Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Technické vybavení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Technické vybavení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 23:19 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Pekelně studené. Ale zas se mi líbí ty vysoké štelovatelné drátové nožičky - už jsme přemýšlel o tom, že v něm vyměním ty ledky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 23:13 Muž Fantomik [38] Re: Maq
A tohle světlo je slabé? Se mi líbí i tím, že má dva kanály pro řízení barvy světla...
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 20:47 Maq Re: Fantomik
Chihiros A je dost silné světlo, akorát studené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 14:43 Muž Fantomik [38] – Akva 118cm/165l.
Ahoj akvaristi. Co byste doporučili vy? ;-) Akvarko mám objednané: 118x35x40cm.
Ale teď čím ho vybavit? Filtr jsem myslel EHEIM eXperience 250 -případně i s topením. Nebo Professionel 4+ 250 -není to uz moc? A osvětlení? Chihiros 90-110cm 55W mi přijde nějak moc výkonné na tu malou výšku -navíc není krátké? Nějaké trohu náročnější rostliny budu chtít, možná i zařidim COčko.
Jinak rybky -žádné zivorodky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2017 07:50 Muž spooky [11] - AsieRe: Sagittariusi
Plne suhlasim s filtrom JBL aj s osvetlenim Chihiros A serie.
Pouzivam tiez a som spokojny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 00:30 Muž Sagittariusi [19] Re: Undrwtr
Ahoj to samozrejme záleží koľko chceš do akvária investovať a akú máš predstavu o svojom akva. Za mňa by som ti poradil:

FILTER: mám od tohto pána svoj e701 (keby som vo svojich začiatkoch viac rozmýšľal kúpil by som e901 tiež). Komunikácia s ním bola vždy dobrá + má perfektné ceny a k filtrom náhradné diely. Keď filter tak ja len u tohto pána a pre velkú spokojnosť s JBL výrobkami.

www.aqua-obchod.cz/…

Osvetlenie: svietil som t5 žiarivkami a pred nedávnom som prešiel na led a to konkrétne na:

www.rostlinna-akvaria.cz/…

A tebe by som odporučil to isté. Je za priaznivú cenu + má možnosť 7 - stupňovej regulácie intenzity, po prípade časom k nemu môžeš nainsťalovať TC420 kontrolér na plynule ovládanie rozodnievania a stmievania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 23:32 Undrwtr – filtr a osvštlení
Chtěl bych se zeptat jaký filtr a osvětelní je vhodné do 100l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 13:37 Muž Banung [28] Re: NHKG
Jako bacha, já mam 200l smich

Takže to fachčí v pohodě?

chci to jen občas pustit, aby se ryby vyblbly...

a dík za tip, kde to koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 13:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Banung
Mám koupené přímo z Číny toto: www.aliexpress.com/… (verze JVP-100A).
Na 325l akvárium to dělá na můj vkus moc velký proud (v akváriu budou čichavci), tak ho mám v šuplíku. Hluk žádný. Do 150l akvária bych něco podobného nedával, pokud nechceš v akváriu simulovat dravou řeku (bez rostlin a ryby co mají rády proud, třeba sevelie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 13:18 Muž Banung [28] – Čínské čerpadlo
Na burze v Praze jsem viděl u Vietnamců čerpadlo na proud vody cca za 240,-
Bylo to celé čínsky. cca 4w. Nemá někdo zkušenost
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 16:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Diru v biomolitanu mas uprostred, takze sezriznes tu jednu stranu biomolitanu tak, aby presne ta serizla strana dolehala na sklo. Dole to opres o dno, takze ta seriznuta strana doleha na sklo a pak nevadi, ze je vyrazne tenci, pritisknutou stranou temer nic nepotece. A co sis ubral na povrchu filtru, to dozenes na vysku, proste pouzijes o neco delsi biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: emenius
Len treba myslieť na to, že molitán takých veľkých rozmerov nebude možné umiestniť na tú malú hlavu tak, aby "dočiahli" prísavky na sklo. Tak buď bude filter voľne položený na dne (hrozí, že sa tam bude prechádzať) alebo bude treba vymyslieť predĺženie prísaviek (to som ja riešil, aby mi tam zostala medzera od skla 1,5 cm, aby sa mi tam nezasekávali rybky).

No, tak asi bol ten FAT 2 lepší, lebo ja teraz na ten nový malý nemôžem dať veľký molitán, ako som chcel. Ono to v prevádzke ani tak nebude treba (40 l nízke dlhé krevetkárium, bude plno rastlín), ale momentálne je tam voda ako káva - zo substrátu JBL Manado a tento malý filtrík to nevládze prečistiť, by to chcelo dočasne niečo veľké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:13 Muž emenius [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervan
Ja mam dokonca FAT2 to je zrejme este nieco starsie, co sa uz nepredava... :) tak sa poobzeram po 20x10x10, prip 15x10x8...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: emenius
Hm, vlastne som nespomenul, že nemám Fan 2, ale Fan Mini, na ňom nie je ten košík nejako pevne spojený a ani na Fan 1, čo sme pozerali v obchode. Na Fan Mini je to takto: www.akvariumonline.sk/… Čiže Fan 2 je iný?

Na 80 l akvárium (kde je niečo cez 60 l vody) som dával 2 l molitán (20 × 10 × 10 cm), ale asi by stačil aj menší, ten 15 × 10 × 8 (1,2 l) by mal stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:06 Muž glpetr [69] Re: zervan
ahoj jaký typ čerpací hlavy máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: emenius
10x10x20cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:59 Muž emenius [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: zervan
No ja mam na cerpacej hlave kosik, na ktorom bol povodny molitan. Tak nan...
A viete mi odporcit vhodnu velkost na 60l AQ? Takych 15x10x8 by mohlo stacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:54 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: emenius
A ako to konkrétne vykonať? Keď dám dole ten plastový kryt s malým molitánikom, zosane mi prakticky čerpacia hlava, ale nemá žiadnu rúrku na pripojenie molitánu. Pasuje na to niečo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:43 R Muž romant [27987] Re: emenius
Estetické možná ne, ale funkční rozhodně. ;-) Dá se zamaskovat nějakou vzrůstnější rostlinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 19:41 Muž emenius [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Takze t.z., ze mam zobrat stary Aquael Fat2, dat dole kryt a dat nan novu molitanovu kocku?
To asi vsak tiez nebude moc esteticke...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2014 15:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: emenius
Porid si nejakou interni kapotovanou obludu misto slusneho filtru a za kratky cas prijdou problemy a "filtr" poleti... Chces tam rostliny, a hodne? Tak nech zarust kostku biomolitanu s cerpadlem at neni videt, pripada mi to estetictejsi, nez se divat na kus "nadherneho" plastu ;-) . To misto ktere zabira ten plast, by mohlo klidne filtrovat, jenze u vetsiny takovych "vychytavek" tim jen tim nejdebilnejsim zpusobem proudi voda, aby kdyz uz to ma malo filtracnich medii, to jeste "sofistikovane" doje...o zbytek mozne funkcnosti.

Staci to takto? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:11 mhron Re: emenius
Nemám zkušenosti s ani jedním tímto filtrem, ale jako fanda filtrů EHEIM bych doporučil Aquaball :) Ale snad se tu někdo objeví, kdo měl aspoň jeden z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:15 Muž emenius [0] - Raci, krabi, krevetky – AQ 60l - 52x30x40 _ filter+technika do AQ
Zdravim osadnikov. Forom a strankou celkovo sa preluskavam nejaky ten tyzden. Rozmyslam o obnoveni mojej starej nadrze o rozmeroch 52x40x30 - ca. 60l. Nadrz by mala byt urcena hlavne krevetkam, pricom by som ju chcel nechat aj patricne zarast kvietim a neskor vypustit nejake male tetry.
Nakolko AQ je netyp. rozmerov a nema vlastny kryt, po hladani osvetlenia som nakoniec zvolil variant 4aqua 2x24W T5, do ktorych by som chcel este zamenit ziarivky za nieco vhodnejsie (865,840?).
Vykurovacie teleso zatial neuvazujem, myslim, ze pre takuto nadrz snad nebude treba.
Teraz som sa dostal k volbe filtracie. Precital som zopar nazorov, je mi jasne, ze kazdy ma vlastne skusenosti so znackami, typom filtra a prietokom. Ja som sa rozhodol pre vnutorny filter, nakolko nadrz nie je velka a nechcem ziadne vycnievajuce casti. Po uvahe rozmyslam nad EHEIM Aquaball 60 alebo JBL cristalprofi i40 alebo Dennerle Nano Eckfilter XL. Prosim Vas o rady, typy, skusenosti... Co by bolo najvhodnejsie do takehoto typu AQ? AQ bude v obyvacke, preto by bolo vhodne aby bol filter aj co mozno najtichsi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 12:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Těhňajs
Zkus tohle:
www.picaxe.cz/…

Predpokladam, ze pripojit vhodne napajeni a par kusu rele pres tranzistory nemas problem a zbytek okolo toho zvladaji i deti ze zakladni skoly, tedy nejaka obava na miste rozhodne neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 19:13 Těhňajs
Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo poradit. Potřeboval bych něco podobného jako je siemens logo www.elmaterial.cz/… , s tim že by mi ale stačilo kdyby byly jen výstupy. Vstupy bych až tak nepotřeboval, to bych vymyslel jinak. Nevěděl by prosím někdo něco o zařizení, které by bylo jako siemens logo, ale jen s výstupy přes rele?


Děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 22:05 Muž MrHu [300] Re: katterinecka
Jestli jsem ty krunýřovce "vyprovokoval" já, tak jsem myslel otíky, jak píšeš...:-) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
minimálně při krmení se všichni sejdou, ale i mimo to určitě budeš mít co sledovat. Jen je pro ně lepší jemnější písek a ne ostrý, třeba kolem 1-2mm, rádi v něm hledají potravu. Takový písek mám i já nejradši, dobře se do něj sází a detrit nezapadává tak hluboko, nemám s ním problémy (abys nemyslela že je to jen kvůli pancíkům).
krunýřovce tam nedávej, budou ti zbytečně kazit vodu a v dospělosti taky rádi okusujou některý kytky. Jestli budeš mít akvárko pěkně zaroslé tak tam dej třeba několik krunýřovců jednopruhých (otíků), žerou jenom řasu a ne kytky, jsou menší a nejsou vůči sobě agresivní jak normální ancistrusi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2012 21:25 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: naty
to víš že budou vidět.. já si teď pořídil skupinku pěti Pancéřníčků skvrnitých (Corydoras Paleatus, ještě jsem je nedal sem do své prezentace - až je vyfotím), a jsou to strašně živý rybky, pořád někde šmejdí, zkoumají a hledají co by kde sežrali :-)
Tobě bych do toho +-30l akva doporučil nějaký menší druh - Pancéřníček drobný (Corydoras Nanus), P.malý (C.Pygmaeus), P.trpasličí (C.Hastatus) apod.. najdeš je tady v atlase ryb ;-)
Dal bych k tomu beťákovi 5-6 kusů (jsou raději ve větší skupince, 5 si myslím že je minimum), a budeš mít v akvárku pořád co sledovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 20:09 naty Re: katterinecka
OK děkuji moc.Myslela jsem že bych tam mohla dát 2 krunýřovce ale ty dorůstají 12 cm.
Co myslíš má je teta ale jsou furt zalezlí byly by ti Pancéřníčci vidět???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
ti se ti jen tak nenamnoží, a i kdyby tak nějakýho co přežije a vyroste budeš ještě ráda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:43 naty Re: MrHu
Děkuji moc,asi bych mi tam pořídila toho pancéřníčka.Asi 3kousky ale bojím se aby se nemnožily.jak tomu mám zabránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2012 15:47 R Muž romant [27987] Re: naty
Když se zde doporučuje studium, tak třeba v těchto odkazech je spousta užitečných rad a poznatků. :-)
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:42 Muž MrHu [300] Re: naty
Myslím, že je škoda pořizovat jednu rybu. Ale to je otázka vkusu...:-) Já mám dvě Betty v 84l, mám u nich ještě kurýnořvce a prázdné mi to rozhodně nepřipadá...:-) Rybka určitě bude radši, když bude mít hodně prostoru, než když toho prostoru bude mít míň;-) To, že ryba může být v 15l nárži neznamená, že nemůže být v mnohem větší nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
Původně jsem tam chtěla taky beťáka dát (mám 50x30x25), velké na jednu rybu to není. Aktvárko nemusí být jen o rybách, může vypadat krásně celkově (rostliny, kořeny...) a ta jedna barevná ryba to pěkně doplní. Případně tam můžeš přidat menší hejno pancéřníčků na dno, aspoň požerou zbytky potravy a bettu otravovat nebudou.
Edit: Jen na nic nespěchej, třeba si zařiď to akvárko, dej sem prezentaci a hodně lidí ti určitě ještě poradí vychytat chybky. To všechno dřív než tam dáš ryby, není kam spěchat, bude to tak i pro ně lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:27 naty Re: katterinecka
OK tak to si pořídim 35l.
A pořídim si ten filtr co máš ty.myslíš že to neni velké na jednu rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
K tomu molitanu je děrovaná trubka co se jednoduše na tu čerpací hlavu nasadí.

Výhoda toho většího akvárka je, že kdybys ho dobře založila tak by ses o něj nemusela tak pravidelně starat, a kdybys třeba zapoměla vyměnit vodu nebo na týden odjela na dovolenou, tak by ses ani nemusela bát že by se stala nějaká pohroma.

Čím menší akvárko tím míň stabilní, kvalita vody se dá udržovat buď dobrým filtrem, hodně rostlinami nebo výměnou vody (nejlíp všechno dohromady). Do tak malého akvárka sotva nacpeš dostatek rostlin, takže bys bez filtru musela měnit vodu pravidelně třeba dvakrát do týdne a nezapomínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:08 naty Re: katerinecka
A to se na ten molitan nějak nasazuje?
Myslíte že když si pořídím 15l akvárko tak že tam budu muset pořizovat filtr?protože mi ted volala mamarádka že má volné akvárko (15l) jestli to bude stačit i bette .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 15:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
já si teď do 37 litrů pořídila tohle www.sklorex-akvarium.cz/… a www.sklorex-akvarium.cz/…-/ a jsem s ním velmi spokojená, průtok se dá dobře regulovat. Ale to je další důvod pořídit akvárko trochu větší, protože takováhle kostka taky dost prostoru zabírá a do menších akvárek se až tak nehodí.
Bublifuk má tu nevýhodu že bývá hlučný, ale jestli bude akvárko někde kde to nevadí, tak je to dobrá volba. Další výhoda té čerpací hlavy je ta, že kdyby sis časem chtěla pořídit větší akvárko tak nemusíš kupovat nový filtr. Vzduchovací motorek k tomu bublifuku taky něco stojí, takže cenový rozdíl až tak velký nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:56 R Muž romant [27987] Re: naty
Filtrace do miniakvárií je řešena třeba zde rybicky.net/forum/12781
Jinak to doporučení od Filip980 je velmi dobrým způsobem řešení filtrace v takovémto akváriu. To topení bych pořídil, je to o nárocích těch Bet. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:55 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: naty
Já bych koupil vnější motorek (kompresor) s bublifukem.

Edit: A kdyby jsi náhodou nevěděla co to je tak ten bublifuk jak se tomu říká je tohle www.zbozi.cz/…
a k tomu dopořídíš vnější motorek, na který se napojí ten bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:47 naty Re: romant
ještě dotaz vůbec nevím jaký si mám vybrat filtr jaký je lepší a jaký horší.budu brát v úvahu že budu mít cca 25l akvárium v tom jednu rybku pár kytek a nějakou skrýš a možná tapítko.
Poradíte jaký filtr prosím? Jestli je teda filtr potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: naty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:12 Muž MrHu [300] Re: naty
To je normální sklo, které položíš zvrchu na akvárium...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 14:08 naty Re: MrHu
děkuji za odpověd.
a co je to krycí sklo??to víko je moc drahé vše si budu platit sama je mi 13 ale s krmením i s nějakym vybavením mi mamka samozřejmě pomůže(připlatí) a nechci více bet protože se bojim aby sem neměla mladý.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:46 Muž MrHu [300] Re: naty
Kryt, nebo krycí sklo, by tam měl být.:-) Je potřeba udržovat teplotu vzduchu nad hladinou na podobné hodnotě, jako bude teplota vody. Takže pokud nemáš v místnosti teplotu vzduchu okolo 26°C 24h denně (což si myslim, že hlavně v noci nemáš), tak by mohla Betta z dýchání studenějšího vzduchu onemocnět. Kryt, nebo krycí sklo, pomůže teplotu udržet...:-)
Edit: katterinecka byla rychlejší:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: naty
jestli chceš aby se měl co nejlíp, tak založ akvárko s kytkama, i nějaké plovoucí (ty maj betty rády) a až se bude dařit kytkám tak se bude s největší pravděpodobností dařit i bettě. Nechat tam ty kytky klidě i měsíc růst než ho tam dáš a během toho času studovat jak se o akvárko starat.

Krycí sklo nebo kryt je potřeba, betky často vyskakují z akvárka, a taky dýchají vzduch nad hladinou a ten nemůže být studený, jinak z toho můžou onemocnět. Určitě čím větší akvárko tím lepší (vejde se tam víc rostlin a prostředí bude stabilnější)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:38 R Muž romant [27987] Re: naty
To osvětlení je potřebný hlavně pro ty rostliny. Akvárium bez krytu lze samozřejmě mít, ale doporučil bych tzv. krycí skla. Velikost akvária je lepší volit větší a v tom 30 litrovým akváriu už by se dalo uvažovat o kompletním páru těch bet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 13:30 naty
Děkuju moc a ještě se chci zeptat jestli je nutné víko na akvárium.Svítila bych lampičkou.
jak moc se musí svítit na bettu?
našla jsem pěkné akvárium 32l skleněné prázdné a bez víka. www.mamejeradi.cz/… .
a nebo tohle www.mamejeradi.cz/…
nevím v jakým by se cítil lépe.:) chci aby se měl co nejlíp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 15:07 Muž Rounce [30] Re: vlacek
zkusim se poptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 14:24 Muž vlacek [402] Re: Rounce
Pokud maji i neco jineho pro akvaristy nez krmeni, tak by mohli mit. Radeji ale nekupuj takove ty nalepovaci pasky z vnejsi strany akvaria, ale poctivy klasicky teplomer s prisavkou dovnitr akvarka. Ty nalepovaci byvaji dost nepresne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4789x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/924-technicke-vybaveni-akvaria