Technické vybavení akvária
to bych měl sehnat skoro všude ne ? aj tam kde prodávajou zvirecí potreby ?
Tož to ja. Až to zapojíš, a budeš to mít ve stavu, kdy to topí a dosáhne to bodu, kdy se vypíná, změř si teplotu vody a porovnej s nastavenou. Nebo to raději dělej v kýblu, ale tam musíš vodu něčím míchat aby jsi nenaměřil hausnumera. I kvalitní topítka jako jagger jsou klidně o 2C mimo... Nějaký teploměr snad doma najdeš, pokud jsi si nekoupil nebo nekoupíš nějaký na stálo do akvárka.
jo mozu si tam nastavit kolik chcu mam Atman-75W
presne tak. Prodavaji se i na pevnou teplotu (jsou levnejsi), tak pozor na to, pokud ches mit jinou.
regulovatelny jako že de nastavit kolik tam chcu mět ?
Tak ten teploměr hned zétra šoupni do akvárka a uvidíš. Pokud nemáš přes zimu v pokoji vyloženě chladno, tak to topítko třeba ani potřebovat nebudeš. Leda tak při léčbě. Jinak jak poukázal vlacek - pokud budeš kupovat topítko tak s termostatem (jestli se ještě vůbec bez termostatu dělají).
Jo a jeste, kupujete regulovatelne topitko nebo neregulovatelne? Pozor na to, neni topitko jako topitko.
v akvaristice?
zétra pro to valím na kole a kde bych ten teploměr měl splašit ?
Nebylo by lepší pořídit nejprve teploměr ?
presne, tu teplotu si urcite mer! Jednou se ti muze zdat studena, jindy tepla a pritom bude porad stejna... Nastaveni na topitku ze zasady never!
stejně je dobrý mít teploměr, topítko nemusí vždycky topit správně
říznu tam to 75W a hotovka
tak si ju zmer a nedave na pocity....
liju tam teplou ale za dva dni je to jak kdyby to bylo v ledničce
tak tam nemáš lít studenou vodu
takže rozhodnuto bude 75W ono těch 240 není zas tak moc a navíc to mám z kopca takže žádný poštovný
pokáď ti teplota padá pod 20stupňů, tak vůbec neuvažuj o té 25W. Rozdíl teplot je moc velké. Spíš 50W nebo 75W. Záléží na prachách, jaký do teho možeš vrazit.
takže jaký do 98l akva ? no ta voda se vůbec teplote tady nevyrovnala mám ju tam cca 5 dní novou a studená jak drak
jestli máš někdy v pokoji 15 stupňů tak rozhodně to silnější.
Voda je studená tak jak si ju tam nalil, jinak se počase vyrovná na teplotu v pokoji
no tak tady teplota v noci celkem klesne nejak o tech 5-10 stupnu takze by stacilo to 50W nebo 25W ?
ja bych ale stejne radsi to vetsi protoze kdyz dam ruku do akva tak je tam voda v celku studená
tak to ani topítko nepotřebuješ. Jestli teplota v zimě nebo noci o něco klesá a chceš mít jistotu že bude stálá tak ho pořiď. Klidně to slabší, záleží o kolik by mohla teplota v místnosti klesnout
tak teplota v pokoju je tak 26(záleří jestli je poledne nebo večer protože mám pokoj přímo proti slunku) a v akva bych chtěl mít 25
jakou teplotu míváš v pokoji a jakou chceš mít v akvárku?
takže bude stačit ta 50w ?
Ja v svojom 112l akvarium nemam ziadne topitko, teplota v nom este nekllesla pod 24 stupnov, ani v zime. Zavisi aku teplotu mas v izbe, kolko tepla doda osvetlenie a nieco ti zohreje aj filter, kedze motorcek (hlava) sa zahrieva.
Nj ale když se dívám tak u 50W topení mám pro akvária od 25-50l a já mám 98l což je celkem rozdíl ne ?
0 12.07.2011 13:27 jano9999 – Diskus
inak k tomu vzduchovaciemu kamenu, ja ho mam v akva asi rok, pre istotu , uz len pre vyssiu teplotu v akva, a mam vzduchovaci motorek od SERY myslim 500 ka oznacenie
konkretne
www.sera.sk/…-
mam ho pod akvarkom, sice je to ako skrinka, ale ja ho vobec nepocujem, je maximalne tichy a vobec ho nevypinam, ani v noci. Pravda je ze mal som klasicke za par euro, a to bolo na slak trafenie ako to skakalo na policke.
Ono záleží v jakém okolním prostředí se nádrž nachází a jaké kolísíná okolních teplot lze očekávat. Obecně lze říci, že 50W topítko do 100 l nádrže by za běžných podmínek mělo být OK.
Starší reakce
staci kdyz das hadici do vyssi vysky k hladine a dal uz to vytect nemuze, na to nepotrebujes zadnej mechanismus
Ale ja neriesim problem prasknuteho aqva. Ale ak rupnu spoje alebo tesnenia na hadiciach, na filtry a vodo pojde mimo akva, tak logicky poklesne hladina a toto by mohol riesit hladinovy spinac. A ako tak citam tak toto je najpravdepodobnejsia zavada v akvaristike. /mozno prasknutie je pravdepod./
Pokud řešíš filtraci jako miliony akvaristů po celém světě a máš uzavřený okruh pak když ti praskne akva tak už je úplně šumák že se ti spálí filtr i když si myslím, že současné filtry mají tepelnou pojistku (jinak by se nemohli používat ..se možná mýlím..)...navíc hladinové snímače jsou na principu dvou sond mezi kterými prochází proud..když ne tak právě se něco sepne..takže bys musel mít v akva dvě sondy a v nich trvale puštěný proud...normální sondy jsou na 12 nebo 24V..a to nevím co by na to říkali ryby...mám připravený koncept automatické výměny akva vody založené na hladinových spínačích...
Vypnutí filtru při úniku vody nic neřeší. Použití hladinového spínače má smysl pokud je napojen na zvukové zařízení např. když napouštíš vodu hadicí a nemáš přímý výhled na nádrž. Nebo se hladinový spínač používá společně s osmolátorem. Jiné využití nevidím.
Vypnut filter, ak by vznikol nejaky problem mimo aqva. Ak klesne hladina pod urcitu uroven - znamena ze sa voda ide mimo aqva - tzn. do bytu a treba vypnut filter. A to by mohol hladinovy spinac zvladnut. Alebo sa mylim?
K čemu ti bude hladinový spínač když Murphyho zákon zajistí, že ti akva praskne ve chvíli když bude celá rodina na druhý straně města či rovnou Evropy ? Hladinová spínač je jen sonda která měří elektricky zda je voda v nějaké hladině, proto to slovo spínač..co chceš spínat ?
Tak ma napadlo, ze ako ochrana proti vytopeniu bytu by mohol pomoct hladinovy spinac ktory by vypol filter ak by voda isla mimo aqva. Mate nejake skusenosti?
Starší reakce
Tak na ten atman jsem se chystal.
bud tam dej cerpadlo a biomolitanovou kostku nebo kup nejaky kyblik.A nenech se zastrasit ze kdyz nekoupis eheim ohluchnes treba atmany sou tizsi nez Fluval.Mam oboje a muzu porovnavat
Zbytek je klasika (bude pochopitelně záležet na tom co bude plavat uvnitř): topítko 100W, filtr - nejlépe čerpací hlava s kostkou molitanu, teploměr - toť vše základní co potřebuješ dovnitř. Pochopitelně lze použít i vnější filtr o příslušné kapacitě.
0 01.02.2010 21:23 lukyazuzka – 90-120 x 30 x 30
Kdybyste nahodou měli ještě nějaké rady a tipy ohledně filtrace k takovemu akva a ostatní technice tak prosím o rady.
Starší reakce
Dobře. Tak díky za užitečné rady. Vše mám objednané a příští týden se vrhnu na montování, sestavování a zařizování. Hurá
Urcite. Jmenuje se to hladinovy spinac. Ale asi bych to nekomplikoval, rupnuti akva ani prasklym hadicim nezabrani
Jenže to už se mi právě taky jednou stalo
. Ještě, že tenkrát ruplo dno a voda vytékala postupně. Sousedi pod náma byli v suchu, ale nábytek to odnesl. Jak jinak.
Dělá se taky nějaké udělátko (jako automatický spínač), které by při klesající hladině vody všechno vypnulo?
Nepravděpodobné,zrovna tak může rupnout celé akva.
No právě... tohle je jeden z důvodů, proč mi vnější filtry nejsou sympatické.
Je to tak.
Tokuschew napsal:
Filter je potrebné vyberať aj podľa jeho výstupnej výšky. Čím nižšie ho položíme, tým viac stráca na výkone.
Vnejsi filtr sice nevlastnim, takze pokud se pletu tak me opravte. Ale tohle se tyka pouze vnejsiho prepadoveho filtru, kdy jde voda z akva samospadem a do akva zpatky ji "tlaci" cerpadlo.
U vnejsiho filtru, jako je nepriklad jiz zminovany EHEIM 2215, to neplati, protoze filtr je uzavreny. Chova se tak stejne, jako kdyby byl na urovni hladiny. Prestoze "tlaci" vodu do vysky a musi tak pretlacovat tlak, kterym pusobi voda, vykon se nesnizi(nebo jen minimalne), protoze stejnou silou, kterou musi cerpadlo pretlacit, tlaci voda i do hadice nasavani. Tim se to vyrovna a cerpadlo vodu pouze uvadi do pohybu.
(Doufam, ze je to aspon trochzu srozumitelny
)
Aj v tomto smere je dobré sa obrátiť na tradíciu. Aj v akvaristike rozlišujeme - značky.
Jen doufám, že nějaká ta hadice nerupne!
Přidat reakci
1 ...... ...... [2] 3 4
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4790x