Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny ke krevetkám?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké rostliny ke krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2020 20:41 Žena tramtra [3202] Re: Pan Káč
Někde uvnitř musí být. :-D

Edit. Našla jsem fotku bez kytek. Je to ten vlevo. ;-)
rybicky.net/nadrz/27106/d163615.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 20:27 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: tramtra
coze kde je ten kořen? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.05.2020 20:06 Žena tramtra [3202] Re: .verca.
Fotka k příspěvku Bucephalandry, Bolbitis, Microsorum pt. Trident, Lomariopsis, různé mechy, malé druhy Kryptokoryn...záleží, jak si ten keř představuješ. :-)

Nevím, jestli se tomu dá říkat keř (možná spíš křoví :-D), kořen porostlý Anubiasem a Bolbitisem. Naprosto bezudržbové.

Když si nějaký pěkně členitý kořen osadíš třeba krásnou Hygropilou pinnatifidou rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_pinnatifida ...budeš mít keř jedna báseň, teď jen aby to rostlo a dařilo se jí. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2020 19:52 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: .verca.
Jj, jde o to čemu říkáš keř. Lomariopsis a mechy tvoří spíš chomáč a to krevetky milujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 18:32 .verca.
Zdravím. Vybírám do nano krevetkária nenáročné rostliny, které by v akva tvořili ,,keř".
Vůbec žádné nemohu vybrat.. Poradíte mi?
Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Franťáček
Spíše bych vyzkoušel jestli ti to poroste než o vhodnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2019 16:13 Muž Smetany [1226] Re: Franťáček
Nevidím důvod proč ne já mám u krevet eleocharis a daří se mu dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 15:43 Franťáček – Eleocharis
Dobrý den, hodí se rostliny eleocharis vivipara a eleocharis parvula ke krevetkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 09:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Jsou to šťavelany u áronovitých rostlin běžná věc obsahují malé jehličky dráždící pokožku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2018 08:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jiri_99
Ten anubias a cryptocoryny bych bral s rezervou, může to být s nimi problém. Za jistých okolností mohou vylučovat látky, které krevetkám vadí. Viz.
rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov
např. osobní zkušenost od Belly.

Ano, vypadá to s ním dobře, ale já jsem ho na základě té debaty z krevetkária vyndal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2018 08:38 Angus68 Re: Jiri_99
Je známo, že anubias neroste tak rychle, takže na něm je dost potravy a práce pro krevetky ;-) Tak se na něm více zdržují. Nejsou predátoři - nemusí se schovávat do mechů. Ale zrovna s nima jsou ty miníčka takový vymazlený ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 21:00 Muž Jiri_99 [425] Re:
Dekuji za reakce. Mam minicko, ve kterem je anubias a recanka. Mam ale dojem, jakoby se krevetkam recanka tak uplne nezamlouvala, a nejvic je vidim prave na tom anubiasu. Ludwigia se mi podle obrazku libi. Nepamatuju ze bych ji nekdy mel. Tak pokud na ni nekde narazim, vyzkousim.
Klidne ale davejte dalsi tipy.
Ps: Omlouvam se za diakritiku, pisu z telefonu a nechce se mi s tim je*at.
Jiri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2018 09:23 R Muž ctibum [6906] Re: Jiri_99
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 09:18 Žena tramtra [3202] Re: Jiri_99
Ahoj, do krevetárka vyzkoušej Najas, rychle roste, je drobná a moc pěkná, můžeš ji nechat jen tak ve vodě (ale líp roste v substrátu, aspoň u mne) nebo Rotalu.
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia
Dobré budou i mechy, ale zase tak nezkušený nejsi, tak to určitě víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 06:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jiri_99
Podle mě je to krevetkám jedno. Spíš bych vybral měco menšího, ať ti to neleze hned z akvária (předpokládám, že to přijde do menšího akvária). Já v tom svém minikrevetkáriu mám

rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_sp_mini_super_red

rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris

rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa

a jsou spokojené. Ta první asi nejlepší, zbytek je tam, že jsem je měl doma. Tu egerii hlavně z toho důvodu, že tam nemám filtr, tak mi ho tahle plevelná rostlinka částečně nahrazuje. Ale i tak si do ní krevetky zalezou a jsou tam spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2018 23:37 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, s jakýma nenáročnýma a stonkovkama máte dobrou zkušenost u krevetek? Dáte doporučení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 20:25 Muž Pavligin66 [11] Re: Cyklohentan
mohla by maličké krevetky uloviť
p.s. ale osobnú skúsenosť nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 08:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Utricularia vulgaris
Fotka k příspěvku Ahoj, nevie niekto či neohrozí utricularia vulgaris novo vyliahuté krevetky? Má pomerne veľké chytanie vačky.

PS: vylovené z miestneho ramena
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 16:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LS
Na to, aby se řasa rozrostla do kalamity, musí mít podmínky a každé akvárium to má specifické.
To je jako kuchařská kniha Stařenky Oggové, ve které se používá měrná jednotka zvaná "špetka" :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 15:26 LS Re: JirkaŠčobák
Dobrý den. V případě že chci přilepšit akvarijním tvorům – krevetkám a šnekům vláknitou řasou , v zaběhlém 70 l akvárku (rok) , donesu si ji z rybníčku a nasadím do akvárka , může se mi řasa neregulovaně přemnožit do kalamity? Půjde potom uregulovat ? Zatím mám řas minimum .
Chápu že někdo řeší obráceně jak řas zbavit , a né je do akvárka vysadit.
Předpokládám že řasy se do akvárka dostávají průběžně zvenčí , jak vzduchem, doléváním dešťovky, na rostlinách atd…. pokud nemají vhodné podmínky tak se nerozrostou. ?
Nebo trochu dodat fosforu ?
Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 12:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jifi
S tím souhlasím. On zase ne každý má nádrž, že by v ní vyloženě plavat nemohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 12:29 Muž Jifi [675] Re: JirkaŠčobák
Já se na to dívám jako biolog - v přírodě taky plavou; nelozí jen na zemi / na kytkách.
Jejich tělo je přizpůsobené i na plavání a ne jen na lezení.
Tak jim to plavání dopřeju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 12:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amatértom
Když samičky vypustí feromony, je to zajímavé.

Ale jinak. Možná záleží na druhu. V akváriu u stropu mám aktuálně všechny žluté davidi v (na) mechové kouli s řasami, která zabírá jen malou část nádrže (je to dočasně takové podvodní wabi kusa), kdežto japoniky v tom samém akváriu jsou vyloženě celoakvarijní. To může být důvod, proč jsou davidi spokojené i ve vyložené malé nádrži.

P.S. V akváriu se západním sluncem je to ještě viditelnější. Nechal jsem tam malou část řas a cherry jsou narvané v ní. Vyfoceno: rybicky.net/nadrz/25313/29.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 11:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JirkaŠčobák
Nový právě, krevetky jsem viděl plavat maximálně chtivé samečky, nebo jak říkáš. Jinak spíš lezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2017 11:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jifi
Rozporoval bych výraz "vesele". Myslím, že krevetky plavou, protože potřebují překonat volnou plochu a chtějí se dostat na jiné místo, kde se uchytí. Zajímavé to je pro nás jako chovatele, ale nejsem si jist, jestli to je, co vyloženě krevetky k životu potřebují. Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 11:35 Muž Jifi [675] Re: JirkaŠčobák
Krevetky si rády i zaplavou, tak bych jim nechal i nějaké volné místo.
Měl jsem akvárko úplně zarostlé, byla to taková džungle, že nebyly vidět ani kořeny.
Na etapy jsem vyhodil většinu kytek a nechal jsem jen trochu kytek. A najednou vidím, jak si krevetky vesele plavou po akvárku :-)
V příliš velké džungli si nezaplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 11:27 kocmim Re: kocmim
Ok, tak ja si veberu seznam a s vasim svolenim bych si ho tu pak nechal schvalit :) dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 11:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: kocmim
Úplně nejlepší, pokud teda chceš krevetkám co nejlépe, je ohromná masa vláknité řasy, zaplňující akvárium.
:)
Akože - určitě to neuděláš, ale krevetky by byly nejspokojenější.
Kdybys to náhodou udělal, mohu ti v Bratislavě věnovat řasu :).

P.S. Jinak je to úplně jedno. Podstatné je, aby byla džungle a aby tam byly taky řasy a detrit.
P.P.S. Konkrétní příklad: Koupil jsem sulaweské krevetky Blue Leg Poso a dal je do velmi starého akvária v koupelně, kde je velký echinodorus, spousta řasy a detritu. Neznám parametry vody, destilovanou s minerály sulawesi jsem míchal od oka (ale po konzultacích s člověkem, co je chová), akva je bez filtru. Týden po mě jiný člověk koupil Blue Leg Poso taky. Jeho akvárko vypadá jako typická moderní krychlička ideální podle všech akvarijních směrů. CO2, x druhů rostlin, bující, bez řas. Nepoužil minerály sulawesy, tvrdil, že má změřené hodnoty a odpovídají. Mě nic neuhynulo, množí se lépe, než cherry, přikrmil jsem je za 10 týdnů asi 4x. On krmil permanentně, nerozmnožilo se mu nic a nedávno přiznal, že našel jen jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 11:16 kocmim Re: Jifi
Světlo je Tommi LED osvětlení LFL-CL 450 12W, kombinace bíla/modrá LED. A koupil jsem to na základě doporučení, že je to vhodné (doporučeno z více zdrojů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 11:06 Muž Jifi [675] Re: kocmim
Krevetkám je vesměs jedno, jaké ty rostliny jsou.
Obecně můžu říct, ať si pořídíš rostliny odpovídající velikosti do malého akvárka.
Někteří tady mají hezká krevetkária třeba i jen s mechy a s nějakých kořenem.
Nebo si můžeš pořídit nějaké kobercové kytky, nebo i nějakou střední kytku v kombinaci s mechem, s kobercovkami, ... možností je nepočítaně.
Mrkni do atlasu a vybírej kytky odpovídající velikosti a ty, které nejsou moc náročné.

To světlo máš jaké? Na tak malé low-tech akvárko to bude asi trochu silné. Dá se regulovat intenzita osvětlení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2017 11:01 R Muž afc1886 [14681] Re: kocmim
Tady si zadej parametry a vyber si co se ti líbí a potom to tady prober. Univerzální rada neexistuje, co roste u jednoho u druhého nemusí.
rybicky.net/atlasrostlin/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 10:53 kocmim – Seznam rostlinek
Ahoj,

zakládám si nové (první) krevetárko. Blau 28L (40x25x28), světlo LED 12W, bez hnojení, bez CO2. A dotaz je, jaké jsou vhodné rostliny... můžu poprosit o seznam? Nerad bych kupoval nevhodné. A pak jsem tu nějaký ucelený seznam nenašel a možná by to uvítali i jiní. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:13 Muž Yirka [9123] Re: ŠDK
Řadokouli tam klidně nechej, budou se na ní pěkně vyjímat. Piskořky jim určitě neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:02 Žena ŠDK [3] – krevetky a řasokoule
Chtěla jse se zeptat jestli mi krevetky red cherry snědí řasokouli nebo jí tam mohu nechat? A taky by mě zajímalo jestli krevetkám může ublížit piskořka věžovitá? dík za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
Z Egerie jedia len zmäknuté odhnívajúce spodné lístky, z Anubiasu len riasy a z Cladophory nevieme posúdiť. Pogo je úplne nový (ale submerzný), možno je náchylnejší, kým sa neusadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Pogo, ak sa mu nedarí, lístky sa mu lámu. Ako sa chovajú k ostatným rastlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 13:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: cezarmilan
Hm, no tak musela nejako odlomiť, čo sa mi tiež moc nezdá - síce je Pogostemon dosť krehký, ale krevetka je ľahká a nemohla to vlastnou váhou zlomiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
Krevetka nedokáže odhryznúť z rastlinky, možno kobylka. Krevetky radi konzumujú odumreté časti rastlín.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 23:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: zervan
Myslím že 6 krevetek ti žadne škody na rostlinach asi neudělá, jako já mam krevetkárko plné piskořek, takže když bych překrmoval šneci se o to postarají...
Jako ale ono to záleží asi na situaci, znám lidi co jich mají hafo, nekrmí je a stejně jim žadne kytky neokusují... moje to ale dělají...:-D asi mám nějáké nenažrané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 22:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: predator3313
Hm, myslím, že nehladujú, ale s krevetkami nemám skúsenosti, tak sa možno mýlim - majú tam: riasy na Anubiasoch (zjavne ich jedia), starý žltý list Echinodoru (aj ten jedia), veľa rastlín Egeria densa (tej jedia staré spodné odhnívajúce lístky), sem-tam krmivo pre rybky (Vipan, to sa úplne zhŕknu na hostinu) a dnes pokusne i pár červíkov Grindal (nečakali sme, že by jedli červy, ale oni ich nejako zacítili, začali vyťahovať z piesku, chytili "do rúk" a jedli). Jáj a ešte riasoguľu Cladophora (nevieme, či ju jedia, ale často sú na nej a čosi robia). To krmivo im nechceme dávať často, že nech sa starajú o poriadok v nádrži. Je to chyba? Inak je ich len 6 a sú to Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: zervan
Ačkoli jsem už natrefil tady na rybkách na hodně lidí kteří tvrdí, že krevetky nikdy nepožírají zdravé rostliny, z mé vlastní zkušenosti při nedostatku jiné potravy klině likvidují Limnobium nebo rohatec. Stávalo se mi to ale jen v době kdy jsem měl v akvárku stovky krevetek a byl jsem například na dovolené nebo aspon 3-4 dny pryč a nikdo mi je nekrmil. Pak už nebyl problem najít listy jak ementál :-D
S tvou rostlinkou ale žadne zkušenosti nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:59 Muž zervan [1123] - Rostliny – problém s Pogostemon helferi?
Ku krevetkám do mini-akvária sme pridali Pogostemon helferi (okrem toho som si i ja do akvária dal) - je primerane nízky a pekne vyzerá. Krevetkám sa páči a často sa v ňom zdržujú, lenže... Pristihli sme ich, ako si nejako ulamujú / uhryzávajú lístky Pogostemonu. Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti? To len skúmajú a dajú pokoj alebo ich treba kŕmiť iným - chutnejším, aby dali pokoj? Nezdá sa, že by ho nejako jedli, skôr si ten lístok len popozerajú "v rukách" a zahodia. Dúfam, že nezlikvidujú celý porast tejto rastlinky... hmm Stalo sa už niekomu, že by krevetky boli nebezpečenstvom pre nejaké rastliny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 15:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Shell
Zkus pohledat u této rostlinky nádrže, kde ji mají a podívej jestli tam jsou i krevetky. Není problém jim napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 13:51 Shell Re: Aforte
Dekuju za nazor, ale preci jen krevety patri ke korysum a tato rostlina se drobnymi korysi zivi. Tak ted vaham na kolik drobnymi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 14:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Shell
U této rostliny je psáno, že neublíží potěru ryb. Tzn. že ani krevetkám. Nevím to jistě, ale já bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 14:07 Shell – utricularia gibba
Ahoj, mam dotaz. Hodi se tato masozravka :) ke krevetkam? Mam strach o prcky, jestli pro ne znamena realne nebezpeci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 09:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: meleri
Ja si mech znicil tim, ze jsem do vody par dni pridaval EasyCarbo. Zhnednul velice rychle. Nezkousel jsi taky neco takoveho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 21:20 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, mate nekdo nejaky tip jak uspesne pestovat mechy v krevetariu? mam v nem ruzne druhy nenarocnych rostlin, ale mech proste nejede. vzdycky zhnedne...mam tam spoustu kryptokorynu v popredi a je fakt ze krevetky po nich zrovna dvakrat nebehaji....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 11:00 Muž Toník [396] Re: danio
Egeria densa + krevetky = žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 23:29 Žena danio [587] - Miniakvária – krevetky a Egeria densa
Ahoj, mám v plánu dát do společenského akvárka k malým rybkám pár krevetek, ale bylo mi řečeno (a někde jsem i tuším četla, jen nevím kde), že Egeria densa, které mám v akváriu celkem hodně, je ke krevetkám nevhodná, protože odebírá z vody vápník, který krevetky potřebují pro stavbu krunýře... Nerada bych, aby měly krevetky kvůli Egerii problémy... Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuju :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4325x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9181