Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Počítadlo bublin

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Počítadlo bublin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: regeditka
Tento potrebuje oveľa vyšší tlak ako difúzory napr. sklenené. Takže musíš zdvihnúť tlak.
Dovolím si tvrdiť, že tieto idú najťažšie pretlačiť. Popozeraj videá, kde sa inštaluje, začni hľadať tu

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:38 Žena regeditka [0] - MiniakváriaRe: cezarmilan
Vnitřní atomizer www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: regeditka
Ide o atomizér, alebo difúzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:21 Žena regeditka [0] - Miniakvária – kde je chyba?
Dobrý večer přeji, právě jsme nainstalovali kompletni CO2 set s 2 l lahví www.rostlinna-akvaria.cz/…, postupovali dle instrukcí, ale nic se neděje, z atomizeru ani bublinka. Počítadlo krásně bublalo, bez atomizeru jdou do akva bublinky taky bez problému, takže bombou to pravděpodobně nebude.http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/vnitrni-atomizer-50-mm máme vnitřní atomizer rovněž z rostlinna-akvaria.cz. Za jak dlouho by měl atomizer začít pouštět bublinky do akva? Počitadlo musíme pořídit taky nové, při opětovné kontrole nám zůstal jeden kousek trubičky v hadicce, je to teda hodně křehké na můj vkus :-) všem předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:59 Muž Robo [45] Re: Burik
Vyzkoušíme nižší tlak. Je ale zajímavé že to neodnese něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:56 Muž Robo [45] Re: zervan
Už jsem tam jeden ventil dal, ale ja vůl ho dal hooodně daleko a pak jsem si přečetl o tom zalivani atomizeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 13:23 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Robo napsal: Takže pokud to CO2 na noc vypnu a dostane se voda do atomizéru a hadičky tak pak se tam musí udělat daleko větší tlak aby tu vodu protlačil přes tu keramickou patronuv tom atomizéru. Mám pravdu?
Tu by pomohol spätný ventil pred atomizérom (medzi ním a počítadlom), ja to tak mám na biokvase, aby sa mi pri odpojení nevracala voda do hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:59 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
mně teda krásně bublá na 1,5 bar.Myslím,že máš zbytečně moc.Pak atomizér nestačí tolik co2 protlačit do hadice a hromadí se ti před ním v hadičce a počítadlo bublin to odnese.

S tou vodou to zase taková pravda není..stačí mi na to stále ten 1,5 bar..když se mi při při čištění zatopí vodou,tak to jen pak déle trvá,než to vodu vytlačí pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 12:53 Muž Robo [45] Re: Robo
Ponořil jsem atomizer do sava a pak jsem napojil ten atomizer na co2 a postil do kýble s vodou a zkoušel to udržet prsty. I při tlaku 0,3 MPa jsem to v pohodě udržel prstem. Takže zas tak velký tlak tam není, ale dočetl jsem se tohle

Sranda byla kdyz se mi pres noc zalil vodou a kdyz se pak pres den zaplo CO2 tak mi pod tlakem vyleteli hadicky pripojene na zpetny ventil Grin Protoze na ten atomizer pusobi fakt velky tlak aby se vytlacila vsechna voda z atomizeru zase pryc. Vyresil jsem to tak ze jsem hadicky stahnul elektrikarskou plastovou stahovaci paskou k tomu zpetnemu ventilu.

Takže pokud to CO2 na noc vypnu a dostane se voda do atomizéru a hadičky tak pak se tam musí udělat daleko větší tlak aby tu vodu protlačil přes tu keramickou patronuv tom atomizéru. Mám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 11:19 Muž Robo [45] Re: Burik
Fotka k příspěvku Ale já mám 2 manometry sice to není pro CO2, ale pro kyslík. Takhle to mám nastavené a pohybuje se to mezi 0,2 až 0,3 MPa. Co jsem vyčetl tak atomizér prý potřebuje 3bary což je 0,3 MPa pokud se nepletu. Udivuje mě, že nepraskne něco jiného. proč nepraskne samotný atomizér, proč nepraskne zpětný ventil nebo nevystřelí hadička. tone
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 10:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
Musíš mít moc velký tlak. Jinak to není možný.Proto se hodí ventil s dvěma manometry, krásně vidíš tlak na výstupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 09:49 Muž Robo [45] Re: zervan
Bohužel nemám čím to změřit. Zkusím ho dneska ponořit do Sava jestli není moc ucpaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 08:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Robo
Podľa opisu to vyzerá, že ten atomizér je nejaký divný, ako keby upchatý, potrebuje príliš veľký tlak, že to až trhá počítadlá. Je možné zmerať tlak v tejto časti - na výstupe za ventilmi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 07:34 Muž Robo [45]
Ahoj, tak teď mi vysvětlete proč mi prasknulo nové počítadlo JBL. Včera jsem ho večer namontoval a fungovalo. Rano vstanu a, že pustím CO2 a pod počitadlem plno vody. Deska z lamina pod akva nacucana jak houba a pomalu bobtná. Ok moje chyba nedal jsem za počitadlo zpětný ventil. Před mám za ne a nikdy jsem ho zatím nepotřeboval. Vylil jsem z počítadla přebytečnou vodu a zapojil na hadičky a pustil CO2. Bublinky krasně bublaly, ale z rampy pořad nic tak jsem trochu přidel na jehláku a začlo být slyšet jak někde uniká CO2, a samozřejmě, že z počítadla. Tak jsem ho sundal rozdělal jestli náhodou není špatně nasazený O-kroužek a nebyl pak jsem si všiml, že na průhledné nádobce kde jsou ty zámky čím se to zajišťuje jsou praskliny. Tohle přeci není možné aby mi pořád praskaly počítadla. Dávám to z 2kg hasičaku manometr mám na kyslíkovou láhev jehlák Camozzi, tlakové hadičky a externí atomizer na zpáteční hadici. Tak mi vysvětlete proč mi to praská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 21:52 Muž Robo [45] Re: pancéřníček
No ono když jsem měl počitadlo Sera tak šly krásně jemné mikro bublinky z rampy. Když jsem dal JBL počitadlo tak z rampy šly ohodně větší bubliny a v rampě toho CO2 bylo nějak moc a nic jsem na jahláku nic neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 20:57 Muž pancéřníček [168] Re: Burik
Počítadlo přeci nemá na průtok plynu žádný vliv, jen velikost bublin se změnila a to v poměru 3 : 1. Takže je zbytečné s ventily cokoli dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 20:36 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
tak dávej radši méně ze začátku,sleduj propchecker a pomalu přidávej do požadované koncentrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 20:26 Muž Robo [45] Re: Burik
Dnes mi došlo počítadlo od JBL a je to slušný válec. Hned jsem ho zapojil, ale má strašně velké bubliny a trošku jinak ukazuje. Sera a ostatní počítadla mají jemnější bubliny a jinak se to asi bude počítak. než jsem je vyměnil tak jsem pouštěl asi 3b/s a po výměně za JBL to ukazovalo tak 1 b/s, ale bublina má tak v průměru 3-4mm, ale oproti Sera je to nebe a dudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 15:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
Mám to samé, je tam celkem velký tlak, některé to prostě nevydrží a časem prasknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:50 Muž Robo [45] Re: Burik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:51 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
to nevím,muselo se tam co2 nahromadit,až to počítadlo roztrhlo.Máš atomizér,nebo difuzer?Nebo jak rozpouštíš CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:47 Muž Robo [45] Re: Burik
Ale proč mi zničeho nic popraskalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 18:38 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Robo
Já už jsem takhle zničil dvě počítadla bublin z plastu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 20:43 Muž Robo [45] Re: amrtin
Onjednal jsem si teď od JBL tak snad to užbude k něčemu dobré.
EDIT: Tak jsem dnes navštívil Akvaristiku-Ostrava p.Osmančíka s tím počítadlem bublin a i bez paragonu mi jej vyměnili za nový. Takže všechna čest tomuto pánovi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:33 amrtin Re: Robo
Jejda,to sem ještě neviděl,tak jedině nějaké osvědčené počítadlo jinými uživateli...já jedu z petky,takže používám jenom dětskou odsávačku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:23 Muž Robo [45] Re: amrtin
Skleněné jsem měl a když mi zněj zmizela voda tak jsem odpojil hadičky a jedna strana mi praskla. takže taky moc dobré zkušenosti nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:19 amrtin Re: Robo
Tak to bych se bál,že praskne úplně.Pokud je záručák,tak reklamovat ale v každém případě bych okamžitě koupil nové-skleněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 19:08 Muž Robo [45]
Dneska jsem dneska naplnil bombu hasičáku a zapojil zpět na system do akva. Zprovoznil a vše bylo ok. Když jsem přišel z práce bublinky v počítadle pořad bublaly, ale z rampy žadne co2 bublinky nešly. Zkontroloval jsem system a vše ok. Tak jsem přidal na jehlovem ventilu větši průtok a už to jelo, ale šlo moc bublin v počitadle. Když jsem ubral na jehlaku na 3b/s tak po chvilce zas přestaly bublinky z rampy vycházet, ale v počitadle normálně šly. Zkusil jsem i spoje maznout slinou a najednou šly bubliny z počitadla. Sundal jsem ho a proti světlu jsem viděl trhliny. Počitadlo do te doby jelo bez problémů a mám ho asi 2 měsíce a je z akrylatove pryskyřice od firmy Sera. Tak by mě zajimalo jestli to muže prasknout tím tlakem z bomby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 05:56 Muž AK47 [4] Re: cezarmilan
Videl jsem vyse, dekuji za tip. Chtel jsem neco co bych umistil casem spolecne s lily pipes, coz ta buchna od chirany tam moc prdet nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: AK47
Fotka k příspěvku Ja mám spätný ventil aj nad počitadlom aj pod ním a keď ho plním, tak striekačkou z ihlou.
Raz za mesiac, niekedy aj dlhšie. App, ja si ich vyrábam sám
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:47 Muž AK47 [4] Re: Robo
Aha, dekuji mnohokrat, nevenoval jsem pri nakupu veci pro co2 soustavu takovou pozornost zrovna pocitadlu. Jiz ty problemy registruji i zde na foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:29 Muž Robo [45] Re: AK47
Taky mám s mizející vodou problém. Většinou se voda odpařuje a je nutno ji občas doplnit. Já mám zpětný ventil tak 5cm před počítadlem a vždy se mi voda o něj zastaví. Když pustím CO2 tak se voda natlačí zpět do počítadla. Já neustálým doplňováním vody jsem takhle zničil už hodně počítadel. Jak skleněných tak plastových. Teď používám od Sery a zatím OK až se mi zase potentuje koupím si od JBL www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:16 Muž AK47 [4] Re: cezarmilan
Dekuji zde je to celkem prehledne. Jen ja kdyz natocim vodu do pocitadla, tak za chvilku vytece at uz jedne ci druhe strany. Znamena to, ze se zastavi az o zpetny ventil nebo ji nedovoli tlak z lahve natect do hadicky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: AK47
Je lepšie ho mať vonku a naplniť ho vodou ešte pred tým. Pomocou difúzoru asi nie.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:08 Muž AK47 [4]
Hezký nový rok 2014 všem akvaristům. Mohu si s Vámi pouze odkontrolovat postup připojeni a naplneni bublinkomeru ?
Koupil jsem skleneny k co2 setu s bombou.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Cast co2 soustavy tedy je:
jehlak--hadicka----zpetny ventil--- hadicka---pocitadlo---hadicka---difusor.
Vemu pocitadlo s hadickou, hadicku dam do akva a pocitadlem do nej natahnu (nasaju pusou) vodu - vlastne klidne pres patronu difuzoru?

Dekuji za info a omlouvam se za zacatecnickou otazku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:44 amrtin Re: cezarmilan
Jo?No,uvidíme ;-) ,tak potom to spraví ta vteřinovka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
V tom to nieje, on časom povolí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 16:26 amrtin Re: cezarmilan
A je ten chemoprén takovej průšvih? :-O Když ho nechám pořádně odvětrat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 12:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Keď už lepiť, tak sekundovým lepidlom.

Komu sa stráca voda, nech si kúpi v potravinách želatinový prášok. Na štipku rozrobiť s vodou (nie moc) a použiť tento hustejší roztok do počitačky. Určite sa to nevyparí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 07:57 amrtin Re: vaaclav
Jistě já vím totiž všechno :-P .Ale teď vážně :tohle je podle mě naprosto nepodstatné,opravdu není problém tu vodu občas dpplnit,ne ?Já s tím začínám a teprve sbírám zkušenosti a tak zkouším a hledám optimální řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Bavíme se tu ale o něčem jiném, ně se voda ztrácí ale tobě ne. Ty to máš týden a už víš že se ti ztrácet nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:17 amrtin Re: vaaclav
No ale tak tím líp,ne? X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 18:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Jsi na omylu. Proč bych kupoval každé 3 měsíce novou? Já ji mám 10 let a stačí sundat hadičku a stříkačkou doplnit vodu. A je úplně jedno jestli mám burčák nebo bombu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 15:04 amrtin Re: cezarmilan
Dík za radu,já už sem to slepil chemoprénem a nechávám ho vytvrdnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 13:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: amrtin
Daj zovrieť v hrnčeku vodu a na chvíľočku ponor koniec striekačky do vody. Potom to nasuň podľa sily akú to potrebuje. Mne to ide aj bez ohrevu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:58 amrtin Re: cezarmilan
Jo,tohle je taky dobrý palec ,ale právě držim v ruce ty samý komponenty a nejde to do sebe... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:58 amrtin Re: vaaclav
A to je problém obětovat jednou za dva,tři měsíce 30kč za novou? :-D A samozřejmě na bombu rozhodně ne,jen na burčák ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Robo
Fotka k příspěvku Chlapi veď si vyrobte spoľahlivý za pár korún českých, mňa to stálo 64 centov
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Robo
JBL Pro Flora mám na dvou akváriích přes rok a u jednoho začal mírně propouštět zpěťák, takže tam mám v cestě radši ještě jeden. Ten druhej je v pořádku.
Samo, že nejlepší je Cammozzi:
www.aquario.cz/…
musí se k němu koupit ještě koncovky na hadičku 1/8-6/4, pokud má být co nejblíže k akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 14:51 Muž Robo [45] Re: vaaclav
Stačí měsíc a byl jsem bez vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 4180x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9165-pocitadlo-bublin?od=51