Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počítadlo bublin

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Počítadlo bublin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 21:14 Muž M0RGAN [120] Re: Dido
Dřív jsem měl nějaký ten větší (dražší, jiný výrobce) plastový a po nějaké době praskl, tyhle malé zatím ani jeden. Mám je tak dva roky a spokojenost. Surpan si je taky pochvaluje, proto je zařadil do sortimentu. :-)
Mám vnitřní atomizéry (ty bazooky) i vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 20:36 Muž Dido [44] Re: M0RGAN
nepraskaju ti tieto plastové bublinkomery? ja som ho volakedy mal a asi 3 mi praskli tak som kúpil ten riadny sklenený s tým hrubým sklom. mam vonkajší atomizer a tam treba vetši tlak, asi preto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2023 00:09 Muž Jozef [311] Re: M0RGAN
No veď dal by som trošku menej, nie až po vrch. A nejaká špeta by reaktoru (profiplants) nemala robiť hádam problém (rybám to hádam tiež nevadí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 23:55 Muž M0RGAN [120] Re: Jozef
Fotka k příspěvku Bude větší tendence kapaliny počítadla dostávat se do výstupní hadičky. Já už si takhle nějaké hadičky zasvinil a nerad bych tím ucpal atomizéry. Teď používám levná počitadla surpanshop.cz/… , která mám zavěšená, takže výstupní hadička jde kolmo vzhůru. A je klid :-) Pro inspiraci fotka s rozvodem z jednoho zdroje do pěti akvárek, kde má každé svůj vlastní jehlový ventil, ještě budu výstupy přidávat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 23:24 Muž Jozef [311] – Počítadlo na šikmo
Bude nejaký zásadný problém/chyba, ak bude toto počítadlo www.rataj-spk.cz/… nie zvislo, ale pod 60 až 45° uhlom?
Je mi jasné že bublinky môžu byť iné, ale to nie je podstatné (množstvo sa vychytá DC). Len pre istotu sa pýtam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 13:28 Muž Lojza007 [1204] Re: vrkal
Vyměnil bych tu hadičku mezi redukčním a elmag. ventilem za kovový kolínko nebo mufnu. Případně pak za jehlák dát kolínko, aby to počítadlo směřovalo aspoň trochu nahoru. Bacha, že tento typ počítadel se prodává buď na hadičku nebo 1/8 závit a je potřeba tu závitovou verzi, aby držela nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 11:08 Muž vorvan [1] Re: vrkal
Zdravím,
přiklonil bych se spíše
k: www.rostlinna-akvaria.cz/… , nebo k: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Obě mají vstup shora a je možno je přilepit/pověsit na hranu, popřípadě mohou být pouze na hadičce.
Ještě je možno vyměnit atomizer za: www.rostlinna-akvaria.cz/… , který má počitadlo integrované. Nevím, jaký máte atomizer a jak jste spokojen, tzn. měnit fungující věc může být zbytečné a taky ta cena :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 09:41 Muž vrkal [1] Re: Sha
Díky stavím se v Opavě a poradim se tedy co ještě přikoupit, ať to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 09:32 Muž Sha [500] Re: vrkal
Počítadlo bude vzhůru nohama! Hlavně je třeba mít šroubení na hadici na obou koncích. Plyn musí proudit zespodu nahoru, což ve vašem případě nyní není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 09:24 Muž vrkal [1]
Fotka k příspěvku Protože nemám přehled o množství CO2 dodávané nyní přes atomizer do akva, tak chci koupit počítadlo. Uvažuji o tomto:


www.rostlinna-akvaria.cz/…

Muj dotaz směřuje k instalaci. Nám systém jak je na foto. Chápu správně, že jen musím zapojit za elektromagnetický ventil, tak aby počítadlo bylo kolmo nahoru poté hadička vedena do atomizeru?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 16:53 Muž Adzo [6] Re: Roman.Kl
Asi to tak má byť a voda do počítadla ide priamo z atomizéra. Na vstupe je asi spätný ventil lebo voda sa ďalej nedostane a keby aj mám to ešte poistené druhým počítalom so spätným ventilom, tam tú pružinu vidno,takže dík za tvoj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 11:12 Muž Roman.Kl [27] Re: Adzo
Neznám tenhle atomizér ale obecně: jestli píšeš, že voda je v počítadle bublin, tak je to v pohodě. Tedy pokud se nedostává dál směrem k EMG ventilu.
Zpětný ventil, bude "na začátku" počítadla, na vstupu CO2. Viz třeba toto běžné počítadlo: www.rostlinna-akvaria.cz/….
Uvnitř máš kapalinu nebo vodu, abys viděl bubliny. A zpětný ventil je tvořen kuličkou a pružinou a jsou uvnitř - dole, na příchodu od EMG ventilu, aby se voda nedostala k ventilu a dál k CO2.
Případně můřeš přidat mezi počítadlo a EMG ventil ještě jeden zpětný ventil (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Nic tím nezkazíš a máš to dvakrát jištěný. Takhle to mám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 23:16 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adzo
Tak jestli je tam zpětný ventil tak evidentně nefunguje. V počítadle bublin bývá viskózní kapalina a tu si naředíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 23:00 Muž Adzo [6] Re: Roman.Kl
Tak asi robím zbytočne paniku. Je tam spätný ventil. Je to tento atomizér www.akvazahrada.sk/…
Ďakujem,idem spať ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 22:30 Muž Roman.Kl [27] Re: Adzo
V počítadle bublin musí být voda nebo viskozní kapalina. Jak jinak vytvořit a počítat bubliny?
Obecně, aby nenatekla voda do EMG ventilu, musí být před ním (resp. mezi EMG ventilem a atomizerem) zpětný ventil!!
Ale záleží na konkrétním typu (atomizeru), některé jsou již vybaveny i zpětným ventilem. Možná odkaz by napověděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 22:15 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adzo
Měl by jsi tam mít zpětný ventil aby se ti to nestalo. Nemůže to být ale ten obyčejný protože ten tu vodu nezadrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 22:12 Muž Adzo [6]
Zdravím! Dnes som zapojil CO2 set s atomizérom JBL s počítadlom bublín a po vypnutí el.mag ventilu sa do počítadla dostala voda. Vadí to alebo je to závada? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 19:34 Muž jarovo [1695] Re: vlka
Najlepšie na tom je že pre akvaristiku nemáme prevod litre za minutu na tlak. Udaj v litroch sa používa pri zváraní a veľkosť tlaku potrebujeme v akvaristike nastaviť aby sa CO2 "pretlačil" cez atomizer. A to väčšinu ľudí privádza do pomykova.

Ale stačí sa opýtať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 18:25 Muž vlka [3453] Re: jarovo
Nedivím se, že jsou v tom zmatky. www.jednotky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 17:54 Muž jarovo [1695] Re: Icestar
Fotka k příspěvku Ahoj, presne tento problém nastavenia tlaku pre atomizer sme tu už riešili, ale pre zopakovanie:
- pravý manometer má stupnicu prietoku v litroch, čo je pre nás nepoužiteľné ale keď máš taký istý manometer so stupnicou v baroch tak potom pre daný atomizér potrebuješ cca 3 - 3.2 baru. Pridávam foto takého manometra v baroch pre porovnanie.
Na tom manometri čo máš to zodpovedá na červenej stupnici cca 7.5 / na čiernej cca 15/.
Mám to tak nastavené / cca 7.5 / pre taký istý atomizer, ihlovým ventilom nastavené 90b za min a robí mi to jemnú hmlu.
Pri nastavovaní je treba chvíľu počkať na odozvu.

P.S. Pokiaľ sa nastaví veľký tlak potom je regulácia ihlovým ventilom problematická.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 09:04 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Jarový test mi žádný únik neprozradil, takže navzdory vším mým pochybám se zdá, že to je zapojené správně a funguje to ano Ještě si počkám, až jak se zbarví kapalina v drop checkeru. Zatím sytě modrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:42 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
Tak v tom případě nezvedej. cfh je spíše jednotka průtoku než tlaku ale podle googlu je 20cfh cca 3 bary a to znamená že těch 25 bych nepřekračoval spíš řešil ten jar. Pokud nikde neuchází tak budeš muset počkat na někoho kdo tenhle atomizér má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:31 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:25 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
To nedělej koukni na ty budíky u těch stupnic bude napsáno v jakých jsou jednotkách. Já jen hádám podle hodnot které píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:22 Žena Icestar [595] Re: Smetany
V tom se nehádám, na tohle jsem levá v teorii i v praxi - v hodinách fyziky jsem nepochopila ani watty, volty, ampéry... vím, že to existuje, vím, že se to nějak ovlivňuje, vím, že si na googlu příslušné vzorečky najdu a třeba i spočítám plus mínus nějaká ta desetinná čárka :-D smich ale prakticky vůbec netuším, o čem se tu píše. Bar a psi, to mi asociuje leda tak nějaké ty vtípky :-D
Takže děkuju za tvou trpělivost, budu ti v tomhle bezmezně důvěřovat stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:16 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
Ale vstupní tlak je v barech ten redukční bude předpokládám v psi protože kdyby si tam pustila 25 barů tak už to bouchlo. Pokud je tam stupnice psi tak 35 psi je cca 2,2 baru a většina atomizérů funguje v rozmezí 2-3 bary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 20:11 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Mám to s nočním vypínáním, tak to nechám na ráno. 35, není to moc? Já mám z těchhle věcí respekt, bojím se i papiňáku :-D Vstupní je 60, víc ani ťuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2019 19:57 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
Asi bych jar zkusil hned. Nemám s vnitřním atomizérem zkušenosti ale čekal bych že ti udělá při 3b/s v akváriu mlhu. Pokud bude jarový test negativní zvýšil bych tlak na 35 (pokud se bavíme o psi) nevím v čem je ta stupnice na tom tlakoměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 19:40 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Jo, to rozhodně pomohlo! Bylo tam pod dvacet, nějakých patnáct, zvedla jsem na 25, pustila jehlovému ventilu žilou a atomizér se rozjel. Pak jsem to jen poladila. Při bublání 3b/s to skoro není vidět, že z atomizéru něco proudí, to je v pořádku?
Zítra zkusím ten jarový test, sice jsem to kolem počitadla všechno dotáhla silou maximální, jakou jsem schopná vyvinout (až jsem měla obavu, že mi to rupne v ruce), ale mám pocit, že něco slyším hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 19:36 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Atomizér mám tenhle: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 19:18 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
No já mám pocit že by mohl být problém s malým tlakem na redukčním ventilu. Ale to se blbě poznává kolik ti ukazuje ten druhý budík? A jaký máš atomizér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 18:17 Žena Icestar [595] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nejhorší je, že manžela k tomu nemůžu pozvat, protože za á o téhle nejnovější investici vůbec neví a za bé je ještě větší dřevo než já :-D

Koukám, tohle jsem fotila před dotažením horní matice. Ta už je nadoraz, ale netěsní ten větší závit (průměr skleněné trubičky). Po vložení gumičky to bublalo, nasazený atomizér to zase roze.... rozbil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 18:11 Muž Smetany [1226] Re: Icestar
Pošli fotku jak to máš sestavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2019 17:57 Žena Icestar [595]
Taky mi to ukazuje 60 bar. Skleněné počitadlo by mi i fungovalo, ale nahoře netěsní. Podle nákresu tam má být černá gumička a přitom tam není tone

EDIT: Dala jsem tam náhradní, co pro tyhle případy máme v šuplíku. Bez atomizéru to bublalo pěkně, tak jak mělo. Nasadím atomizér - a počitadlo si bublá 2bub/s, ať si s ventily hraju, jak chci. Achjo, tohle je teda něco na moje nervy ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2017 19:51 Muž Jarry [1437] Re: Zip
Jo ty mám doma 2, ale neodvážil jsem se to ani pokoušet zapojit. Tak jsem koupil toto, funguje perfektně: www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 19:24 Muž Zip [277] Re: fingerstyle
Mně skleněné počítadlo vydrželo pár dní, ulomil jsem tu tyčku :-( Při nasazování pomůže hadičku nahřát ve vařící vodě. 60bar tlak v bombě je dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 13:23 fingerstyle Re: stanki
Tak mě skleněné počítadlo vydrželo 10 vteřin.Jak jsem otevřel jehlový ventil tak počítadlo i se spětnym ventilem vyletěli z hadiček a počítadlo na střepy.Tak mi teď nezbude nic jiného než vytáhnout hadičku ze spětnyho ventilu,napočítat bublinky ve vodě a zas to zapojit.Než to vychytám a koupím náhradu.Ale čekal sem že to bude z toho vnitřního atomizéru víc bublat.Nastavil jsem zatim 100 b/min a jde to s toho atomizéru opravdu jen jemně.Skoro nejsou vidět.Čekal jsem hustej sloup mikrobublin.Jinak trošku zklamání:set kupován na rostlinna-akvaria a láhev ukazuje na prvním budíku jen 60 bar. tak asi moc plná není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 20:07 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: fingerstyle
Hlavne za redukcnym ihlovym ventilom treba dat aby donich nesla voda. Ak mate v pocitadle cistu vodu je aj lepsie ked tam filter natlaci trocha vody, aspon sa nikdy neodpari a samo si to doplni :-) moj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 13:55 Muž Zip [277] Re: fingerstyle
Já osobně mám zpětný ventil hned za jehlákem. Je fakt, že bublám nonstop, takže mě hrozí voda max. při výměně bomby nebo když se v rozvodech CO2 vrtám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:30 Muž powery [250] Re: fingerstyle
Já mám zpětný ventil mezi atomizerem a počítadlem. Aby ti do počítadla nenatekla voda. Některá počítadla už jsou samy o sobě zpětným ventilem, ale nevadí mít dva zpětné ventily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:24 fingerstyle
Nevím jak to zapojit. Ve skleněném počítadle budu mít glycerinovou kapalinu a teď nevím kam dát zpětný ventil. Nad počítadlo aby do něj nenatekla voda z aq? Nebo pod počítadlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:39 Muž ludvik [1082] Re: tonof
Vodou ... destilovanou lépe, ale je to vcelku fuk. Lze použít i třeba propylenglykol. Je hustší a nic v něm nedokáže žít. A v podstatě se neodpařuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 15:39 Muž tonof [53] - Rostliny – Viskózna kvapalina.
Viskózna kvapalina, čím ju nahradiť,alebo čo je to za konkrétna látka. Vďaka. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 16:31 cqs Re: drn
To počítadlo z rostlinná-akvária.cz mám a je to hodne podobné. Mám ho z oboch strán pripojené k hadičke a nebol s tým nijaký zádrhel. V čom je problém?

Edit: Ja som ten krúžok tuším použil ako tesnenie medzi hadičkou a amortizérom alebo na tu spojku čo bola k nemu, už si moc nepamätám. Daj ho tam kde ti bude chýbať, hlavné je, že plyn nebude nikde unikať.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 15:26 Muž ludvik [1082] Re: drn
Fotka k příspěvku Podobné počítadlo prodávají rostlinna-akvaria. Vypadá bytelně, hodně. Ale je myšlené na nasazení přímo na redukční ventil, nebo tak něco. Prostě napevno k flašce a to jen jedním směrem (logicky). Tedy pro ty naše složeniny, kdy nám hadička vede dolů je to bez úprav nepoužitelné. Držáček pro přidělání na stěnu skříňky u toho není.

Ale to těsnění je tam nakresleno venku - zespodu se vešroubuje příruba (nebo jak bych to nazval) s výčnělkem. A na ten se nasadí to malé těsněníčko a tím to přitěsní pod závitem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2016 14:38 drn Re: amrtin
že je to těsnění je mi jasné, ale moc jsem nepochopil k čemu či kam
matoucí fotka i.ebayimg.com/… mi moc nepomohla.
Ale je možné že tim je myšleno že se trn napíchne hadička přes kterou se dá okroužek stažená tou matkou, ale mam k difuzeru www.ebay.com/… chyceno bez tohoto těsnění, tak jsem moc nechápal kam je to myšleno
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 21:53 Muž amrtin [190] Re: drn
Těsnění.Ale kam...asi pod tu převlečnou matici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:32 drn
ahoj, máte někdo todle počitadlo z ebay? k čemu je tam ten o kroužek?
i.ebayimg.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 23:56 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: regeditka
Staci pockat cca 5-10 min. a sa to rozbehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:02 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: cezarmilan
Takže myslís, že to chce jen trpělivost ? Tlak byl ve finále cca 7 b, doporučuje se kolem 2 ... asi to chtělo chvilku počkat, než se natlakuje ... Videí jsme viděli dost, všude krásný gejzírek, u nás nic... Zítra další pokus, snad bude úspěšnější :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4180x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9165-pocitadlo-bublin