Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to skalára?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to skalára?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 22:06 Žena Muffy [55] – Pterophyllum altum DANTUME WILD FORM
V nabídce jednoho e-shopu jsem našla Pterophyllum altum DANTUME WILD FORM (mají i albino). Obrázek tam ale bohužel nebyl. Nevíte někdo,jak rybka vypadá? Podle ceny okolo 100 Kč to rozhodně nebude skalára vysoká, jak by člověk z názvu předpokládal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:15 iop Re: robert
nemá klasická amazonka ty pruhy jen 4? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:03 JoKa Re: robert
Ahoj, nevím, na který příspěvek reaguješ, ale líbí se mi tvoje akva a tvoje ryby... palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:27 Muž robert [0]
Stim cervenym pasem na hrbete je Manakapuru.Skalara amazonska ma 6cernych pruhu pres telo.Na re dalsi fotce s krmitkem jsou ta ky Manakapuru.Mrkni na mou prezencku.Frenky pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 12:32 Muž larix [1420] Re: Tomiino
Tomiino napsal: jaky je rozdil mezi touto sk.a amazonskou???
Aby to niekoho nemýlilo doplním, že "Rio Manacapuru" a "Peru Altum" sú iba označenia prírodných foriem Pterophyllum scalare, teda nejde o rôzne druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:53 Muž Tomiino [43] Re: romant
super diky.Presel jsem z tercovcu i kdyz jsem nechtel ale donutil me k tomu 1,5 lety syn,mlati se vsim,beha a dela rany kolem akva,terci jsou furt zalezli a boji se tak se vracim ke skalarum ktere jsem mel driv,v patek jsem si poridil skalary peru altum a ted se snazim sehnat jiny druh :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:49 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 08:34 Muž Tomiino [43]
jenže chovatel jich mel pred mesicem 500 a ted nema ani jednu...hledam a nikde nejsou?nevite nekdo o inzercich kde jsou jenom skalary??jako je discus.cz???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2013 16:48 Muž Kolco [57]
A jestli Ti bobani ve skutečnosti vypadají taky tak dobře jako na fotce,tak klobouk dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2013 16:11 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
je, rozdíl je v té červené barvě na hřbetě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2013 16:03 zrada Re: Tomiino
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 13:11 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku ahoj lidičky,chtěl bych se zeptat a presvedcit jestli je tato skalara rio manucapuru..chovat pise ze ano,ale jaky je rozdil mezi touto sk.a amazonskou???dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:04 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku www.youtube.com/…..... skalára amazonská ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 17:38 Muž larix [1420] Re: mlynář
Tak, kniha už je doma palec
Veľmi ma zaujala forma P. scalare "s červenými tečkami pocházející z Negra", fotografia na strane 129, od Bc. R. Blaška. Vedeli by ste mi prosím k tejto forme napísať nejalé bližšie info alebo informačný zdroj? Zaujímajú ma všetky dostupné informácie. Prípadne aj formou SS. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 23:10 Muž larix [1420] Re: mlynář
OT: Díky za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2012 22:24 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: larix
Vyjde to.Laci Papp je distributorem DAA pro SR. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 18:37 Muž larix [1420] Re: Bob66
Potešil si ma, že zohnať knihu by nemal byť problém, díky.
Našiel som kontakt na nejakého "laslop"-a, ktorý by mal ditribuovať knihu na SK. Až keď to nevyjde u neho, obrátim na autora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2012 18:30 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
Neboj v prodeji jěště je :) Napiš Honzovi (nick mlynář) a určitě ti poradí kde ji seženeš nejsnáze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 18:23 Muž larix [1420] Re: rriki
Díky, prelustroval som to a niečo je aj tam. Dostal som však tip na knihu Dobrodružství s amazonskými anděli od Jana Burzanovského, ktorá vyzerá na dosť komplexné dielo a zároveň nie je v nemčine. Ostáva ju už len kúpiť, dúfam, že je ešte u niekoho v ponuke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2012 15:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: larix
Musíš se zaregistrovat,aby jsi mohl mít přístup téměř všude a je tam sekce divoké populace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 15:31 Muž larix [1420] Re: romant
Možno len neviem hľadať ale v odkaze, čo si mi dal sú uvedené chovateľské formy a mňa práve zaujímajú tie prírodné.
Na iných stránkach cichlidklubu som niečo málo našiel ale chcelo by to nejaký komplexnejší zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 12:44 Muž larix [1420] Re: romant
Díky Romane. Vidím, že všetci odkazujete na cz cichlidklub, takže sa asi predsalen budem musieť zaregistrovať hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2012 12:33 R Muž romant [27981] Re: larix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 12:32 Muž larix [1420]
Skaláristi, vie niekto z vás poskytnúť nejaký link alebo dokument, kde by bol prehľad aspoň väčšiny známych prírodných foriem Pterophyllum cf. scalare?
Mám na mysli lokálne formy ako Peru Altum (Peruvian, Peru), Rio Manacapuru I. a II. (Rio Negro, Red Shoulder, Red Back), Rio Nanay (Peru Altum?), Tocantins, Tapajos, Cuiuni, eimekei,...
Vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:05 RAP Re: MARES
Regni se a můžeš číst ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:55 MARES – mám prozbu
MÁM doma 15 kousku skaláry rio nanay .chtěl jsem se zeptat zda nemáte někdo skušenost s chovem, dekuji mareš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Agip
Běžné skaláry se těm původním žijícím v přírodě už moc nepodobají. V akváriích se často množí ryby z jedněch rodičů ("bratr se sestrou"). Šlechtí se různé barevné a tvarové formy a podobně.
Manacapuru značí místo odchytu (řeku) předků ryb prodávaných pod tímto označením. Tyto ryby se mnohem více podobají divokým populacím a jsou podle mě i hezčí. Bohužel jsou méně zvyklé na akvarijní podmínky a tudíž jsou i choulostivější, obtížnější na odchov a bývají i dražší. A těch přírodních forem je víc, nejenom Manacapuru.
EDIT: Doporučuju prostudovat ty stránky co tu dal Romant, je tam spousta zajímavých informací o všech formách skalárů (divokých i šlechtěných).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:38 R Muž romant [27981] Re: Agip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 19:35 Muž Agip [6]
Dobrý večer, chtěl bych se zeptat v čem se liší Skalára Manacapuru od klasických Skalár. Předem díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 16:15 JagerMaister
ahojte našiel som túto fotku skalára a dosť ma zaujala neviete aká farba to je ? :)
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:43 Muž kortezhugo [983]
no ja som uz vecsinu predal....
ale mam este par kusov - co mozno niekoho zaujme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:34 Žena rennie [5] – blue and co.
A kto sa chce len tak pokochať: www.flickriver.com/…, tu sa mu to určite podarí, len trpezlivosť, kým sa tie obrázky všetky natiahnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:16 Žena rennie [5] Re: romant
Vidím, vidím, ja ti tam stále chodím nad tým slintať, aké to máš celé pekné a samozrejme tie skaláriky, no parádička palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:11 R Muž romant [27981] Re: rennie
A proto mám radši ty přírodnější formy, ale naprosto nic proti červenejm. Každej ať si má v akváriu to co se mu líbí, taky tam teď něco do oranžova mám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:08 Žena rennie [5] Re: romant
Jo a Astaxanthin... poznáme, to už mám tiež vykoumané, inak sa ti ľahko stane, že domov donesieš red devily a po pár mesiacoch, keď povyrastú bez farbiviek, máš už len "devily" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 00:02 R Muž romant [27981] Re: rennie
Jasně, taky jsem gúglil a výsledek, jako u Tebe. Takže si myslím, že je to jenom komerční pojmenování té samé ryby, ale příroda je mocná čarodějka a třeba je to fakt něco novýho. Když jsme u těch červenějších, tak je to taky tak trochu o krmení a trocha karoténu udělá zázraky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:58 Žena rennie [5] Re: NHKG
Za ty peníze si ich ale niekto, kto nieje až tak fascinovaný na "divoko", ale je "vadný" na červenú, ako ja, i kúpi ;-)
PS: Ďakujem pekne za link palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:56 Žena rennie [5] Re: romant
Ak si do googl-u nahodíš red devil, tak ti to vyhodí i takéto, čo boli núkané ako flame, tak je to buď fakt raritka, len zle pomenová varieta, alebo "oblb"... Si môžme vybrať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:49 Žena rennie [5] Re: romant
Tiež mal tie devily od tzv. flame oddelené v dvoch nádržiach vedľa seba, kde bolo inú farbu práve pri viacerých jedincoch markantnejšie vidieť. Evidentne sa nejednalo o nejaký selekt od jedného rodičovského páru, že vyblednuté napravo, sýte naľavo, ak si všimneš hlavu, devil má taký ten kačací zobáčik, flame má nos rovný, devily boli asi o 20% väčšie, devily boli mramorové, flame mali vzadu smoke leopard a bolo tam proste viacero rozdielov, i pri plutvách atď."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:40 R Muž romant [27981] Re: NHKG
Tam když zadáš do vyhledávače to pojmenování "red flame", tak ti to nic nevyhodí. ;-) Ale ty přírodní formy jsou fakt super. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2011 23:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rennie
Přijde mi to stejně jak píše Romant. Ale kukni se na ceskycichlidklub.eu, je tam obsáhlé Skalárfórum, možná tam o tom něco píšou (registrace nutná), případně se tam můžeš zeptat, celkem často se tam vyskytují jedni z nejlepších Československých chovatelů Skalárů.
Za ty peníze bych stejně nekoupil ani jednu formu, protože to už jdou levněji sehnat nádherné divoké formy, například Pterophyllum scalare "Manacapuru", Pterophyllum sp. "Nanay" a jiné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:36 R Muž romant [27981] Re: rennie
Tak snad ten kontakt získáš na příští burze. Jestli je to pravidelný prodejce, tak tam jistě bude. Pak můžeš dát vědět jek to vlastně jě, docela by mě to zajímalo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:31 Žena rennie [5] Re: romant
Na burze som mala známu, ktorá mi na konkrétneho chovateľa dala veľmi pozitívny feedback (že ho síce osobne nepozná, ale je to známy chovateľ a ryby i vystavuje atď.), práve preto ma napadlo, že to nemusí byť "šlendrián" a nejde len o lobbing, aby predal... len som bola dosť blbá nato, aby som si nevzala vizitky, ktoré mal na stole tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:24 R Muž romant [27981] Re: rennie
Podle mě je to jenom zvolený jiný komerční název. Ona je u těchto barevných variant vpodstatě každá ryba tak trochu odlišná, takže vyrobit si jiný název není až zase takový problém, ale třeba se pletu a opravdu jde o novou variantu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 23:07 Žena rennie [5] – red devil vs. red flame
Fotka k příspěvku Na burze nedaľeko Viedne núkali takéto skaláriky:
- A pod názvom variety "red devil" (8€/ks)
- B pod názvom "red flame" (10€/ks)
Tie "plameňáky" boli drahšie vraj preto, že sa jedná o novšiu varietu a viac-menej ešte raritku. Chovateľ bol rakušák; bola tam žiaľ masa ľudí, takže som od neho viac nevytiahla...
Red devil je mi známy, pri tej druhej variete si niesom istá, či je to len reklamný trik, aby sa predali, ale klasický "devil" má svoje oranžovo-červené sfarbenie viac intenzívnejšie na chrbte, pričom tzv. "flame" je niečo ako hodne vyblednutá krvavá a sfarbenie rovnomerné po celej časti tela, či to predsalen nieje skutočne iná var.
Poznáte to niekto? Budem vďačná za feedback :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 23:03 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: romant
Se skalárami můžeš mít skoro všechny bežné ryby, když jsou spolu od mala já mám dokonce s nima i neonky, a vše je bez problému ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:18 R Muž romant [27981] – Re: Kubík
Podívej se třeba ke mě do prezentace. ;-)
EDIT: Když si v atlasu ryb otevřeš tu skaláru, tak tam je možnost "palve v nádrži", a to když rozklikneš, tak se Ti zobrazí všechny akvária kde jsou skaláry a tam se můžeš inspirovat, co kdo u nich má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:09 Kubík
Dobrý den, nevím kde se zeptat tak se zeptám tady:
Budu si kupovat nové akvárko 180 litrů a chtěl bych do něho nějaké pěkné Skaláry a nevím co by se k nim hodilo a co by mě nesežrali.
Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:37 Muž kortezhugo [983]
pred rozhodnutim ich odchovat som ratal ze budu rozne...ale nie az "takto" a to je cca polovica zlatych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:28 JagerMaister
je to tak keby sme vedeli čo majú naší miláčikovia v krvy (aké gény) ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8442x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9418-jaka-je-to-skalara?od=151