Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - parametry vody

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - parametry vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:24 Muž Driv3r [236] Re: Pasr
Jak píše romant.Už je trochu pozdě jakykoliv další manipulace s nima bude spíše kontraproduktivní.Navíc už budou načatý a i kdybys některý zachránil tak při menší změně vody stejně zařvou jako prvni.Také by nebylo od věci znát nějaké hodnoty vody. :-O (znova a lépe?) hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:13 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Na to odpověď neznám, proto radím nechat tam kde jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:12 Muž Pasr [8] Re: romant
Přeci jen bych chtěl nějak pomoci.. ale nechci si něco zavléci do svého akvária. Když je přelovím, budu riskovat nějakou nákazu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:04 R Muž romant [27987] Re: Pasr
Zabíjí je ony podmínky, které v tom čerstváčku panují. Doporučuji nikam nepřelovovat, kalich hořkosti vypít až do dna a poučit se z toho, to kde je problém podle toho co píšeš tušíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 19:02 Muž Pasr [8] – Otrava krevetek
Ahoj, ségra má nové 20l Nano akvárium. Po 3 týdnech od založení tam dala 5ks krevetek Red Crystal. Dneska druhý den jsou krevety vybledlé, jde z nich dlouhý bílý výkal a nejsou moc aktivní. Měnila vodu obden a přidávala Stability od Seachem od začátku. Asi je jasný, že podmínky v akváriu nejsou pro ně vhodné nebo mají nemoc, ale tomu moc nevěřím. Mohu je dát do svého zajetého akvária? Pomůže jim to? Nezavleču si tam popřípadě něco? Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:45 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Martens
A jaké jsou parametry vody co leješ do akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:31 Muž Aquaostrava [0] - Afrika – Problém s krevetkami
Jsem nešťastný. Už druhý den jsem našel krevetky suché před akváriem. Neustále mi vylézají. Pravidelně vyměňuji vodu, tak už nevím v čem je problém. Děkuji za případnou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 12:44 Muž Daviman84 [9] Re: Burik
Samozřejmě, CO2 dávám kvůli rostlinám. Nicméně má chyba je že jsem nenapsal že mi jde, jak jsi správně odhadl o ph. Tímto děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2015 12:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Daviman84
Jak souvisí CO2 s krevetkama? CO2 snad dáváš kvůli rostlinám :-) Jestli ti jde o nějakou změnu PH, vlivem výpadku CO2, tak red cherry zvládnou skoro všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 11:59 Muž Daviman84 [9]
Zdravím akvapříznivci :-)
Stal se mi trošku problém, momentálně mi došla láhev s CO2 a novou budu moct napojit až v sobotu :-( jaký to bude problém pro Red Cherry? Mám možnost ještě dodavat EasyCarbon od Easy-Life, ale dotoho se moc pouštět nechci, s krevetkama s tím nemám dobré zkušenosti. Děkuji za poznatky zkušenějších
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 10:47 Pavel Re: RBSC
Odvlhčovač mám v místnosti u krevetek, takže žádné chemikálie z ovzduší nehrozí, jde mi o to aby z něj vysrážená voda neobsahovala nějaké kovy,mám odvlhčovač COMEDES.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 20:04 Muž dudak [1885] Re: Pavel
Běžně vodu z odvlhčovače používám v malých nádržích, hlavně jako mix s vodovodní ke snížení tvrdosti, ještě jsem neměl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 19:30 RBSC Re: Pavel
Jedná se o principiálně rozdílně fungující technologie.
cs.wikipedia.org/…
cs.wikipedia.org/…

Čistá destilovaná voda je nebezpečná pro většinu tvorů - viz heslo osmotický tlak.
Dále je problém, že nemusíš mít čistý nezávadný vzduch - těkavé organické látky (jako například z různých sprejů, voňavek, atd.) většinou nebudou pro vodní organismy příliš akceptovatelné.
Otázka taky je, z čeho je vyroben kondenzační systém. Edit: Ale již jsem slyšel o dolévání z odvlhčovačů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 18:19 Pavel – voda z odvlhčovače
Chci se zeptat, zda je použitelná a chemicky nezávadná pro krevetky voda z domácího elektrického odvlhčovače-vysoušečky,myslím, že by mohlo jít o jakoby destil. vodu, bez minerálů, zda by se mohla použít ke krevetkám jako náhrada RO. Denně z odvlhčovače totiž vylévám cca 5l vysrážené vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 22:47 Branci Re: Turbínka
Tie testy mám len prehodené to tej trubice z druhej novšej :) No krevetkám sa darí , množia sa , sem tam ale nájdem jednu tuhú. ( cca raz za mesiac ) doteraz som neprišiel nato čo to môže spôsobovať . rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 20:15 Muž Jifi [675] Re: snehulda007
Takové papírky dávají orientační výsledky +/- autobus. Pokud se krevetkám daří, snažím se akvárko udržovat ve stabilních podmínkách a nevyhazuju peníze za podobné laciné a nepřesné testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2015 17:16 Muž snehulda007 [850] Re: Branci
Ono všeobecně tyhle papírkové testy nejsou žádná hitparáda. A jestli se krevetkám daří tak není co řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2015 09:41 Žena Turbínka [2558] Re: Branci
Pletu se nebo ten test je prošlý 2015/04? Ty šílené výsledky by mohly pramenit právě odtud :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2015 09:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Branci
pokud ti tam žijí delší čas a množí se, nic bych neměnil. Protože snížit tvrdost jde pouze reverzní osmozou či katex-anex soupravou, což je dost nákladná věc ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:29 Branci – Vysoké GH KH PH
Fotka k příspěvku Zdravím vás dnes som si zakúpil testy v obchode a hneď som aj otestoval vodu v mojom 27 l krevetkáriu , výsledok vidno ja obrázku , vysoká GH KH PH , ako a čím to znížim ? V krevetkáriu mam Neocaridina davidi var. Rili + poter endeleriek . Za každú radu dík pivo
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 12:35 Muž snehulda007 [850] Re: Yukirashi
Ahoj,ve svých akváriích mám red cherry a japonky. Vodu mám tvrdší než ty,pH asi jako ty,NO3 35-40mg/l na vstupu. Oba druhy jsou v pohodě,red cherry se krásně množí. Běžně měním třetinu vody. Akvária nechávám hodně zarůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2015 12:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yukirashi
palmaty jsou podle mě ještě méně náročnější než red cherry. Kolikrát jim vyměním i 1/3 vody o jiném ph a nikdy jsem neviděl žádnou mrtvolku, naopak se pěkně množí. Obecně máš na krevetky tvrdší vodu o vysokém pH, ale jít by to s těmito méně náročnými mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2015 21:44 Yukiarashi Re: KarlosS
Děkuju za rady. Reverzní osmozou myslíš destilku? Tu bych si sice mohla nosit z práce, ale představa tahání barelů s vodou se mi moc nezamlouvá ne Chci mít pro krevety 20l nano cube, nechám to protentokrát zajíždět 2 měsíce (moje chyba, nemohla jsem se těch krevetek už dočkat). Mám tam dát zajížděcí rybu, nebo to nechat ustálit "jen tak"? Můžu tam vrazit paví očko, endlerku, bettu, nebo tetru ohnivou, nebo to nechat prázdné. Jsem naprostý krevetkový neznaboh a to jsem se k nim snažila něco načíst, než jsem si pro ně šla. Původní plán byl sehnat sakura orange nebo n. yellow, ale nepodařilo se. Poštou jsem si je nechtěla nechat posílat. Teplotu jsem měla 25°C, což se zdálo podle atlasu OK. Nevýhody malého akva jsem si vědoma, nicméně o všechna větší jsou během stěhování přišla sad Takže teď mám jen dvě. Můžu si na druhý pokus dovolit ty sakury, nebo mám jít raději do red cherry? Ty se zdají jako nejvíce "začátečník-proof". Když už nic, tak mám 2 měsíce na načítání literatury ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2015 21:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yukirashi
krystalky jsou náročné i pro zkušené chovatele. Je nutné dodržet spoustu parametrů a atributů. Když si teď nějaký porušila, příště porušíš jiný. Nemá to cenu, fakt. V tvém případě ti pomůže jedině reverzní osmoza a pak si minerály, apod doplňovat. To samý potřebují dodržet striktně teplotu mezi 23-24°C, měnit tak 1/10 objemu vodou bez dusičnanů, o dusitanech nemluvě. V tak malém objemu lze navíc těžko udržet stabilní podmínky, ....
Zkus nějaké neocaridiny, ale jedině do pořádně zaběhlého aq (min. 2 měsíce).
Je potřeba mít měkkou, mírně kyselou vodu.
Chov crystalek je dobře popsán v e-akvarium.cz č. 27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 19:55 Yukiarashi – krevetkář začátečník
Achjo, myslím, že po přečtení zdejších příspěvků mám v celku představu, kde je jádro pudla, ale stejně se chci poradit. Krevetky jsem si pořizovala poprvé. Dávala jsem je do akvária založeného 22.7., jednalo se o crystalky (sice jsem chtěla něco nenáročnejšího ale v akvaristikách, které jsem obešla jsem sehnala jen tyto, takže jsem je nakonec koupila). Prvních 5 dní v pohodě. Bála jsem se, že pokud nebude ještě voda OK, tak umřou hned. Včera jsem provedla odkalení, přišly mi i nové rostlinky, které jsem chtěla přidat kvůli většímu množství úkrytů pro krevetky. Krevetky po odkalení vesele rejdily po akvárku. Dnes po práci, jsem si došla pro další 3, celkový počet tak měl být 8. Jenže, když jsem je vypustila do akvárka, tak se jednu zkusil ochutnat beťák (byla ale opravdu maličká), sice ji hned vyplivl, ale i tak jsem se zalekla, že je snad začne žrát (do té doby si jich salámisticky nevšímal). Koukám po akvárku a zbylá pětice nikde, vždy byly alespoň 2 někde vidět. Nedalo mi to a nadzvedla jsem břidlici, kde jsem našla mrtvolky krevetek sad Předpokládám, že problém byl v té výměně vody a odkalení? Nutno dodat, že nové krevetky sice také plavaly po akvárku a lezly po rostlinkách, ale teď už chcíply i ty sad vydržely asi 3 h... Předpokládám, že je tedy problém se vstupní vodou? Při jednom z minulých měření vody jsem zkoušela měřit i naši studniční vodu a poněkud mě zarazila měřitelná hodnota dusitanů coze Otrávila jsem si krevetky "čistou" vodou? Uhličitanovou tvrdost jsem měla při posledním měření 4, celkovou 11. Ph cca 7,5. Je mi jich opravdu líto. Zakládám teď novou nádrž, chci ji čistě pro krevetky, ale nevím, jak to řešit, pokud by mi měly chcípat po každém odkalení. Přehnala jsem ten "úklid", nebo si myslíte, že je problém ve vstupní vodě? Rybky v žádném z akvárií problémy nevykazují.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 23:25 - Re: luckyway
Ak sa zabezpečí rôznorodá strava ,tak sépiovú kosť ani netreba dávať.Okrem sépiovky sa dá použiť i montmorillonit.Výhoda - v akvárku to nešpatí ako kus pozostatkov dinosaura. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 17:41 DanH Re: luckyway
Sépiová kost je pro krevety zdroj vápníku. Odpověď se nabízí sama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 00:31 Muž luckyway [5] – Sepiova kost
Bude mit sepiova kost nejaky vliv na tvrdost vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 21:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: Záleží taky jaké mikro používáš. Vyber s co nejnižším Cu, apod. Například Tenso má vysoký obsah Cu!
Tento coctail používám v akva s tigry, což je krevetka náročností podobná krystalkám, a problémy s obsahem Cu tedy nemám. Je pravda ze nehnojim dávkami jako EI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2015 14:44 Žena Raviolka [2154] Re: KarlosS
KarlosS napsal: Ale krystalky a rostlinné akva, to dohromady nejde.
Nechci slovíčkařit, je mi jasné, že jsi to napsal v určitém kontextu. Ale opravila bych to na "intenzivně provozované" rostlinné akvárium nebo jak to jinak napsat. A nebo opravdu na "akvárium provozované metodou EI". Aby si někdo nemyslel, že nemůže mít pěkné zelené akvárium a v tom prosperující krystalky - problém nebude v tom množství rostlin, ale v hnojení ;-)
Měla jsem kdysi krystalky v akváriích, která by se rostlinnými určitě nazvat dala. Bez hnojení a bez CO2 - to ne kvůli krevetkám, ale prostě to nebylo třeba. Jeden příklad tady: issuu.com/… (Zeleniště - je focené relativně krátce po založení, později to akvárium bylo úplně přeplněné blyxou, utricularií a Potamogeton gayi)
Není rostlinné jako rostlinné X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 11:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: klepáčovi
tak to je dobré, zřejmě máš Plantex.
Pokud plánuješ EI, tak s cherry nebo japonkama to spoustě lidí funguje. Ale krystalky a rostlinné akva, to dohromady nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 10:44 Muž klepáčovi [2] Re: KarlosS
Obsádka se bude přesouvat zůstanou jen pancernici a pribydou razbory skvrnoocase a par otiků a v micro mám 0,1 %CU
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 10:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: klepáčovi
no vzhledem k tomu, že EI dodává až zbytečný nadbytek "živin", a s ní spojená výměna vody je celkem razantní změna, tak bych to nedoporučoval. Záleží taky jaké mikro používáš. Vyber s co nejnižším Cu, apod. Například Tenso má vysoký obsah Cu! Já používám Micromix plus.
Těžké kovy jsou pro krevetky a bezobratlí toxické.
S Co2 problém nemám a to ho přidávám celkem dost. Máš celkem slušné kH, takže se nemusíš bát přidat CO2 i více (nespadne ti skokově pH).
Každopádně jestli je chceš dát k osádce co máš v prezentaci, tak na ně rovnou zapomeň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 10:03 Muž klepáčovi [2] – EI hnojení
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti jak krevetka Red Cherry snáší sycení vody CO2 a hnojení pomocí metody EI s tím spojené týdení výměny poloviny vody? Hodnoty mám NO3 cca15 NO2 neměřitelné KH mezi 5 a 6 pH 6,5 dKH 10. Přidávám 3ml denně pmmd se zvýšeným obsahem draslíku oproti normálu cca o 1/3. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 23:08 Muž luckyway [5] Re: karmen1976
Prave proto jsem to sem hodil, nevim jestli to KH nebude delat problemy. Ono se mi ve velkem akvarku zveda diky tomu, ze mam mirne vapenaty sterk. v malem , ale budu nucen casteji menit vodu. Jinak rostlinky mi tam rostou, prihnojuji je KNO3. Dik za prispevek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 23:05 Muž luckyway [5] Re: KarlosS
Prepoctem. Podle Nutrafin testu mi vyjde xy mg/l CaCO2 a to pak vynasobim 0.056, aby mi vyslo dKH/dGH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 09:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: luckyway
jak si takhle přesně na desetinná čísla odečetl hodnoty GH a KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 21:17 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: luckyway
Já mam
NO 3 =10mg/l
NO 2 =0mg/l
GH 4°d
KH. 6°d
pH. 7
myslim si, že vzhledem k tomu, že se holky množí jak divé a květena roste a rybky taky ok... Že uplně v poho
X-)
U tebe by mohl byt problem pro rostliny nízké KH.
Ale třeba nebude, nejsem až zas takový znalec. Jâ to mâm všechno spíš na cit a na to jak vnímám svoje akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 17:59 Muž luckyway [5] – Jake parametry vody pro krevetky?
Mam PH 7 ( po pridani vyluhu z duboveho listi PH 6.8) NO2 je 0, NO3 je minimalni, Nh3/4 nezjisteno, dGH je 5,6 a dKH je 2,8. Je to vhodna voda pro krevetky? Ktere hodnoty nejsou v norme nebo by bylo lepsi je upravit? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 09:11 Muž luckyway [5] Re: karmen1976
Takze vlastne stejny postup jaky praktikuji u novych rybek. Davam sacek primo do akvaria pro vyrovnani teploty a postupne po troskach dolevam vodu z akvaria. Diky ivaha a karmen1976
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2015 08:55 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: luckyway
Já mám crystalky. Ty jsou prý choulostivější.
Teď přesně si nevybavim jaké máš ty.
Ale pokud jsou to Tvè první krevetky, stejně tak jak jsem to měla já. Tak když ja si je přinesla domu, odpustila jsem trochu vody z akvaria do ktereho měly přijit do kybliku a i s petkou, ve ktere byly, jsem je tam postavila .
Aby se vyrovnala teplota.
A po 10min jsem do petky přilila krapet vody z toho kybliku ve kterem stály.To jem opakovala dokud nebyla voda pul na pul. Cca po 45 min jsem je vypustila do akvaria

Krevetek jsem měla cca 35. Všechno mi od začatku funguje a už mám spoustu mladych a další krevetky nosí.. nezaznamenala jsem žadny úhyn, v pohodě se svlékají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 22:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: luckyway
Ideálně bys měl mít tucha, jaký hodnoty má jejich původní voda a voda u Tebe, jak moc velký nebo malý ty rozdíly jsou...
Já nový krevetky ze sáčku přeliju do nějaké nádoby a tam co 10-15 minut přiliju cca fajfku vody z nádrže, kam půjdou po aklimatizaci. Až je vody 2-3 násobek, pak je teprve začnu vypouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 22:01 Muž luckyway [5] – Aklimatizace krevetek
Docetl jsem se zde, ze se maji krevetky aklimatizovat. Jak postupovat? koupim krevetky v obchode, prinesu je v igelitovem pytliku domu a co dal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 13:13 Muž dudak [1885] Re: zdenek
Podle mě záleží hlavně na tom, o jaké krevetky jde. Rad cherry snesou skoro všechno, jiné druhy jsou choulostivější. Já dával cherryny do nově založeného, bez filtrace, kde měním cca 1/2 vody za měsíc rovnou z řádu a všechny samice do měsíce nosily. A dodnes to akvárko funguje bezproblémově. Jen když je krevet moc, je nutné nějaké odebrat, aby se začaly znovu množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 09:38 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: zdenek
Podle mne záleží na tom jakou vodu dolevaš..jaké mà ph , No3 , tvrdost teplota atd..
Já nasadila krevetky hodně brzy, všichni se ježili a nevěŕili ,že bych to zvladle bez pohromy..
u nás je kvalitní voda, sice tvrdá, ale já jí mícham s deštovkou. Voda z jezera je hodně mineralní a tvrda, dešťovka jí srazí ph , tvrdost a No3.
Ph mam 6,8
No3 cca15
Tvrdost 6.
No2 0.
A krevetky od začatku v pohodě, ani o jednu jsem nepřišla. Spousta krevetek nosí. Vodu menim každy tyden 1/3 a jednou za mesic 1/2. Filtr čistim podle průtoku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 07:40 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: zdenek
Hlavne zdenek nerekl:
- o jaky druh se jedna ;-)
- a chce to pomerit, zda dolevana voda ma stejne parametry - odstata, vcetne stejne teploty! - jako ta v AQ
- jinak menit/nemenit/jak casto/kolik je jeden z nejcastejsich dotazu/dilemat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 02:05 Muž ludvik [1082] Re: zdenek
Jestli jsem si ten dotaz správně přebral:
dva měsíce funkční akvárium, z toho tři týdny se už voda nemění. Takže měsíc a týden se voda měnila každý týden. A krevetky chcípaly.

Z toho bych usoudil, že byly v akváriu moc brzo a těch výměn bylo naopak málo. V akváriu bylo dost škodlivin, čpavek, dusitany.

Já je nasazoval po měsíci. A také chcípaly. Základní parametry jsem proměřené měl. Takže jsem to svedl na špatnou aklimatizaci (byť jsem se snažil a většina jich byla ze shodné vody). Nebo prostě smůla. Přírodní výběr.

Zbytek si netroufám radit. Někdo vodu měnit musí, někdo ne. Někdo má vodu dobrou, někdo špatnou (třeba víc chloru). Můžeš mít klidně špatné trubky, bojler, těžko říct. Měď vadí, jak moc v takovémto případě si ovšem odhadovat netroufám.
Já třeba musím každý týden, protože po dvou týdnech by mi tam snad ani žádná voda nezbyla, děsně se odpařuje. A když se odpařuje, "houstne" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 00:49 Muž NASREDDIN [1383] Re: zdenek
Ono dost záleží na tom kolik té vody měníš a za jakou vodu ji měníš.
Pro nějakou kloudnou radu je potřeba vice informací o tvém krevetárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 23:47 zdenek – vymena vody
Dobry den mam krevetarium tsk dva mesice zabehle a vsude se pise ze jednou tydne vymenit vodu.vzdy mi chcipaj krevetky a ted uz nemenim treti tyden a zadne umrti menit nebo ne tu vodu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2014 23:51 Žena Turbínka [2558] Re: bluejack
Nech ji tam do doby než ji krevety zbaští a pak ihned dej novou :-) Mám je ve všech nádržích a parametry vody totožné s výstupní, netřeba si dělat zbytečné vrásky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9278-krevetky-parametry-vody?od=51