Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování a rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2023 08:27 Muž Lojza007 [1204] Re: KarásekLut
Tak to je přesně naopak, rostliny potřebují CO2, aby se jim dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.03.2023 07:56 R Muž afc1886 [14682] Re: KarásekLut
Vzduchování potřebuješ hlavně pro rybičky, které jsou v akváriu s nedostatkem rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2023 06:38 Muž KarásekLut [93] Re: afc1886
A kvuli cemu se teda dava do akvarka vzduchovani? Ja jsem prave myslel ze je to doplneni kysliku rostlinkam aby meli vse co potrebujou v dostatecbem mnozstvi hlavne kyslik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2023 22:16 R Muž afc1886 [14682] Re: KarásekLut
Kvůli rostlinám vzduchování nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2023 21:04 Muž KarásekLut [93] – vzduchování v akváriu
Zdravím, přemýšlím zda vzduchovat nově založené akvárium? Většina rostlin do tvrdé vody (cryptocoryny), Hygrophila polysperma a Rotala rotundifolia. pořídil jsem si hnojivo Easy life profito a chci aby mi rostlinky hezky rostly. Proto se ptám zda vzduchovat (aspoň v noci což jsem někde četl) nebo stačí "obyčejný" provoz filtru když hezky čeří hladinu?

Díky moc za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 10:50 Muž Dzumigar [20] Re: Rybar
Spóri aj riasu budeš mat tam vždy.
Veď to vieš.
Áno hnaný vzduch podporuje oxidáciu priamo v akvarium.
Tým dochádza k lepšiemu rozkladu a oxidacii organického bordelu.
Akvarium je stabilnejšie.
Zároveň dochádza aj rýchlejšiemu zvyšovaniu no3. Výmene vody sa človek nevyhne.
No a rastliny rásť budú.
Uvidíš sám, aké budú mať pekné listy. Tento spôsob je beh na dlhú trať.
Podporí, ale nie tak ako co2.
Ktorú, keď odstavíš je ako keby si im zobral dorgu z dosahu.
O uhlík starosť nemám .
V podstate limitný faktor je uhlik, ktoreho koncentracia bude podobna ako vo vzduchu.
Koncentracia co2 bude stabilnejšie
za každých okolností.
Preto netreba do toho svietiť ako na štadione.
Ostanych prvkov je tam prebytok.
Možno sú moje slova nepochopiteľné,
ale funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 09:30 Muž Rybar [-29] Re: Dzumigar
Ten tvůj příspěvek jsem četl několikrát po sobě a vždy jsem ho musel rozdýchat ! Řeč je o tom jestli vzduch ,který je hnán do akvária pomocí motorku a vypouštěn přez vzduchový kámen zastaví růst rostlin a podpoří růst řasy ! Pokud si napsal , že tam bude řasa pořád , tak taky musíš dodat , že Ti v tom pomáhají podmínky , které tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2023 21:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dzumigar
- problém se nazývá organická hmota, kdy je nadbytek heterotrofních bakterií (včetně již možných patogenních), který vede nejčastěji ke vzniku štětičkové řasy
- to samé platí i pro nadlimitní množství fosforečnanů v akváriu
- silný filtr/slabý filtr tam už si to snad odvodite sám, ve smyslu přenosu spórů řas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2023 20:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
Mám CO2 třetí desetiletí a není to jen o svícení ale o rostlinách. Lze to provozovat mnoha způsoby, než je třeba dneska moderní aquascaping. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 11:22 Muž Dzumigar [20] Re: vaclav
Ono je to komplexnejší problém a čítal som toho do nemlátom.
Toho som sa obával aj ja. Ale keď som začal vzduchovať citeľne vidno,že život je v akváriu omnoho lepší.
Mantra okolo Co2 je príliš silná.
Holt marketing a svietiť do akvária ako na operačnom stole.
Je móda.
Ja svietim 24w led do 200l skôr kocka . A nemám problém.
Vzduchovanie pomôžme aj s No2 keďže na povrchu baktérie lepšie pracujú. Ale No3 už len výmenou vody ak je prerybnené.
Konec koncou nemá zmysel sa dohadovať. Dôležité je, že akvária nám prosperujú.

Edit: Riasa bude furt . Na to som prišiel i Ja. Otázka je do akej mieri. Napríklad každý tvrdí, že štetinková riasa bude na výstupe z filtra lebo má rada prúd.
Zaujímavé je, že v akváriách kde ledva ide filter tvorí sa na opačnom konci, alebo kde nie je prúdenie skoro vôbec.
Tak ja som to skúšal naopak.
Mojich 200l točí 2000l prietok .
Dve čerpadlá skimmer a filter.
Zatiaľ sa nesťažujem. Najhoršie bolo rozbiť prúd, aby to nevadilo rybkám. I to sa podarilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 10:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
Přečti si něco o příjmu uhlíku rostlinami. Všechny upřednostňují příjem plynného CO2 pokut je ho nedostatek dokáže skupina rostlin si ho vyrábět složitěji z hydrogenuhličitanů. Rostliny, které to nedokážou v nesycených nádržích rostou špatně nebo vůbec. Obsah CO2 v akváriu je většinou větší než ve vzduchu a silné vzduchování tento stav vyrovnává, a tak se může stát, že rostliny bez vzduchováním rostou dobře a po jeho spuštění nastane na čas útlum, ale v řádu týdnů po přechodu na příjem uhlíku z hydrogenuhličitanů se růst opět zlepší. :-) Řasám tento přechod netrvá týdny ale hodiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 07:28 Muž Dzumigar [20] Re: Lukáš86
To není pravda
Dá sa povedať, že intenzívne vzduchujem a všetko rastie.

Co2 a O2 sú plyny, ktoré spolu nereagujú. Čiže svoje koncentrácie neovplyvňujú navzájom.
Vzduchovaním vyrovnávaš koncentráciu plynov so vzduchom a dochádza k lepšej výmene plynov na hladine.
Áno, zo začatím vzduchovania môže sa javiť, že došlo k utrumu rastu rastlín. Ale zároveň dochádza aj k zmene stavu rôznych baktérií .
Keď sa to ustáli bude akvarium stabilnejšie a ryby budú v lepšej kondícii. A budeš mať ďaleko menšiu koncentráciu sirovodika v akváriu.
Mal som rovnaké obavy ako Ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 20:35 Muž Lukáš86 [3] Re: vaclav
Nesytím, v akva pouze kryptokoryny, anubiasy a růžkatec, chápu i těm je potřeba CO2 ale asi ne tolik, šlo mi o ty řasy a to je nesmysl, takže klidně dneska usnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 20:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lukáš86
Díky rybám a bakteriím a filtru je obsah CO2 ve vodě větší než na vzduchu a vzduchovám a dalším větším pohybem vody se CO2 z vody vyhání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2023 19:18 Muž doda [134] Re: Lukáš86
Možná je to mimo ale skus přečíst toto e-akvarium.cz/… strana 36. Pokud se ti to nebude chtít číst celé tak začni stranou 41 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 17:47 Muž Rybar [-29] Re: Lukáš86
Co to byl za článek kdo ho vydal ,kde byl prezentován? Popřípadě rok vydání?
Edit: Nikdy jsem to nepozoroval.
Za ty tři týdny nelze porovnat co to dělá s kytkama .Zatím nehynou postupně rostou. Kdyby se to změnilo budu informovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 15:29 Muž Lukáš86 [3]
Ahoj, prosím Vás teďka sem se dočetl, z nějakýho staršího článku, že osoba přidala do akva vzduchovani, tím přestaly růst rostliny a rozjela se řasa. Prosím Vás nejsem expert, ale tohle mi přide nějaký divný. Doopravdy přidáním vzduchování zastavím růst rostlin a rozjezdu řasu? Mám se začít bát o své akva. Děkuji moc za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2021 17:10 Muž Aero [2] Re: vaclav
Na otíky se musím podívat, nevím o které jde :) a co se týká rychle rostoucích stonkových, které doporučuješ ještě? :-) klíďo objednám a přidám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 17:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aero
Hlavně tam nacpi co nejvíce stonkových rychle rostoucích rostlin a na vzduchování se vykašli. Místo ancistrusů si pořiď otíky ti neničí rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 11:08 Muž Aero [2] – vzduchování
Ahoj, chci se zeptat jestli mám do akvária přidávat i vzduchování. chci tam potom 2 ancistruse až to bude možný a rybky ještě uvidím.. jen nevím jestli to bude stačit tak jak to je a nebo ne. Časem chci Co2 ale to bude tak za 1-2 měsíce.. Nejspíš ještě nějakou tu kytku přidám to taky uvidím.. info v prezentaci a popřípadě zodpovím, kdyby něco chybělo. Klidně pokud by tam nebylo něco vhodné, uvítám nápady i rady :-) Předem díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 12:49 hoho Re: silviebaris
Měl jsem tam mini neonky a otíky. Neonky umřely hned, otíci týden po nich. Léčba zelenou tinkturou nepomohla, jen mi obarvila umělou skalku.
Filtr mám, vůbec nechápu, kde se tam krupička vzala.
Ale tenhle dotaz jsem spíš směřoval na vzduchování. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 12:28 Silviebaris Re: hoho
Není to malý objem 25 litrů,a co jsi tam měl za ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 12:19 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: hoho
Ahoj. Ne, rostlinky a šneci vzduchování nepotřebují. Je v tom akváriu filtr?

Jestli chceš, udělej prezentaci té nádrže s podrobnostmi, možná Ti v příslušných vláknech někdo poradí, jak se příště takovému úhynu vyhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 12:06 hoho – Potřebují rostliny vzduchování?
Dobrý den, rybičky mi umřely na krupičku. V akvárku (25l) mám jen tři šneky a tři rostliny. Mám nechat puštěné vzduchování? Nové ryby budu kupovat až v půlce ledna.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:16 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Biglees
Možná, že je ta chyba v tom poslouchání akvaristiky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2018 15:51 Angus68 Re: JirkaŠčobák, Maq
Kluci, já vzduchuju non-stop ve 160ce už dost dlouho a rostlinky rostou poměrně pěkně ;-)
Myslím, že jim to nijak nevadí. V 6ti stovce sem vzduchoval taky (předtím) a teď znovu to mám puštěný. Voda je průzračná a kytičky rostou. Nevidím nic negativního hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 15:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Fakt je že mám se zákalem zkušenost jen, když v něm byly krevetky nebo jen pár ryb.

Je fakt, že rostliny berou v noci kyslík i ze svých pletiv a to zákal nebude ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 15:23 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: řešit v akváriu se zeleným zákalem, že přes něj neni vidět, že rostliny neprodukují kyslík, je jako stěžovat si, že babišuv syn pořádně nepracuje
Mýlíš se, Jirko. Zaprvé, ten zákal bude zelený i v případě, kdy je zelená každá x-tá částice toho zákalu.
Zadruhé, i ty řasy a sinice v noci dýchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:51 Muž Biglees [4] - AsieRe: JirkaŠčobák
Úplně jsem zapomněl, že fotky v prezentaci jsou týden a půl staré, zákal už tam není, rostliny už dostávají živiny a akvárium se zotavuje, jen ten kyslík. Jinak ty ryby tam byly na zabeh a chápu, že se o ně bojíte, ale jsou v pořádku a já se ještě učím tak se omlouvám, že to tak neumím. Jinak jsem si pár knížek před základním akva přečetl a i se radim v akvaristice, děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 10:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Biglees
Řešit v akváriu se zeleným zákalem, že přes něj neni vidět, že rostliny neprodukují kyslík, je jako stěžovat si, že babišuv syn pořádně nepracuje.

Chtělo by to evakuovat ryby jinam, vypnout filtr a nasadit dafnie. Za dva týdny bychom viděli, co je uvnitř akvária a mohli radit dál.

Zelený zákal také fotosyntatizuje. V akváriu s ním bych kyslík neřešil. Myslím, že gupkám vyloženě neškodí. Krevetkám taky ne, to mám ověřeno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.12.2018 22:09 Maq Re: Biglees
Platinum Soil.
Podcenění rostlin, jejich významu, a nutnosti počkat se vším dalším, než se uchytí a začnou pěkně růst.
Vypuštění ryb ve chvíli, kdy akvárium nebylo na takovou dávku připravené.
Pravděpodobně nedokončený náběh nitrifikace, dusitany ve vodě.
Skoro určitě překrmování.
Pokusy se solí a léčivy. Dále zhoršují nastolení řádné biologické stability.
A další ryby do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 21:22 Muž Biglees [4] - AsieRe: Maq
Přišlo mi, že ryby moc rychle dýchání dýchají, ale teď už je to ok. Co za chyby jste myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 20:23 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: ctibum
Nevychází znich bublinky :-P (neřetízkují) a rybyčky se zdržují u hladiny. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:29 Maq Re: ctibum
Asi to nepoznal, ale to akvárko je v havarijním stavu, tam se nedostatek kyslíku dá předpokládat.
Stejně bych to viděl na zrušení. Příliš mnoho chyb v rychlém sledu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:14 R Muž ctibum [6909] Re: Biglees
A jak jsi poznal, že rostliny neprodukují moc kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 19:12 Maq Re: Biglees
Filtrací přes aktivní uhlí snížíš spotřebu kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 18:08 Muž Biglees [4] - Asie
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak dostat do akvária kyslík. Mám vzduchovani tak akorát, ale rostliny mi neprodukuji moc kyslíku. Poradili byste mi prosím, buď jaké rostliny koupit, aby vyráběly hodně kyslíku, nebo co s tím jinak dělat? Děkuji předem :-)
Jinak to akvárium mám v prezentaci s jmenuje se kreverkarium

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2017 17:11 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tudy
Ja by som šiel ešte ďalej a dovolil si tvrdiť opak. Čerenie hladiny totiž zabezpečí veľmi dôležité sústavné premiešavanie vody, zatiaľčo bublinky proste zasýtia vodu len lokálne a ďalej je to už len na difúzii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2017 17:10 Maq Re: Tudy, JirkaŠčobák, Kubaa
Tudy: Samozřejmě, záleží na mnoha věcech. Třeba čemu říkáme "čeření". U mě je to tak, že vývod filtru je cca 2.5 cm pod hladinou, takže hladinu zvlní, vodu točí, nic víc. Ale když na hladinu dopadají kapky z rampy nad hladinou, ty kapky strhávají vzduch pod hladinu a okysličuje to mnohem víc.
Plocha bublinek je mnohem menší? Ono to bude s tou plochou jako u filtračních médií - plochu stadiónu dáš do deci keramiky, je-li dost porézní.
A podobně bublinky - jsou-li maličké a je-li jich moc, styčná plocha bude náramná.
Já jsem ale vyzdvihl vzduchování právě z těch důvodů, které jsou i negativem, jak psal vaaclav. Bublinky začínají u dna a hýbou vodou vertikálně, z povahy věci "vysávají" vodu u dna, takže i spodní vrstvy se hýbou a přijdou do styku se vzduchem.

JirkaŠčobák: Ano, ovšem, rostliny dokáží využít vyrobený kyslík i pro vlastní potřeby. Ve vodním prostředí jsou ty potřeby paradoxně zvýšené o to, že kořeny rostou v hypoxickém prostředí, a tedy je nutno dodávat do kořenů nejen kyslík nutný pro jejich respiraci, ale i pro okysličení rhizosféry.
Přesazená rostlina v novém akváriu málo fotosyntetizuje, ale potřebu energie a kyslíku má naopak zvýšenou.

Kubaa: Nabízím Ti místo vedoucího katedry vzduchování na Akvaristické univerzitě v Posraných Bagrovicích. Funkce je to dobrovolná, tedy zadarmo. Nebudeš mít tedy oplétačky s berňákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:45 Muž Kubaa [718] Re: Tudy
Ano, myslím, že bude hodně záviset na konkrétní konfiguraci čeření a vzduchování. Změřit by to ale šlo myslím snadno, ale chtělo by to nějaký slušný měřák na některý z rozpuštěných plynů - ideálně asi elektronický měřák na kyslík. Pak do menšího akvária nalít převařenou vodu a měřit rychlost zvyšování koncentrace kyslíku bez vzduchování a se vzduchováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Zeptám se jako laik, ale jak je to s tím, že část kyslíku, kterou rostliny dýchají, nepochází z vody, ale z jejich pletiv? (takže by podle toho rostliny měly do vody uvolnit při fotosyntéze víc kyslíku, než spotřebují při dýchání)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:25 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Maq napsal:
Kromě toho si myslím, že čeření hladiny je ve srovnání se vzduchováním výrazně méně efektivní.

Tohle by mě zajímalo, je to vždycky pravda? Hodně bude záležet na rozloze hladiny, na intenzitě čeření a u vzduchování na velikosti a počtu bublinek za časovou jednotku, změřit to asi půjde těžko ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2017 09:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Nevýhodou vzduchování je že víří nečistoty od dna a ta se pak usazuje na rostlinách a dekoraci. To je samozřejmě živná půda pro různé řasy a plísně. Všichni známe chlupaté rostliny po výměně vody a chvíli trvá než filtr a pohyb ryb nečistoty odstraní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2017 00:43 Maq Re: LeRi, Kubaa
Já bych si dovolil vzduchování speciálně u čerstvě založeného akvária pokládat za prospěšné.
Každý ví že rostliny produkují kyslík, ale často se při tom zapomíná, že rostliny vždy taky dýchají, tedy kyslík potřebují.
Přesazené rostliny doslova lapají po dechu, protože zpočátku nijak hladce neasimilují. K tomu přidejme, že když jsou emerzní (což je většina), tak teprve budují aerenchymu, aby vůbec nějak dostaly kyslík ke kořenům.
A konečně, bakterie a nálevníci se často zpočátku množí dost rychle, a valná část z nich spotřebovává kyslík.
Zkrátka, myslím že v novotě je spotřeba kyslíku značná a produkce minimální.
Kromě toho si myslím, že čeření hladiny je ve srovnání se vzduchováním výrazně méně efektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:19 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Ok asi jsem to špatně zformuloval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2017 00:13 R Muž Anthrax [4765] Re: LeRi
To máš pravdu. Vzduchování ti je k ničemu. Ty bublinky mají zanedbatelný povrch vůči zčeřené hladině. Ale ta diskuze se rozvinula, protože jsi tvrdil, že mu O2 vyžene z vody CO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:09 Muž Kubaa [718] Re: vaaclav
Jistě že stačí (pokud je nastaven tak, že čeří). Ale pořád to není důvod vzduchování vypínat, o čemž tato diskuse je. Já netvrdím, že musí vzduchovat, aby mu rostly kytky. Já tvrdím, že se nemusí bát vzduchovat, pokud vzduchovat chce (třeba proto, že se to dětem líbí), protože strašák o vyhánění CO2 je v této situaci nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:08 Muž LeRi [315] Re: Kubaa
Na to aby se z toho mála CO2 co tam dodá ze vzduchu něco rozpustilo ve vodě mu rozhodně nepomůže ten kompresorek s kamínkem který dělá bubliny jako potapěč spíš škodí toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
V tom akváriu je i filtr a ten na tuhle službu uplně stačí tak že vzduchování je tam trochu navíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 00:04 Muž Kubaa [718] Re: LeRi
Nemyslíme, rostliny prostě musí počkat až přiteče CO2 ze vzduchu, což vzduchování/čeření urychluje. Ano, dočkají se (mnohem později) i bez vzduchování či čeření, skrze prostou stojatou hladinu (pak je výhoda, pokud je akvárium mělké s relativně velkou plochou hladiny, jak to má často Jirka Ščobák, v hlubokém by mu to bez vzduchování/čeření fungovalo hůře). Ale tahle diskuse se rozvinula když jsi tvrdil, že vzduchování CO2 vyžene. To je v této situaci nesmysl, protože je to přesně opačně.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 5000x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9378