Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Vzduchování a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prisavnik
A jaké, kde se píše, že rostliny spotřebovávají více kyslíku v noci než ve dne? To by mě docela zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:32 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Johan
Proste,exustuje o tomto vela clankov,staci pohladat a prestudovat X-) ked mi neveris :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: prisavnik
Ale ve dne ho také spotřebovávají. Při fotorespiraci a k tomu ještě normální respirace ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:29 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Johan
cez den produkuju kyslik a cez noc ho spotrebuvavaju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Landvir, Romiš
No, já myslel, že dýchání probíhá ve dne i v noci, čili když ve dne dýchaj, v noci dýchaj, kde je rozdíl ve spotřebě kyslíku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:23 Romiš Re: Johan
Jestli je to otázka na mne, tak jsem jen citoval Landvira. :)
Můj názor je, že v temnostní fázi fotosyntézy, (řekněme - v noci), spotřebovávají více kyslíku, než při fotorespiraci. :-)
Za chvilku odcházím, takže nebudu moct reagovat na případné připomínky. Jdu fotit nějaká akvária a možná i sadit kytky! :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:17 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Johan
Cez den rastliny spotrebovavaju Co2 potrebny na fotosyntezu.Cez noc, v tme rastliny zas spotrebuvavaju O2 kyslik,ako keby dychali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Landvir
rostlinky spotřebovávají kyslík hlavně v noci. ;-) Proč myslíte? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 18:07 Romiš Re: Landvir
To máte pravdu. Jak se zkušeností p. Václava, tak s tím, že rostlinky spotřebovávají kyslík hlavně v noci. ;-)
Ale "zapnutí okysličovania okrem vnútorného filtra v noci" rostlinky nepotřebují. :-)
Kdyby potřebovaly, nejspíš by už v akváriu rybky nežily...
(Karola evidentně netrápí dostatek nebo nedostatek O2 pro ryby, ale hledá "něco", čím by vylepšil podmínky rostlinám. Asi s nimi má nějaký problém... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:31 Muž Landvir [57] Re: karolO
Pan Vaclav je určitě zkušenější akvarista ale ja jsem vzdy myslel že rostlinky spotrebovavaji kyslik hlavně v noci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:26 Usine Re: karolO
Určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2009 17:22 karolO – nocne okyslicovanie a rastliny
pomoze rastlinkam ak v noci okrem vnutorneho filtra zapnem okyslicovanie?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9378-vzduchovani-a-rostliny?od=101