího atlasu na fotku, co jsem dával. Fotku tam z nějakého duvodu mevidím, ikdyz byla pěkná.... Byla to velice podobná Skalára a koupená za dvacku. Jen v tom rozdílu, že to nebylo tak nízké.
Kdo ti to teda prodal??? Jen mu udělej reklamu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 07:57 RIONANAY – Aky je to Skalár
A čo je to potom za Skalára keď to neni Manacapuru? Mohol by to byt Tocantyns? Čo sa týka tych mojich Dantumov tak už my je to jedno s čim su pokrižene. Nepredstavoval som si že budu vypadať takto. No ale čo my prišlo to my prišlo. Bolo to drahe jak sviňa. Ospravedlňujem sa za fotky že su poobracane všeliak naopak. Daval som ich tam cez smartfon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 22:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: RIONANAY
Včera dorazily a dnes plavou ve společnosti neonek a dalších skalár??? smich Kdyby to byl takový zázrak, byl bych asi o dost opatrnější...
Nejsem teda takový borec přes skaláry...ale kdopak je dodavatel???
Měl jsem takové zobákaté skaláry v časech kdy začínaly modré skaláry (2006?)... nějaký umělec je zprsknul s dalšími tehdy moderními "Peru Altum" ... no nevím... Možná zabere Honza... ale byl v tom jásání fakt opatrnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.11.2015 20:56 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: RIONANAY
Není ;-) to mladý Manacapur.
Ti nemají červené oči ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.11.2015 18:15 RAP
Dantumy jsou jak nevybarvené nanaye.
Manacapuru rozhodně nejsou manacapuru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RIONANAY
Ti Dantum fakt vypadají jak nepovedení Rio Nanay. Možná je z Nanayek vyšlechtili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:20 RIONANAY – Manacapuru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 17:19 RIONANAY – Dantum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak včera my dorazili Pterophyllum Dantum. Pridávam sem ich foto. Vypadajú skor ako Rio Nanay než Dantum. No samy posúďte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 15:55 RIONANAY – Aky je to Skalár
Fotka k příspěvku Je to mladý Manacapuru?????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 16:22 RIONANAY Re: Mislow
V pohode! Ja som sa snažil sem dať na ukážku že ako spominaný Dantum vypadá! Doteraz tu nikto nemal snahu sem dať dáky obrázok! Nabudúce si nech každý hľadá sám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2015 00:10 Muž Mislow [304] Re: prasan
Taky jsem o Dantume nasel jen utrzky, zrejme jen snaha o vytvoreni dalsiho druhu, asi zbytecna. Patrne jen lokalni variace, ktera je beztak neudrzitelna jako samostatny druh. .... nicmene jen uvaha ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 23:30 - Re: RIONANAY
Nič konkrétne si nám vlastne nepovedal.Fotky posťahované z netu,to si dokážem dohľadať i sám.Takže stále nie je jasné odkiaľ a prečo Dantume.Niečo sa mi zdá,ale nie som si istý,že Dantume je akási pestiareň(odchovňa kdesi v Singapure).Podľa nej tuším nesie pomenovanie.Ale to fakt len od brucha a nie som si istý,že je to tak.
Na tomto fóre sa uvádza vraj je to spätné kríženie Izraelských a domácich albínov.
forum.simplydiscus.com/…
,,angelfish USA have the albino version from Israel, which is a peruvian and ablino domestic hybrid, back bred to the wild Peruvian and with the albino gene stay , result in huge size wild type body albino Peruvian angelfish.(named "DANTUM"),,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8442x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9418-jaka-je-to-skalara?od=51