Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - parametry vody

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - parametry vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2024 12:47 Muž Filip91 [18] Re:
Děkuji za reakci.
V přiložené tabulce jsou hodnoty vodovodního zdroje - hodnoty v bílém sloupci.

Jedná se o akvárium co mám v prezentaci, akorát po pár stěhováních je aktuálně prázdné a chtěl bych nasadit pouze krevetky a časem případě nějaké ryby přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2024 12:17 Muž 4Sima [1897] Re: Filip91
Máš tvrdší vodu, chce to zjistit co ti poroste za kvítí, až zjistíš, že je nastavena rovnováha a rostlinstvo prosperuje, přidal bych krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2024 12:02 Muž Freedlo [229] Re: Filip91
ahoj,
Jedná se o nadrž z tvé archivované prezentace? nebo je to nová zabíhající se nádrž? - pokud ta archivovaná, bylo by dobré ji aktualizovat. Pokud zabíhající se, vytvoř si novou a je třeba ji nechat pořádně zaběhnout než nasadíš krevety.

Neocaridiny nejsou tak náročné na parametry vody jako Caridiny, ale je třeba mít dobře zaběhlou nádrž plnou rostlin.

Dusičnany máš podezřele nízko - 3,5mg/l? ideál je 20-30mg/l, aby rostlinky prosperovaly. Jinak opadávají, chřadnou a je riziko vzniku řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2024 11:24 Muž Filip91 [18] – Neocaridina davidi
Fotka k příspěvku Zdravím, rád bych poprosil zkušené chovatele o radu.
Rád bych si pořídil akvárium pouze s krevetkami rodu Neocaridina davidi. Jsou parametry vody v příloze v pořádku, nebo bych měl vodu nějakým způsobem upravovat?

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2022 17:40 jirkaaa Re: Lojza007
Supr, diky. Tak je to dobré sice3 roky běží ale vodu mám z řádu (na dešťovku jsem se jen ptal) nekde jsem zaslechl ze by být mohla. Myslím si že voda je 8,5 PH, dH 13. Pokud bych pořídil RO tak jak míchat? Stačilo by pomer 3/1 (15 l z RO a 5 l z vodovodniho řadu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2022 20:52 Muž Lojza007 [1206] Re: jirkaaa
Na netu jsem žádný rozbor dešťové vody nenašel kromě jakýhosi podvodu z Aeronetu. Takže koncentrace škodlivin můžou být od zcela bezpečných hladin po toxicitu. Zvlášť teď v zimě když všichni topí, tak popílek s kdečím sedne na střechu a ty tu vodu pak chytíš. Taky není jistý, když nějaká chemička něco havarijně vypustí a k tobě to zafoukne. V létě zas můžou sednou nějaký svinstva z pole nebo zahrad. Takže klidně ti to může dva roky fungovat bez problémů a pak si jednou výměnou všechno zabiješ.
Současně několik rozborů během roku pro nějakou představu budou stát tolik, že je levnější pořídit RO a ředit takto.

PS: Pokud to čte někdo z VŠ fakulty chemické, možná by to byla dobrá bakalářka, udělat rozbory dešťové vody z různých míst během nějakého času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 20:16 jirkaaa Re: Lojza007
JJ diky moc, neokaridiny mam 3 roky a chtel jsem vyzkouset karidiny ale ty jsou narocnejsi na vodu tak proto jsem se ptal a jeste jednou diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 19:37 Muž Lojza007 [1206] Re: jirkaaa
Trošku bych se bál, spadnout s tou vodou může spousta chemie, která může dost uškodit. Navíc chemický rozbor jednoho deště může být odlišný od dalšího podle toho, odkud to přifoukne.
Každopádně krevetkám nevadí tvrdší voda, případně bych asi radši ředil reverzní osmózou než dešťovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2022 19:30 jirkaaa
Chtel bych se zeptat jestli je dešťová voda vhodna pro chov krevetek ? neokaridina - karidina dekuji moc ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2021 16:04 Žena piškotka [0] Re: zervan
ahoj..práveže som mala neocaridina davidi..blue dream..a teraz z 14 kusov neoc.davidi orange mi prežili 2 kusy....hm?....substráty ved :-( ia ovplyvniť vodu ide len o to čo kombinácia môže spôsobiť?...som náchylná veriť,že horšie ako to čo majú teraz to už byť nemôže :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 20:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: piškotka
O aké krevetky ide? Ak Neocaridina (napr. Red Cherry), tak tie majú rady tvrdú vodu a mne sa masovo premnožovali ako vedľajší produkt odchovne pre ancíkov, kde som mal veľmi tvrdú vodu (odpad / koncentrát z reverznej osmózy, cca 22 °dGH, 18 °dKH) a vysoké pH (cca 8). Ak Caridina (napr. Crystal Red), tie majú radšej mäkkú vodu, aspoň pokiaľ viem.. v takom prípade je lepšie zmeniť voľbu krevetiek ako sa trápiť s vodou. Substrát (a nejaké miešanie viacerých) mi nepripadá ako účinné riešenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 20:39 Žena piškotka [0] – substrát
Dobrý večer vospolok....poradil by niekto?..chcem mať v aqva aj rybičky aj krevetky ..môžem namiešať substrát do krevetkária so substrátom do rybičkového aqva?...máme tvrdú vodu..v prvej nádrži,ktorú som zakladala ako krevetkárium som mala substrát na to určený.Krevetkám sa ale veľmi nedarilo a už vôbec žiadne mladé,pani v predajni kde som krevetky kupovala ani nevedela aké ma voda v nádrži parametre,tak si myslím,že v aqva aj tak mali šok.Po pár mesiacoch začalo pH stúpať tak som tam došupla galaxy a po 2 týždňoch sa vytreli a boli malinké galaxy v pohode.No ale potom som menila nádrž za väčšiu dala substrát pod jemné kamienky a je po paráde.Krevetky zostali až 2 a aj tie to podľa mňa nezvládajú a galaxy sa už nechcú vytrieť ani za nič. :-( ..voda je stabilne na 7,2 až 7,6 pH...voda je buď tvrdá alebo tvrdšia.Nepáči sa im tam ani trochu a ja nechcem aby takto živorili.Kamienky poletia von oknom. Len čo ďalej?...ak by sa niekomu chcelo podeliť sa o svoj názor budem vďačná...pekný večer Vám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2020 01:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paulo
- podle mne máte problém v pH a teplotě
- lehce to zvednout a mělo by to být vpořadku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 23:59 Muž paulo [58] Re: Smetany
Někde jsem četl že je lepší držet gh na 7 stupních kvůli mladým. Ale nemám s tím zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 22:51 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Tak to netuším co by jim mělo vadit. Počkej na další mladé a pokud se to bude opakovat tak bych to začal intenzivněji řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 22:03 Muž paulo [58] Re: Smetany
Teplota 22, Kh jsem měřil, 0-1 stupně.
Vodu z RO jim míchám na 180 mS, NO2 na nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 18:59 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Teplota? Zkoušel si měřit kH? Občas ji něco zvedá v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 18:06 Muž paulo [58] – Caridina red/Black crystal
Zdravím vás, mám problém s krystalkami, neodchoval jsem ani jedno mládě, voda si myslím že je v pořádku, používám RO s dennerle minerály gh+ takže mám v akváriu Gh 5, Kh 1 pH 6,1....je něco špatně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 12:15 Muž strejc [1] Re: lenkator
To co2 pouštím do všech svých akvarii a nikde neni problem..ryby jsou v poho..u krevetek pouštím co2 v mnohem menším množství ale je možné že se mi krevetky dusili..asi druhý den privzdusnuju a dnes jsem koukal,že krevetky jsou mnohem čilejší a prohánějí se po akvarku..
zatim co privzdusnuju nenasel jsem žádnou krevetku mrtvou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 08:16 Žena lenkalor [580] Re: strejc
Já CO2 nemám, nemůžu radit. Může to být rizikový faktor i pro ryby, když se přežene, ale nemám zkušenost. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 05:00 Muž strejc [1] Re: lenkator
Dobře rozumím a co2 krevetkam nevadí...mam ho taky přestat dávat do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2019 21:50 Žena lenkalor [580] Re: strejc
Myslím že dno je v pořádku, jenom do něj moc nevrtat. A nechávat si rostliny, které tam dobře rostou i bez dalšího hnojení. V každém akváriu rostou i stejné rostliny jinak. A náročnější rostlinky přidávat až po čase, až se akvárium stabilizuje a funguje.
Po čase, až se vyčerpá to staré dno, tak začít přihnojovat, ale každý den se mi zdá přehnané. To by ty rostliny musely mít ohromné přírůstky, aby to spotřebovaly. A na ty přebytky hnojiv mohou být krevetky citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 20:36 Muž strejc [1] Re: lenkator
Tak zkusím prestat hnojit..a nebo vyměnit cele dno...popřípadě jaké dno by jste mi doporučili pro krevetky ale i pro rostliny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2019 18:18 Žena lenkalor [580] Re: strejc
Krevetky nemají moc rády hnojení a staré dno je už vlastně prohnojené. Zkusila bych na čas přestat s PMDD, jestli to pomůže. S CO2 nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 15:17 Muž strejc [1] Re: lenkator
Mám ještě dvě akvária z rybama a tam studnicni voda a celkove parametry vody jsou celkem v pohodě.Akvario z krevetkama ma tyto rozmery..40/40/30cm,mám v něm jen krevetky,filtr zavesny 500l/h,filtrační média jen biomolitan.Osvětlení vlastni vyroby led pasky 5630..o vykonu 3600lumenu a 36W,ale svitim jen na polovinu výkonu.Osazeno rostlinami+koren,pridavam co2 z kvasnic a hnojim každodenně hnojivem PDMM 2ml.Dno mám staré dno a vrchni vrstva je rataj profi soil 1-2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 09:43 Žena lenkalor [580] Re: strejc
Red cherry by neměly být tak náročné, Ph 6,8 je také v pořádku. Jenom jestli třeba v té studniční vodě nedochází k nějakým skokovým změnám. Tohle letošní střídání sucha a pak prudké deště tam mohou spláchnout kde co.
A opravdu by chtělo napsat velikost nádrže, vybavení a případné spoluobyvatele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2019 09:33 Muž Smetany [1226] Re: strejc
Bylo by fajn si něco přečíst. Vybrat druh příp. druhý krevet. A pak se ptát na konkrétní veci. Na takhle položený dotaz by bylo třeba odpovědět velmi rozsáhlým článkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 01:22 Muž strejc [1] – Chov krevetek
Zdravím,chtěl bych vás tu poprosit o chovu krevetek,jako jsou parametry vody,co krevetky požadují atd,vůbec nevím jakou mají mít vodu,co přidávat do vody aby krevetkám bylo dobře.Moc se mi krevetky líbí,mám doma red cherry a jejich kříženci ale moc se mi nedaří,jednou to vypadá že je všechno v pořádku a i se mi množí,pak zas jindy mi hynou nevím proč co dělám...nedělam špatně.Tak jestli by jste mě mohli napsat zaklady co krevety potřebují.Předem všem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2017 07:25 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: powery
U mě zvládly 29° v pohodě a stejně tak 18°, když sem jednou zapomněl zapojit topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 22:57 Muž powery [250] – teplota
Jakou teplotu vodu snese neocaridina?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 23:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lacewings
Nebo si na vodarny zavolejte a muzou na mail zaslat podrobny rozbor. Ja pani vysvetlila, ze to chci vedet kvuli akvaristice a byla velmi ochotna palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 23:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Honzulka12
-podíváte se na stránky vodáren, co vám "zhruba" pouští do kohoutku, berte to pouze jako orientační hodnotu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 23:07 Honzulka12
Jak zjistim kvalitu vody pro krevetky bez pomucek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 18:58 lenkalor Re: zervan, Jarry, Rybka
Já sama mám vodu kyselou a měkkou, takže údajně ideální. Ale je dobré znát zkušenosti chovatelů Neocaridin Red cherry, kteří odchovávají v pohodě i v zásadité a tvrdé vodě. Ony se pořád tradují parametry z dob, kdy byly krevetky novinka a dovoz z Asie, ale je vidět, že některé druhy jsou přizpůsobivější. :-)
Samozřejmě o to důležitější je, aby ostatní vlivy byly ideální. Dostatečně zaběhlé akvárium, nízké NO3, atd. To už bylo popsáno výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 13:57 Rybka
Red Cherrynkám se daří i v hodně tvrdé vodě.. Já jich měl z 10 kusů během pár měsíců okolo 100... Tvrdost vody přes 20dh. Crystalky do tvrdé vody ne... Pokažde za pár týdnů K.O. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 08:35 Muž Jarry [1437] Re: zervan
Také chovám Red Cherry v tvrdší vodě, 12 dKH a asi 15 dGH, pH 7,4. Z původních 10ks je jich tam velká spousta a vypadají spokojeně :-) Ale dával jsem je do asi 6 měsíců fungujícího a řádně zarostlého akvária, tam si myslím, že bude hlavní případný problém při jejich chovu. Jestli se nepletu, tak jsou velice citlivé na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 07:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lenkalor
Nie som žiaden odborník na krevetky, no len moju skúsenosť pridám: Red Cherry nehynuli, ale hojne sa množili aj v tvrdej vode 22 °dGH s alkalitou 18 °dKH (odpad z RO), bez CO2 - teda pH cca 8, nemeral som. Z pôvodných núdzovo prichýlených 10 som mal stovky.

No dobre, že ste tu o pH začali debatovať, výhľadovo by som raz chcel Crystal Red a tak budem vedieť, že nie do tejto tvrdej vody, ale do akvária s mäkšou. Nejako som si myslel, že krevetkám vyhovuje tvrdšia voda kvôli vápniku - a ešte im tam nechávam aj vodný kameň, čo sa po stenách kýbla zhromažďuje... Veď pred tým, ako by som kupoval, si to samozrejme naštudujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 22:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pasr
-na ty parametry pH jedině
-Caridina nilotica var. typica
-Limnocaridina tanganyikae
-Limnocaridina parvula
-atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 21:35 lenkalor Re: Pasr
Tak to jsem nějak nenašla stydim 7,9 je pro krevetky celkem dost i když neocaridiny jsou odolnější než Crystalky. Klidně trochu snižte teplotu. Těch 23 °C stačí pro rostliny i krevetky.
Ale nejlepší by bylo krevetky ještě alespoň na měsíc vyndat, když vidíš, že nejsou v pohodě a vrátit je, až akva pořádně zaběhne. Pokud je sestra může dát zase k tobě, tak je to poměrně pohodlné řešení. Akvárium je pěkné, tak proč to komplikovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 21:11 Muž Pasr [8] Re: lenkalor
V prezentaci mám uvedené Krevetky červené var. Red cherry, tak ty jsem ji tam věnoval. Z burzy se mi tam zamotala jedna krevetka jiného druhu (průhledná, bezbarvá) tak se mi trochu prokřížily :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 20:54 Muž Pasr [8] Re: Chem
Děkuji za reakce. S tou výměnou to bylo tak, že když se takové množství nevyměnilo, tak testy na NO2 byly celkem vysoké, proto tak velké výměny vody. Ted už se dusitany nevyskytují, tudíž se výměny změnšily na cca 5l za 3 dny. Přidáváme tam Seachem Prime, protože odstraňuje již zmíněné dusitany, čpavek z vody a chlor při výměně a ten druhý přidává bakterie na rychlejší záběh filtru. Zjistil jsem zatím jen že PH je 7,9 a teplota vody 25 stupňů. Víc testů na vodu bohužel nemám. Voda je jistě tvrdá a ten písek jsem v octu testoval a je v pohodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 15:49 lenkalor Re: Pasr
Já jsem se dívala k tobě do prezentace a žádné krevetky tam nemáš uvedené. Ty původní Crystalky postupně uhynuly, jak jsi napsal, takže ani nevíme, jaké krevetky sestra má. Určitě by to chtělo udělat prezentaci dotyčného akvária a doplnit všechno, co uvádí Chem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 15:03 Muž Chem [837] Re: Pasr
Ze zkušenosti vím, že toto je jeden z nejčastějších dotazů ke krevetám vůbec. Aby mohl chovatel dosáhnout toho, co chce, musí alespoň trochu přiblížit svou nádrž případným rádcům. Už to tu naznačovalo několik lidí, ale zůstalo to asi nepochopeno, tak to trošku rozvinu.

S tím, co čteme a vidíme se nedá nijak dobře poradit. Crystalky prosperují v různých nádržích, ale ideál jsou parametry: Teplota 23; pH cca 6,5; kH max 2; gH cca 5; NO3 co nejméně, max 20; vodivost cca 80 - 200 us/cm. Hledejte, který z těchto parametrů máte ve vodě jinak. Píšete, že do nádrže lijete ob dva dny novou vodu, objemově skoro půlku nádrže. Proč to děláte? Je ta voda v nádrži po dvou dnech tak špatná? Jaké parametry máte v té zdrojové vodě? Nemyslím údaj z vodárny, ale měření - voda vystupující z kohoutku bývá leckdy trochu jiná než uvádí vodárna. Proč tam dáváte ty další látky? Co obsahují, že je tam dáváte? Chybí tyto dodávané látky v nádrži? Potřebují je krevety?

Jinak z těch fotografií a popisu vidím, že jde o velmi malou nádrž - takovou by měl problém udržet stabilní i leckterý zkušený akvarista. Dle fotografií nevykazuje zaběhnutí (doměnka) a rozvinutý růst rostlin asi také chybí - to je základní předpoklad pro začátek s tak malou nádržkou. Dále vidím pro mne nevysvětlitelně obrovskou vrstvu jakéhosi bílého substrátu, který bych možná zkusil octem, zda neobsahuje velké množství vápence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 21:11 Muž Pasr [8] Re: moonby
To je jen vzduchovani kvůli mastné hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 21:11 lenkalor Re: moonby
Já třeba taky nedávám odstátou a teče to hadicí rovnou z kohoutku. A při výměně většího množství v jiných akváriích to takhle bublinkuje. Ale ze začátku jsem u krevetek taky dávala odstátou a až postupně, když jsem zjistila, co si mohu dovolit, tak jsem to urychlila.
Je pravda, že v tomhle případě by byla lepší ta opatrnější varianta.
Jestli to tedy není vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 20:43 Žena moonby [7] Re: lenkalor
Na plovouckach vidim spoustu bublin,byla ta voda odstata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2017 19:06 lenkalor Re: Pasr
Akva je pěkné. Neznám parametry vody, ale výměna takového množství vody se mi zdá zbytečná. Myslím, že výměna 5 l by byla dostatečná. Krevetky nemají rády skokové změny chemismu vody.
A i přidávání chemie jim může vadit. Ale já tedy nevím, co tenhle Stability a Prime je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 18:33 Muž Pasr [8] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prozatím přikládám fotky, později, až bude více času, tak založím prezentaci. Svítí s pauzou cca 8 hodin, topení na 25 st. Výměny vody ob dva dny cca půlka vody a do vody přidává Stability a Prime od Sechemu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 18:28 R Muž afc1886 [14703] Re: Pasr
Založ buď prezentaci akvária,nebo dej aspoň fotku celého akva.Třeba si někdo něčeho všimne,co tobě uniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 18:21 Muž Pasr [8] – úhyn krevetek
Ahoj, vracím se k předchozímu dotazu,který je už měsíc starý. Krevetky postupně umřely.Asi po měsíci, kdy už se delší dobu nenaměřily žádné stopy NO2 i rostlinky už celkem jdou, tak jsem sestře věnoval několik krevetek z mého akvária, ale bohužel je na nich znát, že se jim něco v akvárku nelíbí. Vůbec nežerou a jsou takové apatické, schované. Už nevím co s tím, filtr by měl být už zaběhlý.. prosím o radu. Děkuji

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9278